Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle doskonałe? - Arctica G-75 F


piowolt

Rekomendowane odpowiedzi

przez was właśnie zamówiłem G 78A :). jak żona zobaczy to powiem, że mi kazaliście!

Mam nadzieję że się nie pomyliłeś i wiesz , że model "A" jest bez fotochromu.

Ale to też dobre okulary, bez fotochromu, ale z polaryzacją i podwójna szybą antifog.

Kategoria soczewki i przepuszczalność światła:

kat.2 - średnio intensywne światło słoneczne - 18%-43%

Czyli tyle ile max rozjaśnienie w opcji fotochromowej

http://www.arctica.pl/p256/g-78a

Edytowane przez piowolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że się nie pomyliłeś i wiesz , że model "A" jest bez fotochromu.

Ale to też dobre okulary, bez fotochromu, ale z polaryzacją i podwójna szybą antifog.

Kategoria soczewki i przepuszczalność światła:

kat.2 - średnio intensywne światło słoneczne - 18%-43%

Czyli tyle ile max rozjaśnienie w opcji fotochromowej

http://www.arctica.pl/p256/g-78a

nie pomyliłem się. po waszych opiniach / relacjach stwierdziłem, że fotochromy mi są nie potrzebne oraz , że mają niestety też wady. mi są potrzebne gogle na pogodę typu mgła / śnieg gdy wszystko się zlewa. miałem z tym problem w tym roku w austri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomyliłem się. po waszych opiniach / relacjach stwierdziłem, że fotochromy mi są nie potrzebne oraz , że mają niestety też wady. mi są potrzebne gogle na pogodę typu mgła / śnieg gdy wszystko się zlewa. miałem z tym problem w tym roku w austri

W takim razie, sądzę, że to dobry wybór,

jakość wykonania i materiałów jest naprawdę b. dobra.

Docenisz też filtr polaryzacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Parę słów o tytułowych Arctica G-75 F po paru dniach użytkowania w różnych warunkach.

Polaryzacja oczywiście działa, fotochrom również, czyli plusy - ale ma to też swoje ograniczenia.

Fotochrom ma swoją dynamikę, nic nie dzieje się w czasie zero... podobnie jak na akomodację oka, potrzeba jakąś chwilkę.

Jednak tego typu problemy będą zawsze, z każdymi goglami - ciemne będą zawsze ciemne i wjeżdżając w cień musi być chwilowy "blackout", a rebours analogicznie ; )

Sam filtr polaryzacyjny z musu przyciemnia szkła - ciągle jest więc tak, że podczas mgły, opadów itp. przydałoby się coś jaśniejszego ...najlepiej do tego z ultrafioletem, podczerwienią, radarem, wyświetlaczem, animacją terenu itp. ; )

Podczas słonecznych dni wszystko OK, ale w większości ciemnych gogli jest wtedy OK.

Jakość optyki niestety nie jest powalająca, ma jakby takie mikro-zniekształcenia miejscami.

Może to tylko kwestia jednostkowa, mojego egzemplarza (był jeden, ostatni w sklepie), może ogólnie to kwestia technologii (filtry są chyba jakoś naklejane na szyby) - nie wiem, warto przyglądnąć się dokładnie, popatrzeć nimi na świat przed zakupem. Wydaje mi się, że np. w Julbo z podobnymi funkcjami było lepiej widać.

Te spełniają swoją rolę w pewnym zakresie, ale nie są doskonałe.

Ciągle przydałyby się jakieś fajne, jasne na mgłę.

PS. ...co nie oznacza, że jakoś specjalnie żałuję zakupu, w pewnym zakresie są OK.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Odświeżę temat ;) Obecnie stoję przed wyborem gogli i padło na fotochromy właśnie przez uniwersalność :) Teraz Arctica wypuściła nowy model G-95F posiada jaśniejszą szybę kat.1 - mało intensywne światło słoneczne - 43%-80% i kat.3 - intensywne światło słoneczne – 8%-18%. Co prawda nie ma polaryzacji ale ona nie jest mi aż tak niezbędna. Ważne aby w gorszą pogodę było wszystko widoczne a nie zaciemnione - 80% to nie 43% z modelu 75F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat ;) Obecnie stoję przed wyborem gogli i padło na fotochromy właśnie przez uniwersalność :) Teraz Arctica wypuściła nowy model G-95F posiada jaśniejszą szybę kat.1 - mało intensywne światło słoneczne - 43%-80% i kat.3 - intensywne światło słoneczne – 8%-18%. Co prawda nie ma polaryzacji ale ona nie jest mi aż tak niezbędna. Ważne aby w gorszą pogodę było wszystko widoczne a nie zaciemnione - 80% to nie 43% z modelu 75F.

tu był ostatnio test:

http://www.skionline.pl/sprzet/test-gogle-uvex-downhill-2000-polavision-pro,testy,5762.html

Ale z tego co czytam to nie różnią się od opisywanej w tym wątku Arctica G-75 F

PS. Nie lekceważ polaryzacji, na śniegu jest chyba ważniejsza od fotochromu.

Generalnie na fotochromy, jak przeczytasz w tym wątku, niektórzy narzekają, bezwładność ściemnianie/rozjaśnianie jest zbyt wolna.

