Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Uphill Race Śnieżka 2016


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się i jestem na liście startowej!!! :angel: :angel: :angel:

Przynajmniej taką informację dostałem.Przelew wysłany,więc tylko jakiś kataklizm mógłby mi zepsuć humor.

26.06.2016 wystartuję w zawodach Uphill Race Śnieżka 2016. :cool:: Trasa liczy 13 km i nieco ponad 1000 metrów przewyższenia.Będzie też na trasie bufet z napojami i posiłkiem.

Dziś od godz. 20.00 rozpoczęły się zapisy na tę imprezę.

Jak ktoś chętny,niech próbuję,bo chyba tym razem ludzie odpuścili,bo długo nie było żadnego info,czy się to odbędzie.Normalnie lista zamykała się w kilka minut,a ponoć ostatnio w 3 min!

Limit miejsc to 350 osób!!!

Edit: Zarejestrowanych: 300 (jeszcze 50 miejsc)

Koszt udziału to 200 zł.

Czy ktoś też startuję? A może ktoś przyjdzie kibicować? :)

Zapisy tutaj

13177774_1116524045074868_8088769540455988406_n.jpg?oh=d5e9ac3908a70e0a60745d750ab7664e&oe=57AE1740

Normalnie uradowany! :angel:

Czas się wziąć za ostry trening!

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy z Paulą trzymać kciuki :happy:

...a być może się zjawimy na miejscu w tym terminie (czekamy na grafik P.) :angel:

Szanse masz spore na dobrą pozycję, bo kondycję masz wyśmienitą a i treningi regularne.

Zalecam conajmniej na dwa dni bez wysiłku przed startem, by na świeżo wystartować.

Powodzenia!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy z Paulą trzymać kciuki :happy:

...a być może się zjawimy na miejscu w tym terminie (czekamy na grafik P.) :angel:

Szanse masz spore na dobrą pozycję, bo kondycję masz wyśmienitą a i treningi regularne.

Zalecam conajmniej na dwa dni bez wysiłku przed startem, by na świeżo wystartować.

Powodzenia!

Dzięki. :)

Jakbyście jeszcze Wy przyjechali,byłoby super! :applause:

Myślełem,że może się skusicie wystartować...

Oby siadło z grafikiem.

A co do startu,to moim celem jest wyjechać na górę.To moje pierwsze zawody w życiu i raczej nie nastawiam się na jakiś lepszy wynik.Oczywiście fajnie będzie jak nie tylko wyjadę,ale nie będę ostatni... :proud:

A jak jeszcze nie będę ostatni w swojej kategorii,tj. 30 - 40 lat (tak to zrozumiałem),to już w ogóle będzie świetnie. :)

Trenuję ostro,chyba aż za ostro,bo ostatnio mnie kręgosłup rozbolał...

No ale ja uwielbiam się włóczyć godzinami na rowerze.Chyba by musiał przyjść tydzień deszczu,żebym zrobił sobie sensowną przerwę. :wink:

Oczywiście,przed samymi zawodami zrobię sobie pauzę,nogi muszą wypocząć.

Muszę jechać na świeżo. :)

Obecnie szukam trasy,której charakterystyka i przewyższenie byłyby podobne do Śnieżki.Mam swój typ i to blisko... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy z Paulą trzymać kciuki :happy:

...a być może się zjawimy na miejscu w tym terminie (czekamy na grafik P.) :angel:

Szanse masz spore na dobrą pozycję, bo kondycję masz wyśmienitą a i treningi regularne.

Zalecam conajmniej na dwa dni bez wysiłku przed startem, by na świeżo wystartować.

Powodzenia!

Dwa dni to trochę mało żeby się zregenerować myślę że powinien dać sobie sobie spokój z wysiłkiem tydzień do dwóch przed zawodami.

"Adaptacja organizmu po wysiłku to przeważnie 7-10 dni, więc treningi, które wykona w ostatnim tygodniu przed zawodami nie przełożą się na kondycję podczas zawodów, a mogą pogorszyć wyniki."

pozdrawiam RG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurku myślisz, że on wytrzyma bez ruchu tydzień albo dwa?

