Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie na 1-2 dniowy wypad na narty w pobliżu Graz'u?


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się Was poradzić w temacie wyboru ośrodka w Austrii. Jadę w poniedziałek do Graz służbowo. Łącząc przyjemne z pozytecznym chciałem "po robocie" zostać i przynajmniej jeden dzień pośmigać na nartach :biggrin: Założenia są dwa:

1. porządnie pośmigać

2. nie dalej jak w promieniu 200 km od Graz (co by jednak pojeździć na nartach, a nie autem po Austrii :wink: )

Myślałem o:

- Turracherhohe

- Villach

- Bad Kleinkirchheim

- może Flachau?

- inne propozycje?

Nie byłem jeszcze w żadnym z wymienionych, więc tym bardziej liczę na Waszą pomoc.

Który będzie najlepszy na 1 max 2 dni?

A może ktoś będzie gdzieś w terminie 10-11 grudnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was poradzić w temacie wyboru ośrodka w Austrii. Jadę w poniedziałek do Graz służbowo. Łącząc przyjemne z pozytecznym chciałem "po robocie" zostać i przynajmniej jeden dzień pośmigać na nartach :biggrin: Założenia są dwa:

1. porządnie pośmigać

2. nie dalej jak w promieniu 200 km od Graz (co by jednak pojeździć na nartach, a nie autem po Austrii :wink: )

Myślałem o:

- Turracherhohe

- Villach

- Bad Kleinkirchheim

- może Flachau?

- inne propozycje?

Nie byłem jeszcze w żadnym z wymienionych, więc tym bardziej liczę na Waszą pomoc.

Który będzie najlepszy na 1 max 2 dni?

A może ktoś będzie gdzieś w terminie 10-11 grudnia?

http://www.skionline.pl/stacje/austria-dolna-austria-hochkar,osrodek,780.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko dwa dni,... i ma być ostra jazda,to...

...ja bym śmignął na Obertauern albo Zauchensee

I to jest bardzo słuszna koncepcja! :applause: Popieram Kolegę Figo! Znaczy ...... eeeee .... ten .. tego ..... MB! :biggrin: Obertauern bomba! (jak dla mnie oczywiście) Ale żeby je w pełni docenić to dwa dni muszą być! Zauchensee też zacny ośrodek. Ale Obertauern lepsze!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę co piszę, bo to nie w moim stylu....ale... (Figo i SB się zdziwią...tzn. MB i SB)...

Po pierwsze zdecyduj jak już tam będziesz - zobacz jaka pogoda będzie, bo jak chmury w dolinie (co często się zdarza w skiamade) to lipa jeździć w mleku jak jest 0 widoczności, bo i tak nie użyjeszcz sobie, ale to pewnie już wiesz bo nie jeździsz na nartach od dziś :D.

Ja bym chyba nie brała pod uwagę skiamade - za dużo do przejechania, a jakbym nie zdążyła zaliczyć wszystkich tras to bym potem chodziła struta... Jeśli miałabym coś wybrać ze skiamade to Schladming-Hauser-Kaibling.

Natomiast jakbym jechała na 1 dzień to zdecydowanie TH :)

W BKK nie byłam nigdy więc nie wykluczone że brałabym ten ośrodek pod uwagę - choć może wypowie się ktoś kto tam był czy warto - SB opowiedz o infrastrukturze BKK :)

W Obertauern nie byłam ale nie wybieram się na razie bo tam za łyso jest jak dla mnie (w chmurach też kiepski kontrast będzie, bo nie ma drzew) :)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was poradzić w temacie wyboru ośrodka w Austrii. Jadę w poniedziałek do Graz służbowo. Łącząc przyjemne z pozytecznym chciałem "po robocie" zostać i przynajmniej jeden dzień pośmigać na nartach :biggrin: Założenia są dwa:

1. porządnie pośmigać

2. nie dalej jak w promieniu 200 km od Graz (co by jednak pojeździć na nartach, a nie autem po Austrii :wink: )

Myślałem o:

- Turracherhohe

- Villach

- Bad Kleinkirchheim

- może Flachau?

