Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

> Jeśli chodzi o długość - to w teorii jest to tylko część inwestycji - całość ma schodzić w dół do parkingu. <

Wyczytałem na innym forum. Prawda to? (...)

Ja to napisałem na "innym forum" :) Źródła informacji nie wskażę, kojarzę, z jakiś dawniejszych wpisów, rozmów itp. że pierwotnie pomysł był taki, że jedno, długie krzesło miało wywozić prosto z parkingu (czyli niżej niż tej chwili dolny orczyk) ludzi na samą gorę. Do tego miała być jakaś nowa trasa. Jednak w dolnej części wiąże się to ze sporą wycinką (koszty, procedury i czas jak mniemam) więc inwestor zdecydował się na etapy i dlatego wystawił najpierw górną część która w teorii miała być łatwiejsza i szybsza do uruchomienia a potem resztę ...a jak jest każdy widzi.

Tak jak wyżej napisałem 100% wiedzy nie mam - łączę trochę plotek, "przecieków" i własnych domniemań - być może więcej można by ustalić po wpisach na "innym forum" sprzed jakiś 2 lat :)

Jeszcze a propos ew. przedłużenia krzesełka - może być tak, że będą 2 krzesła, a może być tak, że obecna dolna będzie stacją pośrednią - jeśli napęd, lina itp są zaprojektowane na całość. Widziałem takie rozwiązania wielokrotnie: plusy są oczywiste, co wyżej już napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam informację "z pod lady" że na Pracicy krzesło posiada już wszystkie odbiory i że będzie działać w tym sezonie:)

SB Twoje wiadomości "spod lady" są takiej jakości jak i Twoje dywagacje w których starasz się przedstawiać swoją osobe jako fachowca od tego gdzie jakie i dlaczego trasy powinne być. Ja tak jak większość chciałbym żeby krzesło ruszyło i kibicować trzeba, ale weź się zastanów nad tym co piszesz. Pewnie nawet nie wiesz o jakie pozwolenia chodzi a piszesz że sa już wszystkie. Nie siej propagandy, bo mam nadzieję że ta ksywa SB nie łączy Cię aż tak z poprzednią epoką gdzie własnie propaganda była na topie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB Twoje wiadomości "spod lady" są takiej jakości jak i Twoje dywagacje w których starasz się przedstawiać swoją osobe jako fachowca od tego gdzie jakie i dlaczego trasy powinne być. Ja tak jak większość chciałbym żeby krzesło ruszyło i kibicować trzeba, ale weź się zastanów nad tym co piszesz. Pewnie nawet nie wiesz o jakie pozwolenia chodzi a piszesz że sa już wszystkie. Nie siej propagandy, bo mam nadzieję że ta ksywa SB nie łączy Cię aż tak z poprzednią epoką gdzie własnie propaganda była na topie. :)

No to skoro masz bardziej precyzyjne informacje od moich, to proszę podziel się nimi.

A przede wszystkim żebyś mógł tu być partnerem do jakichkolwiek rozmów to wypadało by uzupełnić profil:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie pojechałem, bo mnie zirytowało takie czcze gadanie o tych pozwoleniach, proszę o zrozumienie. Jestem na tyle zorientowany, że wiem że SB nie spod lady a z kosmosu chyba wziął ten news. Dopóki Pan RS pseudo ekolog z kolegami chodzi po tej ziemi to trudno rokować czy i kiedy krzesło ruszy. Ale szansa jest :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale twoje gadanie też irytuje :) Ja poproszę konkrety, gdzie jest sprawa prokuraturze, sądzie, min.środowiska, kościele??? Skoro jesteś na tyle poinformowany to możesz napisać, to nie jest tajne. No chyba, że twój post miał oznaczać, że pan RS przywiązany jest do drzewa, które stoi na drodze do uruchomienia wyciągu. Jeden człowiek z grupką ekologicznych zapaleńców nie jest w stanie nic zablokować, dopóki nie ma jakiegoś asa w rękawie. Jeśli wiesz czym gra pan RS, że blokuje ośrodek to napisz, chętnie poczytamy. Chętnie się dowiemy na czym sprawa stoi...

"Nie da się" to można w GAT usłyszeć, a nie w prywatnej stacji, gdzie wszystko jest na wierzchu i upublicznione, a nie pod urzędniczymi ławami jak to bywa w państwowych ośrodkach.

Krótko - masz konkrety to się podziel, a nie wytykasz innym nieprawdziwe informacje. W przeciwnym wypadku lepiej milczeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj rozmawiałem ze znajomym który pracuje w tym ośrodku odnośnie tych pozwoleń tak go podpytałem "słyszałem że pozwolenia załatwione i ruszamy w tym roku z krzesłem" odpowiedź była krótka "to źle słyszałeś" po dłuższej rozmowie jedyne co potwierdził że jest nikła szansa że to ruszy więc nadal jest niewiadoma jak się sprawy mają

może coś prawdy w tym co SB pisze jest bo jeżeli już wszytko stoi i powiesili krzesła czego przecież by nie zrobili gdyby to nie szło w kierunku uruchomienia i prawdopodobnie tak jak pisze John niema takiej siły która by tego prywatnego inwestora zatrzymała w odpaleniu tej inwestycji.

pozostaje tylko im kibicować żeby wytrwali w walce z zielonymi oszołomami

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB dziękuje że mnie porównałeś do ..... nie bój się nie będzie śmierdziało, a jak potwierdził Nurek1974 Twoje super tajne doniesienia o wszystkich pozwoleniach są wymyślone jak wspomniałem pewnie dlatego żeby zaistnieć w temacie. Więc proszę bez takich porównań.

Co do podzielenia się informacjami to jest szansa, że to krzesło ruszy w tym sezonie aczkolwiek zależy to od wielu czynników w sprawach, które obecnie procedują i na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie powiedzieć jak będzie.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów sympatyzujących z tym zdarzeniem.

jednocześnie dzięki SB będę się starał nie wtrącać, nich Was karmi swoimi cud sensacjami.

przepraszam jak kogoś moimi postami uraziłem, nie było to moim zamierzeniem a jedynie zwrócenie uwagi na wyssaną z palca sensację i propagandę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj dowiedziałem sie że na Czarnym Groniu będzie cos takiego lub bardzo podobne, nie wiem jeszcze jak to będzie rozwiązane, czy na wolnym powietrzu, czy może pod zadaszeniem, jedyne co udało się mi ustalić to to że sprzęt już jest zakupiony.

Pozdrawiam

Panowie jutro można się na tym przejechać za darmo, gdzieś w południe ma to ruszyć, usytułowane jest koło lodowiska w białej sali trzeba mieć swój sprzęt

Pozdrawiam

ps. tak jak pisze ma to ruszyć więc mogą być opuźnienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybarłem się z rana żeby zrobić pare fotek i upewnić się czy to już działa :)Wypożyczalnia jest, więc nie trzeba zabierać swojego sprzętu, tak jak pisałem dzisiaj za darmo, a w przyszłości prawdopodobnie jakieś 30 zł za 10 min.

Czyli ewentualnie wystarczy buty swoje mieć.

Cena:eek:, mówiąc delikatnie nie tanio:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewentualnie wystarczy buty swoje mieć.

Cena:eek:, mówiąc delikatnie nie tanio:cool:.

Buty też mają, nawet spory wybór ale jak ktoś chce mieć wygode to wiadomo, że lepiej mieć swoje.

Co do ceny to wiadomo nowość i chyba jedyna w Polsce chyba że o czymś nie wiem :) na pare razy można ją przełknąć a letem to bedzie super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...