Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

9 stycznia 2021 odszedł Staszek Tatka. 
http://www.sitn.pl/wiadomosci/200901151,w-dniu-dzisiejszym-odszedl-stanislaw-tatka.html 

Poznałem go na Kursie Narciarstwa Wysokogòrskiego (czyli freerajdingu jak się to teraz nazywa) w Dolinie Pięciu Stawów w Tatrach, w roku 1992. Staszek prowadził te kursy przez dziesiątki lat. Przemiły człowiek, świetny instruktor, genialny narciarz. Jeździł w każdych w warunkach w sposób lekki i elegancki. Prawie do końca życia zachował dobrą formę - jeszcze killka lat temu widziano no na wycieczce na Kozim Wierchu (jest film gdzieś na YT). 
Wielka szkoda 😞

 

 

 

 • Like 4
Link to post
Share on other sites

Cześć

Człowiek wybitny, symboliczny...

Ostatni raz miałem okazje słuchać jak opowiada jakieś 10-11 lat temu chyba. Wspominał, że miał kłopoty jak schodził z Pięciu, gdzieś tam się potknął czy coś takiego i plecak go pociągnął. Nic mu się nie stało ale ze śmiechem mówił, że już nie ten refleks - był już dobrze po 80...

Pamiętam jak zawsze proponował, żeby po narciarsku zwracać się do niego po imieniu - nigdy nie przeszło mi to przez gardło bez "Pan"...

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By ROADJOKER
   Cześć, szukam czegoś do parku, mam okazję "dojeździć" Rossignole S3 z 2012. Czy do parku się nadadzą?
  • By Ledzian
   Syn wyrósł z nart i zaczynami szukać następnych.
   Dane: wzrost: 168 (rośnie, więc lepiej założyć 170), waga: 50 (rośnie wolno), sprawny, jeździć umie (teraz mial juniorskie gs).
   Bardziej kręci go skakanie, jakieś rurki i jazda po lesie (przy trasie) niż jazda po trasie. Najbardziej to ta jazda po laskach przy stoku. Usypać jakąś "hope". Szukamy, więc czegoś co pogodzi freestyle i freeride - powinno się udać (teraz dawał rade na tych co miał =juniorski gs 🙂 nawet jak był mniejszy/lżejszy), bo ani nie będzie to wyczynowy freestyle i nie wiadomo jakie skoki (choć mniejsze na pewno będą), ani ekstremalny freeride. Problem jest taki, że do tej pory, o tego typu nartach nie czytałem za dużo.
   Może polecić jakieś narty do tego typu zastosowań? Jaka długość? Na co patrzeć? Tak zakładam (czysto teoretycznie/laik), że rockery+piętki+coś około 85-95 pod butem i 165 długie. Słysznie?
   Trzeba jakieś wiązania specjalne? Buty (teraz ma Langi RS 90)? 
   Ps. Zakładam też wypożyczanie (szczególnie teraz)... ale też trzeba wiedzieć, o co prosić.
  • By JC
   Drugi dzień mojego pobytu w dolinie Paznaun. Pogoda postanowiła, że pozamyka trasy i wyciągi w Ischgl, zostawiając mi do dyspozycji tylko niewielką część ośrodka narciarskiego Kappl. To moja druga wizyta w Kappl i drugi raz śnieg próbuje mnie zasypać .
   Zapraszam także do Schatzi - najsłynniejszego baru ApresSki w Ischgl.
    
  • By Shielded
   Jak w tytule kupię narty all mountain ok. 90mm pod butem. Inne propozycje prócz tych podanych również rozważę. Stan tylko bardzo dobry, celujący. Piszcie, na pewno się dogadamy 😛
   Pozdrawiam!
  • By pinky_ok
   Trasa: Złatna - Trzy Kopce - Hala Stefanka (zjazd) - Rysianka - Złatna
   Piękny zimowy krajobraz. 10 cm świeżego śniegu (poza górną częścią Rysianki - wywiane), zjazd do samego dołu (z 30 metrowym przejściem po drodze).


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...