Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Samnaun-Ischgl - opinie


Marek.m77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Raz tylko byłem w Ischgl - koniec stycznia 07 (w tym samym dniu wygraliśmy z Niemcownią w piłkę ręczną na Mś - fajnie się oglądało ten meczyk z Niemcami) - przyjechałem z Arlbergu w poszukiwaniu śniegu i muszę przyznać ze sie nie zawiodłem i samo to już uznałem za duży PLUS dla ośrodka, oczywiście na dole wiosna (tak było)- za dwa dni był ten największy opad śniegu i nigdzie już go nie trzeba było szukać... to pojechałem w Dolomity. Drugi PLUS to 2 trasy po 12 km (jedna do Samnaun, druga do Ischgl) a to sie rzadko zdarza w jednym ośrodku - potwierdzam opinie że oblegane są tylko deptaki - a obok bywa pusto... no i sakramencko drogo ale to naprawdę ekskluzywny kurort więc chyba nie może być inaczej... i jeszcze jedno: zdarzyło mi się to tylko raz (zgubiłem karnet - na szczęście 1-no dniowy) bo sakramencko wiało a i bez tego szybko jechałem - podchodzę do wagonika w Samnaun (2-piętrowy ho-ho) i myślę: no to leże - a tu niespodzianka ani tu ani nigdzie indziej nie robili mi problemów i wpuszczali bez biletu - mówiłem że zgubiłem bo wiatr itp - no problem (nota bene nie wszędzie są te bilety sprawdzane - ale w kilku miejscach tak). Chętnie bym pojechał tam jeszcze raz ale planuje zakup SSSC na cały sezon a Tyrol jest tam reprezentowany tylko przez Kitzbuchel i Zillertal Arena (i tak dobrze) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ischgl jest debesciarskie. VIP ski pasa możesz kupić jak mieszkasz w Ischgl (drogo) Sammnaun (nie zna cen kwater) lub Mathon (pomiędzy Ischgli Galtuer). VIP skipass nie pozwala na jazdę w Galtuer, a tam też jest fajnie (ale na góra 2 dni) Polecam natomiast nocną jazdę w Galtuer (oddzielny bilet) w każdą środę od 19:30 (chyba). Pełen odlot. Do mieszkania to Galtuer jest niezłe (rozsądne ceny), świetny system skibusów (10 km do Ischgl). Wsiadasz do pustego skibusa i po 15 minutach jesteś pod kolejką. Mathon też jest fajne (rozsądne ceny kwater, możliwość kupna VIP skipasa. Jeździłem tam w styczniu, lutym, marcu i kwietniu. Zawsze było super. Znajomi pojechali na tydzień i trafili na mgłę i walący śnieg. Klęli okrutnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Generalnie cała dolina to świetne miejsce i mocno lobbowałem, aby w tym roku tam jechac. W koncu beda chyba Włochy, ale nie o to... To co mi się w Ischgl najbardziej podoba to kostrukcja ośrodka. Ogromna liczba i zróżnicowanie tras przy jednoczesnej ogromnej ich dostępności. Dzięki pewnej kompaktowości, dobrym połączeniom i doskonałej infrastrukturze (jak żyję nie widziałem takiej liczby 8-osobowych wypasionych kanap, nic na mnie nie zrobilo pod wzgledem infrastruktury takiego wrazenia może poza pierwszym wyjazdem w Alpy jakies 15 lat temu) mozna sie przemiescic z jednego konca osrodka na drugi w mgnieniu oka. I nie spotkalem tam wąskich gardeł (np gdzies w strategicznym miejscu prehistoryczne 2-osobowe krzesełko walące kolana, a wlokace sie jak slimak). Moze mialem to szczescie, ze bylem w niskim sezonie w styczniu(???), ale nie wydaje mi sie, ze jakakolwiek chmara ludzi moze zatkac te wyciagi.

Polecam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem w Ischgl dwa razy i bardzo mi się podobało. Za każdym razem mieszkałem z Kappl i dojeżdżałem do Ischgl ok. 10 km- o wiele tańsze kwatery. Byłem w terminie od 8 Marca. Polecam ten termin bo jest b. ciepło a śniegu mnóstwo. Za każdym razem tylko po jednym dniu traciłem na pogodzie- załamanie pogody. Super jest w Samnnau po Szwajcarskiej stronie gdzie masz cichutkie, nastrojowe z "klimatem": miasteczko wolnocłowe. Stoki w Ischgl są wywalone i byłem z nich bardzo zadowolony. W tym roku jadę do Solden ale napewno za jakiś czas wrócę do Ischgl. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z SILVRETTA. Mieszkałem w KAPPL, wynajeliśmy cały dom (Apartament Brandau, 13 osób a miejsca było dla 16), wyszło po 430 zł/osobę + klimatyczne. Do pełni luksusu brakowało tylo sauny

"Paszę" w większości wzięliśmy z Polski (gotowe drugie dania w słoikach oraz trochę półproduktów typu makaron, parówki, kiełbaski, serki, słodycze, itp).

