Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co zmienić aby na forum udzielało się więcej osób?


Slash0r

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przegląda się forum ma się wrażenie, że na forum wypowiadają się ciągle i te same osoby i tylko one podtrzymują dyskusje. Z racji, że forum raczej nie narzeka na brak czytelników, to w mojej opinii (mogę się mylić :P) brakuje piszących.

Dziwi trochę, że społeczność narciarzy jest przeogromna, a jeśli zapyta się o warunki na danym stoku po weekendzie to nikt nie wie :eek:, podczas gdy na stok nie dało się palca wcisnąć bo było tyle ludków.

Może warto by było na stronie głównej zmienić napis "forum" na bardziej oczoryjny kolor, jakoś go wyróżnić i zachęcić ludzi do rejestracji. Bo wszyscy lubią czytać, ale udzielić się to już a fe :cool:

Przepraszam za moje głupie gadanie, ale myślę, że to nie jest taki zły pomysł :P

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Dziwi trochę, że społeczność narciarzy jest przeogromna, a jeśli zapyta się o warunki na danym stoku po weekendzie to nikt nie wie :eek:, podczas gdy na stok nie dało się palca wcisnąć bo było tyle ludków. ......

Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś... ;):P

No właśnie dlatego,że czytelnicy już wiedzą o kiepskich warunkach i tłoku,więc nigdzie się nie ruszają.A jak już gdzieś byli,to są za bardzo wku... i głupio im pisać... ;):D

Tłoczą się ci,co tu nie zaglądają... :P

Tutaj namacalny dowód... :P

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przegląda się forum ma się wrażenie, że na forum wypowiadają się ciągle i te same osoby i tylko one podtrzymują dyskusje. Z racji, że forum raczej nie narzeka na brak czytelników, to w mojej opinii (mogę się mylić :P) brakuje piszących.

Dziwi trochę, że społeczność narciarzy jest przeogromna, a jeśli zapyta się o warunki na danym stoku po weekendzie to nikt nie wie :eek:, podczas gdy na stok nie dało się palca wcisnąć bo było tyle ludków.

Może warto by było na stronie głównej zmienić napis "forum" na bardziej oczoryjny kolor, jakoś go wyróżnić i zachęcić ludzi do rejestracji. Bo wszyscy lubią czytać, ale udzielić się to już a fe :cool:

Przepraszam za moje głupie gadanie, ale myślę, że to nie jest taki zły pomysł :P

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Ludzi do pisania nie zmusisz. Jeżeli ktoś chce pisać to napisze, jeżeli nie to nie. W grudniu forum odwiedziło ponad 100 000 użytkowników. Ilu pisało... sam widzisz. Ale tak jest na wielu forach.

Nawet osoby, które są zalogowane na forum nie często zabierają głos.

To jak z naszymi wyborami - głosuje mniejszość, a narzeka większość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wiem co zmienić ;przestać cenzurować wypowiedzi forumowiczów i usuwać je.Sam tego doświadczyłem parokrotnie a i przeczytałem o tym gdzieś tu na forum.Niewygodne tematy są po prostu usuwane i nie ma po nich śladu a w cale nie było tam niczego zdrożnego ,po prostu temat był nie wygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wiem co zmienić ;przestać cenzurować wypowiedzi forumowiczów i usuwać je.Sam tego doświadczyłem parokrotnie a i przeczytałem o tym gdzieś tu na forum.Niewygodne tematy są po prostu usuwane i nie ma po nich śladu a w cale nie było tam niczego zdrożnego ,po prostu temat był nie wygodny

I tak zostanie. Np. wczoraj zbanowałem użytkownika, który w czterech z pięciu postów jakie napisał zawarł adres jednego ze sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma żadnego znaczenia czy do dyskusji na forum chętnych jest dwóch czy dwustu dwudziestu dwóch . Liczy się tylko to o czym i jak rozmawiamy. Jeżeli np czytam kolejnego posta ( a jest ich mnóstwo ) z prośbą o pomoc w doborze nart ,gdzie pojechać na narty , opinie o jakimś miejscu itp, itd , gdzie na 100% jestem przekonany ,że pytający nie zadał sobie nawet trudu żeby przejrzeć podobne wątki , a otrzymawszy odpowiedź zniknie jak kamfora , często zapominając o słowie dziękuję , no to ja taką aktywnośc na forum mam serdecznie gdzieś.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ważne jest żeby było merytorycznie,

