Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrku (GAT) sprzedany - co dalej?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkim sukcesem będzie na najbliższy sezon system naśnieżania na wszystkich trasach ośrodka by nie było trzeba liczyć wyłącznie na naturalny śnieg którego nie jest w ostatnich latach za dużo. I lepsze informowanie o np imprezach na ośrodku, inwestycjach jakie są i będą przeprowadzane warunki śniegowe itd. I mniejsza opłata za parking!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie został rozstrzygnięty przetarg i słowa kupione/sprzedane są dużym nadużyciem, przypomnijcie sobie zdarzenia z przed parunastu miesięcy w temacie stoczni, co rzekomo zostały kupione przez Katarczyków:rolleyes:.

Jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć że SON dysponuje kwotą, czy linią kredytową na prawie 14 mil zł:rolleyes:.

Z tego co wyczytałem jest ich 53 udziałowców, co daje po 260 tyś zł na głowę.... generalnie to se to czarno widzę:rolleyes:.

Sam fakt, mają stronę internetową http://www.szczyrkowski.pl/, przecież jak to taki sukces, to tam dzisiaj na tej stronie powinny być fajerwerki, a z ich strony nawet nie można się dowiedzieć że przystąpili do tego przetargu:cool:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie został rozstrzygnięty przetarg i słowa kupione/sprzedane są dużym nadużyciem, przypomnijcie sobie zdarzenia z przed parunastu miesięcy w temacie stoczni, co rzekomo zostały kupione przez Katarczyków:rolleyes:.

Jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć że SON dysponuje kwotą, czy linią kredytową na prawie 14 mil zł:rolleyes:.

Z tego co wyczytałem jest ich 53 udziałowców, co daje po 260 tyś zł na głowę.... generalnie to se to czarno widzę:rolleyes:.

Sam fakt, mają stronę internetową http://www.szczyrkowski.pl/, przecież jak to taki sukces, to tam dzisiaj na tej stronie powinny być fajerwerki, a z ich strony nawet nie można się dowiedzieć że przystąpili do tego przetargu:cool:.

Oprocz tego jeszcze kasa potrzebna jest na inwestycje, czy nawet zwykle remonty przed sezonem. Z pusta skarbonka tego nie zaczna.

Oni dywidende chca za 6-7 lat wyplacac. Jak dla mnie to malo realne przy tych kosztach ktore ich czekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w celu podratowania budżetu spółki, solidarnie każdy forumowicz co najmniej raz w przyszłym sezonie odwiedza (jeszcze) sCyrk:) A poważnie to bez względu na to czy inwestycje będą za rok czy dwa, to chyba najlepsza wiadomość dla polskiego narciarstwa. Naśnieżanie to też inwestycja i chyba nawet bardziej potrzebna, bo co nam z kolejek, gdy czynna będzie jedna ledwo dośnieżona "Bieńkula"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w celu podratowania budżetu spółki, solidarnie każdy forumowicz co najmniej raz w przyszłym sezonie odwiedza (jeszcze) sCyrk:) A poważnie to bez względu na to czy inwestycje będą za rok czy dwa, to chyba najlepsza wiadomość dla polskiego narciarstwa. Naśnieżanie to też inwestycja i chyba nawet bardziej potrzebna, bo co nam z kolejek, gdy czynna będzie jedna ledwo dośnieżona "Bieńkula"?

Ja mam wątpliwości... :P Chce pan Kriters zarobić,niech najpierw coś zrobi!Nie mam ochoty przechodzić drugi raz tego co w tym sezonie mnie tam spotkało.Jak zainwestują to się chętnie pojawię,a póki co,to na przyszły rok planuję kupić całosezonowy skipass na Słowację,albo choć na Rohace. :P No i może coś jeszcze...

PS.Bończy to ja ostatnio nie poznaje:

(...) jebnięci (...)

;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć że SON dysponuje kwotą, czy linią kredytową na prawie 14 mil zł:rolleyes:.

O ile pamiętam to od 1999 roku są akcje ze stawianiem płotów, drutów kolczastych i struganych pali na trasach w Szczyrku, ja bym się o fundusze tak nie martwił. Przez te 10 lat to oni natargali od GAT'u nie małe pieniądze.

