Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tauplitz czy Hochkar


filok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym w połowie grudnia wyskoczyć znowu na 1 dzień na deski do Austrii

Jako że Hochkar juz dobrze znamy i byliśmy wielokrotnie to szukałem czegoś nowego do max 550km od domu

znalazłem Tauplitz ( Bad Mitterndorf)

kilometrów nartostrad więcej o połowę jak w Hochkar

czy ktoś może się wypowiedziec jak tam wygląda ? tzn ciekawe trasy,ilość ludzi na stokach w weekend itd

byłbym bardzo wdzięczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokrótce :)

Z   Raciborza 475km

Ośrodek fajnie położony bo do samego ośrodka dojeżdżasz z głównej drogi około 10 km serpentyną w górę (ma swój mikroklimat),parkingów masa

W sumie 19 km nartostrad ale bardzo ciekawych.Każdy znajdzie coś dla siebie tzn są czarne wymagające (5a,8 w kotle,10a , średnie czerwone i dla dzieciaków

z samego centrum ośrodka rozchodzą się wyciągi w trzy strony nie ma problemów z połączeniem tras lub później z powrotem do parkingu

czasami w weekend może być sporo ludzi co skutkuje zamuldzonymi trasami po 12

kanapy w miarę szybkie jest jedna całkowicie z prawej strony dwu osobowa która jest trochę archaiczna ale za to wiedzie do świetnej trasy czarno czerwonej w tzw kotle

Ogólnie ośrodek typowo rodzinny i maksymalnie według mnie na trzy dni

w pobliskim Gestling jest aquapark z wodami termalnymi i zewnętrznym basenem z podgrzewaną wodą

to tak w bardzo wielkim skrócie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Do samego wyjazdu w nocy byliśmy przekonani by wyskoczyć na jeden dzień do Schaldming :) bo cóż to jest 610km w jedną stronę a tam czeka 120km nartostrad

niestety prognozy pogody jednak odradzały tam wyjazd -miał być intensywny opad śniegu od samego rana więc baliśmy się że będzie kit i słaba widoczność

w ostatniej chwili podjęliśmy decyzję i bus poleciał do sprawdzonego Hochkar

pogoda tyłka nie urywała ale pozwoliła na rozpoczęcie sezonu alpejskich wyjazdów jednodniowych

ludzi mało,praktycznie wszystko otwarte oprócz czarnej 8 w kotle

dopiero popołudniu zaczął padać snieg

na moje pytanie czy warto gnać na jeden dzień 500 km jednogłośnie w aucie odpowiedz była pozytywna :)

teraz święta ale po świętach lecimy do Schladming 

25348374_1540224726046432_1608651040549318108_n.jpg.b287e5339134a4a67bb8aa2b94cd9b4d.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność się pogorszyła dopiero około 15 jak zaczął padać śnieg i standartowo na szczytach które były w chmurach z powodu niskiego pułapu

ale nie było źle :)

zauważyłem też sporo austryjaków którzy przyjechali wcześnie na otwarcie by na sztruksie wyciąć pierwsze ślady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu robiłem podobny wypad na 3 dni do... Hinterstoder i Wurzeralm.  Polecam, na prawde blisko, przywoicie cenowo a i pojezdzic gdzie jest :)

Hintersotder... troche większy niz Wurzeralm. Z dołu leci gondola na duża halę, skąd orczyki i krzesła wiozą na szczyt. Jest troche tras. Dodatkowo jeśli warunki są dobre, jest puszczona trasa FIS do samego dołu. Raz na jakiś jest tu Puchar Świata mężczyzn w Super G.

 

Wurzeralm... Wjeżdżamy wagonikiem niczym na Gubałówkę czy Żar. pare krzeseł i trochę tras. Świene widoki i czuć  niesmowity klimat kamerlanego ośrodka gdzieś wysoko w górach :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...