- inne propozycje?

Nie byłem jeszcze w żadnym z wymienionych, więc tym bardziej liczę na Waszą pomoc.

Który będzie najlepszy na 1 max 2 dni?

A może ktoś będzie gdzieś w terminie 10-11 grudnia?

Wybrałabym Turracherhohe - sentyment i fajny ośrodek, a raczej już warunki będą ok. W BK to obecnie może być różnie ze śniegiem.

Może faktycznie zdecyduj na miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BKK jest położone nisko.

TH i Obertauern dużo wyżej.

Wszystko co w SkiAmade jest godne uwagi.

Tylko na tak króciutki popyt można mieć głowę pełną pomysłów gdzie by tu ponartować.

Oczywiście,że najlepiej na miejscu zdecydować,głównie ze względu na pogodę.

Z Grazu najlepszy dojazd w rejon Schladming.

Chyba nieco bliżej Do TH ale generalnie jazda "bundeskami"

Najdalej do Obertauern.

------------

Czekamy na wieści.

Co Michał wybrałeś i jak było.

Relacja obowiązkowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym pojechał do Słoweni (Maribor).

W tym terminie raczej śniegu nie będzie.

1. odpal kompa, sprawdź warunki i się nie napinaj. Chodzi o to, gdzie jest pogoda. Bez sensu założyć plan i jeździć w marnych warunkach.

2. na pewno Schladming warte uwagi, trasy z PŚ i trudne.

Miłej jazdy, gdziekolwiek :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was poradzić w temacie wyboru ośrodka w Austrii. Jadę w poniedziałek do Graz służbowo. Łącząc przyjemne z pozytecznym chciałem "po robocie" zostać i przynajmniej jeden dzień pośmigać na nartach :biggrin: Założenia są dwa:

1. porządnie pośmigać

2. nie dalej jak w promieniu 200 km od Graz (co by jednak pojeździć na nartach, a nie autem po Austrii :wink: )

Myślałem o:

- Turracherhohe

- Villach

- Bad Kleinkirchheim

- może Flachau?

- inne propozycje?

Nie byłem jeszcze w żadnym z wymienionych, więc tym bardziej liczę na Waszą pomoc.

Który będzie najlepszy na 1 max 2 dni?

A może ktoś będzie gdzieś w terminie 10-11 grudnia?

Oprócz regionów, które już zostały wymienione, jeszcze dwie propozycje w Styrii:

Kraischberg/Murau na zachód od Grazu

http://www.kreischberg.at/default2.asp?active_page_id=183&parent_page_id=149&pparent_page_id=1

Stuhleck/Semmering, ok. 100 km na południe od Wiednia, jadąc w kierunku Mürzzuschlag

http://www.stuhleck.com/html/D/panorama.asp?pass=x

pozdrawiamy serdecznie

austria.info

www.austria.info

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz regionów, które już zostały wymienione, jeszcze dwie propozycje w Styrii:

Kraischberg/Murau na zachód od Grazu

http://www.kreischberg.at/default2.asp?active_page_id=183&parent_page_id=149&pparent_page_id=1

Stuhleck/Semmering, ok. 100 km na południe od Wiednia, jadąc w kierunku Mürzzuschlag

http://www.stuhleck.com/html/D/panorama.asp?pass=x

pozdrawiamy serdecznie

austria.info

www.austria.info

Kreischberg jest OK.i bliziutko,tylko też nisko.

a Semmering,no cóż mnie osobiście nie przypadł do gustu

głównie ze względu na infrastrukturę,nie lubię tych gondolek w których trzeba stać,a tam jest taka:mellow:

i to stare krzesło :proud:

oj sorry

ja mam na myśli to;http://www.bergfex.at/semmering-hirschenkogel/webcams/c97/

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i opinie. Zawsze to lepiej rozważyć kilka sprawdzonych miejscówek, niż jechać gdzieś zupełnie w ciemno. Tym bardziej że czasu będzie mało i szkoda go na eksperymenty. Oczywiście pogoda będzie czynnikiem determinującym i to od niej będzie w dużej mierze zależało na który ośrodek się zdecyduję. Teraz sobie trochę poczytam, pooglądam mapki, widoki z web-kamer, a decyzja zapadnie już na miejscu.

