Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje nart dla siebie. Jestem 2 lata po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.Nie chcę obciążać kolan za mocno dlatego wydaje mi się że narta łatwa do prowadzenie będzie dla mnie odpowiednia. Uwielbiam jeździć po muldach i trochę szybciej niż przeciętni średnio zaawansowani narciarze). Jeżdżę od 12 sezonów, od 6 z instruktorami narciarstwa ( uczę się ) Zazwyczaj spędzam około 14-17 dni na nartach w sezonie.

Proszę o pomoc w doborze.

1. Płeć - Kobieta

2. Wiek - 38

3. Waga -52

4. Wzrost - 162

5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów, ( .18 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na .... 6

(wg skali forumowej

7. Moje buty to - salomon divine lx i chyba ich nie zmienię. Mam płaskostopie i strasznie puchnie mi prawa noga po 2,3 h jazdy a te buty są wygodne.

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Voelkl VIOLA

9. Preferuję styl jazdy  długim skrętem na przygotowanych trasach i krótkim na muldach.

11. Mój budżet na narty to około - 2000zł

Pomożecie? Proszę.

 

 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Roxi napisał:

Uwielbiam jeździć po muldach i trochę szybciej niż przeciętni średnio zaawansowani narciarze). J

 Witam.Skoro jeździsz dobrze technicznie (szóstka w skali) to dlaczego łatwe narty.Może bardziej uniwersalne ,ale nie łatwe np. z grupy AM. Odezwałem się bo mam oba kolana po sporych ,,przejściach'' a najlepiej jedzie mi się na dosyć długich AM.  Mam186 cm,waga 74, narty 177 cm/ wiek 59.Mam porządne stabilizatory na obu kolanach. (dodają mi pewności siebie , przede wszystkim). Jesteś dobrą narciarką ,to moim zdaniem powinnaś jeździć na  nartach dla dobrze jeżdżących. Może wypowie się autorytet np. Mitek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Roxi napisał:

Witam

Poszukuje nart dla siebie. Jestem 2 lata po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.Nie chcę obciążać kolan za mocno dlatego wydaje mi się że narta łatwa do prowadzenie będzie dla mnie odpowiednia. Uwielbiam jeździć po muldach i trochę szybciej niż przeciętni średnio zaawansowani narciarze). Jeżdżę od 12 sezonów, od 6 z instruktorami narciarstwa ( uczę się ) Zazwyczaj spędzam około 14-17 dni na nartach w sezonie.

Proszę o pomoc w doborze.

1. Płeć - Kobieta

2. Wiek - 38

3. Waga -52

4. Wzrost - 162

5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów, ( .18 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na .... 6

(wg skali forumowej

7. Moje buty to - salomon divine lx i chyba ich nie zmienię. Mam płaskostopie i strasznie puchnie mi prawa noga po 2,3 h jazdy a te buty są wygodne.

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Voelkl VIOLA

9. Preferuję styl jazdy  długim skrętem na przygotowanych trasach i krótkim na muldach.

11. Mój budżet na narty to około - 2000zł

Pomożecie? Proszę.

 

 

a jaką metodą robiona operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam robioną operację w Poznaniu.  Przeszczep pobierany był z mięśnia smukłego i półscięgnistego. Po operacji nie nosiłam ortezy.Intensywnie przez ostatnie 2 lata ćwiczyłam. Pierwszy rok pod okiem rehabilitanta i później trenera motorycznego. Noga jest zrehabilitowana ale głowa nie.  Nie noszę ortezy i lekarz jej nie poleca na jazdę na nartach ( po tym sezonie zobaczę czy nie będzie mi potrzebna) .

Kompletnie nie wiem jakie teraz narty dla siebie wybrać.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2017 o 21:45, Roxi napisał:

Witam

Poszukuje nart dla siebie. Jestem 2 lata po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.Nie chcę obciążać kolan za mocno dlatego wydaje mi się że narta łatwa do prowadzenie będzie dla mnie odpowiednia. Uwielbiam jeździć po muldach i trochę szybciej niż przeciętni średnio zaawansowani narciarze). Jeżdżę od 12 sezonów, od 6 z instruktorami narciarstwa ( uczę się ) Zazwyczaj spędzam około 14-17 dni na nartach w sezonie.

6. Moje umiejętności określam na .... 6

7. Moje buty to - salomon divine lx i chyba ich nie zmienię. Mam płaskostopie i strasznie puchnie mi prawa noga po 2,3 h jazdy a te buty są wygodne.

9. Preferuję styl jazdy  długim skrętem na przygotowanych trasach i krótkim na muldach.

11. Mój budżet na narty to około - 2000zł

 

Więzadeł krzyżowych ?? W jednym kolanie jest jedno więzadło krzyżowe przednie i jedno tylne. Miałaś operowane dwa kolana czy oba więzadła w jednym kolanie ?

Jeżeli dobrze wyćwiczyłaś propriocepcję (czucie głębokie) i wzmocniłaś czworogłowy uda z fizjoterapeutą i trenerem motorycznym to operacja NIE POWINNA mieć wpływu na jazdę. NIE zmieniaj nart i NIE zakładaj ortez. Łatwe narty wcale nie zmniejszą ryzyka uraz - wręcz przeciwnie - mogą nie podołać Twoim umiejętnościom.

Gdzie puchnie Ci noga? W kostce, czy w operowanym kolanie? Jak w kostce - to wina butów. Jak w kolanie - to niedobrze i musisz zdiagnozować u lekarza który Cię operował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operowane tylko więzadło przednie krzyżowe prawego kolana. Narty zdecydowałam ostatecznie wypożyczyć  na miejscu.  Mięśnie są w stanie lepszym niż przed operacją. I 4-rka i 2-ka. Dużo ćwiczę a wszystko zaczęło się od systematycznej rehabilitacji, ruch wszedł mi w krew.
 Jeżeli chodzi o kolano to z nim jest idealnie . Już przed kontuzją miałam problem - puchnie mi cała stopa i tylko prawa.  Zdarza to się tylko na nartach. No ale większe buty załatwiają problem. Buty już 2 razy zmieniałam w dawno temu a w tych da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...