Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko startuje:)


Ewa78

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys lubilem Pilsko, Miziowa, szczegolnie ze starym schroniskiem i jego gospodarzami.

Wieki juz tam nie bylem i raczej sie nie wybiore w najblizszej przyszlosci.

Dla samych wspomnien i widokow to troche za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech też lubię pilsko. Kiedyś i kochałem tą górę.

Ale nie lubię orczykow i powolnego krzesła. Nie lubię nieprzygotowania tras, które stanowi 90% w stosunku do przygotowania tras.

Taaaa...k. Prawie nowa 20 letnia kolej liNOWA na Szczawiny to "Demon Prędkości" :mad::mad::mad:

Czarna 7 jest ekstra :rolleyes: zawsze zamknięta i dziewicza - naprawdę polecam. Ma to swój urok;) (ktoś pamięta żeby była otwarta i przygotowana??? - proszę o podpowiedzi).

A nowe schronisko - fajnie wygląda z zewnątrz, ale wewnątrz - klimatu, atmosfery - NIE ZNAJDUJĘ :(. Też wolę ciasne, lekko zatęchłe stare klimaty... chyba się starzeję:o:o:o

Jednak wolę TO, od SzCYRKU - szczególnie wczesną wiosną:)

Jak nie patrzeć - PILSKO GÓRĄ! jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To MC Donald ;) a nie schronisko, tak dla ścisłości. Trasy, no cóż zawsze początkiem sezonu są kamienie, moze i orczyki meczą ale jakby nie było niezła to rozgrzewka. Wolę rozgrzewkę niz zarabczascie wolne krzesło...Krzesłem to każdy wyjedzie ;) Pilsko, jest ok, Gat niestety do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To MC Donald ;) a nie schronisko,

Może nie ubliżajmy... Mc Donaldowi!

Jeszcze jedna ciekawostka dot. Pilska. Czy zauważyliście, że na stronie ośrodka nie są podawane informacje o warunkach narciarskich, a tylko o czynnych wyciągach?! :eek::mad:

Nawet w komunikatach, które dostaję nie ma informacji, które trasy są czynne i jakie warunki na nich panują!

Moje pytanie: To po co w ogóle wysyłać komunikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko... hmm

Napiszę to co wy ... kiedyś kochałem tą górę. Pamiętam że 4 może 5 sezonów temu spędziłem na Pilsku ok 30 dni w jednym sezonie było pięknie, jednak wczoraj jak siedzieliśmy przy kiełbasce na piffku tak się składa że wspominaliśmy jazdę na Pilsku:) Która kiedyś była ok. Fajnie było powspominać... niestety teraz wspomnienia mam takie że od 2 lat byłem tam raz w zeszłym sezonie i skończyło się na mega upadku na kamieniach, uszkodzonych nartach itd Miłe wspomnienia przemijają i widze w oczach tylko tą glebę:mad: Ja tam jeszcze długo nie pojadę

Pozdr

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ubliżajmy... Mc Donaldowi!

Jeszcze jedna ciekawostka dot. Pilska. Czy zauważyliście, że na stronie ośrodka nie są podawane informacje o warunkach narciarskich, a tylko o czynnych wyciągach?! :eek::mad:

Nawet w komunikatach, które dostaję nie ma informacji, które trasy są czynne i jakie warunki na nich panują!

Moje pytanie: To po co w ogóle wysyłać komunikaty?

ufffffff , ok masz rację, poszłam po bandzie:rolleyes:

wczoraj byłam, kamienie widziałam, dostałam armatkami po twarzy;) oprócz braku komunikatów, sa tez nie świeże zdjęcia z kamerek... jak tam na Miziowej jest 50 cm to ja jestem ksiądz, stronka Gatu informowała o wszytkich otwartych wyciagach...no cóż wyrwi raczki zamkneli juz po 13.... głupia sprawa jak ktoś woli wyciagami a nie krzesłem na góre dotrzeć...to sobie trzeba troche podreptać. No nie ma klimatu już, oj z roku na rok gorzej...choc góra ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy chcecie od góry???

Pilsko jest OK , GAT jest do du................y:cool:

Byłem na Pilsku w jesieni i miałem okazję porozmawiać z miejscowymi.

Jeśli to co słyszałem jest prawdą to sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana.

Wszelkie inwestycje są blokowane przez tzw. zielonych.

Nie ma mowy o budowie naśnieżania bo jest to skutecznie blokowane.

Podobno jakiś czas temu "zieloni" pocięli wszystkie liny wyciągów!

Powtarzam co usłyszałem od pracowników ośrodka, nie wiem czy to prawda.

Może ktoś lepiej zorientowany poda jakieś fakty?

A z "dawnych lat" to najlepiej wspominam ucieczki przed czechosłowackimi (byli kiedyś tacy) pogranicznikami. Jak się naruszyło granicę (słupki pod śniegiem) to potrafili zatrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zielonych było głośno 2 lata temu, skasowali jeden orczyk na Kopiec, niby kosodrzewine narciarze rozjezdzaja...ok, niech i tak bedzie, choc w zupełnosci sie z nimi nie zgadam, dlaczego nie słychac ich jak skutery po Pilsku jezdza, strasząc zwierzeta? Tam gdzie kasa tam zielony ;) Na Miziowej zwyczajnie problem jest z woda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zielonych było głośno 2 lata temu, skasowali jeden orczyk na Kopiec, niby kosodrzewine narciarze rozjezdzaja...ok, niech i tak bedzie, choc w zupełnosci sie z nimi nie zgadam, dlaczego nie słychac ich jak skutery po Pilsku jezdza, strasząc zwierzeta? Tam gdzie kasa tam zielony ;) Na Miziowej zwyczajnie problem jest z woda ...

