Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Złoty Groń walczy!


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszym wypadzie rowerowym,dziś postanowiliśmy z Żonką nieco po nartować.Możliwości wiele nie ma,ale to nie znaczy,że się nie da.Najlepiej jest na Słowacji,na Chopoku czy Tatrzańskiej Łomnicy,ale tam daleko.Nam się wstawać nie chciało,więc obraliśmy najbliższy stok w okolicy - Złoty Groń.Niewątpliwie to miejsce,gdzie walczą o każdy płatek śniegu!Tu wielki mój szczun dla całej ekipy Złotego Gronia!

Jak wspomniałem wcześniej,wstawać nam się nie chciało,więc i wyjazd był dość późno.Do tego trzeba dodać "ekspresowe" gramolenie się kobiety... Tak więc już o 11 przed południem (dobrze,że nie wieczorem) jedziemy w kierunku Istebnej.Drogi suche,korków brak,jedzie się przyjemnie.Droga zajmuję nieco ponad 40 min. - to naprawdę niewiele.Mówię tu o jeździe zgodnej z przepisami.Niestety na parkingu dość sporo aut,choć nie widzę kolejki do wyciągu.Wszystko idzie na bieżąco.Nie ma co się zastanawiać,tylko się przebieramy i po karnety.Bierzemy dwie godzinki.Na taki stok wystarczy.Przy okazji dopytałem o Sylwestra,bo przy tej aurze nie wiadomo co planują.Otóż impreza się odbędzie!Jakby tego było mało,planują uruchomić krzesełko!Ponoć już dziś w nocy było - 3 st.,a z każdym następnym dniem,mrozu ma być zdecydowanie więcej.Ja im wierzę! Bez namysłu kupujemy już teraz karnety sylwestrowe. Będzie jak będzie,ale na pewno coś tam pojeździmy i atmosfery nie braknie! Przy kasach spotkaliśmy jeszcze starszego syna Andy-w - Marka,a wcześniej,już na parkingu wypatrzył mnie Mati1981.Fajnie,że nie byliśmy sami! :)

Czas ruszać na stok.Szału nie ma,ale ta czapka śniegu wygląda obiecująco.

p1070102.jpg

p1070105.jpg

Ruszamy do wyciągu.Jest piękna wiosenna pogoda,aż nam za bardzo ciepło.Żona w ogóle ubrała się jak na środek zimy i nieco jej zbyt ciepło było... Kolejek brak.Wchodzimy za każdym razem niemal bezpośrednio.Ilość szusujących,można powiedzieć,odpowiada przepustowości wyciągu i stoku.Ktoś wcześniej pomyślał i po trasą talerzyka znajduję się igelit.Tak więc nawet przy małej ilości śniegu,dają rady.

p1070123.jpg

p1070110.jpg

p1070139.jpg

Teraz ruszamy na stok.Warunki określiłbym jako dobre.Gdyby wziąć po uwagę aurę,to nawet bardzo dobre!To co zostało udostępnione,jest równe,mimo ciepła nawet dość twardo,dość szeroko i bez przetarć czy minerałów.Na prawdę dobrze się przygotowali.Oczywiście trasa krótka,płaska,ale mimo to dało się fajnie pośmigać.Oczywiście po kilku wizytach na Chopoku,to tylko takie rozruch,ale bardzo przyjemny.Żona przynajmniej czuła się komfortowo.

p1070116.jpg

p1070137.jpg

Maciek (Mati1981) też chyba dobrze sie bawił z rodzinką,bo uśmiech z twarzy nie schodziły.Za to Marek,będący na kursie instruktorskim usłyszał,że nie umie jeździć klasykiem... Przepraszam! Śmigiem! (Może Mitek tego nie czyta... :wink: ) Obserwując go,podczas wielu naszych wspólnych wypadów,nawet bym nie pomyślał,że czegoś może nie umieć.Jak dla mnie,jeździ perfekcyjnie.

p1070117.jpg

Na koniec wspomnę o jedzeniu.Ostatnio tłuczony tu temat.Poszliśmy na Kwaśnicę,ale tej nie było.Menu dość ograniczone,bo miało być zamknięte... Zamówiłem Żurek i... znakomity! Na prawdę dobry Żurek,podany w ładnym kamionkowym naczyniu,w przyjemnym,ciepłym barze.Nie mówię tu o jakimś wyjątkowym podaniu,ale zdecydowanie smacznie,schludnie i do tego niedrogo.

