Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na Pilsku ciągle jak w bajce.


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszyscy... a więc jednak dalej potrafią spartaczyć...

Nie do końca. Na Buczynce był standard, jaki tam zwykle zastawałem i opisałem w poprzednim poście. Miziowa przygotowana była dobrze, ale tam jest 2 metry śniegu - przy takiej warstwie raczej nie da się dokopać do minerałów. Choć kolega Assassin stwierdził, że takowe były - nieliczne ale jednak.

Nie wszyscy...a jednak są tacy którzy nie potrafią uwierzyć w to,że potrafią tam przygotować trasy i nie jadą tego sprawdzać osobiście.:cheerful:

Tak czy owak, teraz jest najlepszy okres na to by zobaczyć jak się w latach '80 uprawiało narciarstwo i nie chce przy tym zeszlifować sprzętu.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie na Pilsku.

Kolejny weekend,kolejna wyprawa na Pilsko!Nie wiem gdzie John widział tak dużo minerałów?Po dzisiejszej jeździe tylko w jednym miejscu napotkałem je w nadmiernej ilości - przy starcie na trasie z Soliska do Kamiennej (nazwa zobowiązuję :wink: ).

Ale może od początku.Dojechałem punkt ósma.Ponieważ mój but został w serwisie,musiałem sobie wypożyczyć.Udałem się do najbliższego serwisu od samochodu,z wygody... Buty były i wydawały się być całkiem ok.Niestety później okazały się jakieś zbyt twarde i nieco za duże - jak ja nie lubię wypożyczać buty!Nic to,dobrze,że są.Ok 8.20 melduję się w kasie i od razu zakupuję karnet na 2 dni.Pogoda cudowna!Mróz ok -14st i słoneeeczko!Cisnę znów przez płaj do góry,po drodzę testuję trasę na Buczynce - rewelacja!Twardo,równo i zero minerałów!Ale dość,jadę wyżej,na Szczawiny,a następnie na Miziową.Stoję do wyciągu na Pilsko,a tu chyba Mysiałek przemknął!Chwila zastanowienia i jazda za nim! :wink:

Kiedy dojeżdżam na dół,Mysiałek wsiada na wyciąg,a chwilę później dzwoni do mnie - znaleźliśmy się! :smile:

Jak się dowiaduję,poza trasą mało już miejsc nietkniętych,więc ciśniemy trasami.Przy okazji robimy fotki,bo aura wyjątkowa!

p7_343410.jpeg

p5_5.jpeg

p6_64761.jpeg

p4_457520.jpeg

p2_5.jpeg

p3_667073.jpeg

p1_713421.jpeg

Co tu wiele jeszcze mogę dodać?Śniegu baaardzo dużo,warunki zmieniły się z typowo free na bardziej twarde - dziś zdecydowanie najlepiej jeździłoby się na "gigantkach".Nawet o 13-ej twardo i ciągle równo,muld brak!Jedynie co mogło popsuć obraz,to minerły na wcześnie wspomnianym odcinku,oraz lód na zwężkach,ale bez tragedii.Niestety kolejki już większe niż tydzień temu,nawet do 10 min. stania.Ale dużo osób kupuję karnet do dwunastej,więc po tejże godzinie kolejki zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!I znów sama przyjemność!Jednak do góry gramolili się ludziska,więc ja na dół,na Buczynkę.Tu wszystko szło na bieżąco. :smile:

Jak ja się cieszę,że Pilsko "wyszło z łask"!Wreszcie można tu konkretnie pojeździć!Dobrze,że są tacy jak John... :wink:

Dziś baaardzo zadowolony!

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że są tacy jak John... :wink:

Kurczę, nie mam zwyczaju jeździć z aparatem w kieszeni, ale od teraz zacznę to robić.

26.01 o godzinie 13 zjeżdżałem Buczynką w dół i od samej góry widać było minerały na śniegu i było sporo lodu. Nie wiem jak było rano, bo rano jeździłem na Miziowej. Myślę, że tej zimy jeszcze raz to sprawdzę ;)

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie mam zwyczaju jeździć z aparatem w kieszeni, ale od teraz zacznę to robić.

