Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie jechać?


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ posiadam wygrany w zeszłym roku darmowy Karnet Dolomiti Superski, to powoli zbieram się do wyboru miejsca nartowania.

W zeszłym Sezonie odwiedziłem Dolomity: Sella, Marmolada, Col Margherita, Ciampac.

Mam dylemat gdzie jechać :confused::

Od dzisiaj zacząłem zbierać oferty biur, oferty autokarowe - na razie mam taki oto wybór w terminie 16-25 marca:

1. Miejscowość: Velturno, Hotel Obervirt *** okolice Val Gardeny, w której już byłem.

Narty: 4 dni Val Gardena + Sella, 2 dni Alpe Siusi.

2. Miejscowość: Chienes, Hotel Sportkegel *** okolice Kronplatzu.

Narty: 4 dni Plan de Corones, 2 dni Alta Badia + Sella.

3. Miejscowość: Dobbiaco, Hotel Simpaty *** okolice Cortiny i Alta Pusteria.

Narty: 3 dni Plan de Corones, 2 dni Cortina, 1 dzień Monte Elmo.

Ceny są podobne, więc jedyne kryterium to Narty.

Skłonny jestem na opcję numer 3...ale, ale człowiek jak to człowiek - waha się.

Co na ten temat sądzicie?

A może jakaś inna propozycja na marzec i Dolomity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.helmissimo.it/de/index.php i wszystko jasne nr 3: trochę turystyki, 1 dzień treningu na helmie i start 24.03 - wrażenia niezapomniane.

ryba brałeś coś dzisiaj?:wink:

Ps.Jadę w sobotę rano na długą a w przyszłym tygodniu w Bieszczady(Bystre,Laworta,Kalnica,Karlików)

A jeśli chodzi o wyjazd to 3 bez turystyki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-plan rewelacyjny

Cortina jest cudowna,a widoków z Tofane nie zapomnisz do końca życia.

A w jeden dzień koniecznie zwiedź Alta Badię;startujesz na Kronplatz(pewno z Valadory lub nowym wyciągiem z Perchy),na nartach dojeżdżasz do miejscowości San Martino a z tamtąd są skibusy które dowiozą cię do Pedracez(coś koło 15 minut o ile mnie pamięć nie myli) i cała Alta Badia ,a równierz Sella Ronda i Marmolada jest do twojej dyspozycji bez zdejmowania nart:smile:Trzeba się jednak spieszyć żeby zdążyć przed zamknięciem wyciągów -potem tylko TAXI:stupid:

będzie pan baaardzo zadowolony

pozdro...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba brałeś coś dzisiaj?:wink:

Ps.Jadę w sobotę rano na długą a w przyszłym tygodniu w Bieszczady(Bystre,Laworta,Kalnica,Karlików)

A jeśli chodzi o wyjazd to 3 bez turystyki

Czyli szykuje się 3 dniowa siłownia :wink: (podnoszenie ciężarów) :tongue:??????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ posiadam wygrany w zeszłym roku darmowy Karnet Dolomiti Superski, to powoli zbieram się do wyboru miejsca nartowania.

W zeszłym Sezonie odwiedziłem Dolomity: Sella, Marmolada, Col Margherita, Ciampac.

Mam dylemat gdzie jechać :confused::

Od dzisiaj zacząłem zbierać oferty biur, oferty autokarowe - na razie mam taki oto wybór w terminie 16-25 marca:

1. Miejscowość: Velturno, Hotel Obervirt *** okolice Val Gardeny, w której już byłem.

Narty: 4 dni Val Gardena + Sella, 2 dni Alpe Siusi.

2. Miejscowość: Chienes, Hotel Sportkegel *** okolice Kronplatzu.

Narty: 4 dni Plan de Corones, 2 dni Alta Badia + Sella.

3. Miejscowość: Dobbiaco, Hotel Simpaty *** okolice Cortiny i Alta Pusteria.

Narty: 3 dni Plan de Corones, 2 dni Cortina, 1 dzień Monte Elmo.

