Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja warunki narciarskie 14/15


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie:smile:,już kumam jak te strony się rozkładają,ale potencjał jest Jasiek w tej górce na której się nie łyżwuje:rolleyes::

Ojjj człowieku ale mnie ubawiłeś :biggrin: SE NE LYzUJE! to po słowacku --> tam nie jeździ się na nartach! :applause: :applause: :applause: ojjj ucz się języków!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wybiera się w najbliższym czasie na Chopok do Łomnicy czy Strbskiego niech zerknie na gopass.sk Pojawiły się kupony na 1 dniowe skipassy ( ważne 09.04-30.04.15) i na wejście do Tatralandii za 9 EUR.:applause:

Gdzie są te skipassy za 9e? bo nie mogę znaleźć na gopass :P

*no dobra udało się trzeba było tylko przenieść "kupon" na inną osobe :)

Edytowane przez MajorSki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doskonałe szusowanie na Chopoku! Jeden z najlepszych dni w sezonie i to za 9 EUR. To się nazywa WZOROWE ZAKOŃCZENIE SEZONU! :)

Śniegu pełno od samej góry do samych Zahradek.

Temperatury:

Biela Put +14

Lukova +6

Chopok +3

Ok. godziny 9 wszędzie twardo - nawet na południu.

Ok. godz. 10 Południe już puszcza - wspaniała wiosenna szusowaczka (zapożyczone - jarna lyzovacka :D) na wszystkich 3 trasach 32, 33, 35 aż do godziny 16, Dół (Srdecko, Krupova miękko ale dobrze - bez przetarć).

Na północy na odcinku Chopok-Lukova ok. godz. 11 wciąż twardo ale już nie lodowo i stale delikatnie nawiewa puszek z poza tras. Warunki świetne. Odcinek Chopok-Rovna Hola podobnie - kto wie czy nie jeszcze lepiej.

Poniżej Lukovej aż do Zahradek stopniowo coraz bardziej miękko ale jeszcze nie płynie. Śniegu bardzo dużo.

Zdjęć swoich nie wstawiam - bo wyglądało to dokładnie tak jak dzień wcześniej (link poniżej):

https://plus.google.com/photos/105703656337899662913/albums/6135810127558228801?banner=pwa

Jutro będzie tak samo - bardzo dobrze, tyle że ludzi pewnie więcej. Zdecydowanie zachęcam do korzystania!

Niedziela może być z zachmurzeniem ale jest szansa że bez opadów więc też super.

Najgorsza wiadomość to ta że po weekendzie kończą pracę Zahradky... Wielka szkoda bo warunki na pewno jeszcze na trasach wytrzymają do przyszłego weekendu...

Edytowane przez shuger
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na 16 odrywa się nawiana deska śnieżna? ale gdzie dalej ta lawina? :> tak czy inaczej południowe zbocza nie zachęcają na weekend:

http://www.skialp.org/stabilita-snehovej-pokryvky-na-juznych-svahoch-nizkych-tatier/

Zobaczymy co uda się zrobić jutro po północnej stronie.

Tomek nie wiem o czym mówisz ale jak mówisz to wiesz... :biggrin:

Shuger może jutro damy radę się spotkać... ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśku, bardzo chętnie bym się spotkał, ale pozytywnym akcentem piątkowym chyba już zakończyłem sezon. Może w kolejnym sezonie który to jak sądzę będzie zimowo jeszcze lepszy niż mijający :)

Jak weekend? Słowacy piszą że ludzi masa.... Widzę na kamerkach że Zahradky już z lekka się przecierają dziś a na szczycie Chopoka pojawił się mgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę wieczorem kilka fot, ja byłem w sobotę z grupą 4os. Ludzi sporo, ale też nie jakoś strasznie dużo. Nam udało się zjechać 5 razy żlebami po północnej stronie (2 zjazdy do Lukovej Doliny i 3 zjazdy do głównego kotła Dereszy). Na górze trochę wiało, środkowe trasy tak rozmiękłe, że ciężko było jechać (momentami na niebieskich musiałem pomagać sobie łyżwą :P), na górze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśku, bardzo chętnie bym się spotkał, ale pozytywnym akcentem piątkowym chyba już zakończyłem sezon. Może w kolejnym sezonie który to jak sądzę będzie zimowo jeszcze lepszy niż mijający :)

Jak weekend? Słowacy piszą że ludzi masa.... Widzę na kamerkach że Zahradky już z lekka się przecierają dziś a na szczycie Chopoka pojawił się mgła.