Bardzo dobrze!Bo tłumów na Pilsku nie chcemy! :wink: :tongue:

Mogę pożyczyć mikroskop... :wink:

26.01 o godzinie 13 zjeżdżałem Buczynką w dół i od samej góry widać było minerały na śniegu i było sporo lodu. Nie wiem jak było rano, bo rano jeździłem na Miziowej. Myślę, że tej zimy jeszcze raz to sprawdzę ;)

A sprawdź,tylko się nie chwal,bo pozostanie stanie,w kolejkach... :wink: :redface:

Generalnie jest do doopy... :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów Pilsko...

Napiszę krótko,było tak: :angel:

Jak dobrze mieć wcześniej zakupiony karnet.Chwilę przed ósmą kolejka do kas spora,a ja omijam to i 7.55 już na wyciągu! :wink:

Piękna pogoda i piękny sztruksik:

p6_747423.jpeg

Korzystam z tego,że wyprzedziłem nieco tłumy i testuję kolejne trasy oraz nowe zabaweczki... :wink: Ale dość szybko ruszam na samą górę,żeby zdążyć trochę pojeździć przed tłumami.Zacząłem od szukania puchu,ale niestety wszędzie już mocno rozjeżdżony,jazda po twardym i nierównym.Najlepszym pomysłem było wyjście do góry na Pilsko i zjazd do Kopca - tam jeszcze trochu puchu było i się przekonałem jak nartki jadą!Rewelacja!!!One w ogóle nie toną w tym śniegu!!!Po prostu bajka!!!

Trochę widoków z samej góry:

widok z Kopca:

p5_645028.jpeg

Tatry:

p4_148776.jpeg

nie tylko ja miałem taki pomysł:

p3_648941.jpeg

moje nartki w swoim żywiole:

p2_164940.jpeg

Jeszcze ostatnie spojrzenie na trasę z Kopca przed ucieczką na Buczynkę:

p1_390532.jpeg

Coombacki spisały się rewelacyjnie!W puchu jedzie się po powierzchni jak normalną nartą po ubitej trasie,po normalnej trasie też pięknie śmigają,można pojechać niemal jak slalomką!Im dłużej jeździłem,tym bardziej mnie zachwycały! :cool:: Opiszę je w innym wątku.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odkąd pamiętam to trasa czarna nr 7 nigdy nie była przygotowywana. Czy cos się zmieniło w tej kwestii? Widzę ze strony GAT, że jest nowy wyciąg "Strugi - Szczawiny" - jest otwarty? Na ww stronie brakuje informacji na temat trasy wzdłuż tego wyciągu nr 5 - jest na razie w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to trasa czarna nr 7 nigdy nie była przygotowywana. Czy cos się zmieniło w tej kwestii? Widzę ze strony GAT, że jest nowy wyciąg "Strugi - Szczawiny" - jest otwarty? Na ww stronie brakuje informacji na temat trasy wzdłuż tego wyciągu nr 5 - jest na razie w planach?

7 -> nigdy nieprzygotowywana.

"Strugi-Szczawiny" to pradawne krzesełka. Jak się dopchasz to nie musisz jechać na Szczawiny z Kamiennej przez Buczynkę i Płaj.

Trasa wzdłuż krzesełka to niezbyt szeroka przecinka, zwykle usiana kamieniami. Szumnie nzywana "nartostradą".

Realnych planów nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zupełną rację, bo panowie obojętne, jaka jest pogoda w nocy, odpalają ratraka wieczorem i jeżdżą. Jeśli nie ma opadów w nocy ot jest wszystko ok. Ale jeśli było tak jak dzisiaj, to skutki są wiadome. Pierwsze trzy zjazdy z Miziowej i 5 wyglądała jak po ostrzale moździeżem. Potem otwarli na szczyt - za chwilę to samo. Jeśli opady są w nocy, to ratrakuje się wcześnie rano, nie jest to idealnie, ale trasy dłużej się będą trzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zupełną rację, bo panowie obojętne, jaka jest pogoda w nocy, odpalają ratraka wieczorem i jeżdżą. Jeśli nie ma opadów w nocy ot jest wszystko ok. Ale jeśli było tak jak dzisiaj, to skutki są wiadome. Pierwsze trzy zjazdy z Miziowej i 5 wyglądała jak po ostrzale moździeżem. Potem otwarli na szczyt - za chwilę to samo. Jeśli opady są w nocy, to ratrakuje się wcześnie rano, nie jest to idealnie, ale trasy dłużej się będą trzymały.

