Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

100320122454 (2).jpg

100320122446 (2).jpg

. Ostatnie 2 zjady już totalnie na dobitkę i o 19:15 mówię sobie w końcu: dość - wystarczy - schodzimy ze stoku:smile: Pakuje sprzęt do samochodu - widok spod auta

100320122462 (2).jpg

, wyjeżdżamy i jeszcze ostatnie spojrzenie

100320122465 (2).jpg

jak tam warunki od przodu na Golgocie

100320122465 (2).jpg

(swoją drogą pozdrawiam starszego górala z Malinowa, który zagadując "pikne momy góry, więc róbcie im zdjęcia panocku" powspominał, jak to za jego czasów jeszcze na Golgocie ziemniaki obsadzano:tongue::wink: - pogadalismy, piknie się pożegnaliśmy i jazda w końcu na góralskie jedzonko:biggrin:). Wyjeżdzając o 20:20 ze Szczyrku na termometrze w aucie - +6 stopni i akurat zaczął padać deszcz. Podsumowując: był to jeden z moich najdłuższych dni w Szczyrku, było super - do godz. 14 dobrze a później w miarę dobrze na dolnych partiach, potem - ucieczka w niższą temperaturę na samą górę. Po godz. 17 - polecam na dobitkę ogarniętę po całym dniu trasy, bo ludzi mało, a do momentu ich kolejnego rozjeżdżenia - zabawa przednia:smile: Nie wiem nawet, czy nie był to jeszcze lepszy wyjazd, niż 2 tygodnie temu, ale na pewno będę go miło wspominał:smile: P.S. Długo zastanawiałem się nad tym, czy brać punkty, czy też karnet całodniowy - po powrocie do domu utwierdziłem się w przekonaniu, że postąpiłem dobrze i pod względem kosztów nie ma czego żałować;)

son.jpg

57da81695e6fa_100320122454(2).jpg.21403738031368a632b80ff41be779ee.jpg

57da816969e09_100320122446(2).jpg.6a6ce57a863f53efae5bf4fa545fcc41.jpg

57da8169751a8_100320122462(2).jpg.f0c4946e046bba3e0114c80962097589.jpg

57da81697eda1_100320122465(2).jpg.f895f4d8626b41d1da21e7b86617907f.jpg

son.jpg.6408e3b56ddb150d2a888dc93fae19ec.jpg

Edytowane przez fundu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundu Ty to jesteś jakiś nadczłowiek. Po całym dzionku w Szczyrku jeszcze taka obszerna relacja to prawdziwy hardcore.

Ja też byłem wczoraj na w SON, ale tylko do 12 i potwierdzam, ze było bardzo fajnie.

Dzisiaj natomiast wstałem o 6.20. kilka spojrzeń na kamery oraz temperatury w górach i zapada decyzja, że nie jedziemy. Mgła, deszcz to jednak nie jest to co narciarze lubią najbardziej. Wolę na cały tydzień zachować wspomnienia z soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy-w - ja po całym dniu spędzonym w górach mam akumulatory tak naładowane, że aż mnie jeszcze cały następny dzień nosi:smile: - jeno żeby mieć tam własną chatkę, wieczorem po całym dniu w kominku rozpalić, napić się na spokojnie grzańca - to by była bajka :biggrin: wczoraj było super, i tak jak mówisz - dobrze, że wczoraj a nie dzisiaj, bo dziś to deszcz, mgła i niska podstawa chmur. A co do lotto - u mnie posucha - ani trójki nie trafiłem, tak więc z góralskiej chatki nici:tongue::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isebna -ZagrońWięc zaczne od tego że kto jeżdził wczoraj i nie chodzi tu tylko o Istebną to wygrał z oczywistych względów-pogodaNo cóż sobota u mnie odpadała a mój smyk dopominał się o nartyi zanić w świecie nie dała się załatwić jakimś tam basenem :tongue: więc....O 9 wjeżdżamy na górę i jeżdzimy na okrętkę bez kolejek ale nie ma się co dzwićOd 10.20 na przemian mżawka-deszczyk :sorrow:,robimy 30min przerwy,chociaż dla mnieosobiście to nie ma żadnej przyjemności z jazdy w taką pogodę ale obiecane było,tak więc jeżdzimy jeszcze ok 2 godz i ciesze się że kończymy dzisiaj,chyba pierwszy raz mi się to zdarzyło :rolleyes::Jeśli chodzi o warunki-cudów nie ma to znaczy nie żeby jakieś kamienie czy cóś ale poprostu mięciutko.

