Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Kwietniowe egzotyczne narty w Stolicy

Pobudka o 6 rano.

Garnitur, biała koszula, czarny krawat...narty i inne "graty" narciarskie do bagażnika.

Plan jest taki by sprawy biznesowe na umówionym spotkaniu w Centrum Warszawy załatwić w ciągu dwóch godzin, a potem narty na Górce Szczęśliwickiej.

Jak zaplanowałem, tak zrobiłem.

Jestem przechodząc przez park zaskoczony ilością śniegu.

Czy to nie dziwne, by w kwietniu w Centrum Polski padał intensywny śnieg a pokrywa miała co najmniej 40cm?

Temperatura +4.

814808e6035b3fa2med.jpg

Przechodzę przez park, wchodzę do budynku WOSIR, kupuję karnet dwugodzinny.

W środku jest serwis, wypożyczalnia sprzętu, szkółki.

3bc9bd7c907df526med.jpg

Zakładam narty i patrzę na Górkę. Jestem zaskoczony, bo mimo padającego intensywnie mokrego śniegu, ludzi jest sporo.

Uff, odetchnąłem głęboko...nie tylko ja widocznie jestem nartoholikiem.

5d9ac63a87de138dmed.jpg

Zapinam deski i jadę do bramek.

Działa tylko wyciąg talerzykowy, krzesło jest nieczynne. Czy w ogóle jest uruchamiane?

5b121f5ebd042ac1med.jpg

Przy "dolnej stacji" prześwituje zielony igielit:

8837368fd7ff4f26med.jpg

Odwracam się na wyciągu i robię fotkę Ośrodka:

6e1cd699507f0c30med.jpg

"Górna stacja" wygląda następująco:

559a1028a5459156med.jpg

Widok w stronę centrum Warszawy...niestety nie widać Pałacu Kultury i Nauki, ani tutejszych drapaczy chmur.

8e2300ebed55f745med.jpg

Jeżdżę jak to na nizinnych stokach - non stop: góra-dół, góra-dół bez żadnej przerwy.

Śnieg na stoku mimo, że mokry, to jest w miarę twardy i równy.

Krawędzie trzymają i kręcę w trakcie każdego zjazdu kilkadziesiąt skrętów.

Pokrywa jest dosyć pokaźna, o czym świadczy delikatnie przysypany jeden z ratraków:

bd7171164c037745med.jpg

W trakcie całego pobytu, frekwencja jest dosyć spora.

Szkółki narciarskie są aktywne i uczą sporą ilość młodych adeptów narciarstwa.

a6a22b08d08f55e7med.jpg

Mimo tego, że stok nie jest imponującej wielkości, da się tu ruszyć mięśniami i poszusować.

Dla tych, którzy uczą się jeździć, wielkość, pochylenie jest odpowiednie.

Z pewnością ta Górka "wychowała" i "wychowa" niejednego warszawskiego narciarza...którego potem nasi Górale będą łupić :biggrin:

I co?

No i wszyscy zadowoleni.

Tak właśnie powinno być hahaha

Szkoda, że Kolega BuenosAires nie mógł dzisiaj pośmigać ze mną. Nie zgrały się nam plany - cóż, wypad był spontaniczny i raczej niezaplanowany.

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, mi się wydaje że, ale nie nie byłeś przecież w sobotę, kurta wydaje mi się znajoma, poznałbym po nartach. Trzeba będzie na przyszły sezon załatwić jakieś naszywki na rękaw kurtki na przykład. Moderatorzy, jeśli forumowicze sobie by życzyli załatwcie coś. Zawsze to reklama dla forum skionline.

Z tymi naszywkami myślę że to jest wspaniały pomysł. Moderatorzy myślę sprawa do rozpaczenia. Najlepiej załóżcie nowy temat jak możecie w tej sprawie:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ma naprawdę wyrozumiałą żonę:biggrin:robi się zawodowym sprawozdawcą narcirskim:biggrin:Ma lekką rękę do pisania,i potrafi to opisać w ciekawy sposób:tongue:Ale nie można się zatracić:cool::Johny musi zrozumieć,że najważniejsza jest...:wink:A My czekamy na wieści bardziej o powiększeniu grona rodziny narciarskiej,niż o wyratrykowanych trasach na Dębowcu:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasku (wypożyczonym) jeździłem jakieś 5 razy. Nie zaakceptowałem Teraz nie mam i nie przewiduję kupna. Naklejki lub naszywki na kurtce?

jeżdżę w kasku od dwóch sezonów, wcześniej myślałem, po co mi kask? w tym wieku, bez sensu

dzisiaj nie wybrałbym się na narty bez kasku, nie czujesz wiatru, nie czujesz zimna

na Szczawinach dostałem w głowę orczykiem, lekko bo lekko ale bez kasku zostałby siniak

mała naklejka z tyłu kasku np. "SKIONLINE jata_70" czy "SKIONLINE janek57" pozwalałaby łatwiej odnaleźć się na stoku , poznać się , pogadać w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę aż tak bardzo żałować, że mnie tego dnia nie było na stoku? :sorrow:

