Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

#Jasiek i jego nartowanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie na Chopoku ludzi bardzo mało, pytanie ilu ludzi przybędzie na święta. Zawsze masz przejścia "single line" i nawet mimo kolejki możesz rodzinkę szybko przetransportować do góry. Warunki z dnia na dzień lepsze, na święta otwarte wszystkie trasy. Każda kolejna otwierana trasa jest perfekcyjnie przygotowana. 

Śmigałem z Jaśkiem we wtorek i było pięknie, więc mogę tylko polecić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tamtym roku i nie było tak źle , warunek - w Sylwestra ok.8:00 trzeba być na parkingu, w inne dni przed 9:00. W tym roku będą otwarte wszystkie trasy i wyciągi.

Cytat

Obawiałem się kolejek, ale nawet w Sylwestra można było jeździć pustymi trasami bez kolejek. A na single line w Zahradkach 2-3 min.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Jasiek wybacz, że zapytam ale czy Ty przeniosłeś się na stałe na Chopok? ;)

A jakbym chciał z rodziną na dwa dni między świętami wyskoczyć byłby sens czy raczej przewidujesz tam wtedy wielki ludzki dym?

Pozdrowienia

Cześć. Sory że dopiero teraz ale wiesz narty, baseny no i niestety podróż do kraju.

A więc na pierwsze już Ci odpowiedziałem :) niestety nie choć bardzo chętnie bym tam zamieszkał. 

No co do ludzi to eldorado właśnie się dziś skończyło. Od jutra zdrowo rozsądkowi biorąc 3 dni urlopu mają 10 dni urlopu :) co nie oznacza że będzie kicha. Od soboty otwierają większość tras i większość "lanovek". Pozostałe też ruszą lada moment. Dziś na trasach doliczyłem się 11 ratraków :eek::. Na pewno tłoczno będzie na trasach łatwych i popularnych. 

Co roku jest inaczej trudno Ci doradzać.

PS.  Ja jadę.  Jak będzie tłoczno na trasach, to tam jest tyle terenów do jeżdżenia że zawsze znajdę luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jasiek napisał:

Cześć. Sory że dopiero teraz ale wiesz narty, baseny no i niestety podróż do kraju.

A więc na pierwsze już Ci odpowiedziałem :) niestety nie choć bardzo chętnie bym tam zamieszkał. 

No co do ludzi to eldorado właśnie się dziś skończyło. Od jutra zdrowo rozsądkowi biorąc 3 dni urlopu mają 10 dni urlopu :) co nie oznacza że będzie kicha. Od soboty otwierają większość tras i większość "lanovek". Pozostałe też ruszą lada moment. Dziś na trasach doliczyłem się 11 ratraków :eek::. Na pewno tłoczno będzie na trasach łatwych i popularnych. 

Co roku jest inaczej trudno Ci doradzać.

PS.  Ja jadę.  Jak będzie tłoczno na trasach, to tam jest tyle terenów do jeżdżenia że zawsze znajdę luz. 

Cześć

Jeżeli byśmy się zdecydowali dam znać i z przyjemnością bym służył towarzystwem jakbyś miał ochotę. Oj dostało by Co się za to wyśmiewanie "instruktorów z warszawy". :)  ;)

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o trasach już pisałem a więc czas na pozatrasówkę.

Na południu tylko trasy od czarnulki w kierunku Zadnego Dertese. Szczyt w kierunku Vychliadkovej zamienił się w lodowisko!

Północ bajeczna (choć wolę więcej puchu) ale możliwa jazda od szczytu po Prehibę. 

5a3c1c135ae50_f(3).thumb.jpg.d0f72b9198830bf649b27142f92ce8b8.jpg

5a3c1bc9cdcb8_f(1).thumb.jpg.4c4b7cb4a8b72bff442532665b142c4b.jpg

5a3c1c17b3415_f(4).thumb.jpg.390603546212e36fbd02ee1b8de9038b.jpg

Po przyjeździe do Polski ogarnęło mnie chyba przygnębienie z powodu braku białego :( szaro, buro i ponuro! masakra! 

Na osłodą popatrzcie na piękną zimę

20171221_114227.thumb.jpg.7f04795aad2b554dc2f12f10562c08d6.jpg20171221_114416.thumb.jpg.7d85657df120299551cf4d9894a2745d.jpg20171221_114359.thumb.jpg.c0a0c80b92d52dd4b776e8218d09b96c.jpg

Pozdrawiam. I jeszcze raz dzięki wszystkim za miłe towarzystwo i fajne nartowanie do zobaczenia. Ja wracam na Slovakię 27-30

PS. A może jutro w Szczyrku? ale czy mi się będzie chciało wstać :rolleyes: chyba nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim nartowaniu, mam kilka własnych odczuć na temat mojego choinkowego prezentu czyli - narty Head Magnum.

Moja ocena: Rewelacyjna!

