Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko sprzedane


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauwazam ze ludzie maja pewne obawy w zwiazku z nowymmi inwestycjami w lokalizacjach z duza tradycja narciarska oraz takich, ktore uchodza za nie przeludnione. Smutnym faktem jest to, ze model biznesowy Bialki sie sprawdzil i mammy tenndencje do budowania jak najwiekszej ilosci wyciagow na metr kwadratowy terenu. Troche to niepokojace, ale pamietajcie ze pierwszenstwo maja pieniadze a potem sa dopiero wygoda i bezpieczenstwo narciarzy. Prawda jest taka ze ludzie i tak przyjada, nawet jakby mieli stac w kilometrowych kolejkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze ludzie i tak przyjada, nawet jakby mieli stac w kilometrowych kolejkach.

to ja nie jestem ludzie :stupid:

organicznie brzydzę się staniem w kolejce (jakiejkolwiek)

ale wracając do przebudowy,rozbudowy Pilska

w przeciwieństwie do aklima nie lubię tej siermiężności Pilska i cieszyłbym się gdyby poczynili mocne inwestycje i to szybko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wracając do przebudowy,rozbudowy Pilska

w przeciwieństwie do aklima nie lubię tej siermiężności Pilska i cieszyłbym się gdyby poczynili mocne inwestycje i to szybko

Figo

nie napisałem ,że lubię tę siermiężność , tylko ,że się do niej przyzwyczaiłem:wink:

a co do jakichś tam moich obaw , to mam nadzieję ,że inwestor zacznie ten ośrodek modernizować w sposób racjonalny i przemyślany , a nie tylko mając na uwadze chęć zysku za wszelką cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę,że Pilsko ma konkretnego inwestora,nie jak Szczyrk...

Ale od razu dojrzałem,według mnie,poważny błąd w planowanych inwestycjach.Otóż z Polany Strugi ma iść krzesło bezpośrednio na Miziową - to błąd!Nie muszę chyba nikomu mówić,że znam to miejsce bardzo dobrze? :wink: Uważam,że lepiej by były dwa etapy jazdy,tak jak dotychczas.Czyli od Szczawin i następny na Miziową.Czemu?Pomijając kapryśne zimy,to im bliżej wiosny,tym szybciej ubywa śniegu na dolnych odcinkach.Ale właśnie od Szczawin wzwyż śnieg się trzyma długo i szkoda by było dawać wybór wiosennym narciarzom,albo zjazd na sam dół,albo (tydzień później) od razu kończymy już na Miziowej.Ta wiosna była dość wyjątkowa i nawet 29 kwietnia dało się dojechać (z jedną małą przerwą) do Szczawin na nartach!!!Przypominam,że tam obecnie nie ma sztucznego naśnieżania!!! No chyba,że nowy właściciel będzie zamykać ośrodek tak szybko,jak p.Richter w Szczyrku... :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale od razu dojrzałem,według mnie,poważny błąd w planowanych inwestycjach.Otóż z Polany Strugi ma iść krzesło bezpośrednio na Miziową - to błąd!....

Johnny, to żaden problem.

Nie wiem jak oni to planują, ale jest przecież możliwość zbudowania kolejki z peronem na Szczawinach.

Takie rozwiązania są częste w Alpach.

Na Szczawinach wystarczy zbudować stację pośrednią z przepięciem na drugą linę i już.

No chyba, że wiesz na pewno że tak nie będzie, to byłby faktycznie błąd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo

nie napisałem ,że lubię tę siermiężność , tylko ,że się do niej przyzwyczaiłem:wink:

a co do jakichś tam moich obaw , to mam nadzieję ,że inwestor zacznie ten ośrodek modernizować w sposób racjonalny i przemyślany , a nie tylko mając na uwadze chęć zysku za wszelką cenę

najzwyczajniej z lenistwa nie chciało mi się zmienić tekstu :redface:

byłem świadom tej subtelniej różnicy między lubię a przyzwyczaiłem się

i wiem co miałeś na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najzwyczajniej z lenistwa nie chciało mi się zmienić tekstu :redface:

byłem świadom tej subtelniej różnicy między lubię a przyzwyczaiłem się

i wiem co miałeś na myśli

OKI:smile:

nie chciałem tylko , żeby , wzorem kolegi Mostostala , ktoś wziął mnie za obrońcę łorcyków na Pilsku:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny, to żaden problem.

Nie wiem jak oni to planują, ale jest przecież możliwość zbudowania kolejki z peronem na Szczawinach.

Takie rozwiązania są częste w Alpach.

Na Szczawinach wystarczy zbudować stację pośrednią z przepięciem na drugą linę i już.

No chyba, że wiesz na pewno że tak nie będzie, to byłby faktycznie błąd.

