Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

wybieram sie do Bialki(Kotelnica) w terminie 2 - 9.02. W jakich godzinach sa najwieksze kolejki do wyciagow? Teoretycznie ile mozna stac w kolejce zakladajac ze sa ferie malopolskie, swietokrzyskie? Chodzi mi czy lepiej sie oplaca kupic karnet godzinowy czy "punktowy"?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidy zawitała dzisiaj wiosna. W Cieszynie już mamy plus 7 stopni, lekki południowy ciepły wiatr.

Za co nas tak pokarało żeby góry na południu, a morze na północy?

Ja tam wole góry na południu bo tu mieszkam i mam blisko ale za co nas tak pokarało że nie ma normalnych zim jak kiedyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a był ktoś w Kasinie Wielkiej? Jak tam sprawa wygląda? Chciałabym się gdzieś wybrać w końcu w ten weekend, ale Beskidy jakoś mnie przerażają prognozowaną ilością i szukam czegoś w miarę rozsądnej odległości od Katowic.

Pozdrawiam

W weekend na pewno będą tłumy.

@Chris_m podawał,że Myślenice ruszają http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16427-My%B6lenice-zamkni%EAte?p=188469#post188469.

Generalnie w weekend raczej wszędzie będą tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chris_m podawał,że Myślenice ruszają http://www.skionline.pl/forum/showth...469#post188469.

Generalnie w weekend raczej wszędzie będą tłumy.

Jeśli chodzi o Krk i okolice, to wydaje mi się, że Harbutowice z rana w sobotę oprą się tłumom. Byle tylko krzesełko jak na pierwszy raz nie odmówiło posłuszeństwa :wink:....tfu tfu..

Zostaje jeszcze Rabka Polczakówka (dopiero co ruszyli) i Lubomierz od 8 do 10tej.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

wybieram sie do Bialki(Kotelnica) w terminie 2 - 9.02. W jakich godzinach sa najwieksze kolejki do wyciagow? Teoretycznie ile mozna stac w kolejce zakladajac ze sa ferie malopolskie, swietokrzyskie? Chodzi mi czy lepiej sie oplaca kupic karnet godzinowy czy "punktowy"?

Pozdrawiam.

Ok. 15-20 minut do najbardziej oblężonych wyciagów. Do Białki w tym terminie w ogóle sie nie oplaca jechać, nie mówiąc o kupowaniu karnetów :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 15-20 minut do najbardziej oblężonych wyciagów. Do Białki w tym terminie w ogóle sie nie oplaca jechać, nie mówiąc o kupowaniu karnetów :laughing:

Jak będziesz stał karnie w kolejce. Tam jest taki chaos, że nie odpoczniesz w terminie ferii. Wszyscy się pchają i wjeżdżają na narty.

Próbuj Bukowinę albo Jurgów.

Od patrzenia na tłum bolą oczy.

Karnet raczej punktowy w takich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych wyciągach też karnety punktowe czy tylko białka?

W terminie 10-15 luty(pon-pt) odwiedzam zakopane. Mam zamiar odziedzić harende, rusińskiego, czorsztyn ski. Coś jeszcze warte odwiedzenia? Witów? Małe Ciche?

Musisz poobserwować.

W Małe Ciche to proponuję zostawić samochód przy górnej stacji.

Zobacz też Suche Ski i Jędrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dluuuugiej przerwie :) Mam pytanko, czy ktos z Was jezdzil moze w ostatnich dniach w Szczyrku w SON-ie?wybieram sie tam jutro ze znajomymi ale dzisiaj u mnie w centrum Bielska +9 i zastanawiam sie czy to dobry pomysl.Wiem ze nigdzie w okolicy sniegu nie ma za wiele ale zastanawiam sie czy w ogole da sie posmigac juz nie wspominajac o stratach w sprzecie.Przepraszam za pisownie ale mam angielskiego laptopa i nie da sie wstawiac polskich znakow.Pozdr.i bede wdzieczny za jakiekolkwiek odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend? do Kasiny? 130 km? ...odradzam :)

Zwłaszcza na początku ferii małopolskich ..choć to może i lepiej bo część ludzi jedzie gdzieś dalej... daleko :)

Co do aktualnych warunków - nie wiem, na FB zapewniają, że jest OK:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=584391358295923&set=a.324485924286469.70192.112223572179373&type=1&stream_ref=10

Całkiem fajna górka, ale b. blisko Krakowa - w tygodniu, przed południem, poza feriami, na 2-3 godzinki - wielce OK, może być.

