Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

rdzewiejące krawedzie


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

czy zna ktoś skuteczny i prosty sposób na bieżące (czyli w trakcie sezonu ) zabezpieczenie krawędzi przed rdzewieniem ?

No chyba najskuteczniejszym sposobem jest codzienna jazda na nartach ;) lub prawie codzienna...

A tak na poważnie, w trakcie sezonu jak krawędzie w moich nartach podrdzewieją - to zwyczajnie przecieram je delikatnie papierem ryżowym.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie tego nie zauważyłem ,częściej wypadaj na narty to zaoszczędzisz przykremu zjawisku

jak tylko mogę no to jadę na te narty:)

ale jak w garażu mam trzy pary:p i na wszytkich w sezonie jeżdżę , to siłą rzeczy niektóre stoją dłużej nieużywane:rolleyes: i wtedy właśnie pojawia się ta nieszczęsna rdza .

Najprostsze sposoby są najlepsze więc na razie spróbuję wycierać je do sucha a jak to nie pomoże to trzeba będzie krawędzie potraktować jakimś smarem . Próbował ktoś może smarowideł typu WD40, czy jednak lepsze , bepieczniejsze będą zwykłe parafiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko mogę no to jadę na te narty:)

ale jak w garażu mam trzy pary:p i na wszytkich w sezonie jeżdżę , to siłą rzeczy niektóre stoją dłużej nieużywane:rolleyes: i wtedy właśnie pojawia się ta nieszczęsna rdza .

Najprostsze sposoby są najlepsze więc na razie spróbuję wycierać je do sucha a jak to nie pomoże to trzeba będzie krawędzie potraktować jakimś smarem . Próbował ktoś może smarowideł typu WD40, czy jednak lepsze , bepieczniejsze będą zwykłe parafiny ?

Parafina powinna wystarczyć.

Ja mam w domu Olejek Goździkowy (do zabezpieczenia mojej Katany) - też się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W trakcie ostatniego pobytu w Alpach miałem ze sobą dwie pary nart. Jedną używałem, drugą nie. W ostatni dzień używaną parę nart wytarłem do sucha i włożyłem do boxu.

Obie pary nart pozostały w boxie przez trzy dni. I co się stało? Krawędzie nart używanych pokryły się nalotem rdzy:eek:, a nart nieużywanych nie miały śladu nalotu:).

Ot takie moje spostrzeżenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie nart używanych pokryły się nalotem rdzy:eek:, a nart nieużywanych nie miały śladu nalotu:)

Rozumiem JC, że obie pary miałeś uprzednio nasmarowane. Serwis czy własna robota?

Pytam bo czasami tak się dzieje, jak po smarowaniu nart nie ściągnie się smaru z krawędzi, co czynią w większości serwisów, z którymi miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem JC, że obie pary miałeś uprzednio nasmarowane. Serwis czy własna robota?

Pytam bo czasami tak się dzieje, jak po smarowaniu nart nie ściągnie się smaru z krawędzi, co czynią w większości serwisów, z którymi miałem do czynienia.

Pewnie smaru na nartach na których jeździłem nie było, a druga para była "nófka" z fabryki. Być może coś na krawędziach było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktoś skuteczny i prosty sposób na bieżące (czyli w trakcie sezonu ) zabezpieczenie krawędzi przed rdzewieniem ?

Ja po wyjeździe staram się dobrze wysuszyć narty . Najmniej mi zależy na krawędziach najwięcej na wiązaniach . Jak muszę zostawić narty w samochodzie ( bardzo rzadko ) to nie w bagażniku a w samochodzie. Rozkładam je i owijam starą kołdrą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wyjeździe staram się dobrze wysuszyć narty . Najmniej mi zależy na krawędziach najwięcej na wiązaniach . Jak muszę zostawić narty w samochodzie ( bardzo rzadko ) to nie w bagażniku a w samochodzie. Rozkładam je i owijam starą kołdrą .

Rossi co ty na narty kołdrę targasz ze sobą :eek:sorki ale ten tekst trochę do innego tematu się nadaje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...