Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
mikegolf

Szkolenie zaawansowane w Polsce?

Recommended Posts

Witam,
jeżdżę od lat jednak moja technika i sylwetka zostawia "trochę" do życzenia. Jakiś czas temu postanowiłem skorzystać z usług instruktora w wysoko ocenianej szkole w jednym z ośrodków w Polsce. Niestety instruktor z pewnością dobrze uczył dzieci i początkujących, ale przez kilka godzin nie przekazał mi w zasadzie niczego, chyba nawet nie miał pomysłu jak się zabrać.

Znajomy bardzo chwalił sobie szkolenie NTN, jednak ja nie mogę sobie pozwolić na taki urlop w tym sezonie. 

Czy Waszym zdaniem da się dobrze doszkolić w Polsce jeżdżąc "weekendowo" lub po godzinach (czyli wieczorami)? Jeśli tak - gdzie?

Po godzinach ciężej, weekendowo już lepiej, ale tylko na sensownym stoku (dłuższy, najlepiej "równa czerwona") i przy sensownych warunkach śniegowych.

Oczywiście że się da, sam się tak nauczyłem (nazwijmy dla uproszczenia że umiem, choć jestem w 120% przekonany, że mógłbym wycisnąć z siebie więcej pod profesjonalnym okiem, i szybciej), ale to wymaga:

- zapału

- przygotowania merytorycznego (ładnie nazwane, ale chodzi o to, żebyś wiedział co chcesz robić na stoku danego dnia)

- czasu, czasu, czasu

Pooglądaj choćby na youtube trochę filmów szkoleniowych pod kątem techniki, jakiej chcesz się nauczyć, zapamiętaj o co w niej chodzi, tzn jak układać ciało (nogi, biodra, tułów i ramiona, ręce), inicjować, prowadzić skręt. I ucz się po kolei wszystkiego - nie wszystkiego naraz. Ciężko to opisać, bo to jest ta część, którą odrabia za Ciebie instruktor i normalnie powinien na bieżąco podpowiadać co i jak.

Nie umiem tego lepiej opisać - bo nie jestem instruktorem :) (jedyny mój wyczyn instruktorski tego roku to nauczenie samodzielnej jazdy na "stoku" i na taśmie 4-latka w 2h, ale ty jak rozumiem jesteś w innej grupie wiekowej ;) )

Edited by Kubis
  • Like 1

Polecam kursy kwalifikacyjne - 5 dni na sniegu, teoria, technika jazda na tyczkach. Po przeliczeniu cena/godziny wychodzi śmiesznie tanio. Kursy prowadzą instruktorzy z prawdziwego zdarzenia i nic nie zastąpi spojrzenia z boku na Ciebie. Sam nie wyłapiesz błędów prawdopodobnie. Jesli nie masz czasu to na Twoim miejscu weekend z instruktorem - później samodzielne ćwiczenia i ponownie instruktor. Listę szkół znajdziesz na stronie SITN. 

• Like 1

Chodzi mi mniej więcej o tego typu "lekturę"

Oczywiście, poziom należy dobrać do tego, co potrafisz (a tego nie wiem, mam nadzieję, że choć Ty jesteś świadom tego sam :), bo to też nie jest do końca zawsze oczywiste)

• Like 1

O, te cwiczenia to w sam raz dla mnie, juz zaczalem podobne robic w tym sezonie zeby poprawic technike, tak wiec dzieki za wrzutke. Po kilku dnia jazdy z kijami pod pachami i na barkach odczulem spora zmiane w swobodzie skretu i technice jazdy tak wiec cos to daje.

• Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By ewkazz
      Witam wszystkich,
      Nie wiem czy znajdę tu pomoc i czy to odpowiedni temat - jeśli nie to przepraszam. Organizuję szkolenie dla pracowników i mój pracodawca chce żeby połączyć je z integracją w górach. Wspinaczki, może namioty, wszystko co przyjdzie mi do głowy i zapewni dobrą zabawę. I tu moje pytanie - znacie może jakieś ciekawe miejsca, ośrodki, hotele, które oprócz zaplecza konferencyjnego oferują również ciekawe, zabawne integracje.
    • By BAMBA
      Cześć, szukam wyjazdu na narty ze szkoleniem (początkująca żona:) w okresie pomiędzy 12/04 a 21/04. 
      Ktoś coś?
      Jędrek
    • By Wojman
      Cześć,

