Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
pawelb91

Polski instruktor na Chopoku

Recommended Posts

Znajomy poszukuje polskiego instruktora, który prowadzi lekcje na Chopoku w nadchodzącym sezonie.
Jeśli ktoś ma namiary na kogoś lub wie jak jest z dostępnością polskich instruktorów to prosiłbym o odpowiedz.

Ewentualnie wchodzi w grę Tatrzańska Łomnica i Strbske Pleso. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 17.09.2018 o 23:08, pawelb91 napisał:

Znajomy poszukuje polskiego instruktora, który prowadzi lekcje na Chopoku w nadchodzącym sezonie.
Jeśli ktoś ma namiary na kogoś lub wie jak jest z dostępnością polskich instruktorów to prosiłbym o odpowiedz.

Ewentualnie wchodzi w grę Tatrzańska Łomnica i Strbske Pleso. 

Coś widzę, ze nikt sie nie kwapi z odpowiedzią. Moja żona jeździła pare lat temu na Chopoku ze słowackim lokalnym instruktorem i absolutnie nie było problemu komunikacyjnego, wiec wydaje mi sie, ze polski instruktor ma chyba średni sens, zwłaszcza ze nasi rodacy sa częstymi klientami tamtejszych szkółek i instruktorzy juz wiedza, ze narty to narty a nie lyze, a kije to kije, a nie palinki, czy paliczki, czy jak to jest po ichniejszemu. Plusem tez było to, ze ten chłopak świetnie znał Chopok, wiec znał różne przecinki, przejazdy i tez wiedział jak reagować na kolejki w jednym miejscu albo zmianę pogody. Jak wiało to jeździli tam gdzie było spokojniej, jak było mgliście tez sobie poradzili. Nawet miałem do tego chłopaka gdzieś komórkę, ale będę musiał pogrzebać i najwyżej podrzucę na priv. Inna sprawa, ze pare lat minęło i moze chłop zajmuje sie juz czymś innym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By surfing
   Chopok 01.01.2020
  • By nomad
   Witam.
   Planuję wyjazd narty/snowboard na Chopok . Mam 2 ,może 3 miejsca. 3 noclegi 4 deski, zainteresowanych zapraszam. Wyjazd z Płocka moż być przez Wa-wę;Termin:
   12 -15 .01
   (wyjazd 12.01 godzina 1.00;
   powrót po nartach 15.01)
   lub
   13 -16 .01
   (wyjazd 13.01 godzina 1.00;
   powrót po nartach 16.01)
   3-noclegi cena za osobę około 200 ,lub ze śniadaniem 300
   zrzutka na paliwo i winietę , około 100/130 od osoby.
    
  • By pawlo
   Cześć
   szukam sprawdzonej szkółki narciarskiej na CHopoku dla 6 dzieci w różnym stopniu zaawansowania, może ktoś ma doświadczenie.
   Z góry dziękuje za inf.
    
    
  • By moloo
   Cześć, 
   Czy ktoś nie wybiera się z Bielska - Białej, albo nie przejeżdża przez BB na Chopok w niedzielę.
   Chętnie bym się zabrał - niestety nie mam samochody do początku stycznia, dlatego szukam transportu.
   Dzięki za info.
  • By Waski
   Cześć,
   całe życie jestem bardzo aktywny fizycznie, jednak nigdy nie miałem okazji jeździć na nartach. Pewnego dnia postanowiłem to zmienić będąc pewnym siebie, że to na pewno jest proste. Niestety zderzenie z rzeczywistością było bardzo brutalne.
   Mimo iż z teorii jazdy na nartach mógłbym prowadzić wykłady, tak w praktyce wygląda to dramatycznie. Najprostsze rzeczy sprawiają mi ogromny problem. 
   Miałem dwa podejścia do tematu jazdy na nartach. Dwa lata temu - to pozostawię bez komentarza i rok temu, gdzie wybrałem się do Brennej i tam skorzystałem z 2h z instruktorem. Nie da się ukryć, było lepiej i zacząłem zjeżdżać na "oślej łączce" (podstawowa jazda pługiem). Mógłbym zaryzykować nawet stwierdzenie, że poczułem się pewniej na nartach, jednak do pewności brakuje bardzo wiele.
   Największy problem sprawia hamowanie. Ciężko mi zrozumieć i rozszyfrować swoje ciało, ponieważ hamując pługiem prawa noga działa tak jak chce, a lewa niekoniecznie. Przez to nie czuję się bezpiecznie, ponieważ gdybym musiał się w danym momencie szybko zatrzymać to tego nie zrobię. Hamowanie często zajmuje mi kilka sekund, a i tak jeszcze się zsuwam na dół mimo, że jest trasa jest praktycznie płaska jak stół. Gdybym miał pewność, że mogę się zatrzymać wtedy kiedy chcę, myślę, że wiele problemów udałoby mi się rozwiązać, bo psychika mocno mnie blokuje.
   Dodatkowo problematyczna jest też sama kwestia jazdy na nartach. Ruszenie wraz z orczykiem albo później zejście z niego i zjechanie na bok czasami kończy się upadkiem i zatrzymaniem go. Także bardziej to wygląda jak walka o przetrwanie i kwestia szczęścia*.
    
   REASUMUJĄC... W tym roku chcę solidnie zająć się tematem, także kilka razy na pewno chce się wybrać na narty. Wiem, że im więcej będę jeździł to na pewno będzie lepiej i mimo niepowodzeń nie odpuszczę, żebym mógł przynajmniej spokojnie jeździć na normalnych trasach. 
   Dlatego też czy ktoś może polecić instruktora, który będzie w stanie rozszyfrować moje błędy, które sprawiają mi taki problem (technika i psychika) i pomoże zrobić kolejny krok do przodu. No i żeby też były warunki na stoku do tej nauki (nie wymagająca, "płaska" trasa oraz trochę miejsca, żeby można w miarę komfortowo się uczyć).
   Lokalizacja: Głównie województwo Śląskie, albo może też być Małopolska. Mam 26 lat. 
    
   * Trochę się rozpisałem, ale anonimowość w sieci znacznie ułatwia przedstawienie problemów, a poza tym chcę być dobrze zrozumiany.
   Z góry dzięki za pomoc  
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...