Teraz - szukałbym czegoś innego.

hah, tylko że ja już nie mam żadnego pomysłu :P szukam i szukam, w beskidach wiosna, a jak nawet ciutkę przymrozi to prognozowana wielkość tłumu sprawia, że ogarnia mnie przerażenie:) masz jakąś inną propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:

Już nie trzeba jeździć żeby sprawdzić:

- http://www.szklanagora.pl/

:(

W końcu dopiero jutro ruszają, więc komunikat jak najbardziej poprawny. Dzisiaj jeździli tam bądź będą jeździć przez godzinę "wybrańcy", którzy wygrali konkurs. Zawsze można ich przez fb podpytać jak było.

Tak jak pisałeś - bez działających kamerek nie idzie ich rozgryźć, czy jest tam po co jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah, tylko że ja już nie mam żadnego pomysłu :P szukam i szukam, w beskidach wiosna, a jak nawet ciutkę przymrozi to prognozowana wielkość tłumu sprawia, że ogarnia mnie przerażenie:) masz jakąś inną propozycję?

Jakbym miał jechac w ten weekend na narty, to celowałbym raczej w Słowację, w kolejnosci: Łomnica, Szczyrbskie, Bachledova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,wybieram sie do Bialki(Kotelnica) w terminie 2 - 9.02. W jakich godzinach sa najwieksze kolejki do wyciagow? Teoretycznie ile mozna stac w kolejce zakladajac ze sa ferie malopolskie, swietokrzyskie? Chodzi mi czy lepiej sie oplaca kupic karnet godzinowy czy "punktowy"?Pozdrawiam.
Jeżeli juz coś to można przyjechać , ale tylko od 9 rano do max 11-12 , w południe , a później jedynie wieczorna jazda to jest może od 18 - 22 , Co do karnetów to tylko punktowe , a co do kolejek to może jedynie na fisowskich czerwonych trasach , na orczyku , i na czerwonej 6 może być najluźniej .Tak to jest koszmarA oto i trasa numer 6 , narazie z rana pełny luzik .http://kamerynastokach.republika.pl/osrodek_kamery_bialka_tatrzanska.html o tej godzinie juz sie nie opłaca jechać , jak widać na kamerach , istne mrowisko.

Krajobrazy 311.jpg

57da82408db55_Krajobrazy311.jpg.ec86e6947205c2af15861f186baf460e.jpg

Edytowane przez fibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SonWyjazd do Szczyrku planowany już od połowy tygodnia. Start z Gliwic 6:30 i przed ósmą meldujemy się na Julianach. Podczas wyjazdu termometr wskazuje -7 stopni, w Ustroniu jest już +3, a po 11 na Solisku termometr pokazuje +7:angry: Ludzi mało, trasy przygotowane dobrze

image.jpg

image.jpg

niestety nie można tego samego powiedzieć o torach pod orczykami

image.jpg

image.jpg

Po kilku zjazdach, z Julianów przenosimy się na Golgotę. Tam też jest fajnie, pomijając kilka luźnych minerałów w okolicach środka trasy. Zaliczamy jeszcze trasę z Suchego. Niestety odcinek do akwarium jest nieczynny, tzn. trasa jest przygotowana, nie ma tylko śniegu pod orczykami:shocked:Wracamy na Juliany gdzie otwierają drugą nitkę orczyka, do której nie ma kolejki, w przeciwieństwie do drugiej strony

image.jpg

Jest to spowodowane tym, że u góry aby dostać się na trasę czerwoną, musimy pokonać taki o to tor przeszkód

image.jpg

image.jpg

Naszczęście można to obejść wypinając się z orczyka tuż nad snowparkiem :laughing:Po godzinie jedenastej zaczyna się robić tłoczno również pod Golgotą

image.jpg

i na trasach

image.jpg

Oznacz to, że już czas na powrót do domu. To już moja druga wizyta w Szczyrku w tym tygodniu. Po super wieczornej wtorkowej jeździe, piątkowy ranek też na +. Później zaczyna się robić zbyt tłoczno, przynajmniej dla mnie. Niestety obawiam się, że SON, a także większość stacji w Beskidach zbyt długo nie wytrzyma. Wyjeżdżając z Wisły termometr w samochodzie pokazuje +9 stopni :frustrating:

