Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, Czechy - warunki narciarskie 2010/2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne szczegóły:

1. bądź o 8.30 - wyciąg zaczyna jechać 8.45. Poza tym będziesz mógł stanąć blisko śniegu na parkingu, który w dzień rozmaka i jest błoto -dojedź do samej kasy. (opis dotyczy dojazdu od Zdiaru).

2. Ludzi rano mało, potem o 11 więcej, o 12 mała kolejka do krzesła. Potem znowu bez.

3. Dwa bary w stylu słowackim - typu bufet - napitki są, żarcie paść. Są leżaki i widoki.

U dołu, przy parkingu jest hotel z restauranem - nie jadłem, dużo ludzi, typ garkuchni.

4. Kaucja za skipas 2 euro - można płacić kartą.

Więcej grzechów nie pamiętam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruniky - Sihelne

Warunki znakomite do ćwiczenia jazdy carvingowej. Zero przetarć, mało lodu, brak muld i idealnie równo. Ludzi dość sporo, ale stok szeroki i w ogóle się tego nie odczuwa. Brak kolejek. Ładna pogoda.

Wyjazd udany, stok świetny, będę tam wracał.

Droga dojazdowa od granicy w Korbielowie jest niesamowita:D Kto tam był ten wie:D W każdym razie nie jeździjcie tam zbyt szybko bo oddzielicie nadwozie od podwozia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Racza 05.03.2011r.

Warunki do jazdy znakomite, praktycznie zero oblodzeń. Jazda na okrągło bez kolejek nawet na gondoli. Aż żal było wracać, ale trzeba było bo moja żona miał dość groźny wypadek na ostatniej ściance na lalikach. Przy bardzo dużej prędkości upadła i dość mocno się wysypała. Na szczęście nie trzeba było wzywać ratowników, ale lista urazów długa:( Obtarta broda, poobijane łokcie, cała czarna noga z siniaków i spuchnięte kolono (dzisiaj leakrz mam nadzieje że wszystko tylko stłuczenia).

Skończyliśmy jazdę na 13, w tym momencie na lalikach było jeszcze w miarę twardo i równo, na dedovce bardziej wiosennie. Ludzi dużo ale na stokach nie było ciasno, skiline pokazało 37km. Słońce przez cały dzień za wyjątkiem pierwszych 30 minut.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Racza 12.03.2011

witam,

Podaje aktualne info z raczy. Byliśmy w sobote 12.03 warunki rewelacja, rana bardzo twardo (bez oblodzeń) w ciągu dnia stopniowe roztapianie śniegu. Warunki wiosenne idealne:)

Na lalikach i magurskiej przez cały dzień jeździło się super, bez muld i oblodzeń. Mimo ocieplenia stok utrzymany w porządku. Piękne słoneczko i brak kolejek:)

Na dedovce było zdecydowanie gorzej w drugiej części dnia (opis na podstawie zjazdu na parking 14:05) duże przesypy i dziwnie hamujący roztopiony sztuczny śnieg. Na lalikach było ok.

Pozdrawiam i żeby jak najwięcej było tych wiosennych dni na nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w kwestii uzupełnienia dodam informację z drugiej ręki od kolegi który był dzisiaj w Szpindlu (jeździliśmy razem sobota i niedziela).

Warunki bdb - FIS WC i FIS Cervena 3 zmrożone, twarde i trzymające od rana do popołudnia niezmiennie.

Hromovka rozmiękającą.

Ludzi prawie w ogóle.

Mówi, że jadąc czerwono / czarną przejeżdżał trasę nie spotykając jednego narciarza :)

Najwięcej w użyciu była Cervena 3, bo też bez ludzi i cały czas w bdb stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachledova/Jezersko

Ostatnie parę dni spędziłem w Zdiarze.

Jezersko jest super przygotowane. Twardo, bez lodu, tylko w najbadziej nasłonecznionych miejscach delikatnie rozmaka.

Warunki przekosmiczne dobre zwracając uwagę na ostatnie deszcze.

Do tego w niedizelę było może ze 20 osób :) O 9:30 zaparkowałem pod samym krzesłem w Bachledovej.

Po stronie Zdiarskiej od połowy trasa obok krzesła mokra a na dole cukier. Raczej tylko do dojechania do parkingu lub dla lubiących jazdę "na krechę".

A potem na termy do Bukowiny ... gdzie praktycznie naparkingu w weekend max 2 rajki samochodów :D

Niestety skusiłem się też na knajpę "Bury Miś" w Białce.

Jedzenie dobre ... ale ja kdla mnie tylko jedzenie. W tej cenie nic tylko do Góralskiej w Nowym Targu -> więcej za mniej i na pewno wielokrotnie smaczniejsze. Osobiście: nie polecam przereklamowanego Burego Misia.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...