Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francja czy warto?


gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po letniej przerwie. Chciałbym prosić o opinię na temat ośrodków francuskich: Valmienier, Les Orres, Les Sybilles i Val Cenis.

Chodzi mi o ogólne wrażenia czyli jakość kwater (uściślając- przestronność, aby nie wpakować się w 4 osoby, w coś co mieści 2) , jakość przygotowania i zabezpieczenia tras, trudność dojechania na miejsce i ogólnie +/-.

Dla większości tereny pozatrasowe nie będą raczej atrakcją, z uwagi na niedostateczne umiejętności, choć jako element nauki / zdobycia doświadczenia może wskazane...

Uczestnicy wypadu to: 2/4 początkujacy+, 1/4 początki średniozaawansowania i 1/4 średnio i zaawansowani.

Z góry dziękuję, za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gabrik napisał:

Witam po letniej przerwie. Chciałbym prosić o opinię na temat ośrodków francuskich: Valmienier, Les Orres, Les Sybilles i Val Cenis.

Chodzi mi o ogólne wrażenia czyli jakość kwater (uściślając- przestronność, aby nie wpakować się w 4 osoby, w coś co mieści 2) , jakość przygotowania i zabezpieczenia tras, trudność dojechania na miejsce i ogólnie +/-.

Dla większości tereny pozatrasowe nie będą raczej atrakcją, z uwagi na niedostateczne umiejętności, choć jako element nauki / zdobycia doświadczenia może wskazane...

Uczestnicy wypadu to: 2/4 początkujacy+, 1/4 początki średniozaawansowania i 1/4 średnio i zaawansowani.

Z góry dziękuję, za wskazówki.

Temat rzeka , ośrodki wielokrotnie opisane na forach narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gabrik napisał:

Wiesz szukałem filmików, ale te co znalazłem w większości dość leciwe. Będę jeszcze z wyszukiwarki forumowej coś szukał 

A to dlatego, że od wielu lat Francja nie promuje się na rynku polskim, klientów przejęły Austria, Włochy, a nawet Szwajcaria, czy... Andora. Po drugie Francja jest droższa od tych kierunków, a podejście do klienta pozostawia wiele do życzenia. Kiedy w Szwajcarii rozmawiam o cenach, bardzo często odpowieadają... pojedź do Francji ;).

Oczywiście góry, stoki mają doskonałe, ale, jak widać, to nie wystarczy, aby przyciągnąć narciarzy. 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JC napisał:

A to dlatego, że od wielu lat Francja nie promuje się na rynku polskim, klientów przejęły Austria, Włochy, a nawet Szwajcaria, czy... Andora. Po drugie Francja jest droższa od tych kierunków, a podejście do klienta pozostawia wiele do życzenia. Kiedy w Szwajcarii rozmawiam o cenach, bardzo często odpowieadają... pojedź do Francji ;).

 

Cześć 

Czyli nie byłeś a piszesz coś tam zasłyszanego…hm !?

Równie dobrze mogę odbić piłeczkę i napisać ze Swiss bije na głowę FR cenami . Markety FR w dolinach są dużo tańsze jak ceny marketów w Swiss ba nawet w BE. Wynajem apartamentów czy pokoi hotelowych to już indywidualne klimaty budżetowe, każdy znajdzie co chce. Francuzi maja wystarczająca ilość Brytyjczykówi Benelux  z kasa plus turystyka z całego świata . 
 

Dla mnie amatora trzech sezonów to kierunek narciarski na pierwszym miejscu. Później już cała reszta alpejska . Oczywiście każdy lubi to co lubi.

