Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

przyznam się bez bicia ,że ja czekałem na trochę lepszą:) pogodę ,żeby zlustrować postęp prac , a tu koledzy normalnie mnie zawstydzili:o i zrobili to za mnie nie bacząc na pogodowe przeciwności losu - duży szacun !

a co do stacji - to znając inwestora i jego potencjał to jestem pewien że w przyszłym roku "dociągną" to krzesło do parkingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się bez bicia ,że ja czekałem na trochę lepszą:) pogodę ,żeby zlustrować postęp prac...

Pierwszą szóstkę w Beskidach budują i to prawie pod Twoim nosem, powinieneś być tam co dziennie, rano i po południu:cool:.

Ma mieć długość ok. 1km i zaczynać się mniej więcej w połowie dolnego orczyka.

Myślę że zasięg tej pani jest mniej więcej taki jak długość kabla telefonicznego, albo pani jest na łańcuchu podobnej długości i nigdy tam w górze nie była, bo nowe krzesło ani nie będzie się zaczynać, ani kończyć w połowie dolnego orczyka, tylko dolny orczyk kończy się w połowie nowego krzesła.

Na narysowanej mapce troszkę przeszacowałem, bo górny peron krzesła jest na tej samej wysokości co górny peron orczyka, dół raczej mi wyszedł ideale, przy czym odcinek niebieskiej trasy od dolnej stacji krzesła pod karczmę raczej nie będzie funkcjonował bo powstał tam kilkumetrowej wysokości nasyp niwelujący teren pod budowę dolnego peronu, ale to mała strata, bo to kilkumetrowej szerokości przecinka przez las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adekdziadek jednak musiał mi ostro wjechać na ambicję skoro poszedłem aż na górę pobawić się widokiem tych klocków lego.Figo sory ale efekt jest chyba ok:).pozdrawiam ,do zobaczenia na herbatce w knajpce na dole w sezonie.

Chyba na ;););)herbatce :D

Bo z herbaty (herbatki)to..... kiszki rdzewieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą szóstkę w Beskidach budują i to prawie pod Twoim nosem, powinieneś być tam co dziennie, rano i po południu:cool:.

Myślę że zasięg tej pani jest mniej więcej taki jak długość kabla telefonicznego, albo pani jest na łańcuchu podobnej długości i nigdy tam w górze nie była, bo nowe krzesło ani nie będzie się zaczynać, ani kończyć w połowie dolnego orczyka, tylko dolny orczyk kończy się w połowie nowego krzesła.

Na narysowanej mapce troszkę przeszacowałem, bo górny peron krzesła jest na tej samej wysokości co górny peron orczyka, dół raczej mi wyszedł ideale, przy czym odcinek niebieskiej trasy od dolnej stacji krzesła pod karczmę raczej nie będzie funkcjonował bo powstał tam kilkumetrowej wysokości nasyp niwelujący teren pod budowę dolnego peronu, ale to mała strata, bo to kilkumetrowej szerokości przecinka przez las.

Co do tych ciekawych wyliczeń to dolny wyciąg kończy się w 1/3 nowego a nowy w 2/3 dolnego :), co do wąskiego miejsca gdzie kończy się dolny wyciag to fakt ale nie wszystko na raz i pewnie dolny orczyk zmieni sie w krzesło i odbije w lewo żeby uniknąć krzyżówek, a co do przejazdu w dół od dolnej stacji krzesła to pewnie coś się wymysli żeby minąć nasyp :D:D..... pozdrawiam i ... byle do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam serdecznie. Muszę zmartwić wszystkich, którzy myślą, że krzesełko na Pracicy będzie chodziło w tym sezonie.

Planowane uruchomienie w przyszłym sezonie :/

a kiedy otwarcie?

JUŻ W TĘ SOBOTĘ :D:D:D

A ktoś Ty prezesie,że takie złe wieści niesiesz?

Toż ja tam się w błocie i pocie styrmałem do góry po to żeby obadać czy tam "załatane" wszystkie dziury.

Oby to co napisałeś to były wielkie bzdury.

Obraz Pracicy bez "żywego" krzesła staję się niebywale bury.

Z powodu tak złych wieści aż mi tandetne wierszydło wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracica

Witam.

Odnośnie tym kim jestem - mieszkam w Andrychowie, na Praciakach bywam bardzo często i bardzo interesuję się tą stacją narciarską, bo uważam, że zawsze były tam fajne warunki, taki mikroklimat, a teraz kiedy jest nowy właściciel, naprawdę ma łeb na karku i dobrze inwestuje.

Dzwoniłem dzisiaj w kilka miejsc i najpierw powiedziano mi, że w tym sezonie wyciągi orczykowe ruszają w tę sobotę, ale na 100% krzesełko nie ruszy i w tym sezonie na pewno nie będzie to możliwe.

Kolejny telefon w inne miejsce i również potwierdzenie, że w tę sobotę nie ruszy, ale że jest szansa, że w tym sezonie postarają się je uruchomić.

Wojtek (fan carving'u) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz kiedy jest nowy właściciel, naprawdę ma łeb na karku i dobrze inwestuje.

Dzwoniłem dzisiaj w kilka miejsc i najpierw powiedziano mi, że w tym sezonie wyciągi orczykowe ruszają w tę sobotę, ale na 100% krzesełko nie ruszy i w tym sezonie na pewno nie będzie to możliwe.

Kolejny telefon w inne miejsce i również potwierdzenie, że w tę sobotę nie ruszy, ale że jest szansa, że w tym sezonie postarają się je uruchomić.

No to jest sprzeczność w tym co piszesz, bo nie można mówić że dobrze inwestuje i zaraz po tym stwierdzać że inwestycja prawie gotowa(widziałem) nie zacznie się amortyzować/zarabiać od zaraz tylko będzie stać bezczynnie cały okrągły rok!

Kolejna sprawa zadziwiająca że inwestując w takie krzesło parę naście milionów zł. nie znalazło się parę groszy na promocję, ba, nawet ów inwestor nie zadał sobie trudu aby na własnej stronie ogłosić całemu światu że właśnie buduje 2 wyprzęganie krzesło w Beskidach(to pierwsze jest na Czantorii), a jeśli chodzi o Beskid Mały to Pierwsze!

A tak szczerze powiedziawszy to nie wieżę że to nie ruszy w tym sezonie, może być obsuw w terminie, ale nie to że nie ruszy, no chyba że wykonawca coś totalnie spartolił i sprawa nie jest łatwa do odkręcenia:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor pewnie doszedł do wniosku, że my tu tyle o tym krześle piszemy, że już wszyscy narciarze w Pl o tym doskonale wiedzą i szkoda kasy na reklamę. A teraz to już tylko stopniuje napięcie:D
\

Co jak co, ale akurat ten inwestor wie że w butelce może być ch...o ale jak jest to ładnie zapakowane to głupi naród łyknie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko :/ bo w takim tempie postawiono wyciąg jakby chciano by ruszył już w tym sezonie. A zna ktoś może główną strone Pracicy, na której można sprawdzać na bierząco warunki na stoku (jak tak to prosze o linka), bo od zeszłego roku strona uległa zmianie. :confused:

Oto ona: http://www.pracica.pl/skicentrum.htm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracica

Naprawdę nie ma co najeżdżać na inwestora, bo o drugim takim to można sobie pomarzyć.

Popatrzcie na Szczyrk i Korbielów - DNO DNO I JESZCZE RAZ DNOOOO pod względem infrastruktury. Nic się nie zmienia od 25 lat...

A tutaj jeszcze 3 lata temu były stare orczyki jak świat, węższe trasy, a karnety były kasowane przez obsługę wyciągu.

Ludzie, kto nie zna tego rejonu od kilkunastu lat, to niech nie mówi, że inwestor jest kijowy.

A dlaczego nie ogłasza się? Bo może nie wie czy się wyrobią, a poza tym Ci frajerzy od Lasów Państwowych wolą chronić kilka zwierzątek w lesie i blokować budowę krzesełka do parkingu niż pomóc rejonowi się rozwijać i prężnie działać.

Dlaczego w innych krajach można a u nas zawsze coś blokują?

Bo w Polsce bardzo często się nie myśli.

Dodam jeszcze tylko, że wierzę w to, że uda się uruchomić krzesło w tym sezonie, może nawet w tym roku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest ale w tamtym roku było info codziennie o warunkach i kamera na stoku a nie na lodowisku dodatkowo była fajna podstrona obrazująca pogodę z wykresami. Co do krzesła to może być zasłona dymna albo darmowa reklama zgodnie z zasadą "nie ważne co mówią niech mówią" a krzesło i tak pewnie ruszy jak nie na dniach to może po nowym roku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Johnny" ale ta strona jak już ktoś wspomniał jest daremna (i już ją widziałem) miałem na myśli coś gdzie można sprawdzić warunki na bieżąco... A co do inwestora to równierz nie mam zarzutów. Facet odwala kawał dobrej roboty budując ten wyciąg jak i poprzednie. A to że krzesełko nie rusza to najprawdopodobniej temu że to polska kontrola sie spóźnia z odbiorem wyciągu narażając na straty cały ośrodek... Grunt to że śniegu przybywa i bądźmy dobrej mysli że na nowy rok krzesełko ruszy. Co do Polski jestem zgodny - zawsze byliśmy do tyłu :/ A praciaki jako nieliczny ośrodek wciąż sie rozwija... (Wreszcie rozpoczęcie sezonu!) Miłego szusowania wszystkim. Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...