Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko sprzedane


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie okazuje majac pieniadze i checi, mozna duzo zrobic. Dzisiaj udalem sie na Jontek, by zobaczyc postep prac. wkleje troche zdjec.na poczatek, zdjecia z mostku, na zakrecie, nie wiedzialem co tam jest robione, teraz juz wiem. powstaly 2 zbiorniki na wode dla armatek. jeden nizej - mniejszy,drugi wyzej, wiekszy. To co Gatowi przez lata sie nie udawalo? powstalo w nie cale 2 miesiace

IMG_1699.jpg

IMG_1700.jpg

IMG_1701.jpg

IMG_1702.jpg

IMG_1715.jpg

c.d. w kolejnym poscie

IMG_1699.jpg.e84c552f1b00981aabacf60e48a3a4f3.jpg

IMG_1700.jpg.dfd9a8a97f28988dc0877af4dcfc7fb8.jpg

IMG_1701.jpg.e45c3de58bd251db6b69797f09ba9a1b.jpg

IMG_1702.jpg.343c8236318408a0ca114b39950d6dd1.jpg

IMG_1715.jpg.852a5429483121c5a92621376c909c58.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek, ktory jest nadbudowywany, pierwsze pietro ma na wykonczeniu, pozostalo postawic strop :)

IMG_1710.jpg

IMG_1712.jpg

IMG_1713.jpg

IMG_1714.jpg

Ja jestem bardzo zadowolony, widac, ze cos sie dzieje. Dodatkowo, z informacji ktore mam, Jontek ma byc punktem centralnym odbudowanego osrodka. Budynek ktory widac a zdjeciach powyzej, to stara restauracja, ktora ma byc powiekszona. Inwestor macalosciowy zarys i koncept osrodka, zmiany dotkna wlasciwie kazdego punktu gory, pewnie z wyjatkiem schroniska na Miziowej. Ma to wygladac tak, ze dotychczasowi wlascicele np punktow gastronomicznych, maja dostosowac wyglad budynkow, do ogolnej koncepcji, wpisanej w projekt. Podobnie z kazdym innym punktem badz inwestycja zewnetrzna na terenie osrodka.Dodatkowo, sa szanse ze kolo wyciagu Rozbojnik(talerzyk na Kopcu), powstanie wreszcie snowpark z prawdziwego zdarzenia.Widac, ze ktos kto sie za to zabral, podszedl profesjonalnie do sprawy, ma swoja wizje. Mam nadzieje, ze w spokoju bedzie mogl ja realizowac, czego sobie i nam zycze :)p.s. obilo mi sie tez o uszy, ze Harnas ma nowego zagraniczengo inwestora ;)

IMG_1708.jpg

IMG_1708.jpg.3267e3ca2dc226fae195499e739d810e.jpg

IMG_1710.jpg.4cdaa53591980250293650b5915ef35a.jpg

IMG_1712.jpg.aac44258282dc7899e7b75c64490821a.jpg

IMG_1713.jpg.0fe10897bfaf05bb3c34ddd7ba93d6bd.jpg

IMG_1714.jpg.7315cae711d60b8f12ba8ad04dfdfdfa.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za relację :) Szkoda, że te zbiorniki są na dole. Nie wiesz czy jakiś powstał w okolicy Szczawiny/Miziowej? Nie sądzę, żeby woda z samego dołu była transportowana w górne partie, bo jest to raczej niezbyt ekonomiczne. Aha, i boję się, że jak strumyczek przebierze to piękny drewniany domek sobie pofrunie do Wisły :biggrin: Fajnie, że coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za relację :) Szkoda, że te zbiorniki są na dole. Nie wiesz czy jakiś powstał w okolicy Szczawiny/Miziowej? Nie sądzę, żeby woda z samego dołu była transportowana w górne partie, bo jest to raczej niezbyt ekonomiczne. Aha, i boję się, że jak strumyczek przebierze to piękny drewniany domek sobie pofrunie do Wisły :biggrin: Fajnie, że coś się dzieje.

