Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ja warunkami na SON w Szczyrku na trasie nr 4 i 2 z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego w sumie byłem mile zaskoczony. Ratrak przejechał po czwórce ok godz. 8.30 oraz o godz. 11. Dało to bardzo dużo, ponieważ świeży lekko wilgotny śnieg ładnie się ubijał. Oczywiście trasy nie były równe jak stół, ale tego przy takich trwających opadach nikt nie może wymagać.

Kolejek do wyciągów w zasadzie brak (0 do 10 osób w kolejce). Minerałów także brak. Na Małe Skrzyczne nie wybrałem się słysząc relację innych o kiepskiej widoczności i jeszcze większej zamieci.

Wyjazd udany.

Piękna zima w górach przyszła na poważnie, ale zaczyna się dopiero jak nożem uciął od ronda w Buczkowicach. W Bielsku czarno.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak inni wybrałem się dzisiaj odwiedzić szczyrkowski SON. W zamiarze miałem pojeździć 2-3 godzinki do czasu najazdu pospolitego ruszenia. I tutaj moje zaskoczenie...pozytywnie zaskoczenie. Pojeździłem do 13, praktycznie bez kolejek. Warunki zaskakująco dobre, choc po pierwszych zjazdach 7 nie wyglądało to różowo, dużo kopnego śniegu. Skoro tak wygląda o 8 rano, to juz widziałem oczyma wyobraźni te muldy ok. 11. Pomstowałem w myślach na obsługę, że też nikt nie wpadł na pomysł wyratrakowania tras na 1-2 godziny przed otwarciem. Ale o dziwo ok 9 zaczęły jeździć ratraki, wynikiem czego zamiast pogorszenia warunków, o dziwo było coraz lepiej. Co prawda ok 11 zaczęły pojawiać się minerały, ale bez tragedii ( no może za wyjątkiem ostatniej ścianki 7), można było spokojnie ominąć.

Generalnie bardzo pozytywnie, szczególnie małą ilość ludzi. Na minus - trochę minerałów i brak jakiegokowiek śladu pod orczykami (jak zawsze zresztą), co sprawiało mnóstwo trudności poczatkującym. Praktycznie przy każdym wyjeździe do góry widziałem, że ktoś spacerował w dół z nartami pod pachą.

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minus - trochę minerałów i brak jakiegokowiek śladu pod orczykami (jak zawsze zresztą), co sprawiało mnóstwo trudności poczatkującym. Praktycznie przy każdym wyjeździe do góry widziałem, że ktoś spacerował w dół z nartami pod pachą.

Jeszcze jeden minus: mocne opady wody zmieszanej z olejem z rolek wyciągu wprost na kurtki narciarzy.

No ale plusów było dzisiaj więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy-w wygląda na to, że minęliśmy się wczoraj na Mosornym :) Jeśli ten pan w czarnej kurtce z zielonymi lamówkami to Ty to widziałem Cię :)

A więc: pod wyciąg dotarliśmy około 9:30 i wahając się czy kupić czasowe do 14 czy kilka zjazdow wybraliśmy pierwszą opcję, bo trasa wyglądała ok (z dołu nie widać jej wiele:D) do tego ludzi malutko. Niestety po wjeździe na góre przywitały nas hałdy luźnego śniegu, co nie wróżyło dobrze.

2012-01-07110809r.jpg

Dodatkowo nie był czynny cały stok, czego byłem niemal pewien bo piszą że mają 70cm śniegu (swoją drogą ciekawe gdzie tyle go jest). Na stoku na początku ok nie licząc powiększających się muld. Pojedyncze miejsca gdzie wyłaziły kamienie i podkład, ale wszystko dało się ominąć.

2012-01-07110705r.jpg

Ludzi mało, ale parking pod wyciągiem jest zdecydowanie za mały.

O 12 warunki zbliżały się do tragicznych, muldy poprzecinane torami bobslejowymi. Kogoś zwozili ze stoku na noszach i pakowali do karetki.

