Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prywatyzacja PKL


JC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Konsorcjum TMR złożyło wstępną ofertę na zakup PKL

W piątek, 25 stycznia 2013 roku konsorcjum Tatry Mountain Resort złożyło wstępną ofertę na zakup Polskich Kolei Linowych. Spółka PKP SA chce sfinalizować proces prywatyzacji PKL jeszcze w pierwszej połowie 2013 roku.

http://www.rynek-kolejowy.pl/39100/_Konsorcjum_TMR_zlozylo_wstepna_oferte_nazakup_PKL_.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamotali. Polskie Koleje Państwowe, chcą sprzedać wyciągi Polskim Lasom Państwowym - gdzie tu sens? Rozumiem, że już bardziej bezczelnego sposobu na zabijanie kasy na państwowych spółkach nie udało się wymyślić. A ja myślałem, że tego typu zagrywki odeszły wraz z poprzednim ustrojem politycznym. Gidze jest RADOSŁAW ŚLUSARCZYK - pytam się? Miliony, które można spożytkować na ochronę środowiska wylądują w kieszeniach wysoko postawionych panów w PKP. Coś czuję, że to będzie farsa roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego ? Lepsze PKG czy Lasy Państwowe niż Słowacka firma która kieruje już kilkoma ośrodkami narciarski ? Liczyłem na to że TMR przejmie PKL i się coś zmieni u nas, bo pokazali oni jak się inwestuje w ośrodki, hotele itp. Mi się ciśnie na usta tylko szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy się cieszyć czy nie z tego powodu, że Słowacy nie kupią. Z jednej strony jestem patriotą, ale z drugiej strony, jak zobaczyłem listę tych 4 inwestorów, którzy przeszli dalej to parsknąłem śmiechem. Takie nazwy jak Centrum Targowe "Ptak" czy Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych to jakaś abstrakcja. Jeszcze tylko brakuje jakieś pizzerii sieciowej i huty szkła.

A Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe i PKL to przecież wrogowie, więc juz zupelnie nie kumam. W każdym razie ja nie dzię różowej przyszłości dla Kasprowego, chociaż chciałbym się mylić.

Z jednej strony wielka walka pod publikę, żeby PKL nie poszło w zagraniczne ręce, z drugiej strony np. nie ma oporów żeby sprzedać np. LOTOS zagranicznemu inwestorowi prywatnemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavko, Ty się zastanawiasz nad jedną małą firmą! Poprzednicy zarządzający naszym krajem dawno już sprzedali cały rynek ubezpieczeniowy, gier liczbowych, cementownie, huty,rynek bankowy, prasę, radio i tv. Stworzyli dogodne warunki do przejęcia handlu, usług konsultingowych analitycznych i doradczych. Sprzedali fabryki leków, chemii gospodarczej, przemysłu spożywczego, firmy budowlane, gorzelnie i wiele innych. Obecnie trwa walka o rynek usług komunalnych i usług zdrowotnych (te ostatnie są już w znacznym stopniu przejęte, znaczy się te,które się opłacają i przynoszą duży zysk). Nie martw się, rządzący dawno już Ciebie sprzedali wraz z dobrodziejstwem inwentarza! A PKL to taki symbol, malutki symbol walki społeczeństwa obywatelskiego o zachowanie swojej własności. Cóż nam pozostaje w obliczu tak zgotowanego losu? Ano, cięzko pracować za 1500zł na rękę ( tak jak pracuje ponad 70% jeszcze pracujących Polaków) dla rozwoju i bogacenia się "inwestorów". Przypominam dla porównania, w Polsce koszt utrzymania psa w schronisku ponoszony przez samorządy, to średnio ok. 1000zł miesięcznie! A kto kupi PKL? Lasy Państwowe- Donek się już boi społeczeństwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym że TMR przegrało co będzie z rozbudową w Zawoji Mosorny groń bo przecież TMR z Zawoją podpisało jakieś wstępne porozumienie
Gdzieś czytałem że było to ujęte w umowie że jeśli nie uda się im kopić PKL to wstępne porozumienie jest nie ważny. TMR buduje jeszcze z Zawoją Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego "Korona Ziemi" ale to nic nie miało związanego z kupnem PKL .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...