Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ubezpieczenia narciarskie online!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo boję się takich właśnie sytuacji.

Wydaje nam się ,że z chwilą zapłacenia ubezpieczenia problemy są poza nami.

Na powyższym przykładzie widać jaka lawina problemów zaczyna nas wchłaniać od momentu przykrego zdarzenia na stoku.

Nie dość,że człowiek musi znosić cierpienie fizyczne to jeszcze dochodzą do tego upokorzenia i cierpienia psychiczne.

Spowodowane nie tyle bezdusznością co czystym cwaniactwem ubezpieczycieli.

Ważną będzie informacja jaki to cwaniacki ubezpieczyciel tak próbuje wyrolować swoich klientów.

Mało sensownym wydaje mi się szczegółowe studiowanie umowy ubezpieczenia.

Dla przeciętnego "czytacza" takich umów tekst i tak jest absolutnie nie zrozumiały.

A nawet jeśli wydaje nam się po przeczytaniu,że coś jest np. "czarne", to prawnicy skutecznie potrafią obrócić kