Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do oceny, filmik:-)


siluete

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ładnie , podoba mi sie ostatnia faza skrętu, ładnie dociska :applause:

Uwielbiam takie sformułowania. Dobry narciarz się po prostu zwozi z duża swobodą i tyle. Wykorzystuje gometrię narty i wspaniałe warunki i umiejętności. Zakładam się, że nic tu nigdzie nie "dociskał" - kto to w ogóle wymyślił?Co on ma tu dociskać i gdzie....:)

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uwielbiam takie sformułowania. Dobry narciarz się po prostu zwozi z duża swobodą i tyle. Wykorzystuje geometrię narty i wspaniałe warunki i umiejętności. Zakładam się, że nic tu nigdzie nie "dociskał" - kto to w ogóle wymyślił?Co on ma tu dociskać i gdzie....:)

Pozdrowienia

Sorka, nie znam się na fachowym języku instruktorskim, w zasadzie chodziło mi o to co napisałeś- ująłeś to świetnie .:applause:

Szczególnie podoba mi się sformułowanie " się po prostu zwozi"! :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku, mam ambicje jak najbardziej, ale patrzę tez na siebie realnie. W moim wieku (32), po sportowych przejściach nie będzie mi łatwo nagle super hiper jeździć na nartach. Ale staram się jeździć coraz lepiej i muyśleć na stoku nie tylko o sobie ale też o innych. I ogromnie cenię rady wszystkich, którzy odpisują w moim wątku. Gracias Panowie:-)

Młoda jesteś:rolleyes:: i jeszcze sportowe doświadczenie....:applause: wszystko przed Tobą!

Byłem starszy kiedy zaczynałem.:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uwielbiam takie sformułowania. Dobry narciarz się po prostu zwozi z duża swobodą i tyle. Wykorzystuje gometrię narty i wspaniałe warunki i umiejętności. Zakładam się, że nic tu nigdzie nie "dociskał" - kto to w ogóle wymyślił?Co on ma tu dociskać i gdzie....:)

Pozdrowienia

Co do dociskania - np. pęcherz mógł kolegę "dociskać" - dlatego tak ładnie i miękko "się zwoził" :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do dociskania - np. pęcherz mógł kolegę "dociskać" - dlatego tak ładnie i miękko "się zwoził" :wink:

He he - myślę, że jakby go pęcherz cisnął to by raczej walił na kreskę a nie tak lawirował. Chociaż... z tego co wiem to Jarek ma dość niemiłe doświadczenie z jazdą na wprost na slalomkach.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he - myślę, że jakby go pęcherz cisnął to by raczej walił na kreskę a nie tak lawirował. Chociaż... z tego co wiem to Jarek ma dość niemiłe doświadczenie z jazdą na wprost na slalomkach.

Pozdrowienia serdeczne

No właśnie - pęcherz i slalomki - to niedobrana para :smile:

Mam też nadzieję, że kolega Jarek nie będzie miał nic przeciwko temu, że tak go sobie tutaj obgadujemy :angel:

Pozdrawiam również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No właśnie - pęcherz i slalomki - to niedobrana para :smile:

Mam też nadzieję, że kolega Jarek nie będzie miał nic przeciwko temu, że tak go sobie tutaj obgadujemy :angel:

Pozdrawiam również

Myślę, że uwzględniając fakt iż kolega Jarek wie, że my wiemy, że nawet skręcając na slalomkach i grając na gitarze byłby szybciej na dole niż 90% narciarzy jadących na kreskę - nie będzie miał pretensji.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Fausta84

Powiem Wam szczerze, że boję się trochę tej jazdy. Wiem, że kolorowo nie będzie i będę leżała nieraz nosem w śniegu albo jeszcze inaczej. Warto żeby uzyskać taki efekt jak na filmie:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

co dokładnie jest nie tak i jest błędne?

Żeby nie było nieporozumień. Zapewne Jodek zachwycając się, jak i Mitek krytykując mieli na myśli film Bergfexa:

a nie filmy z Twoich linków.

Co jest źle napisał gregre0.

Zresztą porównaj z filmami które sam zapodałeś... :smile:

np tym:

.

A jeszcze lepiej z tymi:

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie film z czasów zachłyśnięcia się mocno taliowanymi nartami, jazda - pozginany jak pantograf( żadnej swobody ruchu) od samego patrzenia wiązadła bolą...ale była taka ekipa co taką jazdę skutecznie promowała i do tego hasło "odrzućmy kijki"

pozdr.Torres

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dokładnie film z czasów zachłyśnięcia się mocno taliowanymi nartami, jazda - pozginany jak pantograf( żadnej swobody ruchu) od samego patrzenia wiązadła bolą...ale była taka ekipa co taką jazdę skutecznie promowała i do tego hasło "odrzućmy kijki"

pozdr.Torres

Dokładnie. Film przytoczony przez Tadzia:

wspaniale pokazuje jak dążenie do "włożenia biodra" deformuje sylwetkę, prowadzi do rotacji górnej części ciała co w efekcie prowadzi do pozycji zablokowanej. Powoduje to w efekcie bardziej płaskie prowadzenie narty wewnętrznej oraz zaburza dociążeni przodu narty zewnętrznej. Klasyczny przykład deformacji sylwetki niestety spotykany bardzo często na stokach i co gorsza nadal forsowany przez dużą część instruktorów - pajacyki takie jak z filmiku to przecież codzienność.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...