Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

trzecia zima czyli grudniwa atmosferadziś na telegrafie klimat zdecydowanie świąteczny ale jakby bardziej w stronę tych poprzednich świąt. Boże Narodzenie nie wyglądało tak ładnie jak dziś:sorrow:.

DSC_0824.jpg

DSC_0826.jpg

DSC_0828.jpg

nawet w knajpie zadbali o odpowiednią atmosferę:biggrin:

DSC_0834.jpg

DSC_0831.jpg

młody po kontuzji dzisiaj pierwszy raz i tak mu się spodobało, że musieliśmy kupować kolejne karnety :biggrin:świeży, wyratrakowany śnieg, wolny ale doskonała okazja aby nadal testować nowy nabytek. kolejny piękny wieczór na nartach :angel:PSa jak się sprawdzi prognoza to w niedziele może nam dosypać kolejne 20 cm śniegu :stupid:

DSC_0824.jpg.afc2ead7eb75c42b9d7c25b00a8e7cba.jpg

DSC_0826.jpg.f288583891d96e93ad056229544740cc.jpg

DSC_0828.jpg.61f70a7f260d23f7c6ef4e1669ddd361.jpg

DSC_0831.jpg.7217eeb0f10c45a4490de885f8fcd639.jpg

DSC_0834.jpg.0d93f4edabf55be110d84f10e695eec6.jpg

Edytowane przez mifilim
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RELACJE johnnego narciarza - SA CIEKAWSZE NIZ MECZE POLSKIEJ PIŁKI NOZNEJ..... to chyba dobry komplement za opisy i zdjęcia SON-u fajnie że SON czynny do 7.04. potem jeszcze Pilsko może czynne do 7 maja. mam rekordowa date na nartach 24 kwietnia 2012 czy w tym roku będę jeszcze później ?????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł niespodziewany wolny dzień,więc trzeba spożytkować narciarsko.Trza było gdzieś możliwie blisko Bystrej,więc padło na SON.Po wczorajszych pochlebnych relacjach,spodziewałem się świetnych warunków,jedynie prognozy pogody odstraszały.Ale jak ma lać,to ja wolę orczyki od kanap...

Tośmy wczoraj razem jeździli bieńkulą i dwójką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem jeszcze Pilsko może czynne do 7 maja. mam rekordowa date na nartach 24 kwietnia 2012 czy w tym roku będę jeszcze później ?????

Z pewnością - pogoda dla Zakopanego pokazuje, że zima potrwa jeszcze co najmniej 2 tygodnie: http://www.twojapogoda.pl/polska/malopolskie/zakopane/16dniowa

Ja byłem raz, dawno temu na Pilsku na weekend majowy, ale nie było wtedy krzesełka i trzeba było schodzić praktycznie całą "piątką" od Szczawin. Wjazd II orczykiem po matach igielitowych, I nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem raz, dawno temu na Pilsku na weekend majowy, ale nie było wtedy krzesełka i trzeba było schodzić praktycznie całą "piątką" od Szczawin. Wjazd II orczykiem po matach igielitowych, I nie działał.

w zeszłym roku ostatnim dniem jazdy na Pilsku był 29 kwietnia, kanapa do Szczawin działała, orczyk na Miziową też, tyle, że ostatnie 300 m nie było pod nim śniegu i trzeba było podejść, na górze działał tylko orczyk na Kopiec, pogoda - cały dzień piękne słońce, ok +15 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chce zjechać z Kasprowego ale NIE jAK DOBROWOLSKI..... pytanie zjazd z Kasprowego do Kuźnic ktora trasa fajna przez Gąsienicowa czy przez Goryczkowa...