2012-01-07110905r.jpg

PKL zainwestował w naśnieżanie i jest ono naprawdę rozbudowane, lance + nowe armatki TechnoAlpina. Bardzo tego dużo jak na nasze stoki. Wygląda jednak, że mieli licho z wodą, bo stok mógł być spokojnie otwarty w całości.

2012-01-07110930r.jpg

Wyjazd udany, mimo pogarszających się warunków było warto :)

Edytowane przez Slash0r
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwiedziłem dzisiaj Pilsko.

Trasy nr 3 i 1.

Na parkingu o godz. 8.10 pusto. Za parking nikt nie chciał pieniędzy. Nie wiem czy to nowa tradycja, czy akurat parkingowi jeszcze nie dotarli.

Przy kasie małe zaskoczenie bo w okienku nie chcieli zaakceptować mojej trzyletniej karty. Musiałem zapłacić depozyt za nową, chociaż niczym nie różni się od starej (nawet ma obrazek ze Szczyrku). W dodatku starą bez problemu odczytali. Nie bardzo rozumiem o co chodzi...

Trasa nr 3 przygotowana. Jeszcze o 8.20 kończył pracę ratrak i ubijał to co spadło przez noc. Na stoku ok 15-20 cm świeżego śniegu ubitego przez ratraki a poniżej twardy śnieg. Górna warstwa wytrzymała ok. 40 minut. Potem jeździło się już po twardym. Pojawiło się kilka przetarć, które spokojnie można było ominąć. Podsumowując warunki bardzo fajne.

Po 9 otworzyli wyciąg nr IV i trasę 1. Sytuacja podobna jak na 3. Tylko ostatnie zwężenie przed zjazdem do wyciągu wyglądało jak z innej bajki. Kamienie i przetarcia. Trzeba było się przeciskać bokiem. Za to powyżej super.

Cały czas padał śnieg. Więc pewnie będzie jeszcze lepiej :laughing:

No i co ciekawe. PUSTO! Nie wiem gdzie się wszyscy podziali, ale zjeżdżało się wprost do bramek. Zajęty był co 3-4 orczyk. Tak to wyglądało od rana do 12.30 jak opuściłem stok.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parkingu o godz. 8.10 pusto. Za parking nikt nie chciał pieniędzy. Nie wiem czy to nowa tradycja, czy akurat parkingowi jeszcze nie dotarli.

Przy kasie małe zaskoczenie bo w okienku nie chcieli zaakceptować mojej trzyletniej karty. Musiałem zapłacić depozyt za nową, chociaż niczym nie różni się od starej (nawet ma obrazek ze Szczyrku). W dodatku starą bez problemu odczytali. Nie bardzo rozumiem o co chodzi...

Od tego roku parking jest bezpłatny.

Te karty chyba co roku wymieniają.Żeby odzyskać pieniądze,trzeba je oddawać do 30 kwietnia.To nie białka czy Nowa Osada... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki już o Szczyrku co nieco napisali ja dodam kilka fotek:

[ATTACH=CONFIG]5137[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5138[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5139[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5140[/ATTACH]

Fantastyczny krajobraz;) Dzisiaj właśnie widziałam samochody jadące od strony Szczyrku z dużą ilością śniegu na dachu. Takie warunki fajne, a ja mam koniec urlopu;( Byle do weekendu...jakaś grupa wsparcia by się przydała;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwiedziłem dzisiaj Pilsko.

Trasy nr 3 i 1.

Na parkingu o godz. 8.10 pusto. Za parking nikt nie chciał pieniędzy. Nie wiem czy to nowa tradycja, czy akurat parkingowi jeszcze nie dotarli.

Przy kasie małe zaskoczenie bo w okienku nie chcieli zaakceptować mojej trzyletniej karty. Musiałem zapłacić depozyt za nową, chociaż niczym nie różni się od starej (nawet ma obrazek ze Szczyrku). W dodatku starą bez problemu odczytali. Nie bardzo rozumiem o co chodzi...

