Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - Val di Sole: jakie atrakcje po drodze?


yossi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam pytanie do tych z Was, którzy dobrze znają poniżej przedstawioną trasę do Włoch lub po prostu miejsca przez które będziemy przejeżdżać.

Wybieramy się z żoną do VdS i w drodze powrotnej (ponieważ wyjeżdżać będziemy z samego rana) chętnie byśmy coś przy okazji pozwiedzali - czy to w Austrii, czy to w Niemczech. Co możecie polecić?

Jedziemy trasą przedstawioną tutaj: http://www.narty-wlochy.pl/dojazd/z-wrocawia-poznania/

Pomysł na jakiś miły postój, krótki spacer, czy posiłek w fajnym miejscu. Chodzi o to, by z drogi zapamiętać coś więcej, niż tylko setki kilometrów autostrady...

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje :)

Pozdrawiam

yossi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Brixen we Wloskim Południowym Tyrolu, zjazd z autostrady do centrum to koło 5km, jest tam bardzo urocza starówka - średniowieczno-renesansowa, wąskie uliczki i kupa staroci - naprawdę bardzo miło

Mozna też zaliczyć Innsbruck, tez fajne centrum, niespecjalnie rozległe, szybko można je obejść. Bardzo fajne jest miastaczko Hall (pierwszy zjazd po minięciu Innsbrucku) - bardzo fajna . stara miejscowośc położona na lekkim zboczu, łatwy dojazd, nie ma tłumu ludzi, łatwo zaparkować - urokliwie. Mi najbardziej podobało się Brixen (Bressanone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze propozycje :) Na Neu Schwanstein, jak poczytałem, raczej nie będzie czasu. Brixen wygląda ciekawie. Spacer po Insbrucku również kusi, tylko czy nie utkniemy tam w jakichś korkach - ? Wszystko powinno zamknąć się powiedzmy w 2 godzinach ogółem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu będziesz miał najmniej 17 godzin niezłej jazdy (ze zwiedzaniem), jeżeli wyjedziesz tak aby pozwiedzać to masz korki jak nic (dodałem je). Gratuluje pomysłu i entuzjazmu, czekam na relacje, czy rzeczywiście podjąłeś się tego . Dla mnie byłby to wyczyn. Ja wracałem z Val Gardeny do Szczawna Zdroju 10 godzin, bez żadnego korka i zwiedzania. Powodzenia. Acha, Brixen ma 1000 lat, to tak dla podpuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - dopięliście swego! Plan zwiedzania Brixen już przygotowany :)

Gdyby coś jeszcze przyszło Wam do głowy, to bardzo proszę - wyjazd w przyszłym tygodniu.

A gdzie dokładnie jedziesz do tego Val di Sole, jaka miejscowość bo można dojechać ...różnie :) I jaki masz plan na miejscu?

***

Na południe od rejonu - pięknie położone jeziora: Lago di Molveno, wśród gór, małe ale blisko np. Paganelli, prawie po drodze do Pinzolo, czy ew. Madonny.

Trochę dalej na południe znane jezioro Garda - chodzi mi np. o spacer nad jeziorem - nie kąpiel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o miejscówki "na północ od rejonu" - tak na drogę powrotną do Polski. Wyjazd z Marillevy 1400. Na miejscu na pewno chcemy zobaczyć Muzeum Białej Wojny, bo jej historia jest niesamowita. Jeziorka też kuszą - muszę wziąć kąpielówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jechałbyś z Monachium do Innsbrucka przez Ga-Pę (wg mnie najlepszy wariant) to w odległosci zaledwie 500m od głównej szosy w GaPie jest Stadion Olimpijski ze skocznią, na której jeszcze niedawno nasz Adam bił rekordy :) Jest tam nawet tablica z jego nazwiskiem i rekordem . Stadionik bardzo fajny i kameralny, pamięta jeszcze czasy Adolfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ale słabo bo drzewa zasłaniają. Jest zupełnie na końcu GaPy po prawej stronie jadąc do Innsbrucka , praktycznie na wylocie z miasta. Nie pamietam jaki był drogowskaz ale chyba Olympia Stadion , raczej nie Eissport-Zentrum . Na pewno trafisz bo GaPa w tym miejscu jest juz bardzo mała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

już po twoim wyjeździe ale nie zaszkodzi napisać co ja polecam .