201203111057.jpg

201203111058.jpg

201203111059.jpg

201203111057.jpg.aec15fad93f0f6e54a3792fd0a869f6f.jpg

201203111058.jpg.f6ecee8533c48f04846604e8775345ec.jpg

201203111059.jpg.2b2671552cf31470b3b90f96d52dc770.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie dopołudnie spędziłem na Kasprowym, ale niestety nie na nartach, a w pracy. Na parkingu przy rondzie kuźnickim byliśmy ok 8:15 i ponad połowa parkingu była już zajęta. Szybkie przejście do taxi i za 3zł od osoby jedziemy do Kuźnic. Kolejki przy kasach praktycznie nie ma, bo może z 8 osób przed nami to żadna kolejka. Wejście do wagonika i o 8:40 start na górę. A na górze warunki bajka: temp. ok -3'c , słońce, bezchmurne niebo i praktycznie zero wiatru. Narciarzy przybywa, ale wszyscy rozjeżdżają się, więc na stokach tłoków nie ma. Ja też na tłok nie narzekam. Nie wiem jak wyglądały trasy, bo nie jeździłem, ale Ci co jeździli mówili że są dobrze przygotowane i jeździ się świetnie, co zresztą było widać po twarzach.

A tak to wszystko wyglądało:

Hala Gąsienicowa:

img6347or.jpg

img6552u.jpg

img6654e.jpg

img6838y.jpg

img6749a.jpg

img6889z.jpg

img6911fp.jpg

img6912h.jpg

widok na Zakopane:

img6609q.jpg

Ja i przyczyna mojej obecności na Kasprowym.

img6827q.jpg

I na koniec kolejka po zjeździe na dół ok godz. 12:

img6964s.jpg

img6965e.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie dopołudnie spędziłem na Kasprowym, ale niestety nie na nartach, a w pracy.

Ja i przyczyna mojej obecności na Kasprowym.

:biggrin::biggrin::biggrin: W pracy??? Więc to chyba nie Tobie należą się gratulacje? :biggrin::biggrin:Choć zależy kto ma jaką pracę! :biggrin::biggrin::biggrin:

A może to Królowa Śniegu zaszczyciła Kasprowy swoją osobą? :shocked::wink:

A tak na poważnie to przepiękne zdjęcia i przepiękne widoki. Chyba wszyscy sie zgodzą, że pod tymi zdjęciami byłoby można zamieścić każdy podpis i nikt nie byłby zdziwiony. :cool::

Szkoda tylko, że byłeś bez nart bo aż szkoda stracić taki mega warun i tak przepiękne okoliczności przyrody. A ta wspaniała Trójka pędząca w dół na nartach - to dopiero byłby widok! :applause:

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś na Czantori/SONie,jakie warunki bo we wtorek zamierzam się wybrać do jednego z tych ośrodków.Na Czantori jeszcze nie śmigałem a w SONie byłem juzw tym sezonie ale jeździłem do Czyrnej i do Soliska a chcę spróbować jazdy na Golgocie ale i Czantoria mnie kusi :D
Dzisiaj miałem okazję pojeździć w Ustroniu na Czantorii. Do południa deszczowo, w połowie dnia przez chwilkę popadał nawet mokry śnieg, a po południu wyszło słońce i zrobiło się całkiem przyjemnie. Warunki na trasie czerwonej jak na panującą temperaturę dobre, śniegu sporo i bez przetarć, trasa niebieska zamknięta. Dodatkowo na plus obniżone ceny za karnety i mało ludzi.

IMG_5054.JPG

IMG_5018.JPG

IMG_5021.JPG

IMG_5032.JPG

IMG_5034.JPG

IMG_5054.JPG.5a767eb9f74bb24ce62de05a90de1535.JPG

IMG_5018.JPG.6508ad8cd89566fd4c34746dea97f7e2.JPG

IMG_5021.JPG.6f86c79e5c4688ef38637f35aef7b626.JPG

IMG_5032.JPG.936c561ccc1603d5e9da96b8b2efc03d.JPG

IMG_5034.JPG.1417e83790b93fa2c7efba8818337570.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to jest stromy podjazd i po opadach śniegu to tylko raczej 4buty ale z tego co zauważyłem to skibusy które są od tego sezonu dojeżdżają na górną stację więc pewnie dbają tym bardziej że same sprintery widziałem a one mają napęd na tył - a przyznam się szczerze nie pomyślałem aby to sprawdzić.

Bardzo dobrze słyszałeś, ja w te ferie, jeździłem z rodzinką trochę w Jurgowie i trochę na Litwince. Pewnego dnia urwałem się na parę wieczorowych godzin, aby pojeździć trochę samemu. Wybrałem się właśnie na Litwinkę. Chciałem podjechać od razu na górny parking, pomyślałem będzie szybciej i więcej jazdy na nartkach, przy okazji dojazd dookoła góry, jakkolwiek bardzo fajny z punktu widzenia ukształtowania trasy już przestał mi wystarczać, pomyślałem że sprawdzę swoje umiejętności, a co tam. Przednie zimówki miałem nowe nie śmigane prawie. Pech chciał, że niestety akurat wtedy przyszła mini odwilż i popadał wilgotny śnieżek, temp wzrosła do ok 1C. Skończyło się na niezłej lekcji pokory, paleniu gumy, na ostatnich najbardziej stromych 50 metrach podjazdu, których mi zabrakło. Próbę robiłem 2krotnie i za każdym razem opony traciły, pod sam koniec podjazdu przyczepność.'

