Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Styczeń czy Luty


matys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałbym się przywitać i podziękować za odpowiedzi.

Mieszkamy z rodziną w Irlandii i od 3 lat co roku jeździmy na narty w tym roku chcemy się wybrać do Zakopanego tylko nie wiem jaki termin by był lepszy styczeń 16-26 czy luty 15-25. Chodzi mi głównie o pogodę i kolejki.

Ja na nartach jeżdżę natomiast moja żona i córka (5 lat) zaczęły trzy lata temu. Niestety jeździmy tylko 1 raz w roku ok 7 dni.

W zeszłym roku byliśmy w Ramzowej ale tam nie ma żadnych innych atrakcji.

Jakie jeszcze ewentualnie stacje możecie polecić w tym terminie gdzie raczej będzie śnieg?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakopane to ostatnie miejsce po za skansenem szczyrkiem które preferuje w zimę w górach

popatrz również na Krynicę Zdrój - fajne miejsce sporo stoków/ośrodków o różnych trudnościach w okolicy a z drugiej strony sympatyczne centrum miasta bez takiego smogu jak w zakopcu,

dużo fajnych możliwych wycieczek , jest gdzie wieczorem posiedzieć - polecam,

jeżeli masz możliwość wybrania terminu to zdecydowanie styczniowy w drugiej połowie lutego rusza warszawa!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku chciałbym się przywitać i podziękować za odpowiedzi.

Mieszkamy z rodziną w Irlandii i od 3 lat co roku jeździmy na narty w tym roku chcemy się wybrać do Zakopanego tylko nie wiem jaki termin by był lepszy styczeń 16-26 czy luty 15-25. Chodzi mi głównie o pogodę i kolejki.

Ja na nartach jeżdżę natomiast moja żona i córka (5 lat) zaczęły trzy lata temu. Niestety jeździmy tylko 1 raz w roku ok 7 dni.

W zeszłym roku byliśmy w Ramzowej ale tam nie ma żadnych innych atrakcji.

Jakie jeszcze ewentualnie stacje możecie polecić w tym terminie gdzie raczej będzie śnieg?

dzięki

Jako forumowy ,,pogodynek" radzę wybrać termin styczniowy.Przewiduję bardzo ciepły luty 2014 w Polsce. Jakaś tańsza oferta w Alpach byłaby zdecydowanie lepsza i tam można jechać zarówno w styczniu jak i w lutym.Ktoś doradzi inaczej zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty Janek wiesz jaki będzie luty 2014r? Najtęższe umysły nauki majace do dyspozycji najlepsze maszyny (komputery) obliczeniowe stwierdziły że NIE DA SIĘ PROGNOZOWAĆ POGODY NA DŁUŻSZY OKRES JAK 3 DNI. Zastosowano wszelkie mozliwe teorie obliczeniowe włącznie z teorią chaosu. Oznajmiono, że za dużo jest zmiennych danych aby coś ustalić na przyszłość dłuższą niż 3 dni. A więc powiedz mi Janek, skąd wiesz o tym lutym 2014?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty Janek wiesz jaki będzie luty 2014r? Najtęższe umysły nauki majace do dyspozycji najlepsze maszyny (komputery) obliczeniowe stwierdziły że NIE DA SIĘ PROGNOZOWAĆ POGODY NA DŁUŻSZY OKRES JAK 3 DNI. Zastosowano wszelkie mozliwe teorie obliczeniowe włącznie z teorią chaosu. Oznajmiono, że za dużo jest zmiennych danych aby coś ustalić na przyszłość dłuższą niż 3 dni. A więc powiedz mi Janek, skąd wiesz o tym lutym 2014?

Napisałem ,ze takie są moje przewidywania . Skąd to wziąłem . Skoro wyrwałeś mnie do odpowiedzi to odpowiadam .Dłuższy wywód i off topic wyjdzie. Przepraszam.. Mam szczegółowe dane pogodowe ,czyli dzień po dniu ,średnie miesięczne, roczne, wieloletnie z mojej miejscowości, które pokrywają się prawie z tymi z miasta Katowic (tu dane ze stacji synoptycznej IMGW) z ostatnich 13 lat. Średnie dane klimatyczne dla Katowic za wielolecie 1981-2010ściągniete ze strony IMGW( Pogodynkapl) . Podaję tylko średnią temperaturę i średnią sumę opadów lutego. Wynoszą one :temperatura -0,4 stopnia C ;suma opadów 38mm. Średnia temperatura lutego za lata 2001-2013 wyniosła w Rudzie Śląskiej i w całym regionie minus 1 stopień a średnia za lata 2009-2013 aż minus 2,36 stopnia. Podobne trendy w pogodzie dotyczące średniej temperatury lutego można zaobserwować w całej południowej Polsce. Średnia suma opadów lutego w Rudzie Śląskiej wyniosła 39mm czyli tu bez zmian. Drogą analizy porównawczej można przewidywać ciepły lub bardzo ciepły luty 2014 z przeciętną ilością opadów w południowej Polsce. W zeszłym roku porównywałem tylko średnią z ostatnich 5 lat i moje przewidywania sprawdziły się tylko na grudzień a na styczeń i luty kompletna wtopa. Dzisiaj przewiduję przeciętny grudzień 13 i styczeń14 oraz bardzo ciepły luty 2014 (średnia plus 2-3 stopnie w Rudzie śl.) posługując się większą ilością danych. Sprawdzalność tej mojej ,,prognozy” oceniam na 65 procent. To żeby nie jechać na narty w polskie góry w lutym 2014 to moja rada . Każdy może mieć swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku chciałbym się przywitać i podziękować za odpowiedzi.