Ja go znam...

...nie wytrzyma. Dwa, trzy dni i w przypadku Maćka będzie ok :happy:

Hehe pewnie tak ale napisał "A jak jeszcze nie będę ostatni w swojej kategorii,tj. 30 - 40 lat (tak to zrozumiałem),to już w ogóle będzie świetnie." więc będzie musiał się do tego zastosować inaczej może nie dojechać, organizmu nie oszuka :), Ja jak biegałem to właśnie bardzo to odczułem po intensywnym miesiącu treningu robiłem pauzę przez tydzień i po tym odpoczynku zawsze udało mi się życiówkę zrobić tak że coś w tym jest.

pozdrawiam

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien dać sobie sobie spokój z wysiłkiem tydzień do dwóch przed zawodami.

Dokładnie tak! Z moich osobistych doświadczeń wiem,że minimum 5 dni potrzebuję,żeby zregenerować się w pełni,choć przez ostatnie intensywne treningi może nieco szybciej.

więc będzie musiał się do tego zastosować inaczej może nie dojechać, organizmu nie oszuka :), Ja jak biegałem to właśnie bardzo to odczułem po intensywnym miesiącu treningu robiłem pauzę przez tydzień i po tym odpoczynku zawsze udało mi się życiówkę zrobić tak że coś w tym jest.

pozdrawiam

Będzie trudno,ale tak właśnie chcę zrobić.Dokładnie to intensywny trening do upadłego i koniec mniej więcej na 2 tygodnie przed startem.Ostatni tydzień,jeśli nic się nie spieprzy,to będzie wypoczynek w Karkonoszach i pewnie zdobywanie szczytów korony Polski,ale w bardzo lajtowy sposób.Taki plan na dziś. :)

Pozdrawiam.

Będziesz miał piękne osiągnięcie w swoim rowerowym CV.:smile:

Myślałeś o tym,żeby przed startem zrobić badania wydolnościowe?

Jeszcze nie wyjechałem i nie chcę zapeszać... :wink:

Ale jak się uda,to fakt - będzie ładnie wyglądać.

Nigdy takich badań nie robiłem,ale może faktycznie powinienem?

Jeżdżę czasem po okolicznych górkach i bez problemu daję rady,więc chyba nie jest to konieczne? :rolleyes::

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny jak tylko Cię poznałem... to po pierwszych minutach wiedziałem że z Tobą coś nie tak! :wink: :applause:

popieprzony na MAXA!!! i tak trzymaj do końca świata i jeden dzień dłużej! :biggrin:

POWODZENIA!!!

a przed RELAX! dawaj na grilla :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie szukam trasy,której charakterystyka i przewyższenie byłyby podobne do Śnieżki.Mam swój typ i to blisko... :)

Myślałeś może o wjeździe na Magórkę z Wilkowic? Wprawdzie nie to przewyższenie i po asfalcie ale podjazd do schroniska jest fajny, do treningu idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek czy ty jeździsz w spd? Bo jeśli nie to na taki start to pozycja obowiązkowa ;)

Niestety nie i raczej tego nie zmienię w najbliższym czasie.Nie uważam żeby było to konieczne - tak z mojego doświadczenia górskiego. :)

Johnny, w ramach przygotowań proponuję start 11 czerwca(Sobota) w uphillu na Magurkę. Impreza całkowicie za darmo! Ja się zapisałem.

http://www.gosir.wilkowice.pl/uphill-mtb-2016/

Pozdrawiam Maciek

Dzięki!

Już się wpisałem. :biggrin:

Nie wiem czy będę mieć wtedy czas (na 90 % tak),ale skoro to nic nie kosztuję,to czemu się nie wpisać?

Póki co lista nie jest zbyt długa. :)

Pozdrawiam.

PS.Mnie chyba p.... :stupid:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie i raczej tego nie zmienię w najbliższym czasie.Nie uważam żeby było to konieczne - tak z mojego doświadczenia górskiego. :)

Dzięki!

Już się wpisałem. :biggrin:

Nie wiem czy będę mieć wtedy czas (na 90 % tak),ale skoro to nic nie kosztuję,to czemu się nie wpisać?

