Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakopane latem - Rysy i Giewont, a moze cos jeszcze polecicie ?


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie latem do Zakopanego. Tym razem w towarzystwie moje 13-letniej cory.

Mam zamiar odwiedzic Rysy i Giewont.

Potrzebuje troche porad. Wiadomo lato, cieplo ale.... zawsze pogoda moze sie pogorszyc (trafilem na snieg 1ego wrzesnia :biggrin: )

Ze wzgledu na corke moze jakies uwagi ?

No i moze polecicie jakies fajne eskapady, nie koniecznie w Zakopcu, czy po stronie PL, poprostu w gorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z córką chodzić po Tatrach to należałoby nocować w Murowańcu lub w Dolinie Morskiego Oka, dla dziecka dojście w te doliny może być już dużym wysiłkiem a dopiero stamtąd zaczynają się te trudne szlaki gdzie potrzeba maksimum koncentracji. A nie lepiej w Beskid Żywiecki, na przykład Żabnica Skałka - Hala Boracza - Lipowska - Rysianka - Skałka - 6 godzin wędrówki po halach z których widać w bezchmurne dni całe Tatry i Małą Fatrę w odległości wydawać by się mogło 20 km.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacka strona ... pewnie,ze warto :) ale według powiedzenia swego nie znacie a cudze chwalicie to na początek wybrałbym nasze ....:)

1) Giewont - od doliny Małej Łąki (żółty szlak ) powrót czerwonym

2) Tatry Zachodnie - Dolina Chochołowska - Wołowiec np

3) Rysy - duży tłok , kilka łańcuchów wiec większa trudność...

4) Dolina 5stawów -Świstówka -Morskie

5) Czerwone Wierchy fajna trasa- ale 12h

6)Murowaniec- Krzyżne -5stawów - wg mnie najfajniejsza panorama Tatr z Krzyżnego

Aby ominąć korki to start do 7.00 ( Z Zakopanego)

Jeśli nocleg w schronisku to polecam Piątkę...(atmosfera ) Murowaniec to bardziej hotel niż schronisko...Warto rozważyć nocleg w schronisku w Dolinie Roztoki -(pyszne naleśniki, herbata z brusznicą i szarotka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli latem to odradzam Giewont, raz kolejki i tłumy na szczycie, dwa czasem zdarzają się burze, a krzyż działa jak piorunochron. Polecam za to wycieczkę Grześ, Rakoń, Wołowiec (w zależności od formy dnia można sobie trasę skrócić bądź wydłużyć). Bardzo fajna trasa to również wejście od strony hali Gąsienicowej na Zawrat i zejście do doliny 5 stawów. Widokowo ekstra, ale jest to dłuższa wycieczka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacka strona ... pewnie,ze warto :) ale według powiedzenia swego nie znacie a cudze chwalicie to na początek wybrałbym nasze ....:)

Nie mówię, że polskiej strony nie warto, tyle, że po tamtej te same góry, a ludzi jakby 10 razy mniej :biggrin:

Jak ostatnio jechałem 1 maja rano (wyjazd z Krakowa po 8), to korek zaczął się 2 km przed zjazdem z dwupasmówki. Jadąc na Chyżne można skręcić w Pcimiu na Tokarnię, Łętownię, Jordanów i ominąć te korki. Myślę, że podobnie będzie w każdy dłuższy weekend lub wakacyjny.

Teraz dodatkowo zaczął się remont mostu w Białym Dunajcu i będzie tam puszczany ruch naprzemiennie jedną nitką.

Podobny korek jest na szlakach :laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlak.jpg

Albo, wycieczka z dzisiaj ze Skrzycznego cały czas halami na Baranią Górę. To znaczy inaczej z Zimnika na Malinowską Skałę, później w kierunku Baraniej Góry i zejście do Zimnika z Magurki Radziechowskiej - 6 godzin.

szlak.jpg.fc0b90f5c81f6aa42f35430a47ff8a11.jpg

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy interesuja mnie bardzo ze wzgledu ze sa najwyzszym szczytem w PL. Bylo by fajnie miec to z zaliczone, a i corka pewnie byla by z siebie dumna i miala o czym opowiadac dzieciakom w szkole :smile:

Dla mnie bylo by to tez fajne przezycie gdyz jestem swiezakiem w tych sprawach a kocham gory.

Widzialem tez kiedys zdjecia z wyprawy nad potokiem, przy ktorym chodzi sie miedzy skalami na takch metalowych podestach zawieszonych w skalach. Moze wiecie o co mi chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy interesuja mnie bardzo ze wzgledu ze sa najwyzszym szczytem w PL. Bylo by fajnie miec to z zaliczone, a i corka pewnie byla by z siebie dumna i miala o czym opowiadac dzieciakom w szkole :smile:

Dla mnie bylo by to tez fajne przezycie gdyz jestem swiezakiem w tych sprawach a kocham gory.

na Rysach trzeba uważać:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13939023,Tatry__odnaleziono_cialo_turystki_zaginionej_wczoraj_.html?lokale=krakow#BoxWiadTxt

co roku ktoś tam ginie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mam zamiar przygotowac sie w jak najlepszy sposob. Obowiazkowo obowie gorskie, i odziez. Myslalem tez nad rekawiczkami aby nie pozdzierac rak na lancuchach czy kamieniach.

Mam zamiar wybrac sie latem, wiec bedzie troche cieplej niz dzis, ale nie bede lekcewazyl tej wycieczki w zaden sposob!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tez kiedys zdjecia z wyprawy nad potokiem, przy ktorym chodzi sie miedzy skalami na takch metalowych podestach zawieszonych w skalach. Moze wiecie o co mi chodzi ?