jeżeli będą ludzie pisać co im przysłowiowa ślina na język przyniesie to zrobi się jak w TV, gadające głowy i zero rzeczowych wniosków z dyskusji,

poza tym zwróć uwagę że to specjalistyczne forum i trzeba mieć wiedzę w temacie wątku na który się odpowiada, dlatego wydaje się naturalnym że ludzie tu raczej szukają wiedzy, a poza tym tak jak już tutaj ktoś słusznie zauważył, nie da się zmusić ludzi by się wypowiadali,

jeżeli ktoś ma ochotę to będzie pisał i tyle,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi do pisania nie zmusisz. Jeżeli ktoś chce pisać to napisze, jeżeli nie to nie. W grudniu forum odwiedziło ponad 100 000 użytkowników. Ilu pisało... sam widzisz. Ale tak jest na wielu forach.

Nawet osoby, które są zalogowane na forum nie często zabierają głos.

To jak z naszymi wyborami - głosuje mniejszość, a narzeka większość!

osoby które są zalogowane i chcą...zabierać głos,nie zawsze mają czas!!:mad:

-często tylko czytają(czasami odpycha człowieka "jakaś" kłótnia ty to,on tamto itd.)

-w sprawach sprzętu nie doradzam ponieważ są od tego ludzie,sklepy z branży(np.na tym forum)każdy doradzi to co chce sprzedać.:rolleyes:

ja staram się opisać gdzie byłem(jeśli znajdę 5min!), wkleić co widziałem:

http://www.skionline.pl/forum/gallery/browseimages.php?do=member&imageuser=6982

Założycielowi baaaardzo dziękuję za Tą stronkę, dzięki której jak na razie poznałem Lewego,Paxa,Łokcia, dowiedziałem się duuużo dobrego i dziękuję wszystkim piśmiennym że mogę czytać:)!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że w ręku Pana Admina,gdyby trochę nad tym pomyslał,są narzedzia

motywującę-gdyby nie tzw. wierszówka,gazety wychodziłyby tylko z ogłoszeniami i nekrologami...

No na to nie wpadłem, oj ja głupi jestem. Zacznę płacić na pisanie na forum. Proste i genialne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to nie wpadłem, oj ja głupi jestem. Zacznę płacić na pisanie na forum. Proste i genialne :D

o i konkursy!

np dla 3 najaktywniejszych (największa ilość znaków w postach) userów - narty, wyjazdy od sponsorów;

losowania nagród wśród pozostałych aktywnych;

ponadto można jeszcze jakieś sms-owe konkursy robić :D

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to nie wpadłem, oj ja głupi jestem. Zacznę płacić na pisanie na forum. Proste i genialne :D

:D Już widzę co by się działo... nawet Nowa Osada nie jest tak oblężona. :P

Dobrym pomysłem był zorganizowanie konkursu typowania w narciarstwie alpejskim.Ale ja bym rozszerzył trochu temat...

Mamy Justynkę w biegach,mamy Adasia w skokach,wielu pewnie ogląda i często lepiej się orientuję w tych dyscyplinach sportów narciarskich,co za tym idzie,może chętniej by typowali. :rolleyes: Jakby nie patrzyć,to też narciarstwo!

Pozostaję zachęcić sponsorów... ;):cool:

Inna propozycja to np. konkurs fotograficzny,oczywiście na najpiękniejsze/najciekawsze zdjęcia narciarskie. :rolleyes: Niewątpliwie forum mogłoby się wzbogacić nie tylko o nowych aktywnych forumowiczów,ale też wiele fajnych fotek. :cool:

I jeszcze jedna propozycja:konkurs na najciekawszą relację narciarską z Naszych wypadów.Można by zrobić 3 kategorie:

1.Polska

2.Słowacja i Czechy

3.Alpy i inne(np.Skandynawia,Pireneje,USA/Kanada i inne)

Ewentualnie te inne jako czwarta kategoria. :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny fajne pomysły...z tym, że jest jedno małe ale...

Jeśli Jacek rozpisze konkurs na Forum odnośnie zdjęć, relacji mogą się oprócz Forumowiczów z "Sercem" dla Skionline...pojawić tzw Trolle, którzy dla nagrody gotowi są stwarzać fikcyjne wypady narciarskie, pojawią się również tacy, którzy będą na necie kraść zdjęcia tylko i wyłącznie po to by zaistnieć i wygrać - chyba nie chodzi o to.

