Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedząc już to i owo o warunkach na lokalnych stokach być może w weekend wybierzemy się na Zagroń - za nim na plus przemawia spore zaplecze restauracyjne, gdzie można przekoczować z małym dzieckiem :wink: idealnie byłoby gdyby zrobili jeszcze jakiś pokój zabaw dla dzieci :applause:

Z zasady wtedy stawiamy się na otwarcie stoku i jeździmy maksymalnie do godz. 13, potem obiadek i do domu.

Zawsze możecie pojeździć na Złotym, a obiad zjeść na Zagroniu :biggrin:

Na Złotym jest karnet sportowy (nie wiem czy w weekendy też - to trzeba sprawdzić na stronce) - 25 zł od 8 do 10:30 :) Zawsze możecie podjechać na Złoty, 2,5 godz. pośmigać, potem szybki przerzut na Zagroń i kolejne 2 godziny, a wieczorem ładne porównanie dwóch stoków na forum wstawić. Tylko musisz pamiętać, że w ten weekend są eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Slalomie na Złotym, więc pewnie część ludzi, która normalnie jeździłaby na Złotym przeniesie się na Zagroń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybór padł na Soszów. O 9.00 meldujemy się na parkingu gdzie wita nas Pan który zbiera opłatę 5 zł. Ogólnie pusto, może z 20 samochodów. Ubieramy się i kupujemy karnet na 4 godziny ( 60zł ). Na trasie twardo ale bez przetarć i minerałów. Czynna jest niebieska 2 oraz górny odcinek czerwonej 1 (około 150 m) do połączenia z 2.

IMG_1174.jpg

Około 11.30 jest już trochę ludzi ale do wyciągu w najgorszym momencie 2-3 minuty czekania. Gorzej na trasie, a zwłaszcza na ostatnim wąskim odcinku 2, tam się robi po prostu niebezpiecznie ... Pojawia się też miejscami lód.

IMG_1183.jpg

Próbują naśnieżyć kolejny odcinek 1 do połączenia z 5 ale jeszcze trochę muszą nasypać.

IMG_1178.jpg

IMG_1174.jpg.38e186e10e0ed47ab54f1a015341e759.jpg

IMG_1178.jpg.552fbc68ef66835d76fc87f775089570.jpg

IMG_1183.jpg.9eb49f1b06e502dd1edf8a02a7b89f13.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obiedzie około 15.00 parkujemy pod Cieńkowem i idziemy zobaczyć jak wygląda sytuacja. Kolejka nawet znośna bo 3-4 minuty ale widok na zatłoczoną trasę nie buduje pozytywnego wrażenia...

IMG_1186.jpg

Przechodzimy więc na Klepki żeby zobaczyć nowy wyciąg krzesełkowy. Niestety nie działa, w kasie dowiaduje się że to z powodu awarii. Do talerzyka bardzo duża kolejka.

IMG_1187.jpg

W końcu decydujemy się pojechać do Istebnej a dokładnie na Złoty Groń. Tutaj jesteśmy około 15.40 i jest tak jakby luzniej. Kupujemy karnet na 2 godziny ( 35zł ) i w górę. Już podczas wjazdu widzimy, że śniegu jest bardzo mało a warunki są fatalne. Mnóstwo przetarć i minerałów a obok pracujących armatek duże muldy. Zjezdzamy i rzeczywiście warunki są fatalne ... Patrząc na obrzeża trasy można stwierdzić, że na stoku pokrywa śniegu nie przekracza 10 cm.

IMG_1193.jpg

IMG_1186.jpg.bc4238654150845fbf0c8bc6536c5093.jpg

IMG_1193.jpg.6e8010cc7ee75ae7d4373a5cdad14208.jpg

IMG_1187.jpg.4204e7e5939f5ef882fc290dc307f7af.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też wpadły nam do głowy te miejsca, przyznaję: nie tak same z siebie tylko jak poszperałam po forum :redface: na moje oko też całkiem sympatycznie prezentują się kamerki, ale ja laik jestem :smile: my mieliśmy w planie weekend w marcu, wielce prawdopodobne, że zamiast w Polsce będzie tam...
Kilka lat wstecz w drodze powrotnej do domu zahaczyłem o tę stację:http://www.bergfex.at/semmering-hirschenkogel/panorama/a w tym roku w drodze do Flachau zaglądnąłem na Stuhleck http://www.bergfex.at/semmering-stuhleck/oba ośrodki oddalone są od siebie może jakieś 5 kmtuż obok jest jeszcze http://www.bergfex.at/lammeralm/niestety kiedy jechałem to ze śniegiem była całkowita klapa i np.Lammeralm to były zupełnie zielone łąki.a na Stuhlecku owszem jeździli ale warunki były raczej ciężkie