po 1 bardzo fajny wybór miejsca . ;) super trasy , i widoczki tylko koniecznie trzeba kupić karnet razem z MdC . ;) . Najlepsza trasa to czarna 1 w folgaridzie i Monte Spinale :D

po 2 można zabaczyć ; Insbruck , albo tylko Bergisel :D , masz to po drodze na Brenner , bardzo ładne jest też miasteczko Igls (położone na południe od Inssbrucka ) tak na spacer itp.

po 3 można zwiedzić Monachium , ale za bardzo nie polecam w takich godzinach .

po 4 można zobaczyć GaPe ale to już było .

;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witajcie! Lepiej późno, niż wcale. :rolleyes::

Odświeżam wątek i informuję, że ostatecznie zwiedziłem Ga-Pę w tamtą stronę i "ogarnąłem" (bo że zwiedziłem, to za dużo powiedziane) Monachium w drodze powrotnej. Polecam serdecznie spacer po Garmisch-Partenkirchen (już mniejsza tam o samą skocznię, która oczywiście też jest warta zobaczenia) - zachwyciła mnie ta miejscowość. Te "freski" na chatkach, no i w ogóle klimat miejsca - koniecznie. Przeprawka przez góry w tym wariancie też daje trochę dodatkowych wrażeń :) Oczywiście Muzeum Białej Wojny - warto bardzo.

W drodze w te i we wte na więcej atrakcji czasu nie starczyło, zresztą zgodnie z przewidywaniami Kolegi Zbiga12 :)

Jeśli idzie natomiast o samą VdS to jest to bardzo sympatyczna miejscówka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kto przez lata zjeździł Chopok na wszystkie strony, ten chwilami wręcz będzie narzekał na nadmierną łatwość tras. Spokojnie do polecenia na rodzinne wypady lub dla grup o zróżnicowanych umiejętnościach narciarskich. Dla wielu nowicjuszy sama nazwa brzmi strasznie, no bo tam Madonna, FIS, Puchar Świata itd. itp. Zapewniam - podobnie jak ten, kto daje radę na polskich szosach, da sobie radę na autostradach w Europie - tak samo, kto pokonał Pilsko, Chopok czy inną Wielką Raczę, ten bez przeszkód będzie czerpał radość z jazdy po stokach VdS. A widoki i infra - bez porównania.

Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów - i tylko mam jedno pytanie: gdzie ta zima, do cholery? :confused::

yossi

Edytowane przez yossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy muzeach, to wg mnie najbardziej warte zwiedzenia jest Deutsches Museum w Monachium. Warte jest tego, żeby nawet specjalnie zatrzymać się tam na 1 noc, bo muzeum jest tak obszerne, że nawet cały dzień nie wystarczy na jego zwiedzenie.

Słyszałem wcześniej o tym muzeum, więc gdy kiedyś na Hintertuxie były takie warunki, że nie dało się jeździć, to wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy do Monachium by je zwiedzić. Wrażenia niezapomniane: to jest jakby skrzyżowanie olbrzymiego muzeum techniki z warszawskim Centrum Kopernika.

Przedstawia chyba wszystko, co człowiek w dziedzinie nauki i techniki wymyślił, poczynając od stosowanych w starożytności machin wojennych, poprzez urządzenia z początków epoki pary i elektryczności, samoloty od najstarszych do nam współczesnych, a kończąc na kapsułach używanych do lotów kosmicznych.

Mają wystawiony pierwszy niemiecki okręt podwodny U-1 (z powycinanymi w burcie otworami, aby było widać jak wygląda w środku), oraz pierwszy superkomputer Vax.

Na zwiedzanie poświęciliśmy prawie cały dzień, ale do zamknięcia zdążyliśmy zwiedzić tylko jego część.

Naprawdę polecam!

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzięki, Panie Chris_M! W tym roku wezmę to pod uwagę. Wychodzi na to, że jestem strasznie interesowny, bo zaglądam na forum dopiero, jak czegoś potrzebuję - ale to nie do końca tak jest :)

PS Pilsko nadal nie sprzedane (niestety)...

Pozdrawiam

yossi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...