Pozdrawiam

Tak zrozumiałem z artykułu,że kanapa miałaby iść bezpośrednio na Miziową.Być może,jak kiedyś dojdzie do konkretów,takowa stacja pośrednia się pojawi.Podawany był tam też czas jazdy - ok. 12 min. - to trochę długo na mrozie,a jeszcze pewnie należałoby doliczyć spowolnienie na stacji pośredniej,dlatego bardziej widziałbym gondolę:

k19_536536.jpeg

Również pozdrawiam!

:smile:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany są takie:

wymiana starego krzesła na nowe 4-osobowe, budowa krzesła z dolnego parkingu do Buczynki, skomunikowanie Jontka ze starym krzesłem, poprawienie systemu naśnieżania, otwarcie tras treningowych dla klubów w miejscu gdzie kiedyś był snowpark.

Przed tym sezonem - przebudowa części Jontka, budowa parkingu na ok 300 sam. nad Jontkiem, budowa toalet, zakup dwóch ratraków, poprawa naśnieżania

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany są takie:

wymiana starego krzesła na nowe 4-osobowe, budowa krzesła z dolnego parkingu do Buczynki, skomunikowanie Jontka ze starym krzesłem, poprawienie systemu naśnieżania, otwarcie tras treningowych dla klubów w miejscu gdzie kiedyś był snowpark.

Przed tym sezonem - przebudowa części Jontka, budowa parkingu na ok 300 sam. nad Jontkiem, budowa toalet, zakup dwóch ratraków, poprawa naśnieżania

Są konkrety, to cieszy. Ciekawe czy nowe krzesło też z polany Strugi czy ciut niżej jednak - pozostanie rozgrzewka czy nie :)

Krzesła na Buczynkę - super. W końu nie licząc końcówki eSa to super trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są konkrety, to cieszy. Ciekawe czy nowe krzesło też z polany Strugi czy ciut niżej jednak - pozostanie rozgrzewka czy nie :)

Krzesła na Buczynkę - super. W końu nie licząc końcówki eSa to super trasa.

Pisałem w poście #13, że planują taśmociąg z parkingu pod wyciąg, ale czy w tym roku to nie wiem.

A że to firma od taśmociągów to pewnie zrobią szybko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia, marzenia

Bardzo się cieszę,że Pilsko ma konkretnego inwestora,nie jak Szczyrk...

Ale od razu dojrzałem,według mnie,poważny błąd w planowanych inwestycjach.Otóż z Polany Strugi ma iść krzesło bezpośrednio na Miziową - to błąd!Nie muszę chyba nikomu mówić,że znam to miejsce bardzo dobrze? :wink: Uważam,że lepiej by były dwa etapy jazdy,tak jak dotychczas.Czyli od Szczawin i następny na Miziową.Czemu?Pomijając kapryśne zimy,to im bliżej wiosny,tym szybciej ubywa śniegu na dolnych odcinkach.Ale właśnie od Szczawin wzwyż śnieg się trzyma długo i szkoda by było dawać wybór wiosennym narciarzom,albo zjazd na sam dół,albo (tydzień później) od razu kończymy już na Miziowej.Ta wiosna była dość wyjątkowa i nawet 29 kwietnia dało się dojechać (z jedną małą przerwą) do Szczawin na nartach!!!Przypominam,że tam obecnie nie ma sztucznego naśnieżania!!! No chyba,że nowy właściciel będzie zamykać ośrodek tak szybko,jak p.Richter w Szczyrku... :frown::

Na Pilsku nie jezdzilem od kilku lat, ale od najmlodszych lat przez wiele lat spedzalem tam prawie kazdy zimowy weekend, wiec wydaje mi sie, ze gore takze poza trasami poznalem swego czasu swietnie i absolutnie moge sie podpisac pod tym co napisano powyzej. Dodam jeszcze, ze uwazam ze lepszym rozwiazaniem niz krzeslo - wrecz dla mnie idealnym z uwagi na letni ruch turystyczny - bylaby gondola ze stacja posrednia na szczawinach. Choc zdaje sobie sprawe, ze koszt gondoli jest zupelnie inny niz krzesla i ze krzeslo tez moze miec stacje posrednia.

Mam ogromne nadzieje, ze nowy inwestor zamieni Pilsko w osrodek nowoczesny, bo warunki na papierze ma jak nigdzie chyba indziej w Polsce (ok. 800 m. przewyzszczenia miedzy Kamienna, a szczytem; drugie po Kasprowym najwyzsze trasy w Polsce; polnocny stok, na ktorym dlugo - zwlaszcza na gorze - lezy snieg itd.). Zrealizowanie zatem zapowiedzi o 2-3 kanapach, nasniezaniu to juz bedzie cos niesamowitego i mysle, ze od razu spowoduje ze jak na nasze warunki bedzie to absolutny top w kraju.

