Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ubezpieczenie - czy warto wykupić dwie polisy w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam adminów forum że nie jest to może najlepszy dział ale lepszego nie znalazłem. 

Wyjeżdżam na narty do Włoch z biurem podróży gdzie odraz miałem wykupione ubezpieczanie kosztów leczenia, OC i NNW. jakaś wersja podstawowa rozszerzona o koszty rezygnacji. 

Kwoty ubezpieczenia w/w polisie nie są wysokie, dlatego pomyślałem żeby wykupić jeszcze jedno ubezpieczenie w PZW Wojażer. 

W PZU zawsze dostałem najlepszą ofertę jak jechałem bez biura podróży.

Mam tylko jedną poważną wątpliwość. Czy można korzystać z ubezpieczenia OC i NNW z kilku towarzystw.  W przypadku ubezpieczenia na życie możesz mieć kilka polis.

W przypadku polis majątkowych np ubezpieczanie samochodu lub domu jeżeli szkoda jest wypłacona z jednego towarzystwa ubezpieczeniowego z drugie już nie dostaniesz nic. 

A jak będzie w przypadku polis podróżnych chodzi głownie o koszty leczenia KL i OC 

Może jest tutaj ktoś z branży ubezpieczeniowej i nam rozjaśni temat 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

Tylko w przypadku kosztów leczenia musisz zgłosić zdarzenie do obu TU, najlepiej jak będziesz korzystał z tego gdzie masz większą sumę na KL. A drugie TU tylko poinformujesz, że doszło do zdarzenia i w przypadku wyczerpania sumy być może będziesz korzystał z ich polisy.

W przypadku NNW roszczenie musisz zgłosić do 3 lat od daty zdarzenia - najlepiej po zakończeniu leczenia - można korzystać z kilku polis i z każdej dostaniesz odszkodowanie zgodnie z kwotą przyznaną przez TU.

W przypadku OC - sumy gwarancyjne również się zsumują, jeśli poszkodowany będzie miał tak wysokie roszczenie, że z jednej polisy nie starczy to uruchamiasz drugą.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, moloo napisał:

Można.

Tylko w przypadku kosztów leczenia musisz zgłosić zdarzenie do obu TU, najlepiej jak będziesz korzystał z tego gdzie masz większą sumę na KL. A drugie TU tylko poinformujesz, że doszło do zdarzenia i w przypadku wyczerpania sumy być może będziesz korzystał z ich polisy.

W przypadku NNW roszczenie musisz zgłosić do 3 lat od daty zdarzenia - najlepiej po zakończeniu leczenia - można korzystać z kilku polis i z każdej dostaniesz odszkodowanie zgodnie z kwotą przyznaną przez TU.

W przypadku OC - sumy gwarancyjne również się zsumują, jeśli poszkodowany będzie miał tak wysokie roszczenie, że z jednej polisy nie starczy to uruchamiasz drugą.

Dzięki za odpowiedź..

Jak zadzwoniłem na infolinie PZU to zostałem poinformowany że druga polisa PZW Wojażer  nic nie dale bo się to nie sumuje. Ale Pani z infolinii sama nie była pewna gdzieś się tam konsultowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moloo  jesteś z branży ubezpieczeniowej? 

Powiedzeń jak to jest z chorobami przewlekłymi.

Kiedy mamy do czynienia z zaostrzeniem przewlekłej choroby a kiedy jest nagłe zachorowanie spowodowane przewlekłą choroba.

Nie wiem czy jasno sformułowałem pytanie może spróbuje wymyśleć jakiś przykład. 

Edytowane przez darekas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, darekas napisał:

Dzięki za odpowiedź..

Jak zadzwoniłem na infolinie PZU to zostałem poinformowany że druga polisa PZW Wojażer  nic nie dale bo się to nie sumuje. Ale Pani z infolinii sama nie była pewna gdzieś się tam konsultowała. 

PZU robi wszystko, żeby nie doprowadzać do takich sytuacji, dlatego niechętnie wystawia kilka polis NNW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, darekas napisał:

Powiedzeń jak to jest z chorobami przewlekłymi.

Kiedy mamy do czynienia z zaostrzeniem przewlekłej choroby a kiedy jest nagłe zachorowanie spowodowane przewlekłą choroba.

Nie wiem czy jasno sformułowałem pytanie może spróbuje wymyśleć jakiś przykład. 

Z reguły każde TU ma definicję zdarzenia w Ogólnych Warunkach - dla przykładu u jednego z nich :

zaostrzenie choroby przewlekłej – powstałe w sposób nagły, po przekroczeniu granicy Rzeczpospolitej Polskiej, zaostrzenie lub powikłanie
choroby przewlekłej, wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej, w związku z którym nastąpiła konieczność poddania się leczeniu przed
zakończeniem podróży zagranicznej;

Trzeba czytać definicje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...