Jednak, ja sądzę, że to lepsza opcja niż wożenie dwóch par z rożnymi szybami i przebieranie ich w czasie jazdy na stoku.

Edytowane przez piowolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działają fotochromy (mam okulary z soczewkami transitions) więc biorę pod uwagę opóźnione działanie. Chodzi o to żeby gogle były bardziej uniwersalne, przeważnie jeżdżę w dzień ale wieczorami przy sztucznym świetle również ;)

Ja osobiście z Arcticy jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę również nocą przy sztucznym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polaryzacja jest ten minus, że szkła są ciemniejsze, a w górach częściej mamy właśnie mgłę, szarówkę, opady śniegu. Wtedy gogle przydałyby się możliwie jasne i wręcz rozjaśniające, poprawiające kontrast. Co innego gdy wyjdzie słońce, wtedy polaryzacja i fotochrom bardzo się przydadzą. Z tego powodu mocno się zastanawiam które wybrać czy G-75F czy G-95F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnych gogli nie będzie. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie minimum dwóch par. Jednych na słońce, a drugich neutralnych o dużej przepuszczalności światła na wieczór, gęsta mgłę, ale...

W związku z tym, że często przy bardzo ograniczonej widoczności po prostu nie jeździmy gogle typu uvex downhill 2000 polavision pro będą rozwiązaniem prawie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę aż tyle żeby wydać 600zł na gogle ;) 300zł to górny limit. Polaryzacja natomiast to bardzo przydatna cecha okularów i gogli - do tej pory na stoku używałem okularów z polaryzacją w słoneczne dni dzięki czemu idealnie było widać nierówności, a refleksy były zniwelowane. Dzięki temu wiem, że w goglach też bardzo przydałaby się polaryzacja. Więc G-75F to bardzo dobre rozwiązanie... zwłaszcza, że cena jest niższa niż 95F i wynosi 245zł. Pozostaje kwestia jazdy w warunkach pochmurnych, mgła, szarówka itp. Jak sprawdzą się szkła kategori 2 - 18%-43% ?

Edytowane przez geminatores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku sezonów jeżdżę w Uvex'ach (Corus Polavision) o przepuszczalności od 18%-43% i jestem z nich bardzo zadowolona - szybko nie zmienię :biggrin: W pochmurne dni świetnie się sprawdzają, jak dla mnie rewelacyjnie rozjaśniają otoczenie, a i w słońcu nie narzekam na komfort widzenia. Zaledwie kilka razy przy ładnej pogodzie założyłam okulary przeciwsłoneczne, ale to już przy naprawdę prawie wiosennej aurze. Do tego rozsądne cenowo :smile:

Fakt faktem nie jeżdżę wieczorami.

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla kogo znaczy "rozjaśnienie", bo dla mnie to oznacza, że w pochmurne dni ze słabą widocznością, nie widzę wszystkiego zlewającego się w jedną "szarość" tylko ostro i wyraźnie. Jestem krótkowidzem i pewne kwestie widoczności są dla mnie szczególnie ważne oraz priorytetowe, aby komfortowo jeździć.

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z posiadaczy gogli Arctica np. modelu G-75F podać szerokość gogli od krawędzi do krawędzi i tak samo wysokość?

szerokość około 17 cm

wysokość od nasady nosa do górnej krawędzi 6,5 cm

Edit. Sorry podałem ci wymiary dla G-87A

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to jest poprawa kontrastu. "Rozjaśnienie" to dla mnie wiecej swiatla.

No widzisz, zwał jak zwał :D dla krótkowidza (i to sporego) poprawa kontrastu to jak rozjaśnienie obrazu :wink: choć nie tylko samego kontrastu, ale też właśnie wrażenie, że jednak nie jest tak szaro, buro i ponuro... no nie wiem jak to jeszcze opisać :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę tu małe co nieco.

jak już pisałem jestem na etapie zakupu nowych gogli.

ja myślę,że gogli doskonałych nie ma.

a z pewnością do doskonałości jest daleko tym które są drogie ponad miarę :rolleyes::

już,już miałem kliknąć i nabyć z pewnego sklepu przez grzeczność nie wymienię,ale firma ma siedzibę niedaleko Szczyrku

model miał być ten ; Uvex Downhill 2000 Polavision Pro

cena :eek: 800 złotych ,i gest od firmy przesyłka gratis :crazy:

jestem sobie dzisiaj w INTERSPORCIE w Wagrain

pytam o ten model

pani ekspedientka uprzejmie szuka i przynosi

patrzę na cenę i zdziwko nad zdziwkami 99,95 Euro

Gratuluję Januszku pomysłowości.(szef firmy sprzedającej w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówiłem, że w tym kraju nas wszyscy rżną, jak karpie na Święta.:sorrow:

Jak już - to "my" się dajemy rżnąć.

model miał być ten ; Uvex Downhill 2000 Polavision Pro

cena :eek: 800 złotych ,i gest od firmy przesyłka gratis :crazy:

Z tego co pamiętam to widziałem je za ok 600 zł - ale dalej to nie 100 euro.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...