Trasa nr 3 przygotowana. Jeszcze o 8.20 kończył pracę ratrak i ubijał to co spadło przez noc. Na stoku ok 15-20 cm świeżego śniegu ubitego przez ratraki a poniżej twardy śnieg. Górna warstwa wytrzymała ok. 40 minut. Potem jeździło się już po twardym. Pojawiło się kilka przetarć, które spokojnie można było ominąć. Podsumowując warunki bardzo fajne.

Po 9 otworzyli wyciąg nr IV i trasę 1. Sytuacja podobna jak na 3. Tylko ostatnie zwężenie przed zjazdem do wyciągu wyglądało jak z innej bajki. Kamienie i przetarcia. Trzeba było się przeciskać bokiem. Za to powyżej super.

Cały czas padał śnieg. Więc pewnie będzie jeszcze lepiej :laughing:

No i co ciekawe. PUSTO! Nie wiem gdzie się wszyscy podziali, ale zjeżdżało się wprost do bramek. Zajęty był co 3-4 orczyk. Tak to wyglądało od rana do 12.30 jak opuściłem stok.

mam tylko pytanie, czemu nie wjezdzales wyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny krajobraz;) Dzisiaj właśnie widziałam samochody jadące od strony Szczyrku z dużą ilością śniegu na dachu. Takie warunki fajne, a ja mam koniec urlopu;( Byle do weekendu...jakaś grupa wsparcia by się przydała;P

Naprawdę widoczki były dzisiaj super, przy takiej zimie można się stęsknić za ośnieżonymi choinkami:smile:

No i trzymaj się jakoś do tego weekndu:smile:

A przy okazji, czy ktoś zjeżdżał dzisiaj do Czyrnej? Jak tam wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko pytanie, czemu nie wjezdzales wyzej?

no ja wyjechałem i nawet thomassona (Tomka ) spotkałem i chwilę pogadaliśmy , ale na razie ręka boli po glebie którą zaliczyłem , więc reszta szczegółów później

aha , poza trasami już naprawdę da się jeździć , czasem tylko jakiś pniaczek się niestety w ostatniej chwili pokaże...:mad::

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko pytanie, czemu nie wjezdzales wyzej?

Nie miałem motywacji (czyt. brak kolejek na dole)

Poza tym wydawało mi się, że zjazd na lewo z wyciągu IV był zamknięty (III nie uruchomili) więc pewnie nie działała "wyrwirączka"

Edytowane przez lkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem motywacji (czyt. brak kolejek na dole)

Poza tym wydawało mi się, że zjazd na lewo z wyciągu IV był zamknięty (III nie uruchomili) więc pewnie nie działała "wyrwirączka"

Trza było od razu na krzesełko! :cheerful: Jadąc na Pilsko,jeżdżę zawsze na górze,chyba,że na dole mniejsze kolejki. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że dzisiejszy dzień sponsorowała literaka Sz jak Szczyrk:)

Też byłem tam rano i jestem bardzo zadowolony, warunki dobre, a jak koło 11 jak przejechał ratrak to już w ogóle. Jeździłem na Solisku, z małego Skrzycznego na hale super, tylko mocny wiatr, z hali do suchego (4), trochę przetarć ale spokojnie do ominięcia. "czwórka" z suchego do Soliska już więcej przetarć i minerałów.

Jeśli chodzi o ilość ludzi to pełen szok jeszcze nigdy nie widziałem tak mało ludzi w tym ośrodku, jazda praktycznie bez przerwy. Nawet o 12.