Warto odwiedzić a nastepnie pisać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabrik odp. czy warto-oczywiście że warto!

ceny skipassów to +-5€ drożej za dzienny jak w AT,reszta wedle własnego budżetu . Czym wyżej tym lepiej oczywiście, gwarancja naturalnego a nie kaszy zmieszanej z naturalnym . To już istotna różnica . Dla mnie w tych czasach to istotna przewaga . Byłem w marcu w Swiss ,połowa ośrodka nieczynna. Cena skipassów ta sama. Kiełbasa z ziemniakami 35 franków a ktoś mówi ze fr drogie,choć  fakt AT zdecydowanie tańsze w jedzeniu na stoku . I tylko tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Cześć 

Czyli nie byłeś a piszesz coś tam zasłyszanego…hm !?

Warto odwiedzić a nastepnie pisać.

pozdrawiam

Czyli, co? Mam Ci wysłać zdjęcia z 3 Dolin, Chamonix, Avoriaz, Les Contamines...? Czy poszukać świadków, którzy zaświadczą, że byłem?
Jeżeli napisałem, że byłem, to byłem i mam swoją opinię na temat Francji.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

znajdź mi proszę gdzieś w Austrii 6 osobowy apartament z basenem za 400 euro na tydzień ale tak położony że będę narty zapinał przy wejściu

Nie muszę szukać, bo zanim ty tam dojedziesz, ja spędzę dwa dni na nartach w Austrii.

To, że Francja oferuje tanią szuflandię, to oczywista, oczywistość. Dlatego jeździli tam nasi rodacy spędzając dwa dni w autobusach. 

LPERRON-Edelweiss-47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JC napisał:

Czyli, co? Mam Ci wysłać zdjęcia z 3 Dolin, Chamonix, Avoriaz, Les Contamines...? Czy poszukać świadków, którzy zaświadczą, że byłem?
Jeżeli napisałem, że byłem, to byłem i mam swoją opinię na temat Francji.

Bez emocji w swoim wcześniejszym tekście napisałeś o szwajcarskich pogawędkach  ..nie potrzebuje zdjęć -wierzę, czytam relacje czasem obejrzę ośrodek który nagrywasz,wszystko ok  jesteś w branży a ja jestem tego świadomy .

Ja również byłem, wiec mam również porównanie i z Twoja opinia się nie zgadzam. Jeżeli spijasz piankę z innych kierowników to super i Twoje prawo, robisz dobrą robotę ,ale musisz mieć świadomość ze dostaniesz ripostę jeżeli inny uważa inaczej. A ja uważam inaczej. 
Pisanie o jakiejś niegościnności francuzów jest nadużyciem słownym a w Twoich ustach brzmi śmiesznie . W Twoich, dlatego ze promujesz narciarstwo  w Polsce od lat.
 

Napisze tak Jacku, pokaż rodakom kierunek Francuzki a zobaczysz jak realia rezerwacyjne się zmienią 😉  

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Victor napisał:

Ja również byłem, wiec mam również porównanie i z Twoja opinia się nie zgadzam. Jeżeli spijasz piankę z innych kierowników to super i Twoje prawo, robisz dobrą robotę ,ale musisz mieć świadomość ze dostaniesz ripostę jeżeli inny uważa inaczej. A ja uważam inaczej. 
Pisanie o jakiejś niegościnności francuzów jest nadużyciem słownym a w Twoich ustach brzmi śmiesznie . W Twoich, dlatego ze promujesz narciarstwo  w Polsce od lat.

Każdy ma prawo do subiektywnej opinii i można się z nią zgadzać lub nie, ale trzeba szanować. Co do Francji, to niestety spotkałem się tam z licznymi przejawami lekceważenia klientów i osobiście tego doświadczyłem: w hotelach, restauracjach, sklepach.

Tereny narciarskie mają znakomite i to potwierdzam, ale niestety podejście do klienta jest słabe. Być może wkróce odwiedzę Francję ponownie i będę musiał zweryfikować swoją opinię... oby!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JC napisał:

Być może wkróce odwiedzę Francję ponownie i będę musiał zweryfikować swoją opinię... oby!

Tego Ci życzę .

4 minuty temu, JC napisał:

Co do Francji, to niestety spotkałem się tam z licznymi przejawami lekceważenia klientów i osobiście tego doświadczyłem: w hotelach, restauracjach, sklepach.

