Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nasze prawa na drodze


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przez przypadek trafiłem w necie na ciekawy filmik dotyczący naszych praw na drodze...

...nielegalny pomiar Iskrą 1, próba wejścia w posiadanie prawa jazdy przez policje. Co się dalej wydarzyło? Spójrzcie.

[video=youtube;BRBgtIhvAYo]

Bardzo ciekawy kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCOU-GZ7hOiIPrpBqlbnDiww

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takich domorosłych ciołków....

Muszę się zgodzić w 100%.

Sprawa jest z lekka kuriozalna.

Biorąc pod uwagę wielkość literek na prawku, jak ten policjant ma sprawdzić np. twój pesel?

W zasadzie gdyby trafili na bardziej upierdliwego gliniarza to mógłby podciągnąć to pod utrudnianie czynności czy jak się to nazywa.

Najgorsze jest u nas to, że policjanta traktuje się jak jakiegoś najgorszego wroga - bandytę?.

Wystarczyło by gdyby ten gostek wyobraził sobie (hipotetycznie) sytuację odwrotną - smutne.

Wyobrażacie sobie taką sytuację w stanach?

Fajne jest pytanie na końcu. No właśnie jak?

Przekraczasz prędkość w zabudowanym +50 i co, nie oddasz prawa jazdy? Bo nie musisz?

Jakieś "kuzorium" :smile:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest pytanie na końcu. No właśnie jak?

Przekraczasz prędkość w zabudowanym +50 i co, nie oddasz prawa jazdy? Bo nie musisz?

Jakieś "kuzorium" :smile:

Pozdrawiam

Jeśli powiesz przy kontroli,że prawka nie masz przy sobie, to masz mandat za brak dokumentu+ 500 za prędkość.Dostajesz pismo do domu że prawo jazdy musisz oddać do odpowiedniego urzędu(wydział komunikacji) i przez trzy miesiące masz zakaz jazdy, jeśli w ciągu tych trzech miesięcy na zakazie, złapie Cię policja to tracisz prawko na kolejne trzy miesiące....a później nie ma zmiłuj idziesz na kurs. kuriozum?:wink: Jak się gdzieś pomyliłem to proszę o korektę. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie policjanci jakby troszeczkę bez przekonania podeszli do gościa.

Kontrolowany musi wykonywać polecenia wydawane przez kontrolującego policjanta.

Policjant ma prawo nam (kierującym zatrzymanym do kontroli) nakazać np.trzymanie obu rąk na kierownicy.Nie wykonanie tego polecenia może skutkować użyciem środków przymusu bezpośredniego np.kajdanek.

Ma prawo na przeszukanie zawartości pojazdu i to kierujący musi uczynić.Może przeszukać bagaż osobisty ale za zgodą właściciela bagażu.Jeśli właściciel bagażu nie zezwala a zachodzi uzasadniona konieczność to wówczas jesteśmy zmuszeni udać się z policjantami na posterunek.

=======================================================

A teraz jak 20kilku letni MB poczynał sobie z czeskimi policjantami.

Otóż identycznie jak ten gostek na filmie.

W rejonie Trzyńca w Czechach gdzie kiedyś bywałem niemalże codziennie,czescy policjanci "polowali na Polaków.(późne lata 80te XXw.)

Kontrole kończyły się bardzo różnie.W przypadku np.braku posiadania Koron czeskich na opłacenie "pokuty" bardzo chętnie został zatrzymywany paszport.Należało udać się do banku celem wymiany waluty.Bankomatów ani kantorów to wtedy nie było.

I należało wrócić do miejsca w którym wcześniej było się zatrzymanym do kontroli.

Nagminnie i złośliwie panowie policjanci odjeżdżali oczywiście z tego miejsca,tłumacząc się innymi obowiązkami służbowymi.I szuuuuukaj wiatru w polu.

W polskim paszporcie był drobnym druczkiem taki mniej więcej tekst:

Paszport jest własnością PRL i oddawanie czy udostępnianie jest osobom trzecim jest karalne.

Ochoczo dawałem prawo jazdy do kontroli ale z paszportem robiłem identycznie jak gostek na filmie.Tłumacząc spokojnie policjantowi,że pokażę kartka po kartce ale do jego rąk nie dam.

Tłumacząc się zapisem w paszporcie.