Taki "zbiorniczek" jest pod Halą Szczawiny poniżej knajpek po lewej stronie od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja informacji.

zbiornik ktory byl pod krzeselkiem, kawalek ponizej Szczawin, zostal uregulowany i powiekszony. powstal tez zbiornik kolo czarnej trasy i podobno kolejne 2 zbiorniki gdzies w lasach.

tasmociag z parkingu na Polane Strugi ma byc jeszcze na ten sezon.

mam kilka innych "plotek", jednak na ten moment wydaja sie one tak nie realne ze moze lepiej zeby nie pisac :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiesz ze jest plan podniesc Pilsko o conajmniej 500-1000 metrow i przenieść zdala od Naszych pseudo ekologow. lokalne żuczki przerzuwacze twierdza nawet ze jest szansa podpiac osrodek pod tirol snow card :)

a na powaznie powaznie to Gregor pisz co wiesz i tak sie pewnie nie spełni :P w koncu od czego mamy ekooszołomów i durne przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja informacji.

zbiornik ktory byl pod krzeselkiem, kawalek ponizej Szczawin, zostal uregulowany i powiekszony. powstal tez zbiornik kolo czarnej trasy i podobno kolejne 2 zbiorniki gdzies w lasach.

tasmociag z parkingu na Polane Strugi ma byc jeszcze na ten sezon.

mam kilka innych "plotek", jednak na ten moment wydaja sie one tak nie realne ze moze lepiej zeby nie pisac :)

Zgadza się to, co pisze Gregor.

A uprzedzając plotki napiszę:

- w przyszłym sezonie planowane są dwa krzesła, jedno 4-osobowe stanie zamiast starego, a drugie od parkingu (lub Jontka) wzdłuż orczyków - od parkingu do Buczynki

- na prawo od dolnego orczyka powstanie teren treningowy z gigantem i pomiarem czasu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenia pozwoleniami, w Polsce jest jak jest. czasem lepiej cos zbudowac bez pozwolenia i zaplacic kare, niz czekac na jego wydanie.

Inwestor, ma bardzo dobre relacje z Gmina, a to juz polowa sukcesu, bo gmina wydaje pozwolenia.

To co napisal JC, bylo podawane do informacji publicznej i wg mnie postawienie tych 2 krzesel jest jak najbardziej realne na przyszly sezon. Jednak sa to informacje sprzed paru dni jednak mozliwe, ze zostanie wpompowane "troche" wiecej pieniedzy niz poczatkowo planowano.

Tak jak mowie, sa to informacje nie potwierdzone nigdzie, jednak w kazdej plotce ziarno prawdy jest.

To co sie nie zmienilo, to kanapa z okolic Jontka, na Buczyne, dlugosci ok 2km. do tego poszerzenie trasy, zlikwidowanie "esa" oraz oswietlenie na calej dlugosci.

zamiast istniejacego krzesla na Szczawine, gondola ale juz na Miziowa. Do tego jeszcze krzeslo Miziowa - szczyt i byc moze Szczawiny - Miziowa.

Nasniezanie, ma byc z prawdziwego zdarzenia, a nie tak jak to bylo do tej pory "dosniezanie" wiec o zime. mozemy byc spokojni.

Na Jontku, w miejscu kortow tenisowych, stanac ma aquapark na ok 400 osob, sam Jontek zmodenizowany ma byc na ~ 200 osob

Byly problemy z dzierzawcami, istnialo ryzyko ze orczyk nr 1 nie ruszy, jednak wszystko jest juz na dobrej drodze.

to co pisalem o snowparku - inwestor jest otwarty, jesli jest ktos, chetny tym sie zajac, to jak najbardziej. pozostaje liczyc na miejscowa mlodziez, chociaz do shape'owania hopek raczej trzeba kogos z doswiadczeniem jesli ma to byc porzadny snowpark.

generalnie to co juz dzieje sie w Korbielowie, jest bardzo pozytywne, jest praca, miejscowi zatrudniani sa do pomocy, po zimie pewnie bedzie jej jeszcze wiecej. wsrod ludzi panuje entuzjazm, kazdy wie jaki Korbielow ma potencjal i liczy ze wyrwie sie z marazmu.

wczoraj rozmawiajac ze znajomymi zartowalismy ze trzeba fotki robic, bo za rok Korbielow bedzie nie do poznania :)

mam nadzieje ze cos sie tu wreszcie zmieni

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenia pozwoleniami, w Polsce jest jak jest. czasem lepiej cos zbudowac bez pozwolenia i zaplacic kare, niz czekac na jego wydanie.

Inwestor, ma bardzo dobre relacje z Gmina, a to juz polowa sukcesu, bo gmina wydaje pozwolenia.

[...]

Pozwolenia wydaje starostwo....

Ale może w Żywcu też maja układy - oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było piekne wlasnie gdyby wszyscy widzieli wspolny cel, miejscowi, gmina no i oczywiscie inwestor (moze nawet dzialajac wspolnie nei dadza sie ekologom, gdy CI nie znajda w nikim poparcia).

