Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

trening przygotowawTrening przygotowawczy do sportów zimowych


luke436

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio koledzy rozprawiali o roweże, ja też polecam :) poza tym jogging, trochę przysiadów, wchodzenie po schodach, rolki, a dla bardziej ambitnych siłownia, wspinaczka, basen. Grunt to się dużo ruszać i być aktywnym, bo jak prosto zza biurka wyjdziesz po roku siedzenia to ledwo sie schylisz i będzie łupać w krzyżu, kolanach itp.

Dobór treningu zależy głównie od tego co chcesz dzięki niemu osiągnąć? I na to pytanie powinieneś najpierw odpowiedzieć, by ktokolwiek mógł Ci konkretnie coś podpowiedzieć....

Pozdrowionka

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja ćwiczę na siłce od dwóch miesięcy,codziennie w domu rowerem min 30 minut,cwiczenia rozciagajace,przysiady,brzuszki itp...i juz czuje się duzo lepiej...przyznam że właściwie poruszam się samochodem w przewadze i to strasznie usypia kondycje...juz czas najwyższy brać się do roboty,bo do sezonu juz mało czasu zostało.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szachy panowie szachy... xD xD a tak na serio to Rower Rower i jeszcze raz siłownia czyli cykl przygotowawczy zawodnikow z PS :)) mam fajne filmiki jak goscie cwicza rownonwage na nartach stajac na duzych dmuchanych piłkach w butach narciarskich wyglada to na łatwe jednak kiedys sprobowałem to zrobic gdy byłem na hali w normalnych butach utrzymanie sie na piłce 2 sek było sukcesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równowaga...

Też gdzieś mam take filmiki. Na jednym z nich gość ćwiczy(ale w zwykłych butach tzn. trekingowych) przeskok z jednej piłki na drugą odbijając się równocześnie z obu nóg.Jedna z takich prób kończy się upadkiem na kręgosłup- pewnie to też element treningu; tym razem twardego londowania:( :eek:

Ps: pozdrawiam Rzeszów(Homar), w sobotę lub w niedzielę będę miał przyjemność przejeżdżać przez to piękne miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja polecam równoważnie (jakiś kawałek rury i na to deska), schodki super, no i jest takie jedno ciekawe ćwiczenie, tylko w sumie nie wiem jak je nazwać: ustawiacie sobie jakiś przedmiot(taki jakby schodek:p ) i przeskakujecie nad nim, z tym ze raz na schodek wskakujecie prawa noga(wybijacie sie) a raz lewa i tak prawo-lewo przeskakuje sie:p ważne, żeby sie wybijać nogą do wyprostu i żeby robic to płynnie, nie jakoś super szybko.Oczywiście im wyższy "schodek" tym ćwiczenie bardziej efektywne. Zalecam także obciążniki sobie trzymać w trakcie. Jest to dobre ćwiczenie na kordynacje i siłe też w sumie. Zresztą "instruktorka" to też napewno dobry trening:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trening letni jak któś dużego ogrodu nie ma zrobionego.

U mnie jest jakieś 700 m2.

Kopanie ręczne to raz. Bronowanie moim starym Audikiem, ale chodzi ino na trzy gary to z dwoma bronami dobrze obciążonymi się gotuje. No to jedna brona pas i tak jak Tomuś w 4 pancernych dawaj na pieszo. Mówię wam jak w nogi wchodzi :). Ale efekt murowany co do siły w nogach i co do skuteczności usunięcia zielska i perzu przede wszystkim, dużo skuteczniejsze od normalnego grabienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mowiąć wszystkie treningi siłowe, kardio, areoby, żadnych ćwiczeń masowych bo chyba nie o to chodzi, najlepsze to chyba juz wymienione rower, basen, egrometr- wioślarz,bieganie, i wszystkie ćwiczenia na silowni wykonywane małymi ciężarami ale z dużą ilością powtorzeń i zmniejszą niż zwykle pauza pomiędzy seriami :-)

ja osobiscie polecam wioślarza i rower bo one najbardziej dają w "kość" :) a po takim wysiłku basen i sauna to coś pięknego :-) ewentualnie masaż ukochanej kobiety:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja w Sobotę z takimi małymi 10 letnimi brzdącami na rolkach sie ścigałem przez godzinę. Powiem, że 20 kg rozpędzić nogami a moje 75 to jest różnica. Na starcie musiałem ostro śmigać, żeby za dzieciakami z tyłu nie zostać. Po 50 metrach już mogłem odpuścić. Ale nogi troszkę dziś bolą. Dziś będzie powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojecie "przygotowanie do sezonu narciarskigo" nie istnieje bo rower to moja druga pasja, tak wiec co roku jestem raczej dobrze przygotowany. Jak do tej pory nie mialem problemu z zadnymi kontuzjami narciarskimi ale nie jestem tu obiektywny bo nie wiem jak to jest byc "bez formy" w zimie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 500 km za kółkiem, a wieczorkiem godzina na rolkach i to dość ostro. Jak wróciłem do domu to żonusia pytała czy padało.:D. Jeszcze parę takich jazd i kółka nowe w rolkach trza będzie zainstalować.

A do tej firmy wysłałem zapytanie o ofertę cenową. Bardzo extra sprzęt ino drogi jak pies:

http://www.skiersedge.pl/

Jak ktoś chce to mogę na meila wysłać plik z cenami bo tu się nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...