Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

KIEDY JECHAĆ W ALPY? - terminy ferii w EU


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, artix napisał:

Zbliża się trochę zimniejszy front, ale do  końca tygodnia  wiele się nie poprawi. Odmawiam śniadania w hotelu i będziemy startować na pierwsze gondole. Chyba tylko to jest w stanie nam pomóc. 

Jeśli tak to na Kronplatzu gondola Olang 1+2 rusza o 8:15, pozostałe o 8:30 :) zawsze 1 zjazd więcej w super warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MarioJ napisał:

Moim zdaniem optymalne są tylko małe ośrodki (tak do 50km tras) na luty.

Najlepiej było na wolnych krzesłach w Speiereck, mało ludzi i bez kolejek a trasy i pogoda super. Również w Katschbergu było bardzo luźno, gdzie są trzy szybkie krzesła.

Aineck z trzema gondolami dość popularny, ale to nie był uciążliwy tłok.

W Nassfeld jest rzeczywiście trochę za dużo tych ludzi, kolejka do pierwszej gondoli Millenium na 45 min stania.

 

45 minut - masakra

To jakie są te 50km żeby było blisko siebie - mogę jeździć autem. 

Dla mnie w 2024 będzie to ostatni tydzień lutego/ferii. Włosi bez ferii, wiedeń bez ferii i Bawaria też, więc może nie będzie  wszędzie tak tłoczno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matist napisał:

45 minut - masakra

To jakie są te 50km żeby było blisko siebie - mogę jeździć autem. 

Dla mnie w 2024 będzie to ostatni tydzień lutego/ferii. Włosi bez ferii, wiedeń bez ferii i Bawaria też, więc może nie będzie  wszędzie tak tłoczno.

 

możesz tutaj: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, matist napisał:

Ciekawy ośrodek, ale szukam czegoś z przewagą niebieskich lub choć pół na pół,  a tutaj czerwono aż strach

 

Ja przyjąłem metodę, że jak nie będzie niebieskich tras w ośrodku, to będzie trzeba jeździć po czerwonych. 😁

To apropo mojej córki. Oczywiście wcześniej ją przygotowałem edukacyjnie do tego wyzwania. 

 

P.S. Część czerwonych jest w praktyce niebieska. Np. cała A1 w Aineck jest niebieska, bez ścianek.

Oczywiście rozumiem Twoje dylematy, to jest Twoja decyzja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Annaa napisał:

Dziś na lodowiec Hintertux wjechało około 7000 gości.  Obecnie, - 4 stopnie na Gefrorene-Wand 3250m  . Sommerbergalm 2100m + 2 . Warunki narciarskie b.dobre.🙃⛷️

Chciałbym mieć tu lodowiec w pobliżu 😆

 

DSC_6301.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Kronplatz za 189 euro plus parking  😆

Momentami z rana było tyle ludzi na szycie, że trzeba było stać w kolejce aby zjechać. 

W tym terminie i przy takiej pogodzie naprawdę odradzam. Lepiej będzie w Białce 😜

Mam też dużo ładnych zdjęć, ale one nie oddadzą prawdy o obecnej sytuacji we Włoszech. 

 

DSC_6337.JPG

DSC_6341.JPG

DSC_6335.JPG

DSC_6425.JPG

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 5
  • Confused 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artix napisał:

Właśnie jadę na Sellaronda. Mogę Ci zrobić parę pięknych zdjęć z rana z pustymi stokami 😜

a zdjęcia chętnie - możesz wrzucić więcej

Na Porta Vescovo w Arabbie i Saslongu w Gardenie powinny być najlepsze warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo terminów ferii, sytuacja w Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Byłem 11.02-18.02 i ten termin mogę zdecydowanie polecić. Ludzi umiarkowanie, wszędzie na bieżąco, jedyne korkujące się miejsce to gondola+krzesło z Saalbach na Bernkogel. Pogoda to 6 dni słońca, z temperaturą dochodzącą do +10 w dolinach, na szczęście w nocy mrozy po -5 C to i stoki do południa trzymały dobrze. Po południu standardowo eksploracja stoków północnych. Region ogromny, w 6 dni ciężko wszystko objeździć łącznie z Zell am See. Ostatniego dnia nie było mrozu w nocy i warunki od razu kiepskie. Fajny wypad przed najazdem watahy Niemców i Holendrów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maxi69king napisał:

A propo terminów ferii, sytuacja w Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Byłem 11.02-18.02 i ten termin mogę zdecydowanie polecić. Ludzi umiarkowanie, wszędzie na bieżąco, jedyne korkujące się miejsce to gondola+krzesło z Saalbach na Bernkogel. Pogoda to 6 dni słońca, z temperaturą dochodzącą do +10 w dolinach, na szczęście w nocy mrozy po -5 C to i stoki do południa trzymały dobrze. Po południu standardowo eksploracja stoków północnych. Region ogromny, w 6 dni ciężko wszystko objeździć łącznie z Zell am See. Ostatniego dnia nie było mrozu w nocy i warunki od razu kiepskie. Fajny wypad przed najazdem watahy Niemców i Holendrów.

 😔 sorry, pomyłka a nie da się usunąć. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnych zdjęć nie będzie. Będą normalne 😜

Ludzi od groma. Stoki trzymały tak do 12:00. Później na czerwonych już muldy po pas. 

Żeby nie było tak negatywnie. Cała Sella Ronda pierwszy klasa. Stoki, krajobraz, jedzenie. 

Jest mega drogo, ale przy mniejszym obłożeniu i zimowej aurze, pewnie można szybko o tym zapomnieć 😉

 

 

DSC_6474.JPG

DSC_6458.JPG

DSC_6450.JPG

Screenshot_20230224-190917.png

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, artix napisał:

jest mega drogo, ale przy mniejszym obłożeniu i zimowej aurze, pewnie można szybko o tym zapomnieć 😉

Jak się dobrze pokombinuje, to i drożyznę można ominąć 😉 

Faktycznie, styczeń tam jest bardzo OK.  Ludzi niewiele, a i "rondowe" odcinki tras bez problemu dawały radę do popołudnia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 17:56, Greg napisał:

Jak się dobrze pokombinuje, to i drożyznę można ominąć 😉 

Faktycznie, styczeń tam jest bardzo OK.  Ludzi niewiele, a i "rondowe" odcinki tras bez problemu dawały radę do popołudnia. 

A jak omijasz skipass za 74 euro? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

A jak omijasz skipass za 74 euro? :D

Ano kupuję w styczniu, przez internet - na 7 dni za 338 E, co daje ~48 E za dzień :)

Mieszkając na Selli traktuję ją jak dojazdówkę, każdego dnia śmigając gdzie indziej...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...