Oczywiście jeśli wyjazd dojdzie do skutku to stosowną relację okraszoną jakąś fotką na pewno zamieszczę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie może być fajnie, jeśli będzie lub jest już śnieg. Generalnie w Austrii zima zaczęła się już dość dawno, ...ale z różnym skutkiem ;)

Z wymienianych tu ośrodków - to np. na skądinąd uroczym Turracher póki co nie ma gdzie jeździć za bardzo.

Za to, z tego co widzę świetnie już jest na nieodległym Katchbergu.

W BKK chodzą na razie tylko 3 wyciągi w St. Oswald, za to w bliższym Gerlitzen prawie wszystko.

Bardzo blisko Graz (ok. 90 km) masz 2 mniejsze ośrodki: Klippitztorl i Koralpe - ale na razie cienko to wygląda.

Kreichberg (Murau) - OK, już chodzi sporo, a obok, choć trochę bliżej (115 km z Grazu) jest fajne Lachtal.

Ludzie chwalą też kameralne Hochkar i Lackenhof-Ötscher w Dolnej Austrii (130-140 km z Grazu)

Wiele może zmienić się od tego weekendu - dla wielu ośrodków to formalny początek sezonu, popatrz na warunki, otwarte trasy i wyciągi, np. w sobotę.

Wysokościami się nie przejmuj bo niektóre ośrodki w Styrii zaczynają sezon nawet 2-3 tygodnie wcześniej np. od tyrolskich - inny klimat, ...i inne podejście :)

Jakieś wielkie kompleksy typu Schladming (świetne) możesz sobie darować tym razem - wg mnie na 2 dni wystarczą ci te mniejsze bliższe i tańsze... o ile naprawdę chodzi tylko o to, żeby fajnie pojeździć ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro ruszam. Wstępnie wygląda że może uda się ponartować już we wtorek. Jak dobrze pójdzie to ok godziny 13-tej powinienem już być gdzieś na miejscu. Szybki rekonesans i w środę jazda już od samego rana do zamknięcia, a potem powrót do PL. Niestety nie uda mi się przeciągnąć do czwartku, choć bardzo bym chciał...:rolleyes::

Z powyższych propozycji mam swoje 3 typy:

- Turracherhohe

- Kreichberg (Murau)

- Lachtal

Decyzję podejmę jutro wieczorem, pogodowo wszędzie powinno być ok więc wybór będzie raczej podyktowany tym o której skończę część służbową, żeby dojechać jak najszybciej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła: Kreichberg (Murau)

Niestety dzisiaj nie udało się ponartować :( Sprawy służbowe się nieco przeciągnęły i wyjechałem z Grazu dopiero o 15-tej.

Pierwsza przymiarka była do Lochtal. Niestety wbrew temu co podają na stronie www mało co chodzi :mad:: W zasadzie czynne są 3 trasy czerwone nr 2, 4 i bodajże nr 8 + niebieskie. Reszta jeszcze stoi. Jako że i tak w dniu dzisiejszym nici z jazdy to zabrałem się z Lochtal i pojechałem dalej w kierunku Murau.

Tu wygląda całkiem dobrze. Czynne wszystko oprócz wyciągów J i K oraz tras bezpośrednio przy tych wyciągach. Reszta poza pojedynczymi orczykami działa więc wygląda to całkiem sensownie. Dzisiaj ponoć mieli otworzyć nową gondolę? Jutro sprawdzę czy działa :biggrin:

Pogoda na jutro wyśmienita więc przebieram już nóżkami w oczekiwaniu na mroźny poranek :rolleyes::

....przykre jest tylko to że jutro musowy powrót do PL :sorrow:

Pozdrowienia z Kreichbergu!!!

SKIer

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...