PS.Bończy to ja ostatnio nie poznaje:;):D

Ja tam się nie dziwie, po tylu latach to każdemu emocje się udzielają.

Moim zdaniem największym sukcesem na zbliżający się sezon, będzie duży DARMOWY parking.Naśnieżanie to duży projekt, dużo papierów z urzędniczymi pieczątkami i dużo pracy. Na to trzeba dużo pieniążków, a przede wszystkim czasu. Nie można zapomnieć, że fascynaci nietoperków również dutków łakną, a bez ugody z nimi jakakolwiek inwestycja to mrzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jebnięci nie są. Kasę mają czas wpłacić do 28 bodajże. Potem przetarg nie ważny i wadium przepada.

Nie sadze zeby byli. Uwazam tylko ze moze istniec inny motyw w tym wszystkim, oprocz tego oficjalnego - inwestycje, piekne plany etc.

Czy majac 14mln zlotych (nie koniecznie w gotowce) zainwestowalbys to akurat w Szczyrk? Wiedzac ze zeby to przynioslo zysk potrzeba jeszcze duzo wiecej kasy wylozyc, plus miec szczescie do zim jesli nie nawet obwitych w snieg to przynajmniej mroznych.

Nie zastanawia Cie ze nikt inny do przetargu nie stanal a oni zaakceptowali cene wywolawcza mimo ze poprzednio Richter wspominal ze jest za wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to od 1999 roku są akcje ze stawianiem płotów, drutów kolczastych i struganych pali na trasach w Szczyrku, ja bym się o fundusze tak nie martwił. Przez te 10 lat to oni natargali od GAT'u nie małe pieniądze.

Ja myślę,że to w najlepszym przypadku... przepili razem z Kritersem. :eek::P

Ja tam się nie dziwie, po tylu latach to każdemu emocje się udzielają.

Ależ ja też się nie dziwię,taka wypowiedź tak spokojnej osoby świadczy,jak bardzo już irytuję ten pat w SzCyrku.Gdybym ja miał się coś więcej wypowiedzieć i pominąć brzydkie słowa,to... musiałbym pominąć całą wypowiedź. :P

Moim zdaniem największym sukcesem na zbliżający się sezon, będzie duży DARMOWY parking.Naśnieżanie to duży projekt, dużo papierów z urzędniczymi pieczątkami i dużo pracy. Na to trzeba dużo pieniążków, a przede wszystkim czasu. Nie można zapomnieć, że fascynaci nietoperków również dutków łakną, a bez ugody z nimi jakakolwiek inwestycja to mrzonka.

Coś czuję,że jedyny darmowy parking będzie naaa.... stacji benzynowej przed Buczkowicami. :P A jedyną nowością będą trasy... będzie się zjeżdżać chodnikami wzdłuż drogi spod Golgoty do centrum SzCyrku,a wyjeżdżać gondolkami typu PKS. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack:

"Aktualnie akcjonariusze SON S.A. dysponują ok. 24% powierzchni tras wyciągów i zjazdowych. Dzięki działaniom Spółki w niedalekiej przyszłości pasjonaci zimowego szaleństwa odczują pozytywne zmiany na stokach, a właściciele gruntów zyskają spokój i pewność, która pozwoli im inwestować w rozwój Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego."

To wariant optymistyczny, czyli nieustający rozwój i pełna szczęśliwość.

Wariant pesymistyczny to słabe zimy, mały dostęp do kasy i co za tym idzie brak większych inwestycji. W konsekwencji sprzedaż jakiemuś 'grubasowi" (Austria, Swiss, GB)

Jeśli możesz, to przedstaw swoją wizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack:

"Aktualnie akcjonariusze SON S.A. dysponują ok. 24% powierzchni tras wyciągów i zjazdowych. Dzięki działaniom Spółki w niedalekiej przyszłości pasjonaci zimowego szaleństwa odczują pozytywne zmiany na stokach, a właściciele gruntów zyskają spokój i pewność, która pozwoli im inwestować w rozwój Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego."

To wariant optymistyczny, czyli nieustający rozwój i pełna szczęśliwość.

Wariant pesymistyczny to słabe zimy, mały dostęp do kasy i co za tym idzie brak większych inwestycji. W konsekwencji sprzedaż jakiemuś 'grubasowi" (Austria, Swiss, GB)

Jeśli możesz, to przedstaw swoją wizję.