Moim skromnym zdaniem Jacek jako Właściciel, powinien wynagradzać Forumowiczów według własnego uznania i zwyczajnie ogłaszać to publicznie: kto, za co i jaka nagroda.

Inni uczestnicy Forum, w uznaniu dla piszących - mają możliwość przecież robienia tego poprzez: Dzieksy i Punkty Reputacji (mi te punkty i dzięksy sprawiają wiele radości i zachęcają do pisania).

Jacku, wydaje mi się, że byłaby to bardzo fajna inicjatywa: Nagrody Uznaniowe.

Czasami wystarczyłyby zwykłe drobne Gadżety Skionline: naklejki, naszywki z logo.

Mi ostatnio takowe sprezentowałeś i bardzo się z tego ucieszyłem (do dzisiaj mam zagwozdkę, gdzie te naszywki naszyć :D).

Jeśli chodzi natomiast o jakieś inne gadżety - wydaje mi się, że nawet część ze Starej Gwardii Forumowej mogłaby coś Ci sprezentować od siebie (dla dobra Ulubionego Portalu), bądź swojej Firmy.

Sam zgłaszam Publicznie gotowość to wsparcia Skionline w tym zakresie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru,nie wątpliwie takie ryzyko istnieje,ale wydaje mi się,że dopóki nagrody są symboliczne,to raczej nie powinno być problemów z fałszerstwem czy trollami. :rolleyes:

Oczywiście mnie też cieszy nawet jeden dzieńkas - wiem,że komuś relacja się przydała,więc chętnie opisuje kolejne wypady. :)

Ale na pewno też dobrym pomysłem jest po prostu wysyłanie gadżetów/upominków związanych ze skionline jako takie symboliczne docenienie za wkład w forum. :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi te punkty i dzięksy sprawiają wiele radości i zachęcają do pisania

(...)

Czasami wystarczyłyby zwykłe drobne Gadżety Skionline: naklejki, naszywki z logo.

Punkciki i reputy to fajna sprawa, ale właśnie jak już mówicie o tych co się rejestrują i piszą tylko co kupić i do widzenia to nawet dzięksa nie klikną... I tez często zdarza się, że rozgorzała ostra dyskusja o jakimś poście a autor nawet dziękasa nie dostał :P

A co do nagród to tak jak mówisz - przecież nie chodzi o żadne narty, buty, ubrania Spydera. Chodzi o drobiazgi: taka smycz, naklejka, koszulka to świetna sprawa!

Dobrym pomysłem był zorganizowanie konkursu typowania w narciarstwie alpejskim.Ale ja bym rozszerzył trochu temat...

Mamy Justynkę w biegach,mamy Adasia w skokach,wielu pewnie ogląda i często lepiej się orientuję w tych dyscyplinach sportów narciarskich,co za tym idzie,może chętniej by typowali. :rolleyes: Jakby nie patrzyć,to też narciarstwo!

Pozostaję zachęcić sponsorów... ;):cool:

Inna propozycja to np. konkurs fotograficzny,oczywiście na najpiękniejsze/najciekawsze zdjęcia narciarskie. :rolleyes: Niewątpliwie forum mogłoby się wzbogacić nie tylko o nowych aktywnych forumowiczów,ale też wiele fajnych fotek. :cool:

Dokładnie, na przykład ja ledwo orientuję się w narciarstwie alpejskim i choć czasami lubię oglądać to moja wiedza jest skromna i na pewno dużej części tego forum również.

Wielu bardziej dałoby radę się wykazać w takich tematach jak Adaś, Justynka, bo tam mamy sukcesy i tym możemy się pochwalić. Tak jak w lecie nie ma niedzieli bez Kubicy, tak w zimie większość polaków rytualnie siada przed TV z kubkiem gorącej czekoladki aby pooglądać Adasia albo Justynkę :D

A co do konkursu foto to trudno powiedzieć. Trzeba kreatywności i sprzętu. A z tym drugim na stoku często jest ciężko. Wielu bierze na narty stare wysłużone aparaty albo robią zdjęcia komórkami. Tutaj ciężko jest wymagać niesamowitych ujęć. Nikt przecież nie bierze lustrzanki na stok - a tak nawiasem to wcale nie powinno się wynosić aparatów na temp poniżej 0* :)