Zarejestrowałem się dziś na Forum by poprosić Was o radę
      Mam 36 lat, na nartach jeżdżę od 8 roku życia, miałem też kilkuletni epizod pod tytułem "tylko snowboard".
      W różnych okresach życia uprawiałem narciarstwo albo intensywnie, albo bardzo sporadycznie - zdarzały się nawet paruletnie przerwy, czy to ze względu na problemy zdrowotne, czy ze względu na braki sprzętowe, czy też ze względu na inne aktywności.
      Białe weekendy spędzam często w górach na zimowej wspinaczce lub drytoolingu, przez to narty odeszły na dalszy plan.
      Ponieważ ostatnie 3 lata praktycznie nie jeździłem na nartach, a pod okiem instruktora nie jeździłem od dobrych kilkunastu lat, postanowiłem poszukać wyjazdu szkoleniowego w Alpy.
      Alpy ... bo o dobre warunki i mniejsze kolejki łatwiej niż w Polsce.
      Szkolenie ... bo chciałbym wyeliminować popełniane przeze mnie błędy, doszkolić się w stronie teoretycznej i praktycznej, nauczyć czegoś nowego i po prostu jeździć lepiej.
      Jeżdżę szybko, na racingowych slalomach i gigantach, bez żadnych problemów na trasach czarnych gdy warunki są dobre.
      Gdy warunki są słabe, ujawniają się braki w mojej technice i moja jazda wygląda znacznie gorzej - to właśnie chciałbym poprawić.
      Nie szukam czegoś dla zupełnych żółtodziobów, mimo niedostatków w technice jestem raczej zaawansowanym narciarzem.
      Na kursie będę oczywiście wykonywał pokornie każde, najbardziej banalne ćwiczenie, jeśli tylko instruktor uzna, że będzie to u mnie przydatne.
      Przeszukałem sieć w poszukiwaniu takich wyjazdów i jest ich naprawdę sporo.
      Problem polega na tym, że w opisach wszystko zawsze wygląda pięknie, a praktyka może pokazać, że wybierając kurs trafiłem na "narciarską hurtownię" (gdzie instruktor podchodzi do tematu na lekko, zarabia nie dzięki jakości usług, a dzięki ilości kursantów).
      Z doświadczeń np. wspinaczkowych wiem, że z instruktorami i wyjazdami bywa różnie - jednym instruktorom się chce, innym nie do końca.
      Najłatwiej zorientować się w temacie gdy było się już na kilku takich wyjazdach i ma się skalę porównawczą.
      Doradzicie mi proszę na jakich szkołach i konkretnych nazwiskach warto się skupić?
      Niekoniecznie "hurtownie narciarskie" dadzą szkolenie sensowne jakościowo, może ktoś z Was był na takim wyjeździe i może kogoś konkretnego polecić lub odradzić?
      Można liczyć na takim szkoleniu na spostrzegawcze oko trenera i indywidualne podejście czy wg Was takie wyjazdy to raczej masówka i lepiej wydać pieniądze na parę godzin indywidualnego szkolenia u lokalnego instruktora podczas samodzielnego wypadu w Alpy?

Będę wdzięczny za Wasze opinie, z góry dziękuję za pomoc.

Najwygodniejszy dla mnie byłby wyjazd z Wrocławia, miesiąc wyjazdu to raczej luty, marzec lub kwiecień (jeśli w tym miesiącu warunki wciąż są akceptowalne - chyba tak późno w Alpach nie byłem).
      Pozdrawiam!
    • By TrikkerTomek
      Zapraszam do zapoznania się z artykułem po testach Skki Trikke jakie przeprowadził Tomasz Kurdziel, red. naczelny gazety Snow&More.
      Miłej lektury. I oczywiście pozostaję w kontakcie i w rzeczowej dyskusji. :)

• By matiskischool
      ❄️ 5-9.12.2018 SÖLDEN testowanie nart HEAD 2019 ⛷️
      + zakwaterowanie w super apartamentach PANORAMA z wellnessem i basenem 4 noclegi 
      + 3 dniowy skipass 
      + coaching dla dorosłych na każdym poziomie w grupach do 5 osób 
      + szkolenia dla dzieci w grupach do 5 osób 
      + video analiza na życzenie 
      + możliwość kupienia sprzętu HEAD 2019 w super cenach 
      + miła atmosfera 😉 
      + gwarancja najlepszej ceny, SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!! #skicoaching #headski #matiskischool #solden

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...