Narta wymagająca kontroli i szybkości ale krawędź trzyma rewelacyjnie. Zarówno krótki jak i długi wyprowadza wspaniale, krawędź nie odjedzie nawet na cm. Stabilna, im szybciej tym lepiej. Przesypy dla niej... żadna przeszkoda tnie bez problemowo. Gorzej radzi sobie z świerzym, pozatrasowym śniegiem. Ale nie do tego została stworzona! 

Lepsza od Atomica SL, bo mniej męcząca. Moje kolana na Redsterach wytrzymują 4-5 godzin a na Head'ach spokojnie cały dzień a jazda przysparza tyle samo jak nie więcej frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinn napisał:

Zgadza się Jaśku

Poza transowo też jest ok ale jeszcze troszkę musisz posmigać :D 

No nie wiem, ja mam inną filozofię...  Nie ma nart uniwersalnych a wiec w boxie mam zawsze drugie, free i nie muszę się martwić, zjeżdżam zamieniam i śmigam w kosówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolejny dzień rewelacyjnej pogody, na Lućkach deszcz, trochę powyżej Zahradek śnieg, mokry ciężki od Lukovej śnieżek jak trzeba. 

Tą odwilż czuć i tu. Niestety. Widoczność totalnie do d... Od szczytu pół lancy i tak do Lukovej albo niżej. 

Dziś zamknęli oficjalnie górny odcinek ze względu na warunki i bezpieczeństwo. No i mieli rację. Były fatalne szczególnie dla świątecznych narciarzy a ich dojechało sporo... niestety!

Śnieg: na dole, mokry, ciężki ale nie ma się co dziwić +5 i deszcz ☔ ja takie warunki wiosenne bardzo lubię a więc nie będę więcej pisał bo będzie tylko łał... w aucie miałem K2 118 czy coś jeszcze muszę dopisywać? 👌 one to kochają tak jak ja. Dziś jednogłośnie mis został Jeleni Groń - boski.

Na górze śnieg bardzo fajny,  twardo, ale przysypka 10cm świeżego. Tylko ta mgła zepsuła zabawę.

Co będzie jutro...? :rolleyes: zobaczymy

PS. info dla jakiś dziwnych ludków z naszego forum... 

1. nie mam akcji TMRu jeżdżę za swoje ciężko zarobione pieniądze

2. i tak na przyszłość, za noclegi, paliwo, pivo i... co tam w waszych małych główkach się narodzi TEŻ PŁACĘ 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność na Lukovej

20171228_091119.thumb.jpg.75202795e62c30184368438915bbd903.jpg

Bubliny śnieg zaklejał zanim dojechały na górną stację

20171228_112627.thumb.jpg.7a5abf046029fc8e392ccb778e052fba.jpg

Ale pivko w miłym towarzystwie... Tradycja nadal podtrzymana... nie na Kosodrevinie ale w Kvaśnicniku

20171228_110012.thumb.jpg.a2e83f17440ef8a8d10a084249ef893f.jpg

Da się dobrze pojeździć pomimo dup...ej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak patrzę na Wasze relacje ze Szczyrku to bardzo dobrze że się skusiłem na Chopka. 

Poranny śnieg okazał się dla świątecznych narciarzy zabójczy... padali jak muchy co 20m. Aż przykro było patrzeć. Ja rano po dolnych trasach (jak można to 20cm świeżego nazywać trasami) było bosko. Jak zrobiły się przesypy to górny (zamknięty) FIS i free z Vyhliadki. Niestety chmury ograniczały widoczność i psuły zabawę. Ale mam dość, najeździłem się na maxa. 6 godzin w puchu zabija. W górnych partiach od Konskiego Gronia dosypało minimum pół metra. Jak zjechałem na parking na aucie było znów z 10cm. 😀

Jutro ponoć ma być słońce... oby! bo planuję dzień na południowych połoninach :)

20171229_114551.thumb.jpg.0fd52aea9e3409bd63913a2300b0e825.jpg

A to już FIS

20171229_093101.thumb.jpg.6dc4e9ba5683cbedc40dd6d375c34c9c.jpg20171229_093054.thumb.jpg.83e1bf48ec932e18b6d9bb86a41355bf.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludziowy kataklizm. Jak ja wjeżdżałem 7.40 korek zaczynał się za rondem ale jechaliśmy 30. 

Na trasach spoko można poszaleć ale kolejeczki na 10-15 min. na single line normalnie 30. 

U góry mgła i wieje. Śnieg rewelacyjny, na bieżąco ratrakowany przez matkę naturę (wiatr wzdłuż trasy).

Czerwona 33 rewelka

20171230_093155.thumb.jpg.f2afe094b5b0bfbb0e4829398da4c11a.jpg

20171230_093240.thumb.jpg.f12e094d4e17707ea3d8eee487e08895.jpg

20171230_093408.thumb.jpg.6781010b143b0c04f9e28321538f78b4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechałem ze Słowacji do domu aby nogi (i nie tylko) odpoczęły ale wytrzymałem aż dwa dni! 

