Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie w Polsce robią przerwę popołudniu na ratrakowanie przed wieczorną jazdą?


cieslag

Rekomendowane odpowiedzi

Śnieżnica w Kasinie Wielkiej.Przy czym stacja ta może być również uznana za brytyjska albowiem obowiązuje tam na bramkach odwrotny kierunek niż na pozostałych europejskich.Wszędzie bowiem-oczym wiedzą producenci odzieży narciarskiej umieszczając stosowne kieszonki na lewych rękawach- czytnik skipasów jest po lewej stronie.A w Kasinie odwrotnie.Mimo tego sympatyczne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... szkoda ponieważ miałem tam się wybierać

Moim zdaniem takie ratrakowanie nie ma najmniejszego sensu, taki wyratrakowany stok musi poleżeć żeby związał, a jeśli zaraz po ratrakowaniu wpuści się na to narciarzy to dosłownie w kilkadziesiąt minut stok jest rozkopany, a nie wiem czy nie bardziej jak zanim wjechał na niego ratrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie ratrakowanie nie ma najmniejszego sensu, taki wyratrakowany stok musi poleżeć żeby związał, a jeśli zaraz po ratrakowaniu wpuści się na to narciarzy to dosłownie w kilkadziesiąt minut stok jest rozkopany, a nie wiem czy nie bardziej jak zanim wjechał na niego ratrak.

w zillertal

masz trasy zwane white carpet (ratrakowane 2x dziennie )i co da się jeździć? da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zillertal

masz trasy zwane white carpet (ratrakowane 2x dziennie )i co da się jeździć? da:)

Szczerze powiedziawszy to nie spotkałem się z tym, może dlatego że w Zillertal ostatni raz byłem 13 lat temu, co nie zmienia faktu że uważam że to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zillertal

masz trasy zwane white carpet (ratrakowane 2x dziennie )i co da się jeździć? da:)

Osobiście się z tym nigdzie nie spotkałem. Co nie znaczy,że w to nie wierzę.

W ośrodkach alpejskich generalnie jeździ się osiem godzin po trasach.

Potem koniec jazdy,...o17-tej wyjeżdżają ratraki i preparują trasy.

Tak spulchniony,wyrównany i ugnieciony tylną płozą ratraka śnieżek w postaci sztruksiku leży przez nockę całą sobie,marznie i "wiąże" aż do godzin rannych.

Tylko w skrajnych warunkach pogodowych wygląda to inaczej.Tzn.ratrakują np. nad ranem kiedy ustają (ustały) opady śniegu.

W naszych ośrodkach przeważnie jest oświetlenie.

Stoki są rozjeżdżane przez 12 lub 13 godzin.Ludków na metr kwadratowy trasy u nas wypada o wiele,wiele więcej.

To i trasy są mocno rozkopane.

Owszem miło jest przejechać zaraz za ratrakiem po miękkim sztruksiku.Cóż z tego kiedy spulchniony i wyrównany śnieg za ratrakiem nie miał czasu się uleżeć i związać.

Efekt jest taki,że po godzinie jest gorzej niż było przed ratrakowaniem.

I cała ta robota i paliwo - (za Adasiem Miałczyńskim z Dnia Świra) "Jak krew w piach":stupid:

Kończąc te wypociny - jestem przeciw przerwie na ratrakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram SB i Figo.

Kiedyś na Wielkiej Raczy ratrakowano po południu przed jazdami nocnymi. Efekt był taki że robiłem dwa zjazdy i uciekałem na kwaterę bo potem to już nie było po czym jeździć.

W Alpach parę razy trafiłem na świerzy ślad po ratraku. Można się na tym zabić jeśli nie wie się czego się spodziewać. Po pierwsze narty natychmiast hamują. Po drugie jest miękko więc narta wrzyna się głęboko w śnieg a jednocześnie nie daje dobrego oparcia i się obsuwa (ześlizg).

Jedynie raz świerzutki sztruksik wywołał u mnie banana na twarzy. W zeszłym roku w kwietniu na moltku po dwu dniach opadów w południe uruchomili wyciąg i niedostępną do tej poty czarną traskę. To była rozkosz tak około 13 zakładać pierwszy ślad. Narty wprost płynęły po śniegu.

Niestety starczyło tego na max 2 przejazdy. Przy trzecim były już takie wyrwy, że przeniosłem się na inne porządnie ubite trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wczoraj Cieńków o 18:00. Dwie osoby średnio zaawansowane. Mamy urlop więc mieszkając na Białym Krzyżu do 13:00 zaliczamy rano Szczyrk. Pośredni Wierch, puszczamy się do Soliska później obowiązkowo Małe Skrzyczne, powrót do Soliska, zaliczamy "7" z dwa razy, po drugiej stronie orczyków niebieską ze 3 razy. Kontrolny zjazd do Czyrnej i powrót na parking na Pośredni.

Wieczorem czytając o 18 meldujemy się na Cieńkowie licząc że godzinkę pojeździmy. Wyjazd krzesłem i rozczarowanie. Trasa zmasakrowana. Muldy twarde na zmianę z rozkopanym cukrem głębokości łydek. Przecierki i placki lodu na "1". Na dole jak na kartoflisku. Uważam, że kasując 7,5zł za jeden wjazd 900m krzesłem wypadało by udostępnić przyzwoite warunki do jeżdżenia. Cudów nie ma i w taką pogodę ich nie oczekuję, ale skoro "wysoki sezon" w cenniku karnetó jest to i wypadało by tak stok przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra.Tak ta na którą tak wszyscy narzekają.Fakt szału nie ma.

Jest karnet od 14 do 22.Zafundowałem sobie przerwę na obiad ok 16-16.30W tym czasi wyratrakowano stok.Może nie ma to sensu haha ale

wyjezdziłem się więcej niż w dzień.Idealny sztruksik przez ponad 2 godzinki.

Do tego ilość ludzi ,czyli niewiele osób-bezcenne.Te kilka osób było roześmianych z radości z tego sztruksy,pustego stoku i bawiło się obrotami,prędkością i jazdą.

Nie wiem czy byłoby większą przyjemnością jezdzić po zrytym stoku...wątpię.

Komentarze na temat dlugości stoku i jego trudności nie mają tu znaczenia.łtyw ,krótki ale frajda jest jak ktoś lubi.

Oczywiście mróz i czas wymagany by śnieg się lepiej zwiazał,ratrak cześciowo go także zbija czy naciska jak to zwać.

Ps. I na Stubai i w Zillertal i we Włoszech spotkałem się z ratrakowaniem w ciągu dnia.Nie wiedzą co robią widocznie bo nie wchodzą na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Rytrze też jest popołudniowa przerwa na ratrak. Prawda jest jednak taka, ze milutko jest pokręcić jedynie przez pierwsze 1,5 do 2 godzin po popołudniowym ratrakowaniu. Później w zależności od ilości ludzi na stoku... trasa jest ostro "przekopana" lub wygląda jak "kretowisko" z kopcem na kopcu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...