Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że testowałaś je w styczniu,myślałem że będziecie w niedziele w Istebnej :rolleyes:: ale pogoda była nie zaciekawa,tak więc dużo nie straciliście oprócz nartowania w mżawce i deszczyku :tongue:

Czytając Twoją relację to nawet się cieszę, że Maks nie chciał jechać :wink: nie wiem właśnie czy nie zniechęcił się ostatnim razem, bo jak nartował z tatusiem końcem lutego to właśnie w deszczu. Wrócili bardzo zdegustowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś był dziś w SONie lub Czantorii niech napisze jakie warunki bo na kamerkach widać mgła niezła i w warunkach opis że śnieg mokry :/ Bo jutro niewiem czy warto jechać tyle km z rana i się zrazić na złych warunkach bo chcę trochę na Golgocie pojeździć a trochę na 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem czemu się koleżanka wymiksowała z Istebnej w sobotę zasłaniając się domowymi porządkami, nie no taki żart :stupid:

GRATULACJE :applause:

Prawda taka, że faktycznie domowe sprawy - remont łazienki :tongue: wyjazd był planowany na niedzielę, ale ja nie zamierzałam jeździć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiek gratulację! :applause:

Tylko nie zniknij nam z tego forum,jak inna koleżanka - Mea. :redface:

Nie zmierzam - przynajmniej mam tyle, że sobie poczytam i fotki obejrzę :wink: no i do tego jestem ze wszystkim na bieżąco, choć statycznie :biggrin:

Naprawdę zaraz ktoś nas przechrzci...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni załącznik do sobotnich zdjęć i opisu z Kasprowego - Królowa Śniegu :happy:

krolowasniegu1fa.jpg

Kmarcin świetne zdjęcia, pogoda też dopisała. Napisz proszę na jakim sprzęcie to robiłeś a najbardziej interesuje mnie na jakich ustawieniach pyknąłeś królową i słońce - przypuszczam, że nie użyłeś lampy bo widać cień.

Ps jeżeli zadaje idiotyczne pytania to sorry ale w fotografowaniu jestem kiepski i podpytuję innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off-top, ale może komuś się przyda. Sprzęt jakim robiłem wszystkie zdjęcia na Kasprowym to Canon 5d mark2 z obiektywami Canon 16-35/2.8L II, 85/1.2L II, 24-105/4L. Ponieważ byłem sam nie miałem możliwości powalczyć z blendą czy mocnymi przenośnymi lampami studyjnymi z generatorem (a to ze względu na bardzo mocne słońce byłoby najbardziej wskazane jeśli chodzi oczywiście o fotografię ludzi, bo do widoczków, to sam aparat i obiektywy wystarczą). Wszystkie parametry w aparacie ustawiane manualnie.

Jeśli chodzi o zdjęcie "Królowej" to parametry miałem następujące: ogniskowa 16mm, iso 100, czas 1/50s, przysłona f/18. Do tego z racji mojej niechęci do kombinowania, ustawiania, itp. błysnąłem podpiętą do body lampą 580EX II na maksymalnej mocy. I to wszystko. Nie używałem żadnych takich wynalazków jakie pokazał Hupon.

Efekt promienistego słońca uzyskuje się po prostu poprzez mocne domknięcie przysłony do wartości od f/8 do f/22. Im mocniejsze źródło światła tym mocniej należy domknąć, żeby uzyskać taki efekt. Podobnie jest jeśli chcemy na przykład w ten sposób pokazać światła latarni, lamp, itp. Trzeba uważać wtedy jednak na czas otwarcia migawki, żeby zdjęcia nie poruszyć i żeby fotografowany obiekt nie poruszył się na tyle, żeby popsuć zdjęcie.

I najważniejsza rzecz. Robienie zdjęć w trybie RAW (nef w Nikonie) zamiast w JPG. Ten format daje bardzo duże możliwości obróbki i poprawienia błędów technicznych o dość dużej tolerancji. Z JPG tego nie da się niestety zrobić. Poniżej dwa przykłady.

zdjęcie zrobione przez koleżankę, której wbijałem do głowy, żeby robiła w RAW. Tak też zrobiła, choć skopała zdjęcie maksymalnie. Pobawiłem się trochę i zdjęcie po obróbce wygląda tak (przed i po):

przedpojul.jpg

drugi przykład to już bardziej zabawa ze zdjęciem (fajna miejscówka pod Kielcami):

coloradopor.jpg

A robiąc zdjęcia na śniegu trzeba bardzo uważać, żeby śnieg i to co białe nie zrobiły się białą plamą bez żadnych detali, a z drugiej strony to co ciemne lub w cieniu nie zrobiło się czarną plamą. A przy tym niebo lub chmury zachowały kolor i fakturę. Niestety automatyka aparatów jest bardzo niedoskonała, a rozpiętość tonalna od czerni do bieli jest ułamkiem tego co widzi oko ludzkie. Tak, że manualne ustawienia i RAW są często jedynym rozwiązanie, a do tego celowe "zepsucie" ekspozycji zdjęcia (przeważnie lekkie niedoświetlenie) pozwoli podczas obróbki zachować wszystkie szczegóły, rozjaśnić to co w oryginale za ciemne i przyciemnić co za jasne.

Ale to wszystko odnośnie foto przede wszystkim zimowego może na kiedy indziej i do innego działu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że będzie dobrze jeszcze w ten weekend? Codziennie wchodzę na stronę SONu i jeszcze do wczoraj warunki były wyświetlone jako bardzo dobre i dobre, od dzisiaj już trudne - deszcz i temperatura niestety robią swoje.

GAT wyświetla, że "Aktualnie warunki na wszystkich trasch narciarskich są bardzo dobre/dobre, W górnych partiach "Pilska" - świeży puch, Trasy regularnie ratrakowane".

Ale od piątku uderzenie większego ciepła - od +10 wzwyż - może być ciężko...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...