SAM_0976.jpg

SAM_0977.jpg

ale ten piesek może jest głodny i czuję,że będę się musiał wybrać tam aby go nakarmić :applause:

SAM_0979.jpg

SAM_0976.jpg.5263f8c4b9f09ab77a231719720e3db4.jpg

SAM_0977.jpg.dffddf6596cc359b9277fb019c5a150a.jpg

SAM_0979.jpg.7d3ae76c6a496f8273077f0438ade043.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hochkar? To tylko 2h z Wiednia.

Tez alternetywa.

Kilka lat wstecz w drodze powrotnej do domu zahaczyłem o tę stację:

http://www.bergfex.at/semmering-hirschenkogel/panorama/

a w tym roku w drodze do Flachau zaglądnąłem na Stuhleck

http://www.bergfex.at/semmering-stuhleck/

oba ośrodki oddalone są od siebie może jakieś 5 km

tuż obok jest jeszcze

http://www.bergfex.at/lammeralm/

niestety kiedy jechałem to ze śniegiem była całkowita klapa i np.Lammeralm to były zupełnie zielone łąki.

a na Stuhlecku owszem jeździli ale warunki były raczej ciężkie

[ATTACH=CONFIG]13393[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]13394[/ATTACH]

ale ten piesek może jest głodny i czuję,że będę się musiał wybrać tam aby go nakarmić :applause:

[ATTACH=CONFIG]13395[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie pojeździć na Złotym, a obiad zjeść na Zagroniu :biggrin:

Na Złotym jest karnet sportowy (nie wiem czy w weekendy też - to trzeba sprawdzić na stronce) - 25 zł od 8 do 10:30 :) Zawsze możecie podjechać na Złoty, 2,5 godz. pośmigać, potem szybki przerzut na Zagroń i kolejne 2 godziny, a wieczorem ładne porównanie dwóch stoków na forum wstawić. Tylko musisz pamiętać, że w ten weekend są eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Slalomie na Złotym, więc pewnie część ludzi, która normalnie jeździłaby na Złotym przeniesie się na Zagroń...

Jest to jakaś opcja, ale raczej dla osób bez dzieci, bo z nimi już trudniej tak sobie "skakać". Syn jeździ z nami, ale zabieramy też czasem na nasze stoki córkę (16 m-cy), tak będzie teraz, więc jedno z nas musi zostać z nią, a drugie sobie śmiga ze starszym. Zazwyczaj na zmianę lub mąż odstępuje mi swój czas :biggrin: No i z tego co się dowiedziałam syn ma jeszcze za darmo na Zagroniu :wink:

A oba stoki znam doskonale, już kiedyś wspominałam, że w sumie najczęściej tam jeździmy :smile:

Co do sporej ilości ludzi już się przyzwyczaiłam w sumie... do 12 jazda znośna, a najlepsza godzinę po otwarciu, a potem to już różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat wstecz w drodze powrotnej do domu zahaczyłem o tę stację:

http://www.bergfex.at/semmering-hirschenkogel/panorama/

a w tym roku w drodze do Flachau zaglądnąłem na Stuhleck

http://www.bergfex.at/semmering-stuhleck/

oba ośrodki oddalone są od siebie może jakieś 5 km

tuż obok jest jeszcze

http://www.bergfex.at/lammeralm/

niestety kiedy jechałem to ze śniegiem była całkowita klapa i np.Lammeralm to były zupełnie zielone łąki.

a na Stuhlecku owszem jeździli ale warunki były raczej ciężkie

[ATTACH=CONFIG]13393[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]13394[/ATTACH]

ale ten piesek może jest głodny i czuję,że będę się musiał wybrać tam aby go nakarmić :applause:

[ATTACH=CONFIG]13395[/ATTACH]

Faktycznie paskudnie to wyglądało, ale może w końcu coś porządnie napada, już teraz jest chyba lepiej :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo dyskutowaliśmy z SB na ten temat

i doszliśmy do takich wniosków

jeśli warunki śniegowe na Semmeringu byłyby super to można zaryzykować

i ciągle mówimy tu (ja i SB)o jednodniowym wyjeździe [start 4:00 z B-B i 8:30 pierwsze krzesło na Stuhleck]

a jeśli wyjazd typu weekendowego 3 lub 4 dni

to TH np.

i wszystko aż po całe SkiAmade jest w zasięgu,bo po zakończeniu nartowania o 16:00 najpóźniej przed północą jesteśmy w domku.