Minusem jak zawsze stan torów pod orczykami, szkoda że z tym nic nie robią ;/

Widać że zima zawitała w Beskidy "pełną gębą", szkoda że się urlop kończy ;/, ale może uda się wyrwać jeszcze jeden dzień żeby Pilsko odwiedzić.

pozdrawiam

luce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza było od razu na krzesełko! :cheerful: Jadąc na Pilsko,jeżdżę zawsze na górze,chyba,że na dole mniejsze kolejki. :rolleyes::

Witam

Nie było najmniejszego sensu GAT rozpoczął chyba jakąś nową kartę w dziejach Korbielowa. Rano przecierałem oczy jak ok godziny 7,45 ratrak ubijał świeży śnieg :applause:

(chłopcy zaczeli czytać forum). Trasy z Soliska do Buczynki dzień wcześniej miały być zamknięte a tu proszę spadł śnieg i otwarte szok. Największego karpika złapałem jadąc trasą nr 1 przebudowana!!!!!!!!!!

Tzn wycięto niewygodne przewężenia (jak na Miziowej) i teaz trasy są szerokie. Takiej jazdy jak dziś nie miałem od początku sezonu, owszem zdażyły się jakieś minerały ale trzeba wziąć poprawkę że to początek opadów.

Jazda na górze dzisiaj nie miała sensu wycisnełem na buczynce ok 30 zjazdów, "niestety" 12,20 Justyś biegła no i trza było popatrzeć jak robi Biergen

Edytowane przez galdon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwiedziłem Pilsko, o 8:30 na parkingu małe opóźnienie przyczyną byli panowie policjanci przed Żywcem , na miejscu pan parkingowy pomagał ustawiać auta za darmo, karnet do 12:00 40 zł. warunki na trasie z Miziowej do Szczawin dobre, z Pilska na Miziową zjechałem tylko raz warunki też dobre, trochę muld , raz się zepsuł orczyk, parę minerałów , ogólnie sezon rozpoczęty super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie było najmniejszego sensu GAT rozpoczął chyba jakąś nową kartę w dziejach Korbielowa. Rano przecierałem oczy jak ok godziny 7,45 ratrak ubijał świeży śnieg :applause:

(chłopcy zaczeli czytać forum). Trasy z Soliska do Buczynki dzień wcześniej miały być zamknięte a tu proszę spadł śnieg i otwarte szok. Największego karpika złapałem jadąc trasą nr 1 przebudowana!!!!!!!!!!

Tzn wycięto niewygodne przewężenia (jak na Miziowej) i teaz trasy są szerokie. Takiej jazdy jak dziś nie miałem od początku sezonu, owszem zdażyły się jakieś minerały ale trzeba wziąć poprawkę że to początek opadów.

Jazda na górze dzisiaj nie miała sensu wycisnełem na buczynce ok 30 zjazdów, "niestety" 12,20 Justyś biegła no i trza było popatrzeć jak robi Biergen

Kurcze,muszę to zobaczyć! :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że dzisiejszy dzień sponsorowała literaka Sz jak Szczyrk:)

Też byłem tam rano i jestem bardzo zadowolony, warunki dobre, a jak koło 11 jak przejechał ratrak to już w ogóle. Jeździłem na Solisku, z małego Skrzycznego na hale super, tylko mocny wiatr, z hali do suchego (4), trochę przetarć ale spokojnie do ominięcia. "czwórka" z suchego do Soliska już więcej przetarć i minerałów.

Jeśli chodzi o ilość ludzi to pełen szok jeszcze nigdy nie widziałem tak mało ludzi w tym ośrodku, jazda praktycznie bez przerwy. Nawet o 12.

Minusem jak zawsze stan torów pod orczykami, szkoda że z tym nic nie robią ;/

Widać że zima zawitała w Beskidy "pełną gębą", szkoda że się urlop kończy ;/, ale może uda się wyrwać jeszcze jeden dzień żeby Pilsko odwiedzić.

pozdrawiam

luce

O 11 ratrak? Gdzie ty go widziałeś?

Jazda z Małego Skrzycznego na Halę nie była fajna.. wiało w pychol i to mocno i ta mgła z każdą godziną coraz mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...