No i właśnie: gdzie są Ci cholerni ekolodzy w sprawie skuterów na Pilsku?

Może w końcu się pokażą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie inwestycje są blokowane przez tzw. zielonych.

niestety prawda, chociaz nie mozna tu tez bez winy zostawic Gat-u.

Nie ma mowy o budowie naśnieżania bo jest to skutecznie blokowane.

nie prawda, jak sie chce to sie da - w zeszlym sezonie bylo nasniezanie na Pilsku w okolicach Miziowej, mam nawet foty dla zainteresowanych :)

Podobno jakiś czas temu "zieloni" pocięli wszystkie liny wyciągów!

prawda, bylo to jakies hmmm 5-6 moze wiecej lat temu. Na jesieni, podczas inspekcji osrodka wyszlo ze liny sa ponacinane...

O zielonych było głośno 2 lata temu, skasowali jeden orczyk na Kopiec, niby kosodrzewine narciarze rozjezdzaja...ok, niech i tak bedzie, choc w zupełnosci sie z nimi nie zgadam, dlaczego nie słychac ich jak skutery po Pilsku jezdza, strasząc zwierzeta? Tam gdzie kasa tam zielony ;) Na Miziowej zwyczajnie problem jest z woda ...

jestes Ewo pewna, ze to zieloni? Wg mnie powod byl troche inny - tzn ten wyciag przez te X lat stal bez pozwolenia na budowe. Pewna osoba, wyczula w tym mozliwosc szybkiego i latwego zarobku i nakazala rozbiorke (lub ewentualnie przyczynila sie do niej - zglaszajac to tam gdzie trzeba) w tej chwili prawdopodobnie wszystko juz jest legalnie.

Owszem, jest problem z woda, ale to nie jest problem nie do obejscia. Po prostu GAT nie robi nic w tym kierunku, sa, lub byly przeciez plany budowy zbiornika troszke ponizej Miziowej, ktory napelnialby sie w lato a w zime obslugiwal armaty... niestety brak checi, a wlasciwie to skapstwo GAT wychodzi - po co mamy ladowac swoja kase, jesli narciarze i tak przyjada.

Jedynym rozwiazaniem dla Pilska to jego sprzedaz. Byly 3 proby(nieudane) sprzedazy calego GAT, teraz chodza sluchy ze bedzie on podzielony i mozliwosc kupna pojedynczych osrodkow. O uszy tez mi sie obilo ze smaka na Pilsko ma PKL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no cóż wyrwi raczki zamkneli juz po 13.... głupia sprawa jak ktoś woli wyciagami a nie krzesłem na góre dotrzeć...to sobie trzeba troche podreptać. No nie ma klimatu już, oj z roku na rok gorzej...choc góra ta sama

Masz namysli ten talezyk lamaniec oczywiscie? Wyrwiraczka troche inaczej wyglada;)

Kiedys go nie bylo i tylko sciezka zdrowia zostawala jak ktos chcial na Szczawiny dotrzec, dobra rozgrzewka byla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz namysli ten talezyk lamaniec oczywiscie? Wyrwiraczka troche inaczej wyglada;)

Kiedys go nie bylo i tylko sciezka zdrowia zostawala jak ktos chcial na Szczawiny dotrzec, dobra rozgrzewka byla:)

"wyrwi raczka " jak źle staniesz to Ci ręke wyrwie;) tak oczywiscie mam na mysli dwa talerzyki, łamańce...;) brawo dla czujnych :D

alez jak chcesz mozesz dreptać, ja nieraz tak czyniłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pracownia.org.pl/o-pracowni

Tu znajdziesz ich aktualne zboczenia:(

Zima skutery, latem kłady... jest ok jak się dupe wywiezie na szczyt zje konserwe i wróci na dół, własnie to miało miejsce na Romance (rezerwat..) w zeszły weekend. Wtedy nie ma zielonych ..

No cóż, najłatwiej oczerniać i bezpodstawnie atakować, akurat pismo, które wymieniłeś, kilka numerów temu pisało o problemie kładów i skuterów. Wiem, że czytanie co nie których boli, ale taka jest prawda. Czy według ciebie ,,zieloni" mają pilnować każdego rezerwatu w Polsce? Ot tego jest straż leśna lub parku, i to w ich gestii jest ochrona przed wyczynami tego typu osobników.

Po drugie, jeśli myślicie, że wszystkim zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach to naprawdę jest mi ciebie żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, najłatwiej oczerniać i bezpodstawnie atakować, akurat pismo, które wymieniłeś, kilka numerów temu pisało o problemie kładów i skuterów. Wiem, że czytanie co nie których boli, ale taka jest prawda. Czy według ciebie ,,zieloni" mają pilnować każdego rezerwatu w Polsce? Ot tego jest straż leśna lub parku, i to w ich gestii jest ochrona przed wyczynami tego typu osobników.

Po drugie, jeśli myślicie, że wszystkim zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach to naprawdę jest mi ciebie żal.

Wiesz, tylko dziwnym trafem idealnie potrafią zablokować -nasi kochanie "ekolodzy"- zamrożenie rozwoju Korbielowa i Pilska. Może to łatwiejsze bo wystarczy znaleźć kolorowego ptaszka i napisać papierek do dwóch instytucji zamiast postawić się gościowi na skuterze?

Widziałeś może kiedyś ile skuterów jeździ zimą po Pilsku?

Tak: cały dzień dużo.

Jeśli nie wiesz to latem można tam spotkać także motocyklistów.

A ekologa nie widziałem.

Pamiętasz może prawdziwych ekologów na budowie zapory w Czorsztynie?

Potrafili coś więcej niż pisać papiery i występować w TV.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...