Mieszkamy z rodziną w Irlandii i od 3 lat co roku jeździmy na narty w tym roku chcemy się wybrać do Zakopanego tylko nie wiem jaki termin by był lepszy styczeń 16-26 czy luty 15-25. Chodzi mi głównie o pogodę i kolejki.

Ja na nartach jeżdżę natomiast moja żona i córka (5 lat) zaczęły trzy lata temu. Niestety jeździmy tylko 1 raz w roku ok 7 dni.

W zeszłym roku byliśmy w Ramzowej ale tam nie ma żadnych innych atrakcji.

Jakie jeszcze ewentualnie stacje możecie polecić w tym terminie gdzie raczej będzie śnieg?

dzięki

Zakopane :eek: Czy ty naprawdę chcesz pojeździć na nartach,czy wolisz INNE ATRAKCJE:biggrin:

Bo tutaj to tylko te inne:frown::

Chłopie masz całe Dolomity,Tyrol,Alpy Francuskie...Na forum masz tyle ciekawych opisów gdzie można pojeździć na nartach,a ty wyjeżdżasz z Zakopanem:biggrin:Jajcarz z Ciebie:biggrin:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakopane to ostatnie miejsce po za skansenem szczyrkiem które preferuje w zimę w górach

popatrz również na Krynicę Zdrój - fajne miejsce sporo stoków/ośrodków o różnych trudnościach w okolicy a z drugiej strony sympatyczne centrum miasta bez takiego smogu jak w zakopcu,

dużo fajnych możliwych wycieczek , jest gdzie wieczorem posiedzieć - polecam,

jeżeli masz możliwość wybrania terminu to zdecydowanie styczniowy w drugiej połowie lutego rusza warszawa!!!!

mieszkam niedaleko, mogę potwierdzić :proud:

aa ja myślałem że epoka lodowcowa się zbliża :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie człowieka.

Tęskni za ojczyzną,był gdzieś tam w Ramzowej i nie spodobało mu się.

Za granicą to On mieszka cały czas,a na urlop chciałby raz do Ojczyzny.

Wiecie,że ja raczej optuję za nartowaniem alpejskim.

Ale doskonale rozumiem (tak mi się wydaje) matysa.

Raz chciałby w kraju ponartować i pohulać z rodzinką.

Proponuję I-szy termin,jeszcze bez ferii.

Niestety nigdzie śniegu nie zagwarantuję Wam matys.:proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Mieliśmy się wybrać do Włoch ale nam samolot zabrali z rozkładu:mad::

Tak więc mogę lecieć ale to wyglądało by tak 2.5 godziny autem do Dublina następne 2 godziny lotu do Mediolanu i tam ok 3 godzin w góry. Ale może jeszcze to rozważę

Ja jestem z Wrocka to może ten Zielenieć .

A jak wygląda Czarna Góra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Mieliśmy się wybrać do Włoch ale nam samolot zabrali z rozkładu:mad::

Tak więc mogę lecieć ale to wyglądało by tak 2.5 godziny autem do Dublina następne 2 godziny lotu do Mediolanu i tam ok 3 godzin w góry. Ale może jeszcze to rozważę

Ja jestem z Wrocka to może ten Zielenieć .

A jak wygląda Czarna Góra?

Tylko narty, czy coś więcej?

Jesteś z Wrocławia, pracujesz w Irlandii.

Myślę, że Czarna Góra Cię zabije, dużo wyciągów, trochę infrastruktury i czarna dziura :)

Zieleniec bardziej, tam masz trochę oddechu, dobry mikroklimat, ładne pensjonaty, ale tylko jedna długa droga i po obu stronach domy.

Polecam Zakopane, chociaż oblepione reklamami, nastawione na zyski i wszędzie chciwi ludzie to tam masz ciągle Polskę.

Zamieszkaj w rejonie Wielkiej Krokwi, na uboczu. Spacerujcie Drogą pod Reglami, na narty możesz jeździć przez Nosal do Małe Ciche. Knajpy z regionalną kuchnią, zawsze najpiękniejsze Tatry.

Odwiedź muzeum Hasiora, szlakiem Witkacego, teatr, basen - trochę słaby, ale zawsze basen.

Przypomnisz sobie Polskę, kiedy ludziom zależało na czymś więcej niż pieniądze. Kup mapę i chodźcie tam, gdzie mało ludzi. Jeżeli lubicie?

Tak bym zrobił, ja mam słabość do Zakopanego, mrużę oczy i zapominam o góralach, którzy teraz myślą tylko o kasie. Tam jest polska kultura, historia. Warto, zawsze tak robię wiosną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...