Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

mity bez pokrycia


Jan Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jest to co piszesz, takich "starych wyjadaczy" na nartach ;) w około siebie mam wielu, a zasadnosci i uzycia kijów nikt nie przedstawił. A moze masz racje ?:rolleyes:

No to pojeździj z instruktorem - który ma pojęcie :)

Bez kijków ograniczasz liczbę dostępnych technik, owszem da się - ale zamykasz się na wiele innych sposobów jazdy. We wszystkich elementach, które wymagają odciążeń itp. kijki są mocno wskazane. To banalne do wytłumaczenia, ale łatwiej pokazać, a nie chce mi się za bardzo rozpisywać :)

Na początek zapytaj instruktora dlaczego narta i narciarz skręcają itp. pytania :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie wymienic mity w tematyce narciarskiej, ktore nie maja poparcia w rzeczywistosci a stale pokutuja wsrod narciarzy

- twardy but musi byc niewygodny

- im krotsze narty, tym lepsze

- kazdy musi ( a przynajmniej powinien dazyc do) posiadac narty slalomowe, jako najwszechstronniejsze, najlepiej WC

- soft shell jest tylko dobry na wiosne lub sloneczna pogode

- rocker jest dobry na wszystko (chociaz moze to bede musial odszczekac, ale dopiero gdy narty WC wyjda w wersji rocker))

- im krotsza narta , tym bezpieczniejsza dla kolan

- komorka jest szybsza od sklepowki (dodane)

pozostawiam te liste otwarta

Zastanawiam się nad tym stwierdzeniem rockera i nad ostatnim stwierdzeniem że komórka jest szybsza, czyżby to była nieprawda? A jeśli tak to prosze o mocne argumenty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to co piszesz, takich "starych wyjadaczy" na nartach w około siebie mam wielu, a zasadnosci i uzycia kijów nikt nie przedstawił. A moze masz racje ?

Co za wyjadacze :) szybko kije bys przeprosiła jak bym Cię zaprosił do tanca na nartach. :D

Na nartach mozna sie zwozic i można JEZDZIC a wtedy kije są niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojeździj z instruktorem - który ma pojęcie :)

Bez kijków ograniczasz liczbę dostępnych technik, owszem da się - ale zamykasz się na wiele innych sposobów jazdy. We wszystkich elementach, które wymagają odciążeń itp. kijki są mocno wskazane. To banalne do wytłumaczenia, ale łatwiej pokazać, a nie chce mi się za bardzo rozpisywać :)

Na początek zapytaj instruktora dlaczego narta i narciarz skręcają itp. pytania :)

bardzo sensownie to wytłumczaczyłeś. Ja sobie jezdzę i jezdzę, kręci mnie to coraz bardziej, a techniki gdzies tam w czarnej i głebokiej "d....e" a Ci co jezdza całe zycie nic na temat nie potrafia mi powiedziec - na pytanie jak jechac - mówia: Ewa to jest jak jazda na rowerze;)

ja myslę -zupełnie nie tak...z tymi nartami troche inna to relacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za wyjadacze :) szybko kije bys przeprosiła jak bym Cię zaprosił do tanca na nartach. :D

Na nartach mozna sie zwozic i można JEZDZIC a wtedy kije są niezbędne.

to tacy wyjadacze od urodzenia...co juz duzo desek mieli:) ale jak to sie jedzie nie szczególnie ktos moze cos powiedziec :)

z tym zworzeniem to bym polemizowała, mam cięzkie narty, jak na kobiete i wiele pracy do ich prowadzenia wkladm, zeby nie mówic "miszczu" Twoja kartke i dzis miałam na stoku, ktos sie nawet z deskarzy smiał.

Mam film, jak sie odwaze to jutro zamieszcze..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś porównał kije narciarskie do :)

Kije są, jak: " Wąsy kota są po prostu włosami czuciowymi, bardziej fachowo zwanymi wibrysami. Mogą odbierać bodźce z otaczającego świata i przekazywać je do mózgu. Ponoć przy pomocy wibrysów kot jest wstanie wyczuwać nawet drobne zawirowania powietrza wokół przedmiotów. W ten sposób może omijać przeszkody, nie widząc ich i nawet ich nie dotykając. Wibrysy są zatem lepsze od białej laski niewidomego."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś porównał kije narciarskie do :)

Kije są, jak: " Wąsy kota są po prostu włosami czuciowymi, bardziej fachowo zwanymi wibrysami.

Czyli kije są jak czułki. Czyli nie uzasadniona była moja dec. o ich odrzuceniu. Zatem pozostaje mi nauczyc sie nimi posługiwac własciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kije są jak czułki. Czyli nie uzasadniona była moja dec. o ich odrzuceniu. Zatem pozostaje mi nauczyc sie nimi posługiwac własciwie.

Kije spełnaią również rolę stabilizacyjną, łatwiej utrzymać równowagę, balans w szybkiej jeździe (podobnie jak długi kij linoskoczka), w śmigu pomagają utrzymać rytm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nauczyć się jeździć na nartach - możesz za to stwierdzenie dać mi czerwieńca, ale kijki Są potrzebne mimo że przez 3 sezony przez kontuzje kręgosłupa sam bez nich jeździłem ale czułem się wtedy jak "szympans":D:D:D

Magellan... mogę się jedynie "zaczerwienić".

Wiem że jest w tym wiele racji jednak co ja poradzę, że mi przeszkadzają.

