Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko sprzedane


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś konkrety?

Na razie znalazłem takie:

"Zarząd Gliwickiej Agencji Turystycznej S.A. informuje, iż w dniu 30 lipca 2012 r. podpisana została umowa sprzedaży Ośrodka Narciarsko-Wypoczynkowego „Pilsko" w Korbielowie. Nowym właścicielem została Spółka CTE Sp. z O.o. z siedzibą w Istebnej. "

źródło: http://www.gat.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie są dwie opcje :

-CTE kupiło Pilsko na zlecenie kogoś większego

-jakiś przekręt

tam są potrzebne miliony ,żeby to zaczęło normalnie wyglądać i funkcjonować , dosyć tajemniczy nowy właściciel nie wygląda na jakiegoś krezusa , czy też firmę z branży z doświadczeniem , a finansowanie takiej inwestycji samymi kredytami może być ryzykowne

ale oczywiście życzę powodzenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://korbielow.net/index.php?subaction=showfull&id=1343884436&archive&start_from&ucat\

ciekawy tekst i plany konkretne, jednak wszystko to wydaje sie mi jak jakies sci-fi

planow, pomyslow bylo juz mnostwo, odkad zyje, mam nadzieje ze nowemuwlascicielowi starczy checi, zapalu i $$ zeby je realizowac :)

to co cieszy, a wynika z tekstu, to dobre relacje na linii Gmina - Inwestor.

od wybrania nowego wojta, widac, ze cos sie dzieje. Dotacja na trasy rowerowe/narc biegowego, teraz sprzedaz ON Pilsko.

No i oczywiscie najwiekszy problem - spoleczenstwo lokalne. Mam nadzieje, ze nikt nie bedzie chcial urwac jak najwiecej dla siebie,apopatrzy na sprawe z szerszej perspektywy....

Oby sie udalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę że już niedługo pośmigam w Korbielowie w "ludzkich warunkach". Pamietam Korbielów sprzed około 20 lat. Obory przy drodze do wyciągów, kury na drodze, gospodarstwa rolników. Ale, nie było tak żle- nie było tak wielu ludzi! Co się zaś tyczy nowego właściciela, jest pewne że to słup!!! Karty zostaną odkryte póżniej - mam nadzieję. Nie zawsze tak jest, np. taka spółka handlująca sprzętem TV i AGD- Media Expert. Ma sieć sklepów w całej Polsce a w Sandomierzu, bo tu jest siedziba (he, he, he), mało kto o niej wie. Zapewne za słupem stoi jakiś kapitał, oby zaangażowany w rozwój ośrodka, a nie tylko spekulacyjny. Pożyjemy- zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada:

http://linter-group.eu/pl/

Bo to chyba jest ten tajemniczy ktoś.

Jestem w stanie w to uwierzyć, tym bardziej, że piszą "Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200 metrowy taśmociąg" a w tym to oni chyba mają wprawę:wink:

Ciekawe jest tylko jak oni obejdą "ekologów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada:

http://linter-group.eu/pl/

Bo to chyba jest ten tajemniczy ktoś.

Jestem w stanie w to uwierzyć, tym bardziej, że piszą "Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200 metrowy taśmociąg" a w tym to oni chyba mają wprawę:wink:

Ciekawe jest tylko jak oni obejdą "ekologów"?

akurat to podejscie na Strugi,troche meczace, ale uwazam za dobra rozgrzewke, bo akurat o niej 99% uzytkownikow stokow zapomina :)

jesli chodzi o ekologow, to tak jak napisal Wojciech, na Korbielow.net - do Szczawin, ekolodzy nie sa w stanie nic zablokowac, bo tam nie ma Parku.

zaś odcinek Szczawiny - Miziowa - to ma podobno byc szykowany raport oddzialywania na srodowisko,starych glosnych orczykow, ktore gorzej wplywaja niz nowoczesne krzesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda ta energia z fotowoltaiki. Zawsze chciałem zobaczyć takie cudo na stoku, np. na dachach stacji wyciągów panele :) Na pewno nie zasili to wyciągu, który bierze czasami 1MW, ale drobna elektronika już tak. Fajna sprawa, może ekologiczne podejście wreszcie przekona ekologów. Myślę, że raport o oddziaływaniu orczyków dużo da :D kapiące łolejem i płoszące zwierzęta w promieniu kilometra silniki na pewno ekologiczne nie są, no i ich sprawność to pewnie obecnie 20% :) Zawsze można podsunąć argument, że narciarze "rozjeżdżają" roślinność pod trasami orczyków, no bo przecież na Kasprowym 3 metry śniegu a na nim narciarze, zdaniem ekologów bardzo szkodzą roślinkom pod śniegiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tytuł wątku odwrócił: Pilsko kupione! :) bo miejmy nadzieję, że to nowy rozdział w historii tego fajnego ośrodka.