Faktycznie paskudnie to wyglądało, ale może w końcu coś porządnie napada, już teraz jest chyba lepiej rolleyes.gif

Akurat te dwa zdjęcia które wtawiłem nie obrazują zupełnie nic.

Resztę zdjęć robiłem z telefonu i niestety w pewnym momencie wysłałem je "w kosmos".:frown::

Ta trasach ze zdjęć chyba była nieczynna.

A tam gdzie jeździli było OK.Tylko śnieg zbity zleżany,ratrakowany i rano mocno stwardnięty.

Nie było mrozu ale niemalże jak zmrożony.

Oczywiście trasa nie była idealnie wyratrakowana bo tak ciężkiego śniegu i jeszcze tak cienkiej warstwy nie sposób wyratrakować perfekcyjnie.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

...... [start 4:00 z B-B i 8:30 pierwsze krzesło na Stuhleck]

a jeśli wyjazd typu weekendowego 3 lub 4 dni

to TH np.

i wszystko aż po całe SkiAmade jest w zasięgu,bo po zakończeniu nartowania o 16:00 najpóźniej przed północą jesteśmy w domku.

Figo ja Cie błagam, załatwiajcie takie rzeczy na priv bo mnie szlag trafi jasny. Ja po 4.30 h docieram do granicy - miej litość!!;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak na 3 dni na TH będziecie się wybierać.

dużo dyskutowaliśmy z SB na ten temat

i doszliśmy do takich wniosków

jeśli warunki śniegowe na Semmeringu byłyby super to można zaryzykować

i ciągle mówimy tu (ja i SB)o jednodniowym wyjeździe [start 4:00 z B-B i 8:30 pierwsze krzesło na Stuhleck]

a jeśli wyjazd typu weekendowego 3 lub 4 dni

to TH np.

i wszystko aż po całe SkiAmade jest w zasięgu,bo po zakończeniu nartowania o 16:00 najpóźniej przed północą jesteśmy w domku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przynudzam ale znowu Mosorny :)[ATTACH]13397[/ATTACH][ATTACH]13398[/ATTACH][ATTACH]13399[/ATTACH][ATTACH]13400[/ATTACH]Warunki rano podobnie jak w poprzednie dni czyli ok. Poszerzyli trochę drugą ściankę, tą przed wypłaszczeniem. Niestety słonko już gdzieś się schowało i zaczyna wiać wiatr co chyba oznacza zapowiadaną odwilż...Pozdrawiam MaciekWysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

uploadfromtaptalk1391075907945.jpg

uploadfromtaptalk1391075925300.jpg

uploadfromtaptalk1391075946381.jpg

uploadfromtaptalk1391075964095.jpg

uploadfromtaptalk1391075907945.jpg.2334d5d44ffc2055b605350fbd9ba864.jpg

uploadfromtaptalk1391075925300.jpg.6a486214a5cd250e021325679719b498.jpg

uploadfromtaptalk1391075946381.jpg.73b360a07020b6cdc27b7756b94d8997.jpg

uploadfromtaptalk1391075964095.jpg.f54dabe25b57ac1cbc511af969462a41.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przynudzam ale znowu Mosorny :)

Warunki rano podobnie jak w poprzednie dni czyli ok. Poszerzyli trochę drugą ściankę, tą przed wypłaszczeniem.

Niestety słonko już gdzieś się schowało i zaczyna wiać wiatr co chyba oznacza zapowiadaną odwilż...

Którędy najlepiej tam dojechać z Sosnowca/Katowic?

Myślę o wybraniu się w sobotę wczesnym rankiem gdzieś :) i zastanawiam się nad drogą... przez Krakow i Zakopianką do Skomielnej... 2h z małym hakiem na guglumpasie.

Czy może Jaworzno, Chrzanów,Wadowice... prawie dwie godziny na mapach... ale jaka droga.

Tak czy siak CHUsteczkowo.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film oddaje ile jest śniegu wysoko w Tatrach, polecam:

Od razu nasuwa się pytanie dlaczego Goryczkowa nie działa.