Bywam od 20 lat ,od trzech narciarsko nie wiem o czym piszesz, totalnie dwa światy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Victor skoro jak wnioskuję znasz temat (a i na Sylwka się wybierasz :) ), masz może coś konkretnego do zaproponowania? Czy te co wymieniłem będą ok? Poczytam sobie jeszcze rekomendacje @Jeeb. Wychodzi mi 1800 km w jedną, ale ekipa jest zdecydowana, a jazda autem to dla mnie chleb powszedni i bułka z masłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gabrik napisał:

skoro jak wnioskuję znasz temat (a i na Sylwka się wybierasz :) ), masz może coś konkretnego do zaproponowania? Czy te co wymieniłem będą ok? Poczytam sobie jeszcze rekomendacje @Jeeb. Wychodzi mi 1800 km w jedną, ale ekipa jest zdecydowana, a jazda autem to dla mnie chleb powszedni i bułka z masłem.

Przykro mi,ale nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania. Francja narciarsko jest dla mnie odkryciem i żeby coś o niej więcej powiedzieć trzeba mi długich lat odkrywczych( kto szuka znajdzie rewelacyjna ofertę wyjazdową) . Jedno wiem,narciarsko warto nawet w dodaniu pare km, a kiedy jest więcej kierowców kierunek zdecydowanie przedni . Nie od dziś 3 doliny, są na pierwszym miejscu światowych  ON  narciarskich- to coś mówi samo przez się …. 🤣

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gabrik napisał:

@Victor skoro jak wnioskuję znasz temat (a i na Sylwka się wybierasz :) ), masz może coś konkretnego do zaproponowania? Czy te co wymieniłem będą ok? Poczytam sobie jeszcze rekomendacje @Jeeb. Wychodzi mi 1800 km w jedną, ale ekipa jest zdecydowana, a jazda autem to dla mnie chleb powszedni i bułka z masłem.

Te 1 800km to już jest co jechać, z mojego miasta w krainie ziemniaka mam do Austrii do 1 000km na lodowce. Kolejne 800km to już razem prawie doba w aucie i jazda non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gabrik napisał:

Narazie ustaliłem, że top to  Val Thorens, Les 2 Alpes, ponoć Les Sybelles to 2 liga...szukam dalej

Les Sybelles to trzecia liga.

Top to Espace Killy, Paradiski i 3V też Aquille du Midi

Niżej Les2Alpe, Portes Du Soleil, może Alpe d'Huez

W lidze freeridowej oprócz wspomnianego Aiguille du midi, Chamonix- Grand Montets no i oczywiście La Meije (La Grave)

Moim zdaniem do Francji warto się wybrać wyłącznie do tych najlepszych ośrodków (i nie dziwić się, ze w części z nich jest skansen wyciągowy).  Reszta nie jest warta tej koszmarnej odległości bo w Austrii stacje są lepsze i bez porównania bardziej przepustowe.

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gabrik napisał:

@Victor skoro jak wnioskuję znasz temat (a i na Sylwka się wybierasz :) ), masz może coś konkretnego do zaproponowania? Czy te co wymieniłem będą ok? Poczytam sobie jeszcze rekomendacje @Jeeb. Wychodzi mi 1800 km w jedną, ale ekipa jest zdecydowana, a jazda autem to dla mnie chleb powszedni i bułka z masłem.

Jaki ma być termin wyjazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Ja we Francji nie byłem, ale w zeszłym sezonie w marcu była koleżanka w VT. Podobno bajka - mało ludzi, dużo śniegu. Tylko ta odległość.