Swoją drogą, może zrobią dobry interes - kupione za 10 mln, porządkowanie, poprawienie estetyki, przygotowanie tras, parkingu, restauracji i hotelu Jontek. Dwa, trzy krzesła i sprzedaż Słowakom, którzy kupują w PL co się rusza, za dużo większe pieniądze.

Tak, czy inaczej z korzyścią dla narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak offtopujecie w temacie solarów to chyba przebiję -cały "kraftwerk" widziałem na Wildkogel w ostatnim sezonie :)

1287113866313.jpg

Tu tego więcej: http://tinyurl.com/bmzo4mcRobi wrażenie ale też szpeci krajobraz - dla różnych kumotrów Nadszyszkowników z zielonej Szuflandii to na pewno nie do przyjęcia na Pilsku :)***Tak ogólnie (a propos Pilska) - w nic nie uwierzę dopóki istotnych zmian nie zobaczę, więc tymczasem mam luz i dystans do sprawy.

1287113866313.jpg.bb24e5b8d157dac25a6a47b143e1f14b.jpg

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się zaś tyczy nowego właściciela, jest pewne że to słup!!! Karty zostaną odkryte póżniej

Sam fakt że w artykule pojawia się zapis uważa współwłaściciel CTE, już śmierdzi, bo w normalnych warunkach by pisało uważa współwłaściciel CTE np. Jan Kowalski.

A co do planowanych inwestycji w wyciągi, to w tym Klubie Goja, Gaja, Grja, czy jak tam oni się wabią jak to czytali to pewnie pospadali ze śmiechu ze stołków:biggrin:

No i te lampy do świecenia tras na solary:biggrin:, no... to ja spadłem z krzesła:biggrin:

W każdym razie mogę spokojnie deklarować marsz boso do tych nowych wyciągów, pewne jak to w poprzednim przypadku maszerować nie będę, bo i nie będzie do czego:rolleyes::, choć dane słowo jeszcze nie wygasło, SON ma czas jeszcze do końca roku :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł na Skionline brzmi pięknie,już miałem krzyknąć huuurrra! :stupid:

Podobnie jak Sławek też nie bardzo wierzę,że tam coś powstanie,zwłaszcza dwa nowe sześcioosobowe krzesła.

Odkąd ośrodek był wystawiony na sprzedaż,obawiałem się,że to może być początek końca tego pięknego miejsca.

Wcale bym się nie zdziwił,jakby w nadchodzącym sezonie zamiast nowości,zastałbym zamknięty ośrodek na cztery spusty. :sorrow: Jakoś mało we mnie wiary po tym jak na Skrzycznem (COS) miało powstać nowe krzesło jakieś 4 lat temu i do dziś "guzik"!Po tym sezonie były zapowiedzi w SON,a teraz Pilsko... Topowe niegdyś ośrodki w Beskidach szczęścia nie mają (może właściwych gospodarzy?).

Oby stał się cud i rzeczywiście Pilsko rozkwitło,bo chyba nie muszę mówić,że lubię to miejsce... :wink:

W innym przypadku może okazać się,że zakup nart free był trafiony w "10". :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że inwestor na Pilsku jest także właścicielem kompleksu Zagroń Istebna, więc raczej ma doświadczenie...

Górka w Istebnej do całości terenów Pilska ma się tak jak piaskownica do plaży.

W prywatnej "piaskownicy" jaką jest Zagroń zieloni mają niewiele do powiedzenia,ale na Pilsku to będą mieli pole do popisu.

A...jest jeszcze inna kwestia.

Już na samą myśl jak inwestor z Istebnej "pięknie" radzi sobie ze sprzedażą karnetów,biletów,skipasów czy jak to tam nazwać przyprawia mnie o mdłości.

Moja wyobraźnia jest zbyt mała abym potrafił sobie wyobrazić te kolejki po skipasy.

Nie mniej życzę powodzenia inwestorowi.

A sobie samemu i nam wszystkim jak najszybszej realizacji pomysłów i projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...