Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Operacja "All Star Card"


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę Sławku, że motyw helikoptera jest niczym w porównaniu do Twojego motywu samolotu z Waszej podróży do Andory...szkoda tylko, że fotorelacji nie zrobiłeś :-D

Motyw samolotu przypomina mi motyw rolnika, z kawału, który udał się na pole aby orać.:smile:

Przypominam więc.

Rolnik zaprzęgnął do fury konia, usiadł na kozioł, poklepał się po kieszeniach i mówi -"papieroski su, zapołecki su, wio stara!". Za pewien czas znów sprawdza po kieszeniach - "paieroski su, zapołecki su, wie!". I tak zajechał na pole, poklepał się po kieszeniach i sprawdzając mówi "paieroski su, zapołecki su, o urwał, pługa zapomniłem!!!"

Pozdrawiam "lotnika":smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Sławku, że motyw helikoptera jest niczym w porównaniu do Twojego motywu samolotu z Waszej podróży do Andory...szkoda tylko, że fotorelacji nie zrobiłeś :-D

uuu... jak bym poszedł po korepetycje do Ciebie, uuuu...kolego:tongue:, myślę że z samą tam podróżą ciężko by było się zmieścić w 100 postach:stupid:

Ale zobaczysz specjalnie dla Ciebie naszkrobię coś, tylko tak za jakiś czas, bo ja mam teraz z pracą urwanie głowy:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jeżeli karty się nie pozbyłeś, to dane można z niej odzyskać, jeżeli Ci na nich zależy. Nie jest to tanie, ale może warto? Sam miałem taką sytuacje i odzyskali 99,999 stanu karty.

Marku da się to fakt, ale nie wiem czy jest sens płacić za to spore pieniądze. Jeździliśmy w tych samych miejscach, ja też robiłem mnóstwo zdjęć i materiał generalnie jest. A z karty Mariusza programami do odzyskiwania danych udało się odzyskać ok. 2/3 materiału.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nareszcie...

...po bardzo długim czasie udało mi się zmontować filmik.

Materiały przesłał mi kMarcin...i po ich obejrzeniu stwierdziłem, że na ich podstawie będzie trudno coś z tym zrobić.

Tym bardziej wydawało mi się to ciężkie do realizacji, że ilość "klatek", ujęcia przedstawiały jeden wielki galimatias (głównym bohaterem byłem ja).

Jakość obrazów również niestety nie była rewelacyjna...

...udało się ją trochę podkręcić "na warsztacie".

Kręcili ze swoich kasków kMarcin z Bumerem.

Dwa, trzy ujęcia z aparatu fotograficznego.

Ponieważ jest to mój debiut w składaniu klipu narciarskiego - proszę o wyrozumiałość i dobre rady na przyszłość.

Miłego oglądania.

All Star Film:

[video=youtube;b-LbtsEbes0]https://www.youtube.com/watch?v=b-LbtsEbes0

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 4:3 a nie 16:9 ? fajnie się ogląda, ale wszystko jest przekoszone bo materiał był w ....16:9

dlaczego (640×360) ? wydaje mi się że materiał ma wiecej .... :wink:

Próbowałem to naprawić. Zgrałem jeszcze raz plik na kompa w formacie 16:9... wgrałem jeszcze raz do YT - i niestety ponownie 4:3 :confused::

Nie wiem dlaczego tak się dzieje? Nie widzę również wyboru formatu w trakcie wgrywania na YT :confused::

Andy-w, dzięki.

Efekt był niezamierzony, a raczej spowodowany bardziej jakością nagrań niż przeróbkami...

...przynajmniej tak mi się wydaje :happy:

Wskazówka Marcina i się udało zmienić rozmiar na właściwy.

Wystarczy w tagach, w czasie edycji wpisać yt:stretch=16:9 i działa.

Dzięki!

Nie ma jak pomoc specjalisty :happy:

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajny filmik Mariusz. na detale uwagi nie zwracam wszystko widać. Co do jazdy to inny temat ale kamerzyście przekaż szacunek za odwagę!!.

Pozdrowienia

Dzięki :happy:

Kamerzystów było dwóch: Andrzej i Marcin...dlaczego mam im dziękować za odwagę?

Odważne "Byki" są...ale jaki ma to związek z filmikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki :happy:

Kamerzystów było dwóch: Andrzej i Marcin...dlaczego mam im dziękować za odwagę?

Odważne "Byki" są...ale jaki ma to związek z filmikiem?