Tylko 24%... A kto ma pozostale 76%? I ile ci pozostali sobie zazycza gdy zobacza te tlumy narciarzy na ich terenach?;) Akcjonariuszom moze kasy nie wyplaca ale im beda musieli zeby plotow nie bylo.

Jak dla mnie to porywanie sie z motyka na ksiezyc, o ile nie ma innego motywu.

Wielu grubasow juz sie na czyms takim sparzylo i jak dla mnie bez bailout'u przez gmine/rzad/sw mikolaja sie tu nie obedzie. Chyba ze rzeczywiscie maja juz grubasa chetnego na to i sprawa jest ugadana.

Pewnie nasniezanie uda im sie zrobic przed zima bo tak jak piszesz jebnieci nie sa. W reszte planow nie wierze.

Raczej ich nie zrealizuja przez protesty zielonych/innych wlascicielow gruntow etc.

Bedzie to dobra wymowka zeby nic nie robic, tylko kase brac, a potem przejmnie to ktos bo bedzie musial dla dobra Szyczrku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 24%... A kto ma pozostale 76%? I ile ci pozostali sobie zazycza gdy zobacza te tlumy narciarzy na ich terenach?;)
Myślę, że w tych 13 bańkach była też ziemia pod wyciągami i trasy, więc jeśli transakcja dojdzie do skutku będą w posiadaniu sporej większości areału.

Nie zapominajmy, że to wciąż największy ośrodek w kraju (22 km tras, 13 wyciągów) już samo to przyciąga bardzo dużo ludzi, pomimo opłakanego stanu infrastruktury.

Przytoczę tutaj słowa prezesa GAT'u:

Przychody z ośrodka w najlepszych latach wynosiły 9 – 11 mln zł. Przy śnieżnej zimie, można na czysto zarobić 3 – 3,5 mln zł, uwzględniając wydatki na utrzymanie ośrodka poza sezonem – od maja do grudnia (200 tys. zł miesięcznie)

Zapewne te "najlepsze lata" to zanim na trasach pojawiły się płoty. Teoretycznie wystarczy jedna naprawdę dobra zima i zakup się wraca.

To powinno dać Wam do myślenia za jaki bezcen sprzedano ten ośrodek i do jakiej ruiny go doprowadzono... a za ruinę i powolną śmierć tak pięknego ośrodka odpowiada po części, ktoś kto dzisiaj przez wiele osób postrzegany jest jako wybawca Szczyrkowskich przedsiębiorców - pan Richter były pracownik GAT;)

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 24%... A kto ma pozostale 76%? I ile ci pozostali sobie zazycza gdy zobacza te tlumy narciarzy na ich terenach?;) Akcjonariuszom moze kasy nie wyplaca ale im beda musieli zeby plotow nie bylo.

Jak dla mnie to porywanie sie z motyka na ksiezyc, o ile nie ma innego motywu.

Wielu grubasow juz sie na czyms takim sparzylo i jak dla mnie bez bailout'u przez gmine/rzad/sw mikolaja sie tu nie obedzie. Chyba ze rzeczywiscie maja juz grubasa chetnego na to i sprawa jest ugadana.

Pewnie nasniezanie uda im sie zrobic przed zima bo tak jak piszesz jebnieci nie sa. W reszte planow nie wierze.

Raczej ich nie zrealizuja przez protesty zielonych/innych wlascicielow gruntow etc.

Bedzie to dobra wymowka zeby nic nie robic, tylko kase brac, a potem przejmnie to ktos bo bedzie musial dla dobra Szyczrku...

Mniej więcej się zgadzamy, ponieważ ja też wątpię w całkowitą czystość intencji tego planu, ale oby tym razem okazało się inaczej. Ich ewentualny sukces będzie rzutował na inne potencjalne przejęcia w Polsce.

We wszystkich wersjach rozwoju wydarzeń jednak jakieś kroki początkowe prowadzące do rozwoju ośrodka muszą zostać poczynione. Tego sobie i innym narciarzom życzę, którzy chcieli by znów pojechać do Szczyrku.

Ostatni akapit Twojej wypowiedzi super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...