INFO PILSKO 2-4 kwietnia zamkniete .. czynne znowu od 5 kwietnia..

zrób sobie kilka zjazdów na Gąsienicowej i potem przejedź na Goryczkową, kilka zjazdów tam i tamtędy do Kuźnic. Taka kolejność jest najlepsza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info .ja myślalem że ta czerwona 4 z Gąsienicowiej jest fajna i dluga . Czyli Twoja sugestia to powrót przez Goryczkowa. JA jezdze świetnie powiedzmy FIS BIENKULA GOLGOTA PILSKO. ale czy majac obok siebie kogoś troche slabszego......jak wygląda trasa. corka jezdzi tez dobrze , ale klient czy znajomy mogą mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Matim1981 byliśmy na Skrzycznem. COS wieczorem postarał się i trasy były pięknie zrobione. W nocy spadło 2 cm śniegu i nieco sztruks był przyprószony. Temp.na górze ok. -3, na dole -1. FIS, Kaskada i Ondraszek - warunki bardzo dobre. Narciarzy tyle co nic więc do wyciągów na bierząco sie wchodziło.Szkoda, że we wtorek kończą sezon :frown::

20130330_131908.jpg

20130330_131940.jpg

20130330_131940.jpg.40b4fea3db56b0b8f34c023947cf3cba.jpg

20130330_131908.jpg.3f52d86e267d5e6e537a4420608e2f87.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem jeszcze Pilsko może czynne do 7 maja. mam rekordowa date na nartach 24 kwietnia 2012 czy w tym roku będę jeszcze później ?????

W zeszłym roku kończyłem sezon na Pilsku 29 kwietnia,w krótkich spodenkach i podkoszulce!W 2009r ostatnim razem bbyłem na Kasprowym 1 maja,było 160cm śniegu,działały obie trasy!Liczę,że w tym roku na Pilsku pojeździ się do pierwszego weekendu majowego. :applause: W tym roku Kasprowy ma działać do 5 maja,jak pogoda dopiszę i nic nie wyskoczy,to się tam wybiorę. :angel:

Tośmy wczoraj razem jeździli bieńkulą i dwójką.

Ja nie wiem,czy nawet nie jechaliśmy razem orczykiem,bo tak mi się coś kojarzy... :rolleyes::

mam pytanie chce zjechać z Kasprowego ale NIE jAK DOBROWOLSKI..... pytanie zjazd z Kasprowego do Kuźnic ktora trasa fajna przez Gąsienicowa czy przez Goryczkowa...

INFO PILSKO 2-4 kwietnia zamkniete .. czynne znowu od 5 kwietnia..

Ja robię to następująco: rano jeżdżę na Gąsienicowej,później przerwa na żarełko,potem na Goryczkowej i tamtędy zjeżdżam na dół.Poniżej krzesełka na Goryczkowej trasa to lajtowa przecinka przez las,przy niej Ondraszek jest "czarny".Krecha do samego dołu,raczej trzeba uważać żeby nie wytracić prędkości... :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna, urokliwa wycieczka narciarska

Jak obudziłem się rano i wyjrzałem przez okno okazało się, że w nocy spadło ok 2 centymetrów śniegu.

Jest świątecznie. Czy coś się nie pokićkało z tymi Świętami?

Pamiętam, że te grudniowe - nie były tak zimowe jak dzisiejszy poranek.

W centralnej Polsce - taka aura? Toć to chyba epoka lodowcowa idzie, a nie globalne ocieplenie!

Pojawiło się pytanie: gdzie jechać?

Kilka dni temu postanowiłem w ten sobotni poranek pożegnać Stację narciarską Kazimierz.

Wieczorem popatrzyłem w net...i okazuje się, że wszystkie stacje będą otwarte.

Więc się zastanawiam.

Może Bodzentyn, może Krajno?

Nie.

Planów nie należy zmieniać. Wybieram tym razem województwo lubelskie. Tym bardziej, że tutejszy Ośrodek czynny jest od godziny 8, dodatkowo w tak piękną pogodą decyduję się na narty +.

+ wycieczka.

Wsiadam do auta zaraz po śniadaniu. Temperatura +4.

Po drodze zatrzymuję się na chwilkę przed Puławami, w Klikawie.

Strzelam fotkę...

9e2f8f433e142fb2med.jpg

Kiedyś za coś takiego, za uwiecznienie stacji radarowej z całą pewnością nie wylądowałbym na przyjęciu świątecznym.

Czy przypadkiem, nie złapałem w kadrze jakiegoś UFO?

