Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja warunki narciarskie 14/15


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jasiek, co Ci mogę napisać? Pytałeś o warunki to napisałem, jak było w sobotę. Takich rzeczy jak na Twoich zdjęciach w sobotę nie było. Pisałem, że śniegu mało. Minerały w sobotę pojawiły się dopiero po południu i to tylko w kilku miejscach. Widocznie ten jeden dzień zrobił różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko... nie do Ciebie mam pretensje. W nocy padało a więc deszcz zrobił swoje! Pisałeś że "mało ludzi i mało śniegu!"ale Słowaki... po prostu oszukują! dalej piszą że mają bardzo dobre przez dobre! sam zobacz!

r2.jpg

r2.jpg.81ef9b8ccbe6497bf6ce2157e654b608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubińska Hola - niedziela, 18.01.2015

Na miejsce dojechaliśmy przed 9. Dojazd bez problemów (jechaliśmy przez Korbielów), parking pustawy.

Kolejki: przez cały dzień brak oczekiwania na wjazd (jeździło się do zajechania).

Wyciągi/koleje: czynne obie koleje linowe i obie główne osie wyciągów (puszczone pojedynczo - z braku chętnych). Do tego chodziła szkółka narciarska (taśma) i krótki talerzyk dla początkujących.

Otwarte trasy: otwarte było niemal wszystko - poza środkową częścią trasy nr 2 (tj. od dolnej stacji drugiej kanapy) i snowparkiem. Teoretycznie, zamknięta była też czarna "czwórka" (freeride zone), ale śmigałem nią wiele razy i nie doszedłem do tego, czemu ją oficjalnie zamknęli.

Warunki na trasach: Górna część ośrodka - trasy świetnie przygotowane, pełna szerokość polany do wykorzystania. Śnieg nośny, zmrożony. Na lód nie trafiłem. Dolna część trasy: śnieg bardziej mokry, trasa węższa - w niektórych miejsca do połowy swojej nominalnej szerokości.

Kamoli brak (drobne jakieś pojawiły się tylko pod koniec dnia na pierwszej ściance dolnej trasy).

Warunki na leśne jeżdżenie: fajnie się śmigało, tylko śnieg był już dość zsiadły i trudno się zakładało swój ślad - parę innych osób już wcześniej wpadło na to, by w ten las skoczyć ;-)

Generalnie:ludzi brak, trasy bardzo fajnie przygotowane, śniegu dość dużo. MINUSEM była jednak pogoda - jeździliśmy w takiej mgle, w której nie widać nic poza czubkami nart.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze moje wrażenia z wczorajszego wypadu na Chopok.

Zaczynając od krzesła Biela put zacząłem się piąć do góry. Do wagonika szynowego (biedronki ) już długa kolejka (na co najmniej 4-5 kursów).

Przejazd z pomocą orczyka w okolice Lukovej (do którego trzeba niestety maszerować ok. 10 minut )

Lekka przesada - do przejścia jest ok. 100m po łagodnym terenie. Najszybciej i najwygodniej jest jednak startować z Luczek lub Zahradek (musiałeś mieć pecha, bo akurat te kanapy działają stosunkowo często).

11 - Jeleni Grun, - warunki dobre+/bardzo dobre - oblodzeń niewiele śnieg dobrze trzyma, bardzo lubię tą trasę jest bardzo urozmaicona w profilu.

Jeleni Grun to "12", ale zgadzam się że to zdecydowanie najciekawsza trasa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rohace - SpalenaWarunki z wczoraj ok 9:30 bardzo dobre, śniegu dużo. O 10:30 zaczeły przychodzić chmury. Na Salatynie słońce, góralskie śpiewy i ogólnie bajka, w dolinie "dywan z chmur". Powrót trasą ok. 13-14 trochę już rozjeżdzone i twardo, widoczność w górnej części stoku bardzo mała, na dole spoko. W porównaniu do naszych stoków to przygotowanie i ilość śniegu bardzo dobre. Ta nowa kolejka wygląda super i jest z samego dołu ;) - trasa ok 2,1km :D