Ceny są podobne, więc jedyne kryterium to Narty.

Skłonny jestem na opcję numer 3...ale, ale człowiek jak to człowiek - waha się.

Co na ten temat sądzicie?

A może jakaś inna propozycja na marzec i Dolomity?

A ja bym wybrał drugą stronę ,czyli Val di Fiemme.

Konkretnie hotel niedaleko Moeny : http://www.hotelmadonnina.com/

Blisko masz : Latemar , Alpe Lusia , San Pellegrino/Falcade , San Martino di Castrozza , Alpe Cermis , a i Canazei z Belvederem jest blisko ( ale tam tłok i sam wiesz ) .

Hotel sprawdzony , fajne spa , bardzo dobre jedzenie itp.

My tam jezdzimy z biura turystycznego , ale można też samemu załatwić . Kolega załatwiał tam noclegi na 2 połowę marca to koszt 48 EUR/os , czyli bardzo przyzwoicie.

My tam bedziemy od 17 marca kolejny rok z rzędu.

Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj kolejne propozycje z Regionu Madonny, Marilevy...ale, czy tam skorzystam z Dolomiti Superski? Z tego co patrzę na necie to niestety chyba nie.

Val di Sole to nie Dolomity :)

tam podobny patent jak Dolomiti Superski nazywa sie chyba Super Skirama - czy jakos tak ....

Edytowane przez frytowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione, zapłacone :happy:

Wybór, pozycja numer 3 - Miejscowość: Dobbiaco, Hotel Simpaty *** okolice Cortiny i Alta Pusteria.

Narty: 3 dni Plan de Corones, 2 dni Cortina, 1 dzień Monte Elmo.

Dziękuję wszystkim za rady.

Edytowane przez marboru
Podziękowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mam wrażenie, że wiem z jakiego biura są to oferty (WT Kraków).

W hotelu Oberwirt byłem 2 lata temu - ciekawe klimaty w barze...., to centrum rozrywkowe dla miejscowych, ale dojazd do Val Gardeny zajmuje trochę czasu.

Val Gardena jakoś nie rzuciła mnie na kolana, ale to tylko moje prywatne odczucie.

Ja skłaniałbym się do któregoś z wariantów Nr 2 lub 3.

W zeszłym sezonie mniej więcej w tym okresie przerabiałem wariant Nr 2.

Było fajnie, ale temperatury oscylowały w okolicy 10-12 stopni na plusie i dół tras na Kronplatzu po godz. 12.00 to już była woda, choć góra trzymała super. Podobnie było w Alta Badia.

Wariant Nr 3 przerabiałem może 3 lub 4 lata temu, lecz był to hotel Germania w Dobbiaco (Toblach) z tego samego biura.

Termin troczę późniejszy przełom marca i kwietnia.

Kronplatz - OK, góra super, niżej troszkę gorzej, w Cortinie dwukrotnie trafiłem, że wyciągi na Tofanie nie chodziły, więc jeździliśmy na Falorii, a Monte Elmo jeden dzień - pogoda super i mało ludzi.

Pozdrawiam, troszkę zazdroszczę tej wygranej, ale mam nadzieję, że mój wyjazd w tym terminie do Sestriere dojdzie do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie dołujcie,bo ja po raz pierwszy w Dolomity jadę.Ma być pięknie - słoneczko i idealne warunki narciarskie... :wink:

Maciek...aż takiego pecha w tym Sezonie mieć nie mogę :wink: ...będzie Świetnie :happy: ...taki wg mnie jest rachunek prawdopodobieństwa :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek...aż takiego pecha w tym Sezonie mieć nie mogę :wink: ...będzie Świetnie :happy: ...taki wg mnie jest rachunek prawdopodobieństwa :rolleyes::

Jak coś nie pójdzie,to jedziemy nad Adriatyk,ale nawet nie zakładam,że coś nie pójdzie,takiego pecha oboje mieć nie możemy!Ale ten sezon zaskakuję,więc może wędki weźmiemy? :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...