Mam wrażenie, że momentami jedziesz dość szybko a komerzysta/ci chyba troszkę gorzej niż Ty a jednak nie odpuścili.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, ja kręciłem bardzo na luzie. Jeżdżąc w Austrii dawałem sobie na wstrzymanie, uważałem. Wg aplikacji w smartfonie moja najwyższa prędkość to 60 km/h. Nie wiem jak Marcin, on mógł jeżdzić szybciej. Mariusz wybrał takie dynamiczne ujęcia. Poza tym, nie powiem, potrafi dać mocno czadu. Nie boi się!:smile: Młody jest!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerzyści, a zwłaszcza ja jeżdżę dużo gorzej od Mariusza, ale na odcinkach gdzie była trasa taka jaką lubię i dobre warunki śniegowe, czyli bez odsypów, muld, kopców śniegu, mogłem bardziej skupić się na filmowaniu i utrzymaniu Mariusza w kadrze niż swojej jeździe, a mimo to czułem się bezpiecznie. Ale gdy już nagrywałem na bardziej stromych fragmentach, albo w niezbyt sprzyjających warunkach śniegowych, to niestety odpuszczałem nagrywanie i zaczynałem bardziej troszczyć się o siebie, przez co Mariusz mi odjeżdżał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna produkcja:smile:

Dobrze zmontowana. Fajna muza która nie przeszkadza w oglądaniu.

Dobra długość filmiku (dłuższe się nudzą)

Jest parę uwag:

1. Niektóre ujęcia zbyt krótkie (ok. 1s to za mało jest to taki błysk)

2. Błędy w ustawieniu kamery na kasku (zbyt nisko - mnie się to również zdarza:wink:)

3. Słaba jakość w porównaniu z materiałami źródłowymi.

4. Przy jednym z ujęć krajobrazu cofnięcie:smile:(również tak mam)

Poza tymi drobiazgami bardzo się fajnie ogląda.

Zastanów się nad zmianą oprogramowania bo po montażu tracisz jakość. Materiały źródłowe były dużo lepsze.

Nie wiem na czym obrabiasz ale ten program albo jest do bani albo masz go źle ustawiony.

Pozdrawiam.

PS: proszę innych o niekrytykowanie mojej wypowiedzi. Mariusz prosił mnie o krytyczne uwagi więc je dałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kręciłem w jeździć wielokrotnie i wiem, że to nie jest łatwe nawet w czasach gdy nie trzeba kręcić z ręki, zwłaszcza gdy gość którego się kręci trochę daje. Lepiej kręcić rytmiczne śmigi bo i fajnie wygląda i łatwiej. Swoja droga pierwsze filmy z jazdy kręciliśmy VHS z ramienia i była to naprawdę niezła zabawa. Później pojawił się jakiś kask, zrobiliśmy dziury i przykręciliśmy kamerę - taka zwykłą Sony Hi8 - tu zabawę mieli głównie oglądający gościa z kamerą mocno wyglądał mocno debilnie ale filmiki były nawet niezłe.

To co mi zostało po kręceniu filmów to przemrożone ręce.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakoś z tym będę musiał żyć:wink:

Chodziło mi tylko o to, żeby ktoś nie wypalił "Jak jesteś taki mądry to zrób lepszy":wink: bo moje uwagi nie wynikają z zazdrości czy chęci "przyłożenia" komuś.

Pozdrawiam

Noooo oczywiście. Przecież jesteś znany z krytykanctwa, złośliwości i chęci wywyższenia się. Wszyscy to wiedzą i nie ma co robic zasłony dymnej.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna produkcja:smile:

Dobrze zmontowana. Fajna muza która nie przeszkadza w oglądaniu.

Dobra długość filmiku (dłuższe się nudzą)

Jest parę uwag:

1. Niektóre ujęcia zbyt krótkie (ok. 1s to za mało jest to taki błysk)

2. Błędy w ustawieniu kamery na kasku (zbyt nisko - mnie się to również zdarza:wink:)

3. Słaba jakość w porównaniu z materiałami źródłowymi.

4. Przy jednym z ujęć krajobrazu cofnięcie:smile:(również tak mam)

Poza tymi drobiazgami bardzo się fajnie ogląda.

Zastanów się nad zmianą oprogramowania bo po montażu tracisz jakość. Materiały źródłowe były dużo lepsze.

Nie wiem na czym obrabiasz ale ten program albo jest do bani albo masz go źle ustawiony.

Pozdrawiam.

PS: proszę innych o niekrytykowanie mojej wypowiedzi. Mariusz prosił mnie o krytyczne uwagi więc je dałem.

Dzięki Piotrze za uwagi :happy:

Ujęcia sekundowe - są rzeczywiście zbyt krótkie...szkoda, że Marcin nie nagrał ich troszkę dłużej - ja chciałem z nich skorzystać, bo uważałem, że są fajne - wyszło, jak wyszło.

Słaba jakość w stosunku do materiału źródłowego - korzystałem z Windows Movie Maker (może źle coś go ustawiam?). Może poleciłbyś jakiś inny, darmowy program, który jest lepszy a zarazem prosty w obsłudze?

Pytanie również - czy przy kupnie kamerki otrzymuje się również jakieś oprogramowanie do obsługi filmików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...