zrozumcie, ze nawet jak zratrakuja, w nocy rano czy kiedykolwiek, to po takim opadzie +40cm to nie ma szans dobrze tego ubic... potrzebny jest mroz zeby snieg stwardnial

inaczej bedzie ubite, ale miekko i szybko robia sie muldy... taka fizyka...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pięknie!

Jak zwykle wczesne wstawanie i jazda do Korbielowa.Droga dobrze odśnieżona,ale najbardziej imponują bandy koło drogi,dawno nie widziałem tyle śniegu!Na parkingu jak zwykle bez problemu,miły pan "układa' samochody,aby porządek był,do tego dobrze odśnieżony.Szybkie gramolenie i ruszmy pod krzesełko.Kiedy docieramy na miejsce,kolejka niewielka,ale za to nie bardzo porusza się do przodu.Są tam dwie kasy i niestety my wybraliśmy tą niewłaściwą... Kiedy stały może dwie osoby przed nami,coś się zj... ,tzn. zepsuło.Pani nie jest w stanie "naładować" kart.Na usilne naleganie jednej klientki,która,co zrozumiałe,nie miała ochoty czekać dwa razy w kolejce,odpowiedziała,że może jej naładować,ale nie daje gwarancji działania tegoż skipassu,"na własną odpowiedzialność"... :stupid: Klientka spytała po co więc otwiera tą kasę?"Powinna Pani ją zamknąć".W tym momencie wielkie trzask i okienko zamknięte!Nie ma wyjścia,trza stać od nowa,a w między czasie tamta urosła... :mad::

W końcu się udało i jedziemy na górę.Wszędzie śniegu niesamowite ilości!Wyjeżdżamy od razu na samą górę,w ekipie są osoby nie znające jeszcze tego miejsca,więc jestem przewodnikiem.Warunki na trasach,jak dla mnie fajne,ale ja Coombacki wziąłem. :wink: Na początku pod spodem wyratrakowane,a na tym dobre 15cm świeżego śniegu,jak nie więcej.Dla mnie warunki wymarzone,dopóki za bardzo muldy nie urosły,a te to jak grzyby po deszczu!Niby mi nie przeszkadzają,ale więcej "pary" idzie... Wypadów poza trasę mało,a właściwie symboliczne,ale wystarczy odrobina ucieczki w bok i czuć jak suną po powierzchni. :angel:

Po 10-ej coraz więcej ludzi i kolejka rosła... Tradycyjnie więc ucieczka na Buczynkę,tu warunki lepsze i kolejek brak!W ogóle najlepsze warunki na najniższym odcinku trasy z Soliska do Kamiennej.Zdradzę jeszcze,że jak się ucieknie w boczek w prawo,tam taka mała ścianka i sporo nie ruszonego puchu po godz. 15-ej!

Kolega ruszył za potrzebą w lasek i to był jego błąd!Tak 2 metry z boku za choinkę... Jakież było jego zdziwienie,kiedy próbował wrócić na trasę.Na nartach zapadł się do pasa,kiedy je ściągnął,prawie po klatę!Utknął,a my już na dole.Pomógł mu jakiś przypadkowy narciarz,dzięki temu przejście w puchu tychże dwóch metrów zajęło mu ok 10 minut! :biggrin:

Zdjęć nie porobiłem,bo co nowego mogę pokazać?Sytuacja bez zmian - duuużo śniegu i piękne widoki.