Możliwe, że jeździłam z zadługimi kijami - nie mam swoich, a pożyczane miały 115 (ja mam 160) i czułam, że zanim wstanę, dziabnę i znów zadek w dół to zdecydowanie za dużo pracy jak na mnie... a jak mam za sobą ciągać kije i ich nie uzywać to... na licho mi one ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiara ja jezdze 6 sezon... tylko wciaz te kije potrzebne były poczatkowo by sie nie wywalic jak do orczyka podchodziłam...(..) Mam nadzieję ze czegos się nauczę a stare nawyki pojda w kąt.

Tylko że ja uczyłam się wieki temu, na nartach jeszcze-nie-carvingowych i właśnie z kijami... więc co z tymi nawykami? ;)

jeśli chodzi o wyciąg - przyznaję, do podejścia są ok, ale z wpięciem to już mnie wnerwiają

No to pojeździj z instruktorem - który ma pojęcie :)

Bez kijków ograniczasz liczbę dostępnych technik, owszem da się - ale zamykasz się na wiele innych sposobów jazdy. We wszystkich elementach, które wymagają odciążeń itp. kijki są mocno wskazane. To banalne do wytłumaczenia, ale łatwiej pokazać, a nie chce mi się za bardzo rozpisywać :)

Na początek zapytaj instruktora dlaczego narta i narciarz skręcają itp. pytania :)

To mi dałeś do myślenia - czy... (jeśli masz czas oczywiście) znalazł być w sobie chęć, aby napisać coś więcej o tym?

szczególnie "Bez kijków ograniczasz liczbę dostępnych technik" - czyli np co jest niewykonalne bez kijów?:confused:

Ktoś kiedyś porównał kije narciarskie do :)

Kije są, jak: " Wąsy kota są po prostu włosami czuciowymi, bardziej fachowo zwanymi wibrysami. Mogą odbierać bodźce z otaczającego świata i przekazywać je do mózgu. Ponoć przy pomocy wibrysów kot jest wstanie wyczuwać nawet drobne zawirowania powietrza wokół przedmiotów. W ten sposób może omijać przeszkody, nie widząc ich i nawet ich nie dotykając. Wibrysy są zatem lepsze od białej laski niewidomego."

Ja bym powiedziała inaczej - moje ręce, są jak ogon u kota...

a do czego on służy wie każdy, kto widział kocie sposoby na utrzymanie równowagi i to zwłaszcza przy skokach i innych "przeszkodach".

Tak u mnie działa ręka.

Teraz - co wykona kot, który ma przywiązany kawałek drąga do ogona?

w najlepszym razie się podda i spadnie... :(

ale żeby nie było - próbuję, próbuję, próbuję... może jak załapię kije na odpowiednią długość :D:D

Głównie dlatego, że "wiem" że należy, nawet jak nie bardzo rozumiem po co ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kije są jak czułki. Czyli nie uzasadniona była moja dec. o ich odrzuceniu. Zatem pozostaje mi nauczyc sie nimi posługiwac własciwie.

Ewuniu kijki są jak ogonek kangurka :) .

W czasie jazdy służą do balansowania, ułatwiając przyjęcie właściwej pozycji .

Przy technikach opisanych przez kolegę Gajowego kijki są wręcz niezbędne .

Bez kijków jadą fun-carwingowcy .

Pamiętaj tylko o dobraniu właściwej długości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Że w ośrodkach alpejskich nigdy nie ma kolejek i zawsze jest luźno na trasach

- że o nartach, butach i całym sprzęcie powinni wypowiadać sie tylko najlepiej jeżdżący, inni sie nie znają a ich opinie są nic nie warte

- że narty bez drewnianego rdzenia są nic nie warte i szkoda na nie czasu i pieniędzy a do tego po sezonie to juz są wyklepane

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuniu kijki są jak ogonek kangurka :) .

W czasie jazdy służą do balansowania, ułatwiając przyjęcie właściwej pozycji .

Przy technikach opisanych przez kolegę Gajowego kijki są wręcz niezbędne .

Bez kijków jadą fun-carwingowcy .

Pamiętaj tylko o dobraniu właściwej długości .

kije mam na wysokość łokcia wiec długosc jest ok;)

czyłki kota, ogon kangura.. brzmi tak ----- niezbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak - czy 115 przy 160 to za dużo..?:rolleyes:

Cytuję z poradnika narciarskiego :

W kwestii wyboru kijków - podstawowym kryterium jest oczywiście długość. Wybór w odróżnieniu od nart, czy butów nie jest skomplikowany.

Mimo, że budowa ludzkiego ciała w przypadku poszczególnych osób różni się i różnice te nie zawsze są proporcjonalne – długości nóg, ramion, itp – to powszechnie stosuje się uniwersalną metodę doboru długości kijków.

Stajemy wyprostowani, chwytamy kijek od dołu pod talerzykiem i stawiamy go na ziemi. Jeśli opierając kijek, uzyskamy kąt prosty między przedramieniem i ramieniem, to możemy przyjąć, że kijek jest dla nas właściwy.

Ja mam 176 cm i kijki 115 bo tak mi wygodnie.

Jeżdżę tylko na krawędziach więc kijki potrzebne mi są tylko do balansowania i określenia pozycji względem stoku .Sporadycznie ( jak jestem zmuszony ) używam kijków dłuższych (125 cm) do prezentacji tzw . "tradycyjnych" technik .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT: (trochę z innego wątku;) ) że jak ktoś jeździ na długich nartach tzw. ołówkach:) to jest prawdziwy twardziel:rolleyes: , a cała reszta to zwykłe cioty:D

Wydaje mi sie, ze jak jeździłem na ołówkach to byłem twardszy - mentalnie to na pewno :D

Inny mit : We Wloszech w Alpach to zawsze jest piękna i słoneczna pogoda a w Austrii gorsza i do tego cholernie zimno

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...