Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ogłoszenia o sprzedaży.


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wprowadzić zmiany które uniemożliwią zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży "użytkownikom" forum, którzy mają mniej jak np. 10 postów.

Ostatnio widziałem 3 lub 4 nowe tematy założone przez "świeżaka" jedynie ze sprzedażą. Pojawiają się coraz częściej też oferty od osób które tylko do celów handlowych zakładają konto.

Chyba że za wszelką cenę liczy się ilość użytkowników:)

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wprowadzić zmiany które uniemożliwią zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży "użytkownikom" forum, którzy mają mniej jak np. 10 postów.

Ostatnio widziałem 3 lub 4 nowe tematy założone przez "świeżaka" jedynie ze sprzedażą. Pojawiają się coraz częściej też oferty od osób które tylko do celów handlowych zakładają konto.

Chyba że za wszelką cenę liczy się ilość użytkowników:)

Jak wiesz nie zależy mi na nabijaniu ilości userów czy postów. Twoja propozyjcja jest jak najbardziej rozsądna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wprowadzić zmiany które uniemożliwią zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży "użytkownikom" forum, którzy mają mniej jak np. 10 postów.

Ja bym dał warunek minimum 100 postów! :) Do tego staż na Forum minimum rok.

Ewentualnie można by jeszcze wprowadzić wymaganie jakiejś minimalnej ilości punktacji reputacji - takie potwierdzenie,że ktoś coś wniósł,a nie chciał wypełnić ekspresowo "olimpijskie minimum". :tongue:

Rozumiem,że giełda jest tu dodatkiem,służącym normalnym narciarzom,a nie handlarzom,więc powyższe warunki wypełnią właściwie wszyscy prawdziwi forumowicze. :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady...

zrobić z tym coś trzeba, ja jednak nie był bym za tym żeby to reglamentować ilością postów, bo te można nabić sztucznie, ale raczej skłaniał bym się w kierunku stażu, myślę że 20-30 dni skutecznie zniechęci, bo jak ktoś się rejestruje po to żeby coś sprzedać, to chce to sprzedać teraz już natychmiast, a nie za miesiąc.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady...

zrobić z tym coś trzeba, ja jednak nie był bym za tym żeby to reglamentować ilością postów, bo te można nabić sztucznie, ale raczej skłaniał bym się w kierunku stażu, myślę że 20-30 dni skutecznie zniechęci, bo jak ktoś się rejestruje po to żeby coś sprzedać, to chce to sprzedać teraz już natychmiast, a nie za miesiąc.

Jestem za...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jako użytkownicy forum mamy do tego narzędzie aby eliminować "tanich reklamodawców".

Taki mały czarny trójkącik z wykrzyknikiem.

Skoro dumnie nazywamy ,że to jest nasze forum,to dbajmy wspólnie o porządek.

I nie będzie ograniczeń administracyjnych,których z natury polskiej nie lubimy.

Edytowane przez MB
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady...

zrobić z tym coś trzeba, ja jednak nie był bym za tym żeby to reglamentować ilością postów, bo te można nabić sztucznie, ale raczej skłaniał bym się w kierunku stażu, myślę że 20-30 dni skutecznie zniechęci, bo jak ktoś się rejestruje po to żeby coś sprzedać, to chce to sprzedać teraz już natychmiast, a nie za miesiąc.

sklep rejestruje się przed sezonem i dalej sprzedaje

lepiej sprzedaż przenieść z forum do np giełdy czy coś wtym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Coraz więcej pojawia się troli co logują się tylko po to żeby coś sprzedać, a tym samym spychają z listy tematy ważne i poważne, ect....

Taka prośba, jak stwierdzicie taki fakt że ktoś teraz się zalogował i wali od razu co ma od opchnięcia, proszę raportować takie tematy/wpisy, a tym samym do moderatorów/administratora przychodzi to na maila i możemy wtedy reagować, sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego wykryć, tak więc prośba jak na wstępie:smile:

Z góry dziękuję:smile:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej pojawia się troli co logują się tylko po to żeby coś sprzedać, a tym samym spychają z listy tematy ważne i poważne, ect....

Proponuje zrobić inaczej (ktoś już to proponował). Do działu Giełda będą mogli dodawać ogłaszenia tylko użytkownicy o określonej ilości postów.

Druga sprawa to podbijanie ofert, to też musimy rozwiązać. Wszystkie - do góry, odświeżana, up itd będą usuwane.

Mobilnie Jacek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to podbijanie ofert, to też musimy rozwiązać. Wszystkie - do góry, odświeżana, up itd będą usuwane.

wystarczy zablokować dodawanie postów w temacie i po kłopocie

ktoś będzie zainteresowany to napisze PW albo skontaktuje się po danych zostawionych w poście

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić inaczej (ktoś już to proponował). Do działu Giełda będą mogli dodawać ogłaszenia tylko użytkownicy o określonej ilości postów.

Druga sprawa to podbijanie ofert, to też musimy rozwiązać. Wszystkie - do góry, odświeżana, up itd będą usuwane.Mobilnie Jacek

Nie chwaląc się ...Ja,ja,ja tylko dlaczego aż tak długo trzeba czekać z porządkiem :)

Jestem pierwszy aby raportować złe posty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poblokujcie wszystko, a nie lepiej wyłączyć dział giełdy ze stopki, może nie wszyscy pamiętają ale już był podobny problem z ogłoszeniami tylko wtedy ich nie można było zamieszczać bez zgody JC i pełnych danych w profilu też to irytowało wszystkich a teraz sami chcecie sobie ograniczenia zakładać niezła paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz sami chcecie sobie ograniczenia zakładać niezła paranoja.
Sobie nie a jedynie tym którzy tylko z jednego powodu zakładają konto. Aby sprzedać. Nawet jak chcesz śledzić wątki to czasami nie da rady bo tematy maja błyskawiczną rotację. Pierwsze myśli to takie że temat "umarł" a tu najzwyczajniej utonął w "sprzedam":)

Jestem na innym forum ( nie narciarskim) i tam bany sypią się bez ostrzeżeń za pierwszy post "sprzedam" . Po to jest regulamin aby go przestrzegać. Tylko w PL mało kiedy czyta się regulaminy :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z jednej strony drażnią takie posty ogłoszeniowe jak również takie - pierwszy lepszy z brzegu.