Tutaj też trzeba było jakoś zabezpieczyć się od oszustw bo wielu wykopie ładne foty z zagranicznych for podpisze je swoim nickiem i już. Np. mogłoby to być logo skionline (np. naszywka) trzymane w łapkach przez autora zdjęć. Przecież chyba łatwo dodać jedno takie zdjęcie wśród innych stu...

marboru, patrząc na twojego posta aż się prosi o utworzenie rangi "przyjaciel forum" :D

Jeszcze dodam, że fajną sprawą byłby jakiś shoutbox, taki umieszczony na górze lub dole forum, bo wielu lubi się wyspamować na takich właśnie czatach :D

Edytowane przez Slash0r
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany nie raz. Niestety jest to prawdą, że większość postów piszą miedzy sobą znajomi z rejonu Bielska Białej, którzy znają się również osobiście. Czasami traktując forum jak czat, a ich wypowiedzi odnoszą się często do ich prywatnych spraw i wspólnych przeżyć nie wnosząc nic do dyskusji. Mi akurat to nie przeszkadza:) ale na pewno nie przyciąga to nowych uczestników. Druga sprawa to ton w jaki sposób niektórzy się wypowiadają tzn ktoś się loguje pierwszy raz chce o coś zapytać (pomijając czy temat był wałkowany czy nie) i na dzień dobry dostaje zjebe i to od takiego co ma dużo zielonych kropek. Co taki nowy uczestnik sobie myśli?? Czy zajrzy jeszcze?? Czy odważy się napisać?? Wątpię.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to prawdą, że większość postów piszą miedzy sobą znajomi z rejonu Bielska Białej, którzy znają się również osobiście. Czasami traktując forum jak czat, a ich wypowiedzi odnoszą się często do ich prywatnych spraw i wspólnych przeżyć nie wnosząc nic do dyskusji. Mi akurat to nie przeszkadza:) ale na pewno nie przyciąga to nowych uczestników. Druga sprawa to ton w jaki sposób niektórzy się wypowiadają tzn ktoś się loguje pierwszy raz chce o coś zapytać (pomijając czy temat był wałkowany czy nie) i na dzień dobry dostaje zjebe i to od takiego co ma dużo zielonych kropek. Co taki nowy uczestnik sobie myśli?? Czy zajrzy jeszcze?? Czy odważy się napisać?? Wątpię.

Fanatyku, ja jestem na forum niemal codziennie i Czatu "Mafi" z BB - jakoś nie zauważyłem...

...to, że się znają osobiście - to chyba fajnie. Zawsze lepiej gadać z kimś kogo miało się okazję poznać, niż z totalnie anonimowym Forumowiczem.

Ja sam, dzięki forum poznałem osobiście dwóch Fantastycznych Ludzi: Hucu i Mitka - to chyba rewelacja, że dzięki Forum powiększa się krąg znajomych, przyjaciół?

A to, że SB od czasu, do czasu coś ostrego się wyrwie do Nowego...ja też miałem ochotę kilka razy zrobić to samo...

...no i widocznie się należało (pamietam tylko takie przypadki).

pozdrawiam SB

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Ja sam, dzięki forum poznałem osobiście dwóch Fantastycznych Ludzi: Hucu i Mitka - to chyba rewelacja, że dzięki Forum powiększa się krąg znajomych, przyjaciół?.........

a w/w zdaje się nawet nie mieszkają w okolicy BB:D ,zresztą marboru też . Zresztą bardzo lubię czytać jego (marboru ) relacje z wypadów narciarskich ,a rzadko je komentuję , bo opisy są "prawie" doskonałe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ze trzy razy się przymierzałem i nie chciało mi się.

Ale widzę,że trzeba...

Moim zdaniem spotkania w realu robią dobrą robotę.

Mam na myśli w szczególności spotkania na stoku,typu Harenda,Witów czy Sihelne,jakie nam się przydarzyły.

Stąd potem zdarzają się na forum jakieś tam "prywatne wycieczki":)

I wiem,że ktoś nie znający tematu od podszewki nie trybi o co chodzi w takim "czacie":rolleyes:

Ale często nam znającym się w realu ciężko jest powstrzymać od jakiegoś śmiesznego komentarza.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...