A te dodatkowe plany to juz na przyszly sezon czy na blizej nieznana przyszlosc. Co do aquaparku to przydaloby sie cos takiego jak w bukowinie. Nowe swietne polaczenie drogowe z calym GOP-em bedzie wiec mysle ze potencjal jesli chodzi o obłozenie jest wiekszy niz ma Bialka i Bukowina razem ( mowie o Aquaparku )

Edytowane przez naczos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenia wydaje starostwo....

Ale może w Żywcu też maja układy - oby.

oczywiscie masz racje, przepraszam za pomylke.

jednak - osoba ktora to kupila, mysle ze ma uklady, nie tylko w Zywcu :)

plany to juz?! przyszly rok. Podobo ma byc robione wszystko na raz, a nie prace etapami typu najpierw zrobimy Buczyne, pozniej bierzemy sie za Szczawiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzji środowiskowej nie wydaje samorząd. Wydaje ją RDOŚ, aby taką decyzje wydać potrzebne jest wniosek wraz z analizą wpływu inwestycji na środowisko. Kolejnym etapem jest projekt po którym można się starać o pozwolenie na budowę. Nie piszcie, że można coś budować bez pozwolenia, gdyż jest to śmieszne. Nikt nie zaryzykuje swojej kasy, a żaden bank nie da złotówki jak nie ma się kompletnych i ostatecznych decyzji. Od każdej decyzji czy to DŚU, czy PnB można się odwołać do kolejnych instancji najpierw do organu wydającego takie pozwolenie, następnie WSA, NSA, a to wszystko trwa latami! Myślicie, że zieloni tak łatwo odpuszczą?? Wyciąg krzesełkowy przy odpowiedniej mobilizacji buduję sie około 6 mieś, więc budowa powinna się zacząć gdzieś w czerwcu-lipcu. Na wydanie wszystkich decyzji sa terminy administracyjne i nie da się zacząć kolejnego etapu przed skończeniem wcześniejszego. Dlatego zamiast pytać o plany należy się dowiedzieć co zostało zrobione z "papierów" może GAT już prowadził jakieś analizy, może jest już decyzja środowiskowa, która np można o coś uzupełnić. To podstawa, aby myśleć o nowych kanapach na następną zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl zakupu pojawil sie juz jakies 6-7 miesiecy wczesniej, niz sam zakup. nikt nie kupuje niczego w ciemno, na pewno byly jakies analizy, sadowanie, co da rade zrobic a czego nie...

poza tym spolka skarbu panstwa (GAT) w pewnych kwestiach miala ograniczone pole dzialania, a pewnych spraw nie mogla przeskoczyc, teraz Pilsko jest w rekach prywatnych, a to zmienia postac rzeczy.

to czego zapomnialem napisac, to czarna trasa ma byc uregulowana i ratrakowana, by byla dostepna dla narciarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że był składany wniosek na DŚU w 2008 roku:

"Znamienne są powody stanowiska organów administracji. Postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla tej inwestycji toczyło się od wiosny 2008 r. Już wtedy do organów ochrony przyrody trafił opracowany na zlecenie inwestora raport o oddziaływaniu na środowisko – czyli najważniejszy dokument, na podstawie którego organ może przeprowadzić analizę środowiskowych uwarunkowań. Raport ten był opracowany w sposób niezgodny z przepisami i wymaganiami merytorycznymi. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska aż 5 razy wzywał inwestora do uzupełnienia dokumentacji. Przepisy nie dopuszczają możliwości wydania decyzji środowiskowej w przypadku, gdy do organów ochrony przyrody nie dostarczono odpowiedniego raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Mimo wszystko, inwestor nie przychylił się do wezwań RDOŚ i nie dostarczył odpowiedniej dokumentacji pozwalającej na zajęcie stanowiska. W związku z tym, że postępowanie nie może być przedłużane w nieskończoność, RDOŚ odmówił uzgodnienia środowiskowych uwarunkowań. Skutkiem tego jest brak możliwości wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji.

Inwestycja miała być zrealizowana na terenie obszaru Natura 2000 „Beskid Żywiecki” i Żywieckiego Parku Krajobrazowego. W jej ramach przewidywano wybudowanie kolei linowej (wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą) oraz zniwelowanie Hali Szczawiny, tj. obniżenie poziomu terenu o ok. 2 m w celu ułatwienia podchodzenia narciarzy do dolnej stacji kolei."

Jak ktoś jest bardzo dociekliwy może zadzwonić do RDOŚ w Katowicach i zapytać ile trwa cała procedura, bo jak sie okazuje GAT nie przygotował nic: (32) 20-77-801. Ja obstawiam, że min. rok. Później projekt i pozwolenie na budowę czas wydania do 65 dni. Ja osobiście nie wierzę w jakiekolwiek kanapy na następną zimę.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dotyczy stricte Pilska, ale Korbielowa, wiec wrzucam tutaj:

Będą projektować.

