Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle Uvex downhill 2000 polavision pro


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na forum często gości temat gogli. W moje ręce trafił najnowszy produkt niemieckiej firmy Uvex gogle downhill 2000 polavision pro

Już za kilka dni będę miał okazję sprawdzić "w praniu" połączenie dwóch technologi w jednej szybie: polavision i variomatic.

polavision

Polaryzacja redukuje odblaski i refleksy odbijane od śniegu. Filtr polaryzacyjny wbudowany wewnątrz polikarbonowej szyby chroni oczy przed nadwyrężającym światłem. Polaryzacyjna powłoka zamienia uciążliwe dla oka refleksy w przyjemne światło.

variomatic

Szyby z technologią variomatic automatycznie dostosowują się do panujących warunków

atmosferycznych. Fotochromowa soczewka dopasowuje odcień szkła, przyciemniając przy słonecznej pogodzie, a rozjaśniając przy słabszej widoczności.

Regulują przenikanie światła na poziomie S1 do S3. Szkła zapewniają 100% ochronę przed szkodliwymi promieniami UVA, UVB, UVC.

S1 > transmisja światła 43-80 %

S2 > transmisja światła 18-43 %

S3 > transmisja światła 8-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak ten variomatic daje sobie radę w przypadku szybkiego wjazdu ze słonecznego miejsca w cień, np. w las.

Dotychczas miałem do czynienia z tylko z jednymi fotochromami i z tym zjawiskiem zwykle było słabo, przez moment człowiek widzi niewiele dopóki soczewka sie nie rozjaśniła (bodajrze były to Julbo - nie pamiętam dokładnie)

Gdyby te Uvexy sie sprawdziły w zasadzie na jednej parze możnaby obrobić każde warunki pogodowe. Tylko cena też słuszna :eek:

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu szukałem okularów na motocykl, które by tak działały i niestety, ale technologia fotochromu jest zbyt powolna. A nie sądzę by w tych googlach użyli czegoś innego. Jedyne rozwiązanie, które momentalnie reaguje na zmianę oświetlenia to rozwiązania elektroniczne z wyświetlaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Uvexy z fotochromem i jestem z nich bardzo zadowolony, poza jedną sytuacją: nocną jazdą na oświetlonym stoku, jeśli nie jest on równomiernie oświetlony.

Przy dużych zmianach natężenia światła one faktycznie są zbyt powolne i "nie wyrabiają" z rozjaśnianiem szybki.

Dlatego cały czas szukam równie dobrych gogli, ale na nocną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Uvexy z fotochromem i jestem z nich bardzo zadowolony, poza jedną sytuacją: nocną jazdą na oświetlonym stoku, jeśli nie jest on równomiernie oświetlony.

Przy dużych zmianach natężenia światła one faktycznie są zbyt powolne i "nie wyrabiają" z rozjaśnianiem szybki.

Dlatego cały czas szukam równie dobrych gogli, ale na nocną jazdę.

a konkretnie jaki masz model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Uvexy z fotochromem i jestem z nich bardzo zadowolony, poza jedną sytuacją: nocną jazdą na oświetlonym stoku, jeśli nie jest on równomiernie oświetlony.

Przy dużych zmianach natężenia światła one faktycznie są zbyt powolne i "nie wyrabiają" z rozjaśnianiem szybki.

Dlatego cały czas szukam równie dobrych gogli, ale na nocną jazdę.

Mam to samo! Muszę dodać że używam jeszcze pod goglami okulary korekcyjne. Też z jakimiś filtrami i kij wie jaszcze z czym. Jak mrugnę oczami ta na chwileńkę widzę fioletowo-różowo! ( Niczego nie biorę, oczywiście jak śmigam!:smile:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie jaki masz model ?

Jaka jest ich oficjalna nazwa, to nie wiem.

Są na nich takie napisy:

UVEX Double Lens, Supravision, vario super ant-fog, Supervision Optic L, clima-zone.

Gogle duże, przewidziane do używania z okularami optycznymi.

Do jeżdżenia w nocy mam jeszcze narciarskie okulary firmy Alpina; lekko różowa szybka, na którą nakłada się szybkę przyciemniającą, mocowaną na zatrzaski.

Idealnie widać w nich każdą nierówność terenu, ale ponieważ przy szybszej jeździe oczy mi łzawią, więc rzadko ich używam i cały czas szukam jakiegoś innego rozwiązania do jazdy przy sztucznym świetle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
To na pasek zabraknie :)

Tak czułem.:proud:

Ja jednak tę moją czaszkę mam strasznie małą wewnątrz i strasznie ciasną.

A cene to sobie wziąłem od tych z magnetyczną szybką,jakkolwiek one się tam nazywają.Nie chce mi się szukać.

Acha!

Już nie chcę ich próbować.:angry:

Ostatnio w IS ot tak przymierzyłem bluzki z DESCENTE.Takie cieniutkie,nie z serii Warm.

W przymierzalni robi mi się ciepło,gorąco,parzy.

Zdjąłem i patrzę czy to aby nie seria Warm.

Nie!

A to parzyła cena.:stupid: 650 PLN :eek:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji od Uvexa na temat zastosowanych rozwiązań w goglach z szybach Polavision

Jako ze jestem aktualnie na kupnie i mocno zainteresowany tematem, Jacek prośba byś wrzucił jakieś swoje spostrzeżenia jak to faktycznie się sprawdza i jak z tym fotochromem, czy reaguje odpowiednio szybko, itp. Do tej pory miałem podobne odczucia jak koledzy którzy wyżej w temacie się wypowiadali i dlatego juz na wstępie zrezygnowałem z szyby z fotochromem na rzecz "take off". Widzę po fotkach i relacji z Twojego tripa że warunki mocno zmienne więc napisz pls coś więcej w temacie, bo domniemam że właśnie testujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

TEST - gogle Uvex downhill 2000 polavision pro

Gogle, które testowałem przez ostatnie tygodnie - Downhill 2000 polavision pro mają szyby, które w końcu łączą obydwie, wyżej wymienione cechy - skutecznie eliminują przykre, kłujące w oczy refleksy zmieniając je w łagodne promienie światła oraz dopasowują stopień przyciemnienia w zależności od natężenia promieni UV i aktualnych warunków pogodowych.

TEST - gogle Uvex downhill 2000 polavision pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...