image.jpg.659f0f430d592ff8efbde7ed8b4a2185.jpg

image.jpg.fe568c13e5f7b0a0f0bafe2de7996fd8.jpg

image.jpg.4307363f2499e0babf822250cd9144e3.jpg

image.jpg.91f974e3c6ffa5a9c87976a87ab85411.jpg

image.jpg.4a04c1c5ab31aa6508a1bad037d71e52.jpg

image.jpg.7f86d1a951a2de31b80059ae95a43852.jpg

image.jpg.d83db48065e9fe36f7a9d98af7686831.jpg

image.jpg.fe071edba8ad4767d13283953a77d42f.jpg

image.jpg.986f1abb615317c1242e6d17429e0a38.jpg

Edytowane przez wid
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie, dziś pogoda bez zmian o 10 rano było minus 10, wiał dość silny wiatr więc odczucie chłodu było konkretne.Teraz jest minus 7 (odczuwalna minus 14) http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/Na Szczęśliwicach nuda, nie ma zbytnio o czym pisać :laughing: bardzo dużo naturalnego śniegu (w nocy również padał) , stok ratrakowany z rana !!! , ludzi mało , brak kolejek , warunki bardzo dobre.

2014-01-31-636.jpg

2014-01-31-637.jpg

2014-01-31-638.jpg

2014-01-31-636.jpg.c1e7f9c3dadf3bb92e31a3d3e6a30a6d.jpg

2014-01-31-637.jpg.cfc5507fa9cf099cbbd18f4c80e9c6b0.jpg

2014-01-31-638.jpg.7b08be3703391c110c0a8703717fd5ee.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie, dziś pogoda bez zmian o 10 rano było minus 10, wiał dość silny wiatr więc odczucie chłodu było konkretne.

Teraz jest minus 7 (odczuwalna minus 14) http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/

Na Szczęśliwicach nuda, nie ma zbytnio o czym pisać :laughing: bardzo dużo naturalnego śniegu (w nocy również padał) , stok ratrakowany z rana !!! , ludzi mało , brak kolejek , warunki bardzo dobre.

[ATTACH=CONFIG]13415[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13416[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13417[/ATTACH]

właśnie wróciłem z pracy, termometr wskazywał plus 8, śniegu już nie ma, wieje halny tylko zostało to co naśnieżyli:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie z tą odwilżą - to normalne zjawisko. Zima nieraz zaczynała się późno, ale w ostatnich latach później też się kończy. Grudzień i styczeń to ogólnie miesiące mniejszych opadów - grubość pokrywy śnieżnej zawsze jest największa w marcu, a najwyższą pokrywę w historii zanotowano na Kasprowym... 15 kwietnia! Jak już stoki ruszyły na dobre, to na 99% będą czynne do końca.

Ja tam podobnie jak w ostatnich latach zamierzam rozpocząć sezon przy pięknej, marcowej pogodzie i zakończyć pod koniec kwietnia (i to nie w Alpach, a na Czantorii). W ostatnich latach zawsze tak robiłem i nigdy się nie zawiodłem. Trudno mi zrozumieć sens narciarstwa w okresie sylwestrowym czy feryjnym - najkrótszy dzień, najwięcej ludzi, najwyższe ceny, zlodowacone stoki, wszystko w cieniu i czynna na ogół jedna trasa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z pracy, termometr wskazywał plus 8, śniegu już nie ma, wieje halny tylko zostało to co naśnieżyli:sorrow:

to macie dramat i kolejny sezon w którym w Warszawie jest zimniej niż w górach kilkaset metrów wyżej .... Janek pewnie to bardziej rozwinie :)

Popatrz na pogodę z ostatnich dni w Warszawie .... http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to macie dramat i kolejny sezon w którym w Warszawie jest zimniej niż w górach kilkaset metrów wyżej .... Janek pewnie to bardziej rozwinie :)

Popatrz na pogodę z ostatnich dni w Warszawie .... http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/

widzę, że u Was mrozi ja patrzę tutaj http://polish.wunderground.com/wundermap/

podobnie jak koliber sezon 2012/2013 rozpoczynałem 15 grudnia na Zagroniu, święta i nowy rok odpuszczam w ferie staram się coś pojeździć z chłopakami, rok temu były później więc styczeń był prawie bez jazdy, za to luty marzec i kwiecień jeszcze się sporo pojeździło może w tym roku będzie podobnie

chociaż na najbliższe dni temperatury u nas mają być około 6-8 na plusie, zobaczymy jak wyjdzie oby tylko kolano dało rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, znowu dodatnie, gdzie w Polsce mam jeździć jeśli Pilsko zamknięte a w Szczyrku działa kilka tras. W desperacji pojechałem na Podhale do Białki i Jurgowa w styczniu i w lutym znowu prawdopodobnie tam będę musiał jechać bo dopiero na marzec mam zaplanowane Alpy. Był ktoś może na Łomnicy? Jakie tam są warunki bo jazda tylko po Gasięnicowej za 135 zł mi nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...