Najpierw odbywały się tu jedne z pierwszych promocyjnych redyków gminy Jeleśnia. Potem były plany, bo zrobić odwierty, wypompować geotermalnie nagrzaną wodę i pozyskać inwestora na budowę kąpielisk termalnych. Nic z tego nie wyszło, bo ryzyko związane z występowaniem wód geotermalnych pod terenem gminy było duże, a koszt samych badań ogromnie wysoki. Hasła i plany nigdy nie przełożyły się na konkrety i ogromna gminna działka w Korbielwie, pod lasem, za Karczmą pod Borami, nadal leży odłogiem. Co teraz? Co tam sensownego zrobić? Będą pomysły i projekty.

Grupa studentów architektury Politechniki Sląskiej w Gliwicach będzie przez kilka listopadowych dni projektować nowe inwestycje turystyczne w Korbielowie. Wizyta oraz praca architektów pod opieką wykładowców dra inż arch. Jerzego Wojewódki i dra inż. Tomasza Wagnera to efekt rozmów i uzgodnień wójta gminy Mariana Czarnoty z profesorem Politechniki Śląskiej, dr hab. inż. arch. Janem Pallado. Skąd taka inicjatywa?

- Mamy na terenie Korbielowa teren gminny, który od lat prosi się o zagospodarowanie na potrzeby turystyki i rekreacji. Wiele było pomysłów, wiele mrzonek, do tej pory nic konkretnego tam się nie dzieje. W trakcie kilku spotkań z mieszkańcami Korbielowa rozmawialiśmy na ten temat, w zasadzie nie było konkretnych propozycji. Postanowiłem powierzyć obmyślanie pomysłu i koncepcji ludziom, którzy do tematu podejdą z pasją i fachowo - wyjaśnia wójt Marian Czarnota.

Dwunastu studentów, działających w Studenckim Kole Naukowym pod opieką dra Wojewódki, podzielonych zostanie na cztery grupy robocze. Będą w ich składach również studenci z Czech. W ciągu kilku dni pobytu w Korbielowie będą starać się, biorąc pod uwagę właściwości terenu i uwarunkowania miejscowości, zapotrzebowanie na daną inwestycję, jej powodzenie i przydatność pod kątem podniesienia atrakcyjności turystycznej całej gminy, obmyślać i projektować swoje koncepcje. Każda z grup przygotuje po kilka plansz poglądowych, które potem zostaną wyeksponowane na wystawach. Każdy będzie mógł zobaczyć, jaki pomysł dla tego miejsca w Korbielowie mają młodzi ludzie związani z architekturą, ocenić jego zasadność i trafność. Wydana zostanie również na ten temat publikacja naukowa w formie materiału powarsztatowego, która może stanowić zaproszenie dla inwestorów. Opiekę merytoryczną nad całym przedsięwzięciem sprawować będzie prof. architektury Jan Pallado. W dalszym etapie opracowany zostanie przez architektów projekt wykonawczy najlepszej koncepcji, prawdopodobnie wybranej przez internautów poprzez głosowanie na stronie internetowej Urzędu Gminy. Gmina przygotuje też stosowną dokumentację, uzyska pozwolenia wymagane dla rozpoczęcia inwestycji i zaangażuje się w poszukiwanie inwestor, który zrealizuje projekt.

Czego należy się spodziewać po pracy i koncepcjach młodych architektów?

- Wiemy, że projektowanie tam atrakcji zimowych nie ma szczególnego sensu, bo nieopodal unowocześniać się będzie ośrodek narciarski. Powstaną tez kilometry ścieżek rowerowych i do narciarstwa biegowego. Korbielów żyje zima, latem jest gorzej. Powinna na tym terenie powstać inwestycja niekurująca z obecnymi i ją realizowanymi atrakcjami Korbielowa i całej okolicy, związana ze sportem i rekreacją w miesiącach letnich, która harmonijnie współgrająca z turystyczna ofertą gminy Jeleśnia przyciągałaby tu amatorów aktywnego wypoczynku w miesiącach, kiedy nie ma śniegu. Wolną rękę zostawiam pomysłowym, młodym ludziom, którzy odważnie zabiorą się za zadany temat - zauważa dr Wojewódka. Działający w Kole Naukowym Politechniki Śląskiej studenci pierwszego stopnia to osoby ambitne, z dobrymi wynikami, najaktywniejsze na Wydziale Architektury, które działają w ramach swoich zainteresowań wykraczając poza program studiów. Poza przyjemnością projektowania zmierzą się z danym problemem projektowym, w tym przypadku koncepcją dla gminnego terenu, która będzie atrakcyjna turystyczne, wspomoże turystyczny ruch w gminie i ucieszy mieszkańców.