Zupelnie jednak marzac dodam, ze mnie zawsze jako dzieciaka interesowal potencjal Pilska, ktory byc moze w nowych realiach jest jakos do wykorzystania. Kiedys trudno sobie bylo wyobrazic osrodek narciarski pod dwoch stronach gory - bo w czasach gdy ja jezdzilem na Pilsku nie mozna bylo przekraczac granicy - ale ciekawy jestem, czy pod slowackiej stronie od szczytu lub kopca na dol jest potencjal na nowe wysoko polozone trasy. Nigdy tam nie bylem. Wiem, ze to sa poludniowe stoki, wiec bardziej naslonecznione, ale mimo wszystko byloby wysoko. Do tego biorac pod uwage ze dzis mamy UE, Schengen i inne tego typu dobrodziejstwa, to zorganizowanie tego osrodka jako osrodka potencjalnie polsko-slowackiego w czystej teorii nie jest nierealne (pomijam szereg istotnych kwestii srodowiskowych, stosunkow wlasnosciowych itd.). Dodam, takze ze pamietam z przed lat gdy zastanawiano sie nad budowa krzesla z polany Strugi na Szczawiny, to plotka glosila, ze byl tez alternatywny plan zupelnie innego poprowadzenia tego krzesla, ktory wiazal sie z powstaniem zupelnie nowych tras. Jezeli dobrze pamietam, to na tzw. nowotkach (kolo zajazdu smrek skreca sie w gore z glownej drogi) istnial orczyk i trasa narciarska, a plan zakladal polaczenie tej trasy z Buczynka. Ostatecznie jednak zdecydowano sie na wariant istniejacy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, takze ze pamietam z przed lat gdy zastanawiano sie nad budowa krzesla z polany Strugi na Szczawiny, to plotka glosila, ze byl tez alternatywny plan zupelnie innego poprowadzenia tego krzesla, ktory wiazal sie z powstaniem zupelnie nowych tras. Jezeli dobrze pamietam, to na tzw. nowotkach (kolo zajazdu smrek skreca sie w gore z glownej drogi) istnial orczyk i trasa narciarska, a plan zakladal polaczenie tej trasy z Buczynka. Ostatecznie jednak zdecydowano sie na wariant istniejacy.

Z tego co pamiętam to jest tam wyrwijajko. Takiego połączenia o jakim piszesz nikt nie planował.

Natomiast plan zakładał z samej polany Buczynki pójscie w dół w lewo . Początek trasy już zarósł ale był widoczny poniżej wjazdu w las za Buczynką, skręt w lewo za wypłaszczeniem.

Dojazd +/- do teraźniejszej dolnej stacji Baby lub do samej stacji orczyku w Kamiennej.

Druga sprawa to wykorzystanie polany Barbarzyna. Plany plany plany były i się skończyły w latach 70tych.

A z innej beczki:

Na Pilsku nie jezdzilem od kilku lat, ale od najmlodszych lat przez wiele lat spedzalem tam prawie kazdy zimowy weekend, wiec wydaje mi sie, ze gore takze poza trasami poznalem swego czasu swietnie.

gdzieś był mój post, w którym napisał praktycznie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie chodzi o wyciąg niedaleko Harnasia??? - bo tam chyba te "wyrwijajko":wink:

Kurcze nie pamietam, czy byl tam harnas. Jadac od Zywca przez Korbielow jest/byl po prawej stronie zajazd Smrek - na tym skrzyzowaniu skrecalo sie w prawo i jechalo pod gore (patrzac na google maps wydaje mi sie, ze chodzi o ul. Zbojnicka). Po lewej stronie byl stok z telerzykiem i chyba wyrwiraczka - pewnie calosc nie byla dluzsza niz 500-600 m (choc dzieciakom wszystko wydaje sie wieksze). Lokalsi nazywali to miejsce "nowotkami". Ja tam jezdzilem jako dzieciak - pamietam, ze mielismy wtedy lade 2107, a takowa mielismy od roku 1986 do 1992, tak wiec troche czasu minelo cos moglo zatarzec mi sie w pamieci. Nie mam pojecia czy tam teraz cos jest - nie zdziwilbym sie, gdyby to bylo wszystko dzisiaj rozebrane.

Po kilku latach od czasu gdy ja tam jezdzilem, gdy zaczelo sie mowic o tym, ze moze na Pilsku stanie krzeslo, pamietam, ze moi znajomi do ktorych tam jezdzilismy - a oni sporo wiedzieli co sie dzialo na szczeblu lokalnym - mowi mi wtedy, ze byl taki pomysl, zeby polaczyc to miejsce z buczynka. Ktos tu jednak zdementowal istnienie takiego planu. Choc kto wie, moze to bylo cos mniej niz plan tylko jeden z kilku pomyslow/koncepcji ktore wtedy padaly. Ja nawet nie wiem, czy technicznie to by bylo wykonalne. Ale gdyby bylo, to z racji odleglosci bylaby szansa na dluga trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...