05-0008a.jpg

06-0009b.jpg

07-0010c.jpg

08-0011d.jpg

09-0012e.jpg

10-0013f.jpg

11-0014g.jpg

15-0018k.jpg

16-0019l.jpg

17-0020m.jpg

05-0008a.jpg.0f6cf25d3fb01eaae9ec8fa49472d5d6.jpg

06-0009b.jpg.6be157c9b1ba23fc929d1192a8fd5fdb.jpg

07-0010c.jpg.1f1031445b1b8199cd2a9a531705e380.jpg

08-0011d.jpg.c02afd6fd4226eb8a940691cdf79ca7e.jpg

09-0012e.jpg.d67e2c8d065cdd124d7bc994f9a160cf.jpg

10-0013f.jpg.8cd3f1ff97a6126b99972b0949f94681.jpg

11-0014g.jpg.1ea4a7fafead6699c5002336185fc55d.jpg

15-0018k.jpg.71b554440dfb9bed8c1380792ea464df.jpg

16-0019l.jpg.3981e374fd42f81b3ff70f30112c94ca.jpg

17-0020m.jpg.4202b2b06f76c02c5a4ff5618533d537.jpg

Edytowane przez MajorSki
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukanec:Jedziesz cały czas ulicą Rohacską w stronę Zverkowej caly czas oznakowania na stok, dojazd był spoko, trochę oblodzeń przed parkingiem porobiły się takie rynny z lodu. W sobotę i niedzielę ma mocno sypać więc warunki mogą się zmienić.Johnny: pięknie bo trafiliśmy na pogodę :D, często masz mgłę i bardzo mocny wiatr :P. Nachylenie stoku to maksymalnie 35st (Gąsienicowa zaraz na lewo przy kolejce oraz Tatrzanska Łomnica czarna mają 32st), jest bardzo szeroko, a na dole wypłaszczenie.. po prostu idealnie żeby przejechać górę krótszymi skrętami a ostatnie 1/3 żlebu długie skręty na większej prędkości i na wypłaszczenie wlatujesz na pełnej "pycie" :D bajka! Zjazd dla dobrego narciarza nie jest problemem wycena skiturowa to S2 (w skali o 0 do 6, Gąsienicowa ma S1, Zawrat, Skrajna, Karb, Świnicka to S2, Rysy S3+). Na upartego jesteś w stanie zjechać nawet ze sprzetem narciarskim - od górnej kolejki 30min (przez kosówkę) pod żleb a potem 45min na szczyt. Raków nie używaliśmy, ale mieliśmy je i czekan przy plecaku, stopnie były wyrąbane albo trzeba było samemu butem zrobić, 1/4 żlebu na fokach a reszta z buta. Warunek taki że pod spodem twardo wręcz beton na tym mała warstwa (ok 3cm) starego śniegu lekko związanego, a na tym ok 10-15cm zupełnie nie związanego nawianego śniegu. Zagrożenie lawinowe było bardzo małe aczkolwiek pełny zestaw ABC i detektor włączony :P (skoro mam to po to żeby go używać) w weekend ma dopadać sporo śniegu, na tym betonie może się zrobić lawiniaście w zależności od warunków. Ogólnie to jedne z lepszych i przyjemniejszych zjazdów. Słowacy kursowali tam tak szybko jakby kolejką ich w wozili, ale skubańcy zostawili plecaki na szczycie i na lekko wszystko - zjazd w dół, narty do ręki lub na barki i do góry! :) przy nas chyba tak 4-5 razy obrócili. Oczywiście z przełęczy obowiązkowe wejście na szczyt Salatyna (2min drogi).Pozdrawiam ;)edit* jeżeli się przyjżycie na zdjęcie pionowe to drugie, to w żlebie po prawej jest 4 narciarzy :). Żleb po lewej to Stromy Żleb nachylenie 45st :D, ten po prawej jest ciut mniej stromy ale chyba z 41-42st.A i zapomniałem jeszcze 4 fotki od kolegi Szymona, przynajmniej ja jestem uwieczniony :P, przy okazji możecie zobaczyć jak można mieć kiepską technikę przy hamowaniu na stromym, a jednak jakoś zjeżdźać :P

01-CIMG0792.jpg

02-CIMG0806.jpg

03-CIMG0812.jpg

04-CIMG0815.jpg

01-CIMG0792.jpg.810c57a3aa7469cee950bee8381070f8.jpg

02-CIMG0806.jpg.29bc075932d1b4d7a0c08426d7c1b58d.jpg

03-CIMG0812.jpg.90f45fd761d5f1c024d6efaf03530be6.jpg

04-CIMG0815.jpg.ccbdbc881c5ee2060082b393885f74f0.jpg

Edytowane przez MajorSki
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny jedziemy jutro :D?

Jedziemy! :biggrin:

szukanec:Jedziesz cały czas ulicą Rohacską w stronę Zverkowej caly czas oznakowania na stok, dojazd był spoko, trochę oblodzeń przed parkingiem porobiły się takie rynny z lodu. W sobotę i niedzielę ma mocno sypać więc warunki mogą się zmienić.