Zupełnie szczerze - nie rozumiem do końca problemu odległości. Do włoskich ośrodków mam średnio 1200-1400 (I bardzo je lubię), więc te 400 km więcej nie jest czymś decydującym dla mnie, choć owszem, to z 20 godzin podróży. Nie uparłem się na Francję, ale jakoś tak grupą trochę nas kusi coś nowego. Jeśli po wywiadzie okaże się, że takie Le Sybelles czy Les Orres, to lipa, a La Plagne np bardzo drogie, to poszukam Włoch lub Austrii. Dlatego już bardzo dziękuję za Wasze opinie, bo są bardzo pomocne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wujot napisał:

Les Sybelles to trzecia liga.

Top to Espace Killy, Paradiski i 3V też Aquille du Midi

Niżej Les2Alpe, Portes Du Soleil, może Alpe d'Huez

W lidze freeridowej oprócz wspomnianego Aiguille du midi, Chamonix- Grand Montets no i oczywiście La Meije (La Grave)

Moim zdaniem do Francji warto się wybrać wyłącznie do tych najlepszych ośrodków (i nie dziwić się, ze w części z nich jest skansen wyciągowy).  Reszta nie jest warta tej koszmarnej odległości bo w Austrii stacje są lepsze i bez porównania bardziej przepustowe.

 

Czyli Wujot opierając się na Twoim doświadczeniu, te co wymieniłem nie warte wyprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, gabrik napisał:

Zupełnie szczerze - nie rozumiem do końca problemu odległości. Do włoskich ośrodków mam średnio 1200-1400 (I bardzo je lubię), więc te 400 km więcej nie jest czymś decydującym dla mnie, choć owszem, to z 20 godzin podróży.dzo drogie, to poszukam Włoch lub Austrii. Dlatego już bardzo dziękuję za Wasze opinie, bo są bardzo pomocne.

Mieszkam w Bielsku i ode mnie do np. Val Thorens jest 1600 km. Do Val Gardeny 950 km. To spora różnica. W obie strony daje 1300 km dodatkowych - oczywiście, jeżeli ktoś mieszka blisko zachodniej granicy, będzie ona mniejsza. Do tego dochodzi dodatkowo: paliwo, opłaty za autostrady, czas i zmęczenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gabrik napisał:

Zupełnie szczerze - nie rozumiem do końca problemu odległości. Do włoskich ośrodków mam średnio 1200-1400 (I bardzo je lubię), więc te 400 km więcej nie jest czymś decydującym dla mnie, choć owszem, to z 20 godzin podróży. Nie uparłem się na Francję, ale jakoś tak grupą trochę nas kusi coś nowego. Jeśli po wywiadzie okaże się, że takie Le Sybelles czy Les Orres, to lipa, a La Plagne np bardzo drogie, to poszukam Włoch lub Austrii. Dlatego już bardzo dziękuję za Wasze opinie, bo są bardzo pomocne.

no i dobrze że kombinujesz szukając czegoś nowego

zobacz na tej stronie można łatwo porównać sobie ośrodki i ceny

Altaviva - Tignes (ski-france.com)

ja osobiście na pierwszy w życiu wyjazd do Francji wybrałem Val dIsere i zostałe fanem francuskich ośrodków

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, JC napisał:

Mieszkam w Bielsku i ode mnie do np. Val Thorens jest 1600 km. Do Val Gardeny 950 km. To spora różnica. W obie strony daje 1300 km dodatkowych - oczywiście, jeżeli ktoś mieszka blisko zachodniej granicy, będzie ona mniejsza. Do tego dochodzi dodatkowo: paliwo, opłaty za autostrady, czas i zmęczenie.

 Jacku, ja jestem "Góral z Mazowsza" i wszędzie daleko i mam ten wielki minus, że w przeciwieństwie do większości, z uwagi na krótki staż narciarski, jak mawiają w d..byłem i g...widziałem. 

Oczywiście wezmę także koszty podane przez Ciebie pod uwagę i głównie opinie o francuskich realiach. Do takiego Les Orres, to za cenę skipassu np.w Saalbach mam jeszcze kwaterę. Te topowe jak La Plagne czy tym podobne, to już ceny o 100% wyższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...