Na miejscu w ISCHGL jest BILLA i SPAR więc obeszłoby się bez przywożenia półproduktów z Polski.

Skipass 189 euro na 6 dni i było super (3 dni opad śniegu + 3 dni słońca).

Byłem tam już drugi raz i na pewno pojadę jeszcze. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam stacjonować w samym Ischgl. Jest tam masa świetnych miejsc gdzie można się zabawić po nartach. Apresski stoi tam na bardzo wysokim poziomie, jeśli można to tak ująć. Do Samnaun to raczej fajnie zjechać na nartach na drobne zakupy.. Ja np. kupiłem tam fajny szwajcarski zegarek za nie dużą kasę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać niedługo do Solden ale teraz zacząłem się zastanawiać czy nie pojechać do Ischgl żeby odwiedzić ten bar :D

Ja w zeszlym roku bylem w Soelden, a poprzedni wyjazd byl do Ischgl. Przyznam szczerze mialem lekki dysonans. Prawdopodobnie gdybym pojechal do Soelden bezposrednio po wyjezdzie do Białki czy innego Korbielowa dysonansu bym nie mial:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszlym roku bylem w Soelden, a poprzedni wyjazd byl do Ischgl. Przyznam szczerze mialem lekki dysonans. Prawdopodobnie gdybym pojechal do Soelden bezposrednio po wyjezdzie do Białki czy innego Korbielowa dysonansu bym nie mial:)

Rozumiem, że w Ischgl jest lepiej niż w Soelden. Ale trudna nazwa to Ischgl- jedna samogłoska, gorzej jak u Słowaków. Proszę o szersze porównanie, może być na priva. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nalozylo sie kilka rzeczy, ktore mogly sprawic, ze subiektywne odczucia byly takie a nie inne. Mianowiciew Soelden bylem w drugim tygodniu marca tj. jak domniemuje w bardzo wysokim sezonie. Zaczelo sie od tego, ze pierwszego dnia zaparkowanie, zakup ski pass'ow i wyjechanie na gore zajelo nam ponad 3 godziny. W Ischgl rok wczesniej (ale pod koniec stycznia) podobna operacja zajela 20 minut ze wszystkim. Podkreślam, ze moje odczucia sa jak najbardziej subiektywne, ale Ischgl wydalo mi sie osrodkiem dalece wygodniejszym. Lepiej zorganizowanym, lepiej skomunikowanym. Byc moze chodzi o to, ze do Soelden wybieralem sie od kilku lat i mialem naprawde wysokie oczekiwania, a pierwsze wrazenie bylo takie, ze pol godziny zajelo mi zaparkowanie samochodu pod wyciagiem. Ponadto bylo krucho ze sniegiem ponizej 2000-2200 m npm, ale to chyba ogolny problem ubieglej zimy. Kilka dni temu bylem we Flachau gdzie jezdzi sie na max 1800 m npm i jesli chodzi o warunki bylo genialnie. Absolutnie nie chcialbym Soelden odradzac. Z pewnoscia jest to absolutna swiatowa czolowka. Slalomowa trasa na lodowcu jest absolutnie fenomenalna, sporo opcji freeride'u i zapieracjace dech widoki na najwyzsze szczyty Tyrolu. Wczesniejszy wyjazd do Ischgl byl na tyle udany, ze stacja ta poki co jest moja ulubiona i do niej bede porownywal kazda nastepna...

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
czy od wejscia szwajcorów do schengen ta strefa jeszcze istnieje?

ceny się pozmieniały?warto tam jeszce jechać?

Ale co? o co chodzi??

Na narty tam chcesz jechać?

jak na narty to Ischgl to kurort i sam skipass zawsze był znaczne droższy w porównaniu z "szeregowymi" ośrodkami, a jeśli chodzi o zakupy na bezcłówce to czego i ile nakupisz żeby się tym przejmować:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było porównanie z Soelden, ja niestety mogę ten region porównać jedynie z Europa-Sportregion. Jedyne co przemawia na korzyść Europa-Sportregion, to fakt że jest on znacznie bardziej urozmaicony krajobrazowo. Można jeździć w sceneriii typowo alpejskiej (na lodowcu) jak i przecinkami leśnymi w Zell am See, z pięknym widokiem na jezioro. Infrastruktura też jest znacznie bardziej "urozmaicona", jednak tu już w znaczeniu negatywnym. Wyciągi od orczyków i starych 2-osobowych krzeseł do różnego rodzaju wiszących wagonów. W Ischgl występują praktycznie same wygodne 4, 6 i 8-osobowe kanapy, w większości kryte i wyprzęgane.

Trasy w Ischgl położone są w 90% powyżej granicy lasów lasów, a te długie, prowadzące do samego miasta są w sporej części wąskimi nartostradami i nie polecam korzystać z nich nawet jako ostatni zjazd - lepiej ten czas poświęcić na zjazdy na górze, a wrócić kolejką (tak robiła większość osób, bo niżej ze śniegiem nie było najlepiej, mimo że był to luty 2002). Ciekawa jest jedynie "7" (o ile nie zmieniło się oznaczenie), prowadząca początkowo głębokim kanionem.

Polecam też niewielki ośrodek w pobliskim Kappl - trasy równie długie, bardziej nasłonecznione (stok południowy), ale nieporównanie mniej zatłoczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ISCHGL

Właśnie wróciłem z ISCHGL. Od czwartku sypie śnieg więc ci co tam pojechali na Świeta będą mieli super warunki. Tym razem mieszkałem w samym ISCHGL, przed sezonem światecznym można tam jednak znaleźć tani i fajny (z sauną, itd.) apartament. Polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ischgl

Witam.Wyjeżdzam za tydzień do Ischgl i ma mam parę pytań dotyczących tego miejsce.Byłem już w takich miejscach jak Zillertal, Solden,Kaprum,Stubaier Gletscher,livigno,Val di Sole we Włoszech-w każdym po pare razy.Ale chciałbym sie zapytac czy Ischgl dorównuje tym miejscom w jakich sposób ,czy są dobrze przygotowane trasy,czy jest dużo ludzi,bo Słyszłem ,żę jest tam bardzo dużo tras ale chciałbym dowiedzieć się coś wiecej.

pozdr i proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wyjeżdzam za tydzień do Ischgl i ma mam parę pytań dotyczących tego miejsce.Byłem już w takich miejscach jak Zillertal, Solden,Kaprum,Stubaier Gletscher,livigno,Val di Sole we Włoszech-w każdym po pare razy.Ale chciałbym sie zapytac czy Ischgl dorównuje tym miejscom w jakich sposób ,czy są dobrze przygotowane trasy,czy jest dużo ludzi,bo Słyszłem ,żę jest tam bardzo dużo tras ale chciałbym dowiedzieć się coś wiecej.

pozdr i proszę o odpowiedzi.

Dorównuje, dorównuje.... a jeśli chodzi o ilość ludzi to chyba nawet przewyższa co poniektóre miejsca które wskazałeś:D

Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest na najwyższym poziomie, wszystko nowoczesne i szybkie, przepustowość niesamowita tak że kolejki tworzą się góra na 5 min. stania:D.

Tras jest sporo, ale że tak powiem szerokością nie grzeszą, szerokie trasy i mniej oblegane znajdziesz po szwajcarskiej stronie.

Masz kilka zdjęć z mojego pobytu http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=159&c=searchresults&searchid=77178 , pamiętaj pierwsze 2 fotki klikasz z zamkniętymi oczami - pamiętaj o tym proszę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wyjeżdzam za tydzień do Ischgl i ma mam parę pytań dotyczących tego miejsce.Byłem już w takich miejscach jak Zillertal, Solden,Kaprum,Stubaier Gletscher,livigno,Val di Sole we Włoszech-w każdym po pare razy.Ale chciałbym sie zapytac czy Ischgl dorównuje tym miejscom w jakich sposób ,czy są dobrze przygotowane trasy,czy jest dużo ludzi,bo Słyszłem ,żę jest tam bardzo dużo tras ale chciałbym dowiedzieć się coś wiecej.

pozdr i proszę o odpowiedzi.

W Ischgl byłem w ubiegłym sezonie. Ośrodek faktycznie na topowym poziomie, infrastruktura powalająca. Mnie osobiście najmniej podobały się trasy po szwajcarskiej stronie, ale kto co lubi. Parę fajnych, czarnych wymagających, ale w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie. Faktycznie jest kilka takich newralgicznych kanap, gdzie czas oczekiwania może być faktycznie w granicach 5-10 minut, ale generalnie jazda na okrągło. Parę kilka fajnych knajp na stoku, klimaty zdecydowanie wysokogórskie. Polecam również zjazd do Samnau - klimatyczne miasteczko i zarazem strefa wolnocłowa. Powrót dwupiętrowa gondolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...