Szukam nart z butami do ok ... zl.wzrost ok ... waga ...i wiek .... Jeśli chodzi o doświadczenie to będzie to mój .....w pierwszym przejeździłem ponad tydzień w tym byłem w stanie zjechać bez większych problemów. Jakich nart i butów szukać lub jeżeli macie jakieś konkretne propozycje też mile widziane. Przepraszam za niestosowanie wzoru ale za dużo bym miał tam braków.

Od razu mi się ciśnie głupia odpowiedź. Ale obecnie większość zrobiła się tak wygodna że nawet nie chce się im pogrzebać w internecie i poczytać tylko bach - post i czekają na odpowiedź. Pomijam już fakt, że większość po 2-3 sezonach (6-7 dni w sezonie) już oceniają się w skali forumowej od 5 w górę

Ja osobiście jestem przeciwny ograniczeniom. Tak prawdę mówiąc nie ma złotego środka - bo jak niby zrobić ograniczenia automatyczne.

Jak wprowadzi się możliwość wystawiania ogłoszenia po jakieś ilości postów to skutek będzie jeszcze gorszy bo tacy będą odświeżali "stare kotlety", nieraz już tak było, że ktoś się zarejestrował i dopisywał jakieś bzdury w starych postach.

Ograniczenie czasowe wydaje mi się, że technicznie jest to nie do przeprowadzenia - bo jak pierwszy post można napisać dopiero po jakimś czasie - to może zniechęcić nowych użytkowników.

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest rozwiązanie ręczne - niestety pracochłonne - usuwanie takich postów przez moderatorów ale jeszcze w taki sposób by nie zostawał po nich ślad - jak to jest oczywiście możliwe bo do tej pory temat postu zostawał.

Proponuje zrobić inaczej (ktoś już to proponował). Do działu Giełda będą mogli dodawać ogłoszenia tylko użytkownicy o określonej ilości postów.

Druga sprawa to podbijanie ofert, to też musimy rozwiązać. Wszystkie - do góry, odświeżana, up itd będą usuwane.

Mobilnie Jacek

To jest dobre tylko jak ktoś będzie chciał wystawić ogłoszenie o sprzedaży i w dziale giełda go nie puści to wystawi w innym dziale gdzie będzie mógł i dalej mamy to samo - praca dla administratora usuniecie lub przeniesienie do innego wątku.

Podbijanie ofert - nie tylko nowi użytkownicy podbijają takie oferty - stali też tak robią. I co przy zastosowaniu takiego ograniczenia to mają pisać podanie do administracji - nie napiszą nowy taki sam post.

wystarczy zablokować dodawanie postów w temacie i po kłopocie

ktoś będzie zainteresowany to napisze PW albo skontaktuje się po danych zostawionych w poście

pozdro

I co nie będzie można napisać tylko jeden wątek w temacie?

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ograniczenie w czasie np 30 dni i postach też np 30 albo 50 byłoby dobrym rozwiązaniem.

Dla kogoś kto nie chce na siłę sprzedać nie będzie problemem poczekania tego miesiąca

Na jednym forum samochodowym jest ograniczenie własnie 30 dni i 50 postów. Wcześniej co chwilę handlarze jacyś się rejestrowali. A teraz przez te 50 postów łatwo ich wyłapać po "gadce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ograniczenie w czasie np 30 dni i postach też np 30 albo 50 byłoby dobrym rozwiązaniem.

Dla kogoś kto nie chce na siłę sprzedać nie będzie problemem poczekania tego miesiąca

Na jednym forum samochodowym jest ograniczenie własnie 30 dni i 50 postów. Wcześniej co chwilę handlarze jacyś się rejestrowali. A teraz przez te 50 postów łatwo ich wyłapać po "gadce"

Ta propozycja jest dobra ale Polak potrafi - wystawi post o sprzedaży w innym dziale - system tego nie wychwyci - chyba, że się mylę - oczywiście administrator może usunąć i dać banana.

Jednak pomimo to, ta propozycja pewnie nie wyeliminuje ale ograniczy takie posty

A tak mi teraz przyszło do głowy - może zrobić tak by ogłoszenia pojawiały na stronie głównej w innym okienku - wtedy nie spychałoby innych postów w dół i pewnie podbijanie nie byłoby wtedy konieczne.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi teraz przyszło do głowy - może zrobić tak by ogłoszenia pojawiały na stronie głównej w innym okienku - wtedy nie spychałoby innych postów w dół i pewnie podbijanie nie byłoby wtedy konieczne.

To też jest dobry pomysł;)

Jeśli będa umieszczać posty w innych działach wtedy będziemy raportować, znajdzie się kilku donosicieli na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
denerwuje mnie trochę te 10 postów żeby nabić bez spamu ...

No to żebyś trochę ochłonął, masz prezent w postaci 3 dniowego bana, powód jest taki że śpieszyło Ci się z postami tylko w celu zamieszczenia ogłoszenia, a jak za 3 dni będziesz dalej nam śmiecił, to zareagujemy bardziej drastycznie:rolleyes::.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...