Tak na to pytanie odpowiedziałem bratu:

Zwróć jednak uwagę, że wszystkie ujęcia są na wysokości górnej stacji - tam śniegu nie brakuje, ani na Gąsienicowej, ani na Goryczkowej. Śniegu nie ma niżej. Z Gąsienicową sobie poradzili, ponieważ to jest taki lejek, gdzie można ratrakami zsunąć śnieg, czego ponoć nie są w stanie zrobić na Goryczkowej. Dodatkowo przeszkadza Tatrzański Park Narodowy, z którym muszą konsultować decyzje w jakich warunkach można puścić trasę. Z tych dwóch powodów nie mogą przygotować Goryczkowej (informacje z Kuźnic).

Edytowane przez wielofish
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co robić? Decyzja zapadła, dzisiaj jadę w góry:

Na razie jest plan żeby jechać do Zakopca, ale nie koniecznie Kasprowy (drogo i jedna trasa), tylko Jurgów i Czorsztyn. Jeśli dostaniemy informację, że w weekend jest tam dużo ludzi to zmywamy się na Chopok lub sobota na Kasprowym (tam jest pusto) i niedziela i poniedziałek na Chopoku.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sytuacja w weekend w Jurgowie i Czorsztynie - powinienem się nastawić na czekanie w kolejkach do wyciągów??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sytuacja w weekend w Jurgowie i Czorsztynie - powinienem się nastawić na czekanie w kolejkach do wyciągów??????

W Czorsztynie "nowa" czerwona trasa nie działa. Kolejki do krzeseł nie są jakieś specjalnie przerażające (5-7 minut - stan na wczoraj), ale jak na mój gust to nie ma tam teraz gdzie za bardzo pojeździć, chyba, że jest się z dzieciakami. Ludzi na stoku nie mało, zwłaszcza na wszystkim co jest oznaczone kolorem niebieskim.

W Jurgowie chyba dalej nie odpalili czarnej, także tam też nie ma się za bardzo gdzie schować w razie fali tłumów, a ta niechybnie w przyszłym tygodniu/na weekendzie tam nadejdzie - Małopolska ferie.

Przy obecnych warunkach na południe od Krakowa podróżowałbym gdzieś pomiędzy Bachledovą a Zawoją.

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Jurgowie rzeczywiście czarna zamknięta i przedwczoraj pani ze stacji powiedziała, że na weekend nie będzie gotowa. Wyraziła się nawet, że potrzebują około 2 tygodni, ponieważ ruszy dopiero jak będzie 1 m śniegu. Chyba i 1/2 m by spokojnie wystarczyło. Taka polityka.

W Bachledowej tylko jedna czerwona działa. Zawoja (Mosorny) siłą rzeczy też.

Trochę irytujące je to, że na stronie Czorsztyna nie informują, że trasa czerwona nr 6 nie działa - potwierdziłem przez telefon.

Edytowane przez wielofish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy najlepiej tam dojechać z Sosnowca/Katowic?

Myślę o wybraniu się w sobotę wczesnym rankiem gdzieś :) i zastanawiam się nad drogą... przez Krakow i Zakopianką do Skomielnej... 2h z małym hakiem na guglumpasie.

Czy może Jaworzno, Chrzanów,Wadowice... prawie dwie godziny na mapach... ale jaka droga.

Tak czy siak CHUsteczkowo.

Hej

Jedz przez Jaworzno, Zator, Wadowice 28'ka. To jest najkrótsza trasa a jedzie się ok ja z Jaworzna jadę ok 1,5h na Mosorny.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy najlepiej tam dojechać z Sosnowca/Katowic?

Myślę o wybraniu się w sobotę wczesnym rankiem gdzieś :) i zastanawiam się nad drogą... przez Krakow i Zakopianką do Skomielnej... 2h z małym hakiem na guglumpasie.

Czy może Jaworzno, Chrzanów,Wadowice... prawie dwie godziny na mapach... ale jaka droga.

Tak czy siak CHUsteczkowo.

Rano zakopianką powinieneś bez problemu przelecieć ale z powrotem to omijaj zakopiankę

PS Zasugerowałem sie twoim wpisem i Skomielna

Jak o dojazd do Mosornego to przez Wadowice, jak do Skomielnej j.w.

Edytowane przez wojmu
PS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...