Aż kiedyś usłyszałem wypowiedziane z podziwem: podivejsi jaky hitrak.

Zostały mi zwrócone dokumenty i odjechałem spokojnie w kierunku domu.

Edytowane przez MB
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...i jak to jest? Czy mamy prawo okazać prawo jazdy tak jak na filmiku, czy policjanci są tak mocno niekompetentni?

Może ich zachowanie jednak świadczy o tym, że jest coś na rzeczy, a zachowanie kierowcy na filmiku jest prawidłowe?

Starałem się dzisiaj poczytać o tym okazaniu na necie więcej i nic ciekawego nie znalazłem oprócz odbicia pałeczki w drugą stronę... bo przecież my jako obywatele również mamy prawo zażądać okazania legitymacji i odznaki policyjnej...a przecież władze mundurowe do ręki nam nie dadzą ani jednego, ani drugiego przecież - tylko okazują na odległość... Piotr, przecież my też musimy odczytać z legitymacji Policjanta dane, podobnie jak on pesel...a na odległość trudno...

Myślę mimo wszystko podobnie jak Piotr, że to kuriozum...lecz obawiam się, że to jakieś kuriozum prawne :rolleyes:: W naszym kraju już nic mnie nie zdziwi... nawet "Obywatelskie zatrzymanie Policji"...

Zobaczcie i posłuchajcie drugi filmik:

[video=youtube;5tbCh_j52x4]

I co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska policja jest niedouczona i niewyszkolona, a do tego nie ma odwagi cywilnej i stąd się biorą powyższe sytuacje. To kolejny z organów administracji naszego państwa, który jest źle zarządzany i słaby organizacyjnie, nie ma dobrych procedur, a nawet jak są to nie są przestrzegane. Skutkiem czego w naszej współczesnej historii mamy takie wypadki jak katastrofa Casy czy katastrofa w Smoleńsku, gdzie w obu wypadkach poginęła połowa generalicji naszej dzielnej armii.

Co do samego okazania to definicja nie jest jednoznaczna można to kwalifikować jako pokazanie tylko w rękach okazującego ale równie dobrze za okazanie można uznać przekazanie do ręki osoby trzeciej. Złóżcie się to Wam napisze opinię prawną w każdym kierunku :happy:

Policjanci z pierwszego filmu nie musieli wchodzić w żadne dyskusje z tym kolesiem, bo mogli powziąć uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez kierowcę w postaci fałszerstwa dokumentu. Zwyczajowo wszyscy dają dokumenty do ręki policjanta, a skoro ten tak tego unika tzn. że dokument może być fałszywy i skończyło by się cwaniakowanie kolesia, który popełnił wykroczenie drogowe i świadomy kary pieniężnej chciał się na kimś wyżyć albo zaimponować tej lasce. Nie wym czy z tego filmu wynika czy przyjął ten mandat czy nie ale jak taki cwaniak to mógł nie przyjmować i wykazać się w sądzie, a jak sam by nie chciał to przynajmniej pełnomocnik by nam nim zarobił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Policja jak wskazuje michaś, faktycznie ma jakieś braki :biggrin:, ale ten gostek jeszcze większe.

Przez grzeczność nie powiem w czym :biggrin:

Co do "letygimacji" :wink: to wystarczy jej numer aby zadzwonić do dyżurnego aby potwierdził czy takowych wysłał i już.

Polska policja jest niedouczona i niewyszkolona, a do tego nie ma odwagi cywilnej i stąd się biorą powyższe sytuacje...

Może i tak.

Na ich usprawiedliwienie można chyba tylko dodać, że to nie do końca ich wina.

Może procedury są zbyt skomplikowane?

Kiedyś milicjant to był "Pan i władca" , teraz.....? No i widać jak ich ludzie szanują.

Przykre to ale tak jest.

Moim zdaniem uczciwy człowiek nie powinien się tak zachowywać jak ten z filmiku.

Drugiego filmiku nie miałem siły oglądnąć, więc się nie wypowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może speszyli się przed kamerami ? :wink: :eek:

Pozdrawiam

Gdybym ja był na miejscu takiego policjanta i gościu by mi ostentacyjnie wymachiwał aparatem/kamerą przed nosem to bym się wkurzał.

Na szczęście nie jestem. :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...