Póki co lista nie jest zbyt długa. :)

Pozdrawiam.

PS.Mnie chyba p.... :stupid:

Oj i tutaj się mylisz. Załóż raz a więcej na platformy się nie przesiądziesz. Tym bardziej, że charatasz po górach często ;)

Ja teraz to żyć nie mogę bez spd, a uwierz mi kiedy różnica i to in plus jak najbardziej. :D

Co prawda ja swój pierwszy maraton też przyjechałem bez spd, ale teraz już bym tego moim biednym piszczelom nie zrobił :eek:

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pinio46
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny jakby Ci było mało startów w zawodach, to 15.08 Gmina Kowary organizuje 19 Kolarski Wjazd "Kowary - Okraj". Startuje sporo narciarzy, ale i kolarzy nie brak. Tylko najlepiej wjeżdżać na kolarzówce, bo trasa po asfalcie (ale cały czas pod górkę). Zależnie od pogody najlepsi wjeżdżają koło 40 minut.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny w SPD i sztywnych butach praktycznie całe Waty, które kręcisz idą w korby, a w zwykłych butach i platformach mnóstwo twojej siły po prostu ucieka i nie jest przenoszona na napęd. O ile w rekreacyjnej jeździe po płaskim nie ma to większego znaczenia, ale już na podjazdach ma kolosalne. Bo każdą nogą zarówno naciskach pedał jak i ciągniesz go w górę. Po pierwsze jest szybciej, po drugie lżej i nie masz sytuacji, że but ześlizguje ci się z pedała i w najlepszym wypadku tracisz tylko rytm i prędkość. Różnica jest naprawdę ogromna, a jak nauczysz się jeszcze właściwie pedałować, wykonywać obroty, co wbrew pozorom nie jest łatwe, to wtedy i na płaskim zobaczysz różnicę. Jest szybciej, łatwiej i efektywniej.

Drugą rzeczą, to jak masz możliwość, to pożycz jod kogoś jak najlżejsze koła, a swoją drogą odchudź rower ze wszystkiego co jest zbędne, tj. lampki, odblaski, dzwonki, podnóżki, itp. No i trenuj konkretne interwały siłowe na jakimś podjeździe, ale nie zapominaj też o bazie tlenowej no i regenracji. No i nawżeraj się ze dwa dni przed zawodami mnóstwo węglowodanów, przed zawodami to samo, tylko lekkostrawnie już, z dżemem, bananami, no i miej ze sobą jakieś kolarskie żele energetyczne, żeby Ci prądu nie brakło i żebyś mógł jechać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny, dzisiejsza czasówka na Giro ma bardzo podobną długość i przewyższenie jak wjazd na Okraj:wink: To tak, żeby Cię bardziej zachęcić i zmobilizować (z tą mobilizacją to przesadziłem, Ciebie nigdy nie trzeba mobilizować)

Pozdrawiam serdecznie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chyba mam czasem farta w życiu...

Okazuje się, że ze względu na ochronę środowiska,zmniejszono ilość imprez sportowych na Ścieżce.Niestety,po polskiej stronie ograniczono ilość wyścigów kolarskich,a dokładnie jedna z dwóch imprez się nie odbędzie! Tak się stało,ze zgody nie otrzymała "Rowerem na Śnieżkę",na która to zapisy były robione wcześniej niż na "Uphill Race Śnieżka"... Ja je przegapilem i w sumie temu ostatecznie jestem w tej drugiej grupie - grupie szczęśliwców. :) Współczucia,bo tam było 450 miejsc i oczywiście szybciutko wszystkie obstawione i opłacone!

Zastanawiam się tylko,czy to lekkomyślność organizatorówczy, czy kolejny super pomysł urzędników na ostatnią chwilę... Myślę,ze tego typu decyzję powinny zapadać z dużym wyprzedzeniem,bo mnóstwo ludzi ma niezły zawód,a pewnie jeszcze sporo z nich już opłaciło nawet kwatery itp.

Tak czy owak farta miałem... :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...