Kolejny super dzień na nartach,mimo braku zimy!Pozdrawiamy,Dżonka i Johnny. :cheerful:

p1070142.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyta.;)

Pięknie wygląda taki Złoty Groń.

My pakujemy się właśnie i jutro odpalamy do...Sidorówki - stacja hydrogeologiczna za Suwałkami. Bierzmy rowery i narty. Rezygnujemy tylko z biegówek bo na nie nie ma żadnych szans. Pewnie skoczymy do Druskiennik. Zobaczymy co będzie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu "ruch" na całego :) a na nizinach brzuchy rosną...

No to siadaj na rower i jazda! :wink:

Trza korzystać z tego co daje aura. :cheerful:

Super, że Iza walczy :)

Niebawem w Alpy zabrać będziesz musiał :) Cieszy to, zwłaszcza Paulę :)

W Alpy to za wcześniej,ale może next sezon? Kto wie?

Choć pewnie na tamtejszych trasach,szybciej rozwinęła by skrzydła. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyta.;)

Pięknie wygląda taki Złoty Groń.

My pakujemy się właśnie i jutro odpalamy do...Sidorówki - stacja hydrogeologiczna za Suwałkami. Bierzmy rowery i narty. Rezygnujemy tylko z biegówek bo na nie nie ma żadnych szans. Pewnie skoczymy do Druskiennik. Zobaczymy co będzie.

Pozdrowienia serdeczne

Ha ha ha... :)

Mały,ale daje sporo frajdy. :wink:

Aura jest jaka jest.Jak kiedyś mi napisałeś - nie płaczę za tym czego nie ma,ale cieszę się tym co jest.

A dziś było fantastycznie!Wczoraj też...

Miłej zabawy i pozdrowionka serdeczne - ode mnie i Żonki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Alpy nigdy za wcześnie - moja żona, po jakiś 3-4 dniach w Białce pojechała w Alpy i teraz tylko tam chce jeździć :laughing:

No,teraz to się czuję postawiony pod ścianą... :eek:

Niech tylko Ona to przeczyta... :wink:

A tak po prawdzie,to chcę ją tam zabrać,żeby zobaczyła,jak wygląda prawdziwe szusowanie! :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpy to za wcześniej,ale może next sezon? Kto wie?

Choć pewnie na tamtejszych trasach,szybciej rozwinęła by skrzydła. :rolleyes::

Poczekaj tylko aż SB to przeczyta :biggrin: Zaraz wysmaruje posta takiego, że zrozumiesz, jaki jest "jedyny słuszny kierunek" tak do szusowania zaawansowanego, jak i początkującego.

Ale co by nie mówić, nie jest to błędna teoria :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj tylko aż SB to przeczyta :biggrin: Zaraz wysmaruje posta takiego, że zrozumiesz, jaki jest "jedyny słuszny kierunek" tak do szusowania zaawansowanego, jak i początkującego.

Ale co by nie mówić, nie jest to błędna teoria :)

Absolutnie się z tym zgadzam! :cheerful:

Jeśli wreszcie będziemy mogli coś zaplanować,to na pewno to wykorzystam... i to z premedytacją... :wink:

Ale takie życie,że nie zawsze można zrealizować,co by się chciało i nie zawsze chodzi o finanse... :frustrating:

Ja biorę z życia,co mi daję i się w tył nie oglądam... :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...