W Wieżycy ostatnimi czasy dużo lepsze warunki na stoku niż te w Elblągu. Choć chłopaki z Góry Chrobrego na swojej stronie internetowej uporczywie piszą, że warunki bardAzo dobre! :eek: A dla mnie bardzo dobre to są te w ...... No, zresztą sami wiecie gdzie! Darek to określił jako "lepsze narty". Szczęściarz! :cool::

Arek nie masz czego żałować,teraz zmienili na warunki dobre:biggrin:-ale to kicha,zostało błoto posniegowe i kałuże.Wieżyca ma znacznie lepsze warunki,jutro jadę sprawdźić:wink:Czekam na ten zapowiadany opad 10-15 cm:biggrin:

Edytowane przez SB
naprawa cytau
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny musi zrozumieć,że najważniejsza jest...:wink:

Darek to Ty nie wiesz że....

"dlo górola nojwazniejso jest śturchacka, ale zaroz po narciarstwie"

Tera tłumaczę jak by ktoś nie zrozumiał:

dla górala najważniejszy jest s e x, ale zaraz po narciarstwie

hej!:biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieżyca ma znacznie lepsze warunki,jutro jadę sprawdźić:wink:Czekam na ten zapowiadany opad 10-15 cm:biggrin:

Darek, lecisz jutro na Wieżycę? No fajnie. A w jakich godzinach będziesz? Bo może ..... hmmmmmm ..... może by mi się udało dołączyć? Chciałbym bardzo tylko nie mam pewności czy mi się uda. No i niestety jeszcze fatalnie chrypię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aras daj termin godzinowy,to się dostosuję:wink:

Dzięki Darek ale raczej realizuj swój plan. Nie mam w tej chwili pewności czy mi się uda dojechać. Dopiero jutro będzie wiadomo (różne czynniki wchodzą w grę). Ale baaardzo bym chciał. Ale gdyby mi się udało to raczej w godzinach popołudniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi naszywkami myślę że to jest wspaniały pomysł. Moderatorzy myślę sprawa do rozpaczenia. Najlepiej załóżcie nowy temat jak możecie w tej sprawie:)

Temat był już wielokrotnie wałkowany i wydaje się, że na chwilę obecną sprawa nie jest do załatwienia.

Wątek jest tu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/5939-Nalepki-skionline.pl/page11

I tu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/5931-Koszulki-skionline.pl/page6

Ale warto o tym przypominać!

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana?

Ha ha ha, Darek ale mnie przycisnąłeś! :wink: O 9 muszę być w 3-mieście bo mam sprawę do załatwienia. Czyli pewnie nie wcześniej niż 10-11. Choć pewnie w piątek cały stok byłby nasz, a sobotę trochę ludków się zjedzie.

Darek, jak masz możliwość to jedź jutro. Jeśli mi się uda to dołączę. Jeśli nie to trudno. Jutro lepiej pojeździsz niż w sobotę.

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już wielokrotnie wałkowany i wydaje się, że na chwilę obecną sprawa nie jest do załatwienia.Wątek jest tu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/5939-Nalepki-skionline.pl/page11I tu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/5931-Koszulki-skionline.pl/page6Ale warto o tym przypominać!
To samo chciałem napisać. Widać, że wielkiej presji na szeryfie nie wywieramy to i temat podupadł.Ja tam poradziłem sobie we własnym zakresie.

ZdjÄcie0012.jpg

57da81e193c8c_Zdjcie0012.jpg.210823db4cf970adbf2a662de8c9c828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro czekam,a w sobotę też.Staraj się,to ostatnie dni na naszych północnych stokach:tongue:

Sie wie! :cool:: Zdaję sobie sprawę, że to już ostatnie dni. Jeśli będę miał taką możliwość to zjawię się na pewno. Jeśli nie to mówi się trudno :sorrow: A jakby co to Koszałkowo czy Kotlinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek prawie nic nie chodziło :angry:

Ale od dziś http://www.pilsko.org/kat-3-21-warunkinastoku.htm

Zapowiada się ciekawy weekend :rolleyes::

Mysiauek gdzie jedziesz

Jedzcie, jedzcie bo następny weekend z temperaturami powyżej plus 15 stopni w cieniu. Zastanawiam się nad poniedziałkiem 08.04 ,ale przy takiej dacie na nartach to już lekkie przegięcie. U mnie w rodzinie zabroniono mi przesyłać zdjęcia z nart, rozmawiać o zimie i nartach... Niektórzy się po obrażali (kobiety) ,że chwalę długi sezon narciarski.Ma być plus 15 . Fotki z górami zasypanymi śniegiem i zadowolonymi narciarzami,precz!! Kwitnące drzewa, fruwające motylki i świergoczące ptaszki. Tak ma być o tej porze roku! Idzie już ta wiosna ku uciesze zdecydowanej wiekszości i jeszcze w kwietniu będziemy mieć ponad 20 stopni na plusie w cieniu. Marcinn do zmiany kodu na szóstkę z przodu tylko 3 wyjazdy . Dasz radę:smile: Pozdrawiam.

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...