Zobaczyłem w prognozach okienko pogodowe (którego raczej dziś nie było) i musiałem zobaczyć co te Slovaki nawyrabiały że taka afera z ich powodu.

To był mój 13 dzień na SKI (niby pechowy) a był super! Na początek COS. I już pierwsze nie miłe zaskoczenie "dycha" za parking!!! Dzięki!

Wjeżdżałem jeden z pierwszych. Wjazd trwa długo, jeżdżenia mało. Podobały mi się te małe Leitner'ki :) pierwszy raz widziałem 4 załadowaną do "bublinki".

Trasy rano przygotowane super, no i lekki mrozik. Twardo ale z auta zabrałem Redstery SL a one to lubią a więc jest moc. Kilka ślizgów rewelacja. Niestety jeździ ta nudnawa część COSu, dodatkowo na połowie trasy rozstawili slalom. kilka razy załapałem się na zabawę ale później jakiś trening. Zawężony stok szybko degraduje się w "nartowy cukier", przesypy po 30-40cm nooo dla SL to nie jest wymarzona trasa. Szybka decyzja, ewakuacja na SMR i zmiana nart na AM.

Tutaj miłe zaskoczenie! śnieg z innej bajki. Tu zdecydowanie widać wyższość lanc nad armatkami! ten śnie może bardziej trzyma ale jest bliżej naturalnego.

Miłe spotkanie forumowiczów i nie tylko :) no i wspólnie przylatujemy wszystkie trasy i koleje. I powtórzę jeszcze raz: TO MOJA OPINIA, trasy przygotowane i warunki jak na tą "zimę stulecia" rewelacyjne. Faktem jest, że są w dolnych partiach przetopy a ratraki wyciągnęły kamienie i pobrudziły śnieg ale... w COSie zjeżdżasz koleją z nartami na kolanach a w SMR na narciorach na parking!!! 

Coś za coś!

Pierwszy raz tu byłem od resuscytacji tego ośrodka i... bardzo miłe zaskoczenie. Obawy budziły przeprofilowane trasy, ale zmiany są na zdecydowane TAK! szeroko (na razie jeszcze nie do końca ale...) jak przyjdzie warun zobaczymy potęgę tej stacji! Pamiętajmy, że będzie jeszcze modyfikowana... kolejne koleje, kolejne trasy. Widać że Slovaki nie żałują i podciągają poprzeczkę bardzo wysoko. Przy tych trasach i ich rozmachu życzę im i nam w tym 2018 aby ich plany a nasze marzenia się spełniły w całości!

Nie będzie fotek... wystarczy! 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolejny (14) dzień na nartach spędzam na SMR "Szczyrkowski" i... 

No i niestety wiosenna zima chyba pokrzyżowała plany TMRowi. Nie jest tak jak być powinno. Dlaczego? 

Jest wiosennie, trasy miękkie od rana i "z gadziny na gadzinę" gorsze... nie narzekam bo kocham wiosenne narty ale mamy STYCZEŃ! Patrząc na prognozy i czytając relacje wiedziałem co mnie czeka.  Stare szutrówki 88 pod butem i dało się fajnie pojeździć. Ale czy do końca? :rolleyes:  Nie będę po raz kolejny wałkował tematu: kamieni, ziemi, itd. na dojazdach do kolei bo to wszystko widać na zdjęciach w wątku o SON... 

Po bardzo fajnym dniu, bo w miłym towarzystwie (dzięki koledzy :) i do zobaczenia pewnie jeszcze nie raz) no i dało się pojeździć, wracałem przez Wisłę. A tam stok za stokiem, zjeżdża pod stację w normalnych "białych" warunkach!  to dlaczego Szczyrkowski na dole jeździ po ziemi? niestety ale chyba wiosenna zima ich zaskoczyła. Stare doświadczone stacje, nagromadziły śnieg w dolnych partiach a oni... u góry bardzo fajnie a dół... powiedzmy krótko, dół nie istnieje. Dziś Panowie z obsługi narzucali łopatami resztki śniegu na przelotce z 1 aby w miarę normalnie dało się dojechać do kanapy (tylko na 1 bo 3 na dole nie istnieje).

Stąd powód zamknięcia jazd wieczornych a jutro nie sądzę żeby było lepiej.

PS. Chyba że ratrakami zepchną śnieg z góry na dół... ale to by trzeba pomyśleć...

Pozdrawiam

PS2. Sory Panie i Panowie ale jutro odpuszczam. Od czwartku do ... ? na Chopoku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Na Chopku na dole też plusowe temperatury wiec pewnie lód na trasach zacznie sie pojawiać.

Ale tam przynajmniej jest po czym:) w przyszlym tyg miał być son bedzie jasna i tyle w temacie. Ale faktycznie szkoda, bo zamiast wykończyć budynki trzeba było nasniezac trasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...