Noo może miałeś rację... wiesz kupony + gopassy za 9 jurków i ludzi tyle że w sezonie tylu nie widziałem! ale spoko... sobota fajne warunki z rana na trasach a od 11 szczególnie poza trasami :biggrin: (ale freeride już trzyma :mad::)

Dzisiaj z rana Slovaki zafundowali nam ratrakowanie za 9 jurków takiej fantazji to nawet literaci czy inni artyści! to już chyba nie Beherovka... tylko Ślivovica była!!! HORROR

ale z rana południe BEST a potem Jeleni Groń był zamknięty i tak wpadliśmy o 12 że trzeba zobaczyć a tam STÓŁ (tylko śnieg tępy) jazda była zarombista :biggrin: na Chopoku zawsze jest gdzie pojeździć!!!

Pozdrawiam

PS. Torres dzięki za spotkanie szkoda że znów razem nie pojeździliśmy ale jeszcze (albo tylko) 2 tygodnie :sorrow:

Edytowane przez Gość
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździmy, pojeździmy .... sezon jeszcze trwa :smile:

My dzisiaj od 9:15 oraliśmy 33a :smile: Wjazd -zjazd na bieżąco :smile: niestety mój tel. został w drugiej kurtce w samochodzie.

O 12 przejechaliśmy na Majstrovską - 2 zjazdy i poddaliśmy się :tongue:

Ale dzisiaj było o wiele lepiej niż wczoraj mimo gorszej pogody .... wczoraj to był jakiś horror.

Co do dzisiejszego ratrakowania to nie wiem co oni zrobili :stupid: ale mnie to mniej przeszkadzało niż wczorajsze tłumy ...

Pozdr.Torres :cool::

P.S- jak będzie odpowiednia pogoda to będę piątek, sobota...next week...+ może jeszcze dołączy jeszcze ktoś z Łodzi :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździmy, pojeździmy .... sezon jeszcze trwa :smile:

My dzisiaj od 9:15 oraliśmy 33a :smile: Wjazd -zjazd na bieżąco :smile:

P.S- jak będzie odpowiednia pogoda to będę piątek, sobota...next week...+ może jeszcze dołączy jeszcze ktoś z Łodzi :cool::

Jakim cudem się nie spotkaliśmy :eek: ja do 11 walcowałem Vyhliadkę (tą pod południową koleją)... ? Nie wiem co będzie z przyszłym weekendem bo zapowiada się dup...a pogoda!

http://www.yr.no/place/Slovakia/%C5%BDilina/%C3%9Adoln%C3%A1_Stanica_Jasn%C3%A1/long.html

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego że u góry było mleko... a do kabiny wchodziło się bez kolejki i się mijaliśmy...pogodę to się zobaczy w czwartek ...foty z dzisiaj , sorry ale tylko z tel.

IMAG0035.jpg

IMAG0040.jpg

IMAG0049.jpg

Tak się prezentuje na obecną chwilę Chopok, śnieg wytrzyma spokojnie 2 tyg. więc jeśli ktoś jeszcze nie wyciągnął roweru to śmiało ...pozdr.Torres

IMAG0035.jpg.a341f6b6fb6b839808b1ddc842a2b5fe.jpg

IMAG0040.jpg.9981877f4a128bd19b89d6d756d91ada.jpg

IMAG0049.jpg.e1175661e00e4f1705aa75c297402ecc.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co będzie z przyszłym weekendem bo zapowiada się dup...a pogoda! http://www.yr.no/place/Slovakia/%C5%BDilina/%C3%9Adoln%C3%A1_Stanica_Jasn%C3%A1/long.html
Ale po 20.04 ma się ochłodzić i do końca kwietnia na Chopoku ma być całodobowy mróz! :applause:

Screenshot_2015-04-12-22-43-36-1.jpg

A jak się nie sprawdzi, to może będzie tak jak 1 maja 2009 na Zadnych Dereśach :)

10922569_10153206787941684_5345123589525794900_n.jpg

PS Podobno dzisiaj chodziło krzesło na Konski Grun :eek: Pierwszy raz od 1,5 miesiąca.

Screenshot_2015-04-12-22-43-36-1.jpg.8c196d4ae34ea9dcf272a6ce531d8de5.jpg

10922569_10153206787941684_5345123589525794900_n.jpg.be87ee3c906bd715796363085ef8b2bc.jpg

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dzisiaj chodziło krzesło na Konski Grun :eek: Pierwszy raz od 1,5 miesiąca.

Nooo Slovaka nie zrozumiesz :biggrin: jak przez święta były tłumy i od szczytu do Końskiego w chmurach to nie włączyli! a jak bezchmurnie to odpalili :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...