Może chodzi o Slovensky Raj http://www.slowackiraj.info/, albo Malą Fatrę http://www.fajne-miejsce.pl/miejsce,62582799,Diery-Mala-Fatra-%28Slowacja%29-.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy interesuja mnie bardzo ze wzgledu ze sa najwyzszym szczytem w PL. Bylo by fajnie miec to z zaliczone, a i corka pewnie byla by z siebie dumna i miala o czym opowiadac dzieciakom w szkole :smile:

Dla mnie bylo by to tez fajne przezycie gdyz jestem swiezakiem w tych sprawach a kocham gory.

Widzialem tez kiedys zdjecia z wyprawy nad potokiem, przy ktorym chodzi sie miedzy skalami na takch metalowych podestach zawieszonych w skalach. Moze wiecie o co mi chodzi ?

To pewnie chodzi o Rozsutec w paśmie Małej Fatry na Słowacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mam zamiar przygotowac sie w jak najlepszy sposob. Obowiazkowo obowie gorskie, i odziez. Myslalem tez nad rekawiczkami aby nie pozdzierac rak na lancuchach czy kamieniach.

Mam zamiar wybrac sie latem, wiec bedzie troche cieplej niz dzis, ale nie bede lekcewazyl tej wycieczki w zaden sposob!

Musisz przede wszystkim skupić się na córce, tam nie ma żartów, ja jeszcze nie odważyłem się zabrać 12-letniego syna, jeśli pójdzie w tym roku to przypnę go na lince asekuracyjnej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat wszedł na Rysy z ośmioletnim synem. Zaczęli z nim chodzić po górach jak miał sześć lat. Wszystko zawsze mieli bardzo dobrze zaplanowane, dobre buty, sprzęt itp. Zapewnione jedzenie i picie w plecaku, z dzieckiem to ważne. Małolat dawał radę i widać było, że sprawiało mu to ogromną frajdę. Od małego zaszczepili w nim góry. Teraz ma dwanaście i ja się śmieję, że będzie himalaistą, taki jest zawzięty. Mój brat i jego żona maja spokojne usposobienie, do niczego młodego nie zmuszali, wyprawy były rozsądne, spokojne i na początku bardzo ostrożne. Starali się przewidzieć wiele rzeczy, załamanie pogody itp. Zawsze mieli jakieś koló ratunkowe. Dzisiaj to młodzian wymyśla coraz trudniejsze szlaki:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rysy od naszej strony są trudne. Zabierz córkę tylko przy ładnej pogodzie i pamiętaj, że to długa wycieczka. Z wyjściem i zejściem do Morskiego Oka to ok. 8-10 godzin. Zabierz dla niej kask, szlak nie jest trudny technicznie, wystarczy jak będziesz ją asekurował idąc za nią. Jest dość strome podejście na ostatnim odcinku. Sam bądź także w kasku, bo to dobrze jak dla dzieci jesteśmy wiarygodni. Ja chodzę w kasku zawsze. A powyżej Czarnego Stawu osuwiska kamieni. Wejście od strony Słowackiej jest dużo łatwiejsze. W sezonie pamiętaj, że wszędzie w Tatrach jest masa ludzi. I TO BARDZO SPOWALNIA TEMPO CHODZENIA.

2. Poleciłbym szlak na Rusinową Polanę. Po pierwsze piękny szlak, z doskonałą panoramą na Tatry z Gęsiej Szyi i po drugie ulubione miejsce Naszego Papieża. Są pamiątki po jego bytności. Miejsce z dobrą energią, można pójść na cały dzień.

3. Ogólnie zawsze mniejszy tłok jest w Tatrach Zachodnich i na Słowacji.

Powodzenia :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
1. Rysy od naszej strony są trudne. Zabierz córkę tylko przy ładnej pogodzie i pamiętaj, że to długa wycieczka. Z wyjściem i zejściem do Morskiego Oka to ok. 8-10 godzin. Zabierz dla niej kask, szlak nie jest trudny technicznie, wystarczy jak będziesz ją asekurował idąc za nią. Jest dość strome podejście na ostatnim odcinku. Sam bądź także w kasku, bo to dobrze jak dla dzieci jesteśmy wiarygodni. Ja chodzę w kasku zawsze. A powyżej Czarnego Stawu osuwiska kamieni. Wejście od strony Słowackiej jest dużo łatwiejsze. W sezonie pamiętaj, że wszędzie w Tatrach jest masa ludzi. I TO BARDZO SPOWALNIA TEMPO CHODZENIA.

2. Poleciłbym szlak na Rusinową Polanę. Po pierwsze piękny szlak, z doskonałą panoramą na Tatry z Gęsiej Szyi i po drugie ulubione miejsce Naszego Papieża. Są pamiątki po jego bytności. Miejsce z dobrą energią, można pójść na cały dzień.

3. Ogólnie zawsze mniejszy tłok jest w Tatrach Zachodnich i na Słowacji.

Powodzenia :happy:

zgadzam się z przedmówca ja też polecam Rusinową Polane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Zakopane to według mnie najpiękniejsze miasto w Polsce ma niesamowity klimat i panuje tam cudowna aura, o każdej porze roku, jeżdżę do Zakopanego bardzo często i gdybym tylko mogła chciałabym tam zamieszkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stronę Zakopanego jeżdżę co tydzień/dwa ale tam tylko parkuję ponieważ piękne są Tatry, a samo Zakopane niestety nie wykorzystało swojej szansy... brud, smród, kicz, jaka to przepaść jak patrzy się na piękne Tatry a u podnóża taka skrajność. Chociaż liczę cały czas na to, że się to zmieni :). A i też polecam Rusinową! a szczegolnie jak idzie się na Krzyżne :) i zejście do D5S! :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...