Na miejscu jestem ok godziny 9.

3adba9653c3f6b01med.jpg

Kupuję karnet dwugodzinny i już przy kasie żałuję, że nie wziąłem dzisiaj ze sobą cieniutkiego polarka.

Zza chmur wygląda Słońce i jest ciepło.

Super ciepło.

Przygotowanie stoku w tych warunkach wygląda na bardzo ok.

21e5c2888486b426med.jpg

Wjeżdżam na górę i w czasie pierwszego szusu, wiem że jazda będzie leniwa, typowo wiosenna.

Choć równo, jest miękko, a śnieg jest bardzo wolny.

Jadąc na ślizgach - zatrzymuję się.

Jadąc na krawędziach, kręcę powolne, długie skręty.

ufff gorąco!

Topnienie widać na każdym kroku...

5618c1b976c53557med.jpg

Obsługa kopie w śniegu, przy trasie prowizoryczny rów, by odprowadzić wodę, by osuwające się ze skarp błoto nie wylewało się na trasę:

35972efd6b13d0e1med.jpg

Wiadomo, że po świeżym opadzie śniegu, gdy jest ciepło - schodzą lawiny! Czyżby w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą ogłoszono najgroźniejszą lawinową 4kę?

f483b9c18c87246amed.jpg

Kręcę się. Raz "Czerwona", raz "Zielona", ruchy mam powolne...

b99dd6e0540566eemed.jpg

Przerwa na ławeczce.

Odpinam kurtkę i się wietrzę, patrzę w górę i co widzę? Widzę dwa bociany - One chyba muszą być mocno zdziwione wszechobecną bielą.

9e26bb2873ed2528med.jpg

Wymieniam kilka zdań z tutejszymi narciarzami.

Dla nich dzisiaj, to ostatni dzień w tym Sezonie z deskami na nogach.

Chyba Klekoty ich wystraszyły?...ja sobie myślę, że to jeszcze nie pora kończyć...

Na dzisiaj tak, ale czyż wiosenne nartowanie nie ma swojego uroku? Nie odpuszczę tak łatwo.

Przebieram się, pakuję narty i wyruszam do Kazimierza.

Spacer w tym urokliwym miasteczku zaczynam od "promenady" nad Wisłą:

f12396e7850d35b8med.jpg

Po pstryknięciu kilku fotek kieruję się na ryneczek, na którym znajduje się stara studnia, a jego zwieńczeniem jest Kościół Farny z XVI wieku, w którym znajdują się unikalne i wiekowe modrzewiowe organy.

454a3ad736d31ee0med.jpg

Piję kawkę, zjadam pyszną szarlotkę w jednej z kawiarenek przy rynku i idę w stronę zamku.

Budowla ta powstała na przełomie XIII i XIV wieku z polecenia Króla Kazimierza Wielkiego.

Lata świetności to epoka gotyku i renesansu.

Rozbudowa przez włoskiego architekta Santi Gucci oraz Piotra Likiela jest szczytem rozkwitu tej budowli.

W czasie Potopu Szweckiego, a potem w czasie "wielkiego pożaru miasta" - zamek ulega zniszczeniu i do dnia dzisiejszego jest jedynie ruiną.

5ae61bebbcbc0cc7med.jpg

Z wzgórza zamkowego patrzę na piękny widok.

Dolina Królowej Polskich Rzek, oraz Kazimierz Dolny nad Wisłą - niezwykle urokliwe miejsce.

Miejsce nie tylko z pięknym rynkiem i kamieniczkami.

Jest tutaj również wiele zabytkowych spichlerzy, Kościołów.

Całemu miasteczku urokliwy charakter nadaje to, że większość budynków zostało wykonanych z miękkiego, jasnego wapienia.

46bb4d8e6d221cfdmed.jpg

Schodzę na dół.

Odwiedzam kilka Galerii, kupuję Wielkanocne upominki dla najbliższych i wsiadam do auta by wrócić do domu.

To był doskonały wybór i plan na dzień dzisiejszy.

Turystyczne narty w środkowej Polsce.