Johnny: pięknie bo trafiliśmy na pogodę :D, często masz mgłę i bardzo mocny wiatr :P. Nachylenie stoku to maksymalnie 35st (Gąsienicowa zaraz na lewo przy kolejce oraz Tatrzanska Łomnica czarna mają 32st), jest bardzo szeroko, a na dole wypłaszczenie.. po prostu idealnie żeby przejechać górę krótszymi skrętami a ostatnie 1/3 żlebu długie skręty na większej prędkości i na wypłaszczenie wlatujesz na pełnej "pycie" :D bajka! Zjazd dla dobrego narciarza nie jest problemem wycena skiturowa to S2 (w skali o 0 do 6, Gąsienicowa ma S1, Zawrat, Skrajna, Karb, Świnicka to S2, Rysy S3+). Na upartego jesteś w stanie zjechać nawet ze sprzetem narciarskim - od górnej kolejki 30min (przez kosówkę) pod żleb a potem 45min na szczyt. Raków nie używaliśmy, ale mieliśmy je i czekan przy plecaku, stopnie były wyrąbane albo trzeba było samemu butem zrobić, 1/4 żlebu na fokach a reszta z buta. Warunek taki że pod spodem twardo wręcz beton na tym mała warstwa (ok 3cm) starego śniegu lekko związanego, a na tym ok 10-15cm zupełnie nie związanego nawianego śniegu. Zagrożenie lawinowe było bardzo małe aczkolwiek pełny zestaw ABC i detektor włączony :P (skoro mam to po to żeby go używać) w weekend ma dopadać sporo śniegu, na tym betonie może się zrobić lawiniaście w zależności od warunków. Ogólnie to jedne z lepszych i przyjemniejszych zjazdów. Słowacy kursowali tam tak szybko jakby kolejką ich w wozili, ale skubańcy zostawili plecaki na szczycie i na lekko wszystko - zjazd w dół, narty do ręki lub na barki i do góry! :) przy nas chyba tak 4-5 razy obrócili. Oczywiście z przełęczy obowiązkowe wejście na szczyt Salatyna (2min drogi).

Pozdrawiam ;)

Dzięki za info! Muszę się jeszcze doposażyć ,ale od dawna mnie kusi... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co potrzebujesz dokupić? sprzęt zimowy (raki i czekan) czy lawinowy? jak to drugie to daj znać dam Ci fajne namiary :)

Acha żeby nie było że piękna pogoda, piękne miejsce i zaraz wszyscy się zlecą :P teren jest zagrożony lawinami, do tego jest to wystawa północna! więc każdy robi to na własną odpowiedzialność! dzisiaj może nie być zagrożenia lub być minimalne a za 2-3dni zagrożenie może być bardzo duże! pamiętajmy o tym! :) ponieważ mój opis z relacji może być już wtedy nie aktualny :P

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pięknie tam jest! :)

attachment.php?attachmentid=18707&d=1421946923

Trudno tam jest sie wspiąć?

Trzeba mieć raki?

Jak warunki? Dużo puchu?

:)

Jak jestem na Rohacach to zawsze podziwiam wszystkich wspinających się tam wyżej :mad:: Mam wtedy jakiś niedosyt , bez względu na warunki na trasie itd. :stupid:

szacun MajorSki i zazdroszczę :biggrin: umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... i to jest to o czym mówię od jakiegoś czasu! dowiedzieć się o warunki... ni cholery!

ale jaka koszulka... jakie skarpetki to spoko!

PS. dzięki wszystkim za post o pilnikach! szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello! to nikt nie był na Vratnej.... a może choć na Raczy! pliiiis! za 9 godz. chcę wyjeżdżać :confused::
Nie byłem na Vratnej, ale zajrzałem na ich stronę-tylko Paśeky działają http://zima.vratna.sk/sk/stredisko-vleky-zjazdovkyA Racza w większości działa.To zdjęcie z 17.01-ostatnio snezilo, więc jest lepiej :wink:

th_6.jpeg

th_6.jpeg.55218036e2ecdc93a3a40cf55ec7ebad.jpeg

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem... ale ostatnio nawet na forum pisali ZAJE....CIE na Raczy pojechałem a tam 5cm

no hello wiesz Słowaki maja zawsze... jak to oni piszą: VLEMI DOBRE czy jakoś tak...

PS. napisałem na Raczę e-maila i wiesz odpisali... i pytają GDZIE JA MAM TE 5 CM to ja im fotki... i linka do skionline... iiiii korespondencja się urwała ale na stronie maja warunki OGRANICZONE - bo " obmedzene" to nie są oblodzone... jak by można uważać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

Słowacy piszą tak, bo chcą "viac klientov" :) Ale i tak uważam, że organizacyjnie są lepsi od większości polskich właścicieli, chociaż z niemal każdym dniem spędzonym na Słowacji mam coraz więcej zastrzeżeń... Także pewnie za kilka lat będę omijał ją szerokim łukiem :stupid: :wink: :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...