Pod rozwagę architektów poddany zostanie także pomysł na zagospodarowanie budynku po Straży Granicznej w Korbielowie, który wojewoda śląski jako majątek Skarbu Państwa przekazał gminie na mienie komunalne. To jednak osobny temat.

- Tym obiektem i i jego przekształceniem pod atrakcyjnym dla gminy kątem zajmie się jeden z moich dyplomantów. Jeśli jego propozycja spodoba się gminie, będzie mogła skorzystać z koncepcji i starać się o jej realizację - przyznaje dr Wojewódka.

zapowiada sie ciekawie, interesuje mnie tez na ile to co powyzej, ma wspolnego z nowym inwestorem na Pilsku, ktory podobno mial sciagac "znajomych z branzy" by przyjrzeli sie w co mozna w Korbielowie zainwestowac.

poza tym, w sierpniu bodajze, w Korbielowie byla Maja Włoszczowska, poza wypoczynkiem/treningami, byly podobno prowadzone tez rozmowy na temat tras rowerowych na Pilsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widze, ze pod moja nieobecnosc temat troche przycichl, a dzieje sie sporo ;)

Ponadto, co Slash0r napisal warto dodac o infOrmacji z Korbielow.net

W nadchodzącym sezonie zimowym będziemy mogli cieszyć się nowymi trasami na odcinku Korbielów – Solisko. Po prawej stronie orczyka nr I została zrobiona dodatkowa trasa jak i również przy sąsiedniej trasie przy krzesełku Baba. W sumie powierzchnia trasy będzie kilkukrotnie większa. Nowy właściciel Pilska zapowiedział, że zakupi nowe ratraki, bo tylko takie będą mogły przygotować tak wielki areał tras. Kilka zdjęć z tych tras

Oraz link do zdjec:

http://Korbielow.NET/index.php?subaction=showfull&id=1351147687&archive=&start_from=&ucat=&

Warto tez wspomniec o czarnej siodemce, wycieto drzewa pomiedzy orczykami na Miziowa, a trasa, na konkurencyjnym forum narciarskim ktos wstawil fotke tego - wyglada na to ze faktycznie bedzie ta trasa robiona pod to by ja ratrakowac, mam nadzieje, ze poza karczowaniem nie bedzie ingerencji(zmniejszania) jej nachylenia, bo na pewno jest to jej atut ;)

Za tydzien jade na ok 2 tygodnie do Korbielowa - moze uda sie jesli czas i warunki pozwola, cyknac pare fotek, a moze nawet zainaugurowac sezon:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się sprawdzić co tam na Pilsku słychać,tyle wieści się naczytałem...

Zacznijmy od początku.Ruszyłem wzdłuż czerwonej trasy z Polany Strugi na Halę Szczawiny.Od parkingu do owej Polany Strugi ponoć miała być zrobiona jakaś taśma podwożąca narciarzy - nic takiego nie ma... :confused:: Obszedłem dookoła i oprócz mnóstwa błota nic nie znalazłem.

30982_490059921025597_108010025_n.jpg

Dalej ruszyłem na Szczawiny,trasa nic się tu nie zmieniła,ale... Ale powyżej Szczawin widać zmiany:

404228_490060147692241_387818527_n.jpg

431581_490060344358888_2005672558_n.jpg

Oto czarna trasa z bliska:

21234_490060527692203_1051054547_n.jpg

557768_490060717692184_2022986675_n.jpg

398316_490060811025508_1129216565_n.jpg

319016_490061327692123_1293055532_n.jpg

Doszedłem na Miziową,ale na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło.Odpoczęliśmy z kolegą i ruszyliśmy na Pilsko - tam bez zmian.Dopiero schodząc w dół napotykam tuż poniżej schroniska zbiorniczek dla armatek na Miziowej:

404990_490063971025192_1886711115_n.jpg

Dalej zbieraliśmy grzyby,które ciągle licznie występują w Beskidach,ale to nie koniec nowości!Oto trasa z Soliska do Kamiennej:

602362_490064541025135_277707487_n.jpg

A to z drugiej strony,gdzie trasy nie było:

545360_490064641025125_2004367005_n.jpg

Będzie teraz szerooooko,przynajmniej na dole. :rolleyes::

Trasy też zostały wyrównane.

O Jontku nie piszę,to pokazał JC.

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...