Musiałem więc cofać się powoli na dół, na wstecznym i awaryjnych delikatnie hamując. Miałem wrażenie, że zaraz mój samochód ześlizgnie na dół i....:eek: w sumie straciłem całe 20 minut, byłem wkurzony na siebie, ale wrażenia jakie przy tymi miałem, ten tekst tego nie oddaje, mówię wam:smile: Póżniej zrelaksowałem się na Litwince, górka bardzo fajna do relaksacyjnego pośmigania i nauki pociech, ja swoją córę właśnie tam uczyłem, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy??? Więc to chyba nie Tobie należą się gratulacje? Choć zależy kto ma jaką pracę!

A może to Królowa Śniegu zaszczyciła Kasprowy swoją osobą? :wink:

A tak na poważnie to przepiękne zdjęcia i przepiękne widoki. Chyba wszyscy sie zgodzą, że pod tymi zdjęciami byłoby można zamieścić każdy podpis i nikt nie byłby zdziwiony. :cool::

Szkoda tylko, że byłeś bez nart bo aż szkoda stracić taki mega warun i tak przepiękne okoliczności przyrody. A ta wspaniała Trójka pędząca w dół na nartach - to dopiero byłby widok! :applause:

Ha, ha, właśnie, co z tą Królową Śniegu, bo co chwilę tak na nią mówili? Aga jakby brała za zdjęcie z nią tak jak misie na Krupówkach to by się koszt wjazdu i zjazdy z Kasprowego zwrócił, a do tego na dobre wieczorne balety by starczyło :laughing:

Fajnie, że pogoda udała się idealnie, bo dzień wcześniej i później (czyli dzisiaj) to już chmury, mgła i wiatr, a tak to zrobienie przy okazji kilku panoram to była sama przyjemność :happy:

Ale gdyby faktycznie dobrze jeździli i chcieli, to takie dynamiczne zdjęcia w takich "gumach" to byłoby hicior :crazy:

Kurcze Kmarcin ja to bym chyba nie odpuścił :stupid:,choć na godzinkę wypożyczyć sprzęt i posmyrać

Z jednej strony kusiło, ale z drugiej było trochę przeciwności:

- to było pierwsze miejsce w tym dniu, a zaplanowane były następne,

- co ze sprzętem foto? a miałem tego dwa plecaki,

- Grzesiek z chęcią na desce by pojeździł tam, ale Aga nie dałaby rady,

- no i nie wiem do końca czy sam bym sobie poradził z tą początkową ścianką (pewnie bym jakoś sobie poradził (jakoś, bo z jakością to byłoby niewiele wspólnego :stupid:),

Ale i tak kiedyś tam wrócę, ale już z nartami :happy:

Najlepsza jest ta kolejka,takiej jeszcze tam nie widziałem...

A najlepsze było to, że o godz. 12 Ci co stali na końcu i to z nartami mieli raczej radosne miny :stupid:

No i na deser takie szczytowanie, tzn. w drodze na szczyt: :stupid:

img6751w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomici przetestowałam jeszcze w styczniu - zaraz po kupnie były dwa wypady na narty :biggrin: Niestety to na tyle dla mnie w tym sezonie z przyczyn wyższych ... muszą poczekać :rolleyes::
Wiem że testowałaś je w styczniu,myślałem że będziecie w niedziele w Istebnej :rolleyes:: ale pogoda była nie zaciekawa,tak więc dużo nie straciliście oprócz nartowania w mżawce i deszczyku :tongue:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zaczne od tego że kto jeżdził wczoraj i nie chodzi tu

tylko o Istebną to wygrał z oczywistych względów-pogoda

No cóż sobota u mnie odpadała a mój smyk dopominał się o narty

i zanić w świecie nie dała się załatwić jakimś tam basenem :tongue: więc....

O 9 wjeżdżamy na górę i jeżdzimy na okrętkę bez kolejek ale nie ma się co dzwić

Od 10.20 na przemian mżawka-deszczyk :sorrow:,robimy 30min przerwy,chociaż dla mnie

osobiście to nie ma żadnej przyjemności z jazdy w taką pogodę ale obiecane było,tak więc

jeżdzimy jeszcze ok 2 godz i ciesze się że kończymy dzisiaj,chyba pierwszy raz mi się to zdarzyło :rolleyes::

Jeśli chodzi o warunki-cudów nie ma to znaczy nie żeby jakieś kamienie czy cóś ale poprostu mięciutko.

[ATTACH=CONFIG]6566[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6567[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6568[/ATTACH]

My w końcu nie pojechaliśmy i jak widzę nie mamy czego żałować. Też nie lubimy jeździć w deszczu... brrrrr

Syn się coś zbuntował i nie chciał jechać :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...