Polecam.

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aressi przesadza:tongue:sam jeździ bardzo dobrze,zobaczył starca w pomarańczowym kasku i się przeraził,teraz z grzeczności pisze o jakieś niesamowitej technice:wink:Arek to nie przejdzie,Koledzy mnie znają,może nie wszyscy,ale Ci co razem nartowaliśmy to wiedzą,że jestem cienki:cool::Ale miło mi ,że narciarze z północy też potrafią się poruszać zgrabnie po stokach,Aress to jest dopiero fajny gość,odważył się podejść do kolesie,którego praktycznie nie znał.Mnie na to nie byłoby stać:frown::Kolejne dni też byliśmy razem na nartach,nawet maleńkie piwo było:wink:Sławka i Maćka Przepraszam,że się ociągałem:tongue:

Darek, ja przesadzam? W żadnym wypadku! Okazuje się, że do tego wszystkiego jesteś aż nadto skromny! Ci, którzy Cię znają doskonale wiedzą jaki z Ciebie rasowy narciarz. Innych Forumowiczów zapraszam do galerii Darka bo zamieścił tam kilka fajnych fotek w akcji. Sami zobaczcie i wszystko będzie jasne! Jest mi natomiast niezmiernie miło za ciepły komentarz dotyczący moich skromnych umiejętności. Taka opinia z ust tak wytrawnego racera to dla mnie duży komplement. :angel: Dziekuję! Generalnie bardzo fajnie było Cię poznać no i świetnie, że powróciłeś na forum. :applause:

Edytowane przez Aressi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aressi, tak jak w tym roku ze śniegiem i mrozem to na Pomorzu już pewnie dawno nie było, co ? Aż miło popatrzeć na te Wasze stoki pełne ludzi i pełne samochodów. Dobrze, że w świętokrzyskim ludzie mniej się ostatnio garną do nart, więc na stokach pusto i jeździ się bardzo fajnie, tyle że też niestety duuuużo dłużej się wjeżdża wyciągiem niż zjeżdża.

Rzeczywiście, zima na Pomorzu trzyma się dzielnie i szczerze mówiąc nic nie wskazuje na rychłe ocieplenie. Pomorskie stoki mają się całkiem nieźle, zwłaszcza te w Wieżycy. No cóż, my, pomorscy narciarze musimy wykorzystywać to co mamy. Baza skromna ale ... zawsze to jakaś alternatywa. Lepsze niz nic. Taki stok i kanapka jak na Telegrafie to tutaj byłoby coś. Ale z relacji Marboru, Mifilima czy Twoich wynika, że na Szkieletczyźnie też można jeszcze całkiem nieźle pośmigać. Korzystaj więc Marcin ile sie da! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W . Taka opinia z ust tak wytrawnego racera to dla mnie duży komplement. :angel: Dziekuję! :

Arek to nie jest komplement.tylko moja ocena Twojej jazdy.Naprawdę nic Ci nie brakuje,musisz być pewny swoich umiejętności,a to,że zawsze może być lepiej-na tym polega narciarstwo:wink:Zawsze będziemy dążyć do lepszej jazdy,a zarazem bardziej bezpiecznej.I pewnie dotyczy to wszystkich:wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zima na Pomorzu trzyma się dzielnie i szczerze mówiąc nic nie wskazuje na rychłe ocieplenie. Pomorskie stoki mają się całkiem nieźle, zwłaszcza te w Wieżycy. No cóż, my, pomorscy narciarze musimy wykorzystywać to co mamy. Baza skromna ale ... zawsze to jakaś alternatywa. Lepsze niz nic. Taki stok i kanapka jak na Telegrafie to tutaj byłoby coś. Ale z relacji Marboru, Mifilima czy Twoich wynika, że na Szkieletczyźnie też można jeszcze całkiem nieźle pośmigać. Korzystaj więc Marcin ile sie da! Pozdrawiam.

no to aressi dawaj na szkieletczyzne :) a tak poważnie to może kiedyś zrobimy WZF w centralnym punkcie dla tych co mają daleko?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...