Za to mogę Wam pokazać jak sobie radzi "stary narciarz".Problem z butami?Gdzie tam...

but2.jpeg

but1.jpeg

:biggrin:

Dzień baaardzo udany!Co za fantastyczna zima!!! :applause:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wczesne wstawanie i jazda do Korbielowa.Droga dobrze odśnieżona,ale najbardziej imponują bandy koło drogi,dawno nie widziałem tyle śniegu!Na parkingu jak zwykle bez problemu,miły pan "układa' samochody,aby porządek był,do tego dobrze odśnieżony.Szybkie gramolenie i ruszmy pod krzesełko.Kiedy docieramy na miejsce,kolejka niewielka,ale za to nie bardzo porusza się do przodu.Są tam dwie kasy i niestety my wybraliśmy tą niewłaściwą... Kiedy stały może dwie osoby przed nami,coś się zj... ,tzn. zepsuło.Pani nie jest w stanie "naładować" kart.Na usilne naleganie jednej klientki,która,co zrozumiałe,nie miała ochoty czekać dwa razy w kolejce,odpowiedziała,że może jej naładować,ale nie daje gwarancji działania tegoż skipassu,"na własną odpowiedzialność"... :stupid: Klientka spytała po co więc otwiera tą kasę?"Powinna Pani ją zamknąć".W tym momencie wielkie trzask i okienko zamknięte!Nie ma wyjścia,trza stać od nowa,a w między czasie tamta urosła... :mad::

W końcu się udało i jedziemy na górę.Wszędzie śniegu niesamowite ilości!Wyjeżdżamy od razu na samą górę,w ekipie są osoby nie znające jeszcze tego miejsca,więc jestem przewodnikiem.Warunki na trasach,jak dla mnie fajne,ale ja Coombacki wziąłem. :wink: Na początku pod spodem wyratrakowane,a na tym dobre 15cm świeżego śniegu,jak nie więcej.Dla mnie warunki wymarzone,dopóki za bardzo muldy nie urosły,a te to jak grzyby po deszczu!Niby mi nie przeszkadzają,ale więcej "pary" idzie... Wypadów poza trasę mało,a właściwie symboliczne,ale wystarczy odrobina ucieczki w bok i czuć jak suną po powierzchni. :angel:

Po 10-ej coraz więcej ludzi i kolejka rosła... Tradycyjnie więc ucieczka na Buczynkę,tu warunki lepsze i kolejek brak!W ogóle najlepsze warunki na najniższym odcinku trasy z Soliska do Kamiennej.Zdradzę jeszcze,że jak się ucieknie w boczek w prawo,tam taka mała ścianka i sporo nie ruszonego puchu po godz. 15-ej!

Kolega ruszył za potrzebą w lasek i to był jego błąd!Tak 2 metry z boku za choinkę... Jakież było jego zdziwienie,kiedy próbował wrócić na trasę.Na nartach zapadł się do pasa,kiedy je ściągnął,prawie po klatę!Utknął,a my już na dole.Pomógł mu jakiś przypadkowy narciarz,dzięki temu przejście w puchu tychże dwóch metrów zajęło mu ok 10 minut! :biggrin:

Zdjęć nie porobiłem,bo co nowego mogę pokazać?Sytuacja bez zmian - duuużo śniegu i piękne widoki.

Za to mogę Wam pokazać jak sobie radzi "stary narciarz".Problem z butami?Gdzie tam...

but2.jpeg

but1.jpeg

:biggrin:

Dzień baaardzo udany!Co za fantastyczna zima!!! :applause:

nowe buty trzeba !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sezonie może wychaczyć dobre buty np Lange Banshee za jakieś ja wiem 400zl ;)

Wiesz,ten sprzęt to bardziej jego zlewczość,niż problemy finansowe.Też oczywiście o promocjach wspomniałem,bo sam tak kupiłem swoje buty.Może skorzysta,ale on raczej okazyjnie jeździ,więc trudno przewidzieć... :wink: Ja do teraz się zastanawiam,czy mu się noga za bardzo nie ruszała w takim bucie i czy mu to nie przeszkadzało.Twierdził,że nie... :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...