Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - zamknięty most na drodze na Chopok


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ile razy można nadkładać drogi?

Zresztą skoro ominę autostradę Katowice-Kraków to przeboleję winietki... :smile:

Pytanie jest inne. Czy jechać przez Milówkę, Rajczę jak podają mapy Googla, czy przez Korbielów?

Nigdy przez Rajczę nie jeździłem. Ktoś ma jakieś doświadczenie z tą drogą?

Nie przypuszczałem, że już w tym sezonie wypróbuję nową trasę BB - Żywiec. :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasę przez Rajcze i Korbielów masz o ok. 20km krótszą ;).

Przez Rajczę jeżdziłem tylko do granicy na przełęcz Glinne i droga jest wporządku, ale nie wiem jak wygląda po stronie słowackiej.

Chyba wybrałbym trasę przez Korbielów ;) chybaże dalej most w Żywcu będzie w remoncie i zakorkuje się przy rondzie to w Twoim przypadku lepiej będzie przez Rajcze.

Pozdrawiam

Tomek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie!!! Z tego co widzę to jest ten przed skrętem na Zuberec a więc przez Korbielów też nic nie da bo nie wbijemy się na serpentyny.

Du...a! du...a! du...a! Chyba że w Namestovie na Oravski Podzamok i z drugiej strony na Podbiel ale to będzie chyba dalej jak na Rozembarok.

Pozostaje nam wierzyć że zrobią objazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą skoro ominę autostradę Katowice-Kraków to przeboleję winietki... :smile:

Pytanie jest inne. Czy jechać przez Milówkę, Rajczę jak podają mapy Googla, czy przez Korbielów?

Nigdy przez Rajczę nie jeździłem. Ktoś ma jakieś doświadczenie z tą drogą?

Ja raz przypadkiem się na tą drogę wpakowałem, gdy miałem zamiar planowo wracać przez Korbielów (jest trochę mylący drogowskaz do granicy z PL) i źle ją wspominam - wąskie, dziurawe dróżki na polskim odcinku. Z tym, że teraz ogólnie wszystko się zmieniło - mając długi czas ekspresówkę aż pod Węgierską Górkę, ten krótki odcinek w górskich dolinach można przeboleć.

Ja np. jadąc z Gliwic mam teraz 3 zbliżone warianty: przez Korbielów, przez Rajczę i przez Żylinę (nowy, 15-kilometrowy odcinek autostrady koło Martina) - każdy wychodzi mniej więcej podobnie czasowo. Podbiel i tak mnie nie dotyczy.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trasa: Korbielów - Namiestów - Twardoszów - Zuberec - Demanova ?

Google maps wskazuje tylko 12 minut dłużej i 4 km mniej.

Problem może być fakt, że czasami droga przez Zuberec jest gorzej przejezdna.

Problem w tym, że nieprzejezdny jest właśnie odcinek Twardoszyn - Podbiel (skręt na Zuberec)

Dla jadących od strony Krakowa chyba najsensowniej jechać przez Chochołów i Oravice do Zuberca.

Jechałem niedawno tamtędy - rower szosowy nieco marudził na nawierzchnię na zjazdach, ale tragedii nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki!

1) Po pierwsze mają zrobić objazd dla osobówek - przecież to nie powinien być super problem. Zrobienie mostu tymczasowego - w Krakowie mieliśmy popularny most lajkonik z zasobów chyba wojskowych - to jest wykonalne 2 miechy.

2) Po drugie istnieje trasa alternatywna przez Witanowę - wyjeżdża się w Zubercu i dalej na serpentyny. Można na nią wjechać jadąc przez Czarny Dunajec/Chochołów albo skręcając w Trstenej wjeżdżając do Słowacji przez Chyżne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...