Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francja czy warto?


gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, zaj napisał:

Czy ta odpowiedź coś wnosi?

znacznie więcej niż Twoja uwaga - popatrz jak ładnie wątek się rozwinął

53 minuty temu, zaj napisał:

A co myślicie o Val D'Isere w styczniu? Śnieg z pewnością gwarantowany. 

najlepszy ośrodek narciarski we Francji o każdej porze zimy i wiosny

54 minuty temu, zaj napisał:

Da się tam znaleźć lokum dla 2 osób? 

https://pl.ski-france.com/teren-narciarski-tignes-val-d-isere/val-d-isere/villaret-c/

55 minut temu, zaj napisał:

Jak wyglada dojazd?

droga asfaltowa

56 minut temu, zaj napisał:

Ktos próbował samochodem?

wielokrotnie i zawsze trafiłem

56 minut temu, zaj napisał:

Macie coś do polecenia?

patrz link powyżej

57 minut temu, zaj napisał:

Czy wyciągi w Val D'Isere są nowoczesne?

57 minut temu, zaj napisał:

Przykładają się do ratrakowania?

z wyjątkiem czarnych

58 minut temu, zaj napisał:

Ceny w knajpach - o ile pamiętam chyba porażają trochę...

górna półka ale taniej niż w Zermatt

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

znacznie więcej niż Twoja uwaga - popatrz jak ładnie wątek się rozwinął

najlepszy ośrodek narciarski we Francji o każdej porze zimy i wiosny

https://pl.ski-france.com/teren-narciarski-tignes-val-d-isere/val-d-isere/villaret-c/

droga asfaltowa

wielokrotnie i zawsze trafiłem

patrz link powyżej

z wyjątkiem czarnych

górna półka ale taniej niż w Zermatt

- chyba nie dlatego się rozwinal

- takiej odpowiedzi oczekiwałem!

- Dzieki za link

- znaczy odsniezaja

- cieszę sie

- Dzieki za pozostałe info

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzawszy link od @Jeeb za który jeszcze raz dziękuję mam kilka pytań co do Val d'Iser/Tignes:

- wszędzie piszą, że parkingi są płatne - czy to oznacza, że parkuję pod budynkiem czy w jakimś zbiorczym?

- jaka może być cena parkingu?

- opłaca się w ogóle używać samochodu podczas pobytu?

- rozumiem, że w stacjach są i knajpy i sklepy spożywcze

- warto wybrać się na wycieczkę do sąsiednich 3 dolin albo Paradaski? kiedyś można było taki jeden dzień dokupić za niewielką dopłatą

- Lepsze do mieszkania Val d'Isere czy Tignes lub Val Claret?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaj napisał:

Przejrzawszy link od @Jeeb za który jeszcze raz dziękuję mam kilka pytań co do Val d'Iser/Tignes:

- wszędzie piszą, że parkingi są płatne - czy to oznacza, że parkuję pod budynkiem czy w jakimś zbiorczym?

- jaka może być cena parkingu?

- opłaca się w ogóle używać samochodu podczas pobytu?

- rozumiem, że w stacjach są i knajpy i sklepy spożywcze

- warto wybrać się na wycieczkę do sąsiednich 3 dolin albo Paradaski? kiedyś można było taki jeden dzień dokupić za niewielką dopłatą

- Lepsze do mieszkania Val d'Isere czy Tignes lub Val Claret?

- zależy od miejscówki, możesz znaleźć jakąś kwaterę z własnym parkingiem, ale raczej zbiorczy

https://en.tignes.net/holidays/car-parks

- wg powyższej strony stówka za tydzień w Tignes

- nie, bo i po co? :)

- są sklepy typu Sherpa/Spar/Carrefour Montagne... całkiem spore, droższe niż dyskonty poza stacjami, ale bez tragedii

- raczej nie... na każdy z tych ośrodków warto poświęcić tydzień

- imho, Tignes (Val Claret to też Tignes), ze względu na "praktyczność trasową"... z kolei Val d'Isere jest na pewno bardziej przytulne

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 km w dół doliny jest

https://maps.app.goo.gl/3RHpYMX1tjK7UdR77?g_st=ic

10km dalej czyli 50km od Tignes lub  Vd’I jest

https://maps.app.goo.gl/JXkmqFnowF9DVHbw7?g_st=ic
 
Markety są do 20. Smiało po nartach można pojechać autem zrobic potrzebne zakupy  i wrócić do góry,ceny mocno różnią się od tych mniejszych sklepów  na miejscu. . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Victor napisał:

40 km w dół doliny jest

w Bourg-Saint-Maurice jest tani SUPER U na skrzyżowaniu z drogą do Les Arc i jeszcze LIDL niedaleko dworca kolejowego.

Z bezpłatnymi parkingami z roku na rok gorzej, przed pandemią był jeszcze w Tignes les Boises przy trasie narciarskiej ale może być że teraz będzie płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Victor napisał:

40 km w dół doliny jest

https://maps.app.goo.gl/3RHpYMX1tjK7UdR77?g_st=ic

10km dalej czyli 50km od Tignes lub  Vd’I jest

https://maps.app.goo.gl/JXkmqFnowF9DVHbw7?g_st=ic
 
Markety są do 20. Smiało po nartach można pojechać autem zrobic potrzebne zakupy  i wrócić do góry,ceny mocno różnią się od tych mniejszych sklepów  na miejscu. . 

Dzięki!

40km - to sugeruje aby przyjechać już z pełnym bagażnikiem wszystkiego.... Ale ze 2 razy na wyjazd fajnie jest zrobić zakupy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zaj napisał:

Dzięki!

40km - to sugeruje aby przyjechać już z pełnym bagażnikiem wszystkiego.... Ale ze 2 razy na wyjazd fajnie jest zrobić zakupy

szkoda czasu - conajmniej 4 godzny zmarnowane

Lepiej zbuduj bałwana, pospaceruj albo idz na basen

https://www.tignes.net/activites/lagon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 14:32, zaj napisał:

40km - to sugeruje aby przyjechać już z pełnym bagażnikiem wszystkiego.... 

Bez przesady(to godzina jazdy w jedną stronę z piękną krętą drogą ), w fr masa produktów w marketach jest tańsza niż w PL . Do tego pytałeś czy jest sens jechać do 3D,odpowiem tak-jeżeli jedziesz do Tignes i Vd’I na tydzień to nie ma sensu a jeżeli powyżej tygodnia to śmiało możesz wyskoczyć a przy okazji we wskazanych marketach zrobisz sobie zakupy(wszytko po drodze) masz 2w1 ! 
 A! Parking jest darmowy przez pierwsze dwie godziny a z doświadczenia parkuj  tylko w ciepłym garażu  chyba że lubisz  łopatować to pod gołym możesz parkować . IMG_5048.thumb.jpeg.964568c8f3d265e77f759d86fb3648fb.jpeg
Duży parking bez rezerwacji( nie jest konieczna) masz w Val Claret jest ciut droższy (centy) niż na zewnątrz a warto! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 24.08.2023 o 11:13, Wujot napisał:

Tego skansenu w Austrii jest naprawdę mało

Nie żebym się czepiał , ale wczoraj przeglądałem kamery z AT(Zillertal) i na jednej trafiłem taką kanapę  😉IMG_9799.jpeg.7537492b0404e30ee11ccdb6a4d3a672.jpeg

Pomijam już te armaty które totalnie mnie …,😡

Co do FR to w Tignes 2100 już bajecznie się zrobiło IMG_9803.thumb.jpeg.bbd142d07d1ec1262456b6552a945716.jpeg

Val Claret IMG_9804.thumb.jpeg.ace7117aefa5545f035fce70f414f63e.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pozwolę sobie odkurzyć temat...

Chcemy jechać pierwszy raz w 2 osoby do Francji na narty, zachęceni naszym letnim wyjazdem 3 tygodniowym - Francja nas zachwyciła a najbardziej kuchnia i ludzie ! Jako nasz cel wybraliśmy sobie 3 Doliny - Les 3 Valees. Interesuje nas termin 10.02-17.02 z bazą w Meribel - wydaje nam się optymalne jako środek całego ośrodka - chcemy zwiedzić także Val Thorens oraz Courchevel wiec logistycznie dobrze to wygląda. Jeśli chodzi o nocleg - nie wiem jak się za to zabrać. Baza noclegowa jest ogromna. Warto brać hotel czy może chalet ? Gdzie najlepiej ich szukać ? Chętnie usłyszę pomocne uwagi od doświadczonych forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maxi69king napisał:

Pozwolę sobie odkurzyć temat...

Chcemy jechać pierwszy raz w 2 osoby do Francji na narty, zachęceni naszym letnim wyjazdem 3 tygodniowym - Francja nas zachwyciła a najbardziej kuchnia i ludzie ! Jako nasz cel wybraliśmy sobie 3 Doliny - Les 3 Valees. Interesuje nas termin 10.02-17.02 z bazą w Meribel - wydaje nam się optymalne jako środek całego ośrodka - chcemy zwiedzić także Val Thorens oraz Courchevel wiec logistycznie dobrze to wygląda. Jeśli chodzi o nocleg - nie wiem jak się za to zabrać. Baza noclegowa jest ogromna. Warto brać hotel czy może chalet ? Gdzie najlepiej ich szukać ? Chętnie usłyszę pomocne uwagi od doświadczonych forumowiczów. 

Pomysł dobry tylko że Twój termin to środek francuskich ferii i większość tanich noclegów będzie już zajęta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maxi69king napisał:

Cena noclegu nie stanowi problemu. Zakres 1000-1500E wchodzi w rachubę za 7 nocy. Mam coś na tapecie w okolicach Telesiege Morel w Meribel. Obawiać się tłumów czy da się tak ułożyć dzień aby omijać "zakorkowane" miejsca ?

Meribel to optymalne miejsce na bazę noclegową jeżeli kasa nie stanowi problemu.  Sam ON z nazwy to 3D aczkolwiek jest ich cztery a z Meribel będziesz miał spokojnie w każdym kierunku bez napinki,że możesz się nie wyrobić na ostatnia powrotną „kanapę”  . Tydzień temu wróciłem z L2A -narciarzy tłum więc sądzę,że raczej będzie tłoczno . Przy głównych łącznikach może być lekki zator i kilkuminutowe stanie ale przy 600 km tras zawsze znajdziesz warianty gdzie zakorkowane miejsca ominiesz spokojnie . Tym nie zaprzątaj sobie głowy. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maxi69king napisał:

Obawiać się tłumów

właśnie wróciłem z Meribel z najbardziej obleganego tygodnia sylwestrowego i najdłużej stałem w kolejce 7 minut.

Dzień trzeba rozpoczynać punktualnie ze startem kolejek czyli o 9,

cały tłum zaczyna wylegać między 9:30 a 10:30

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

właśnie wróciłem z Meribel z najbardziej obleganego tygodnia sylwestrowego i najdłużej stałem w kolejce 7 minut.

Dzień trzeba rozpoczynać punktualnie ze startem kolejek czyli o 9,

cały tłum zaczyna wylegać między 9:30 a 10:30

To w porządeczku, tras i wyciągów jest dużo więc tłum ma się gdzie rozjechać. Jak z posiłkami ? Śniadanie wiadomo w chalet a reszta ? Jakbyście porównali cenowo do AT, IT koszty jedzenia na stoku oraz w restauracjach w mieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxi69king napisał:

To w porządeczku, tras i wyciągów jest dużo więc tłum ma się gdzie rozjechać. Jak z posiłkami ? Śniadanie wiadomo w chalet a reszta ? Jakbyście porównali cenowo do AT, IT koszty jedzenia na stoku oraz w restauracjach w mieście ?

Nie zawracaj sobie głowy drobnymi

Idziesz do knajpy na stoku płacisz ok 35 euro i jesz plus pyvko ok 10 euro.

W mieście też coś znajdzie się na każdą kieszeń….oczywiście drożej niż w AT czy innej Italy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxi69king napisał:

To w porządeczku, tras i wyciągów jest dużo więc tłum ma się gdzie rozjechać. Jak z posiłkami ? Śniadanie wiadomo w chalet a reszta ? Jakbyście porównali cenowo do AT, IT koszty jedzenia na stoku oraz w restauracjach w mieście ?

Pomnóż x 1.5

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxi69king napisał:

Jakbyście porównali cenowo do AT, IT koszty jedzenia na stoku oraz w restauracjach w mieście ?

w jakim mieście ? knajpy w "mieście" też są na stoku

Obiad z piwem (winem), kawą i deserem powinien się zmieścić poniżej 100 €.

Taniej można zjeść w przysklepowych garmażerniach lub Takeawayach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

w jakim mieście ? knajpy w "mieście" też są na stoku

Obiad z piwem (winem), kawą i deserem powinien się zmieścić poniżej 100 €.

Taniej można zjeść w przysklepowych garmażerniach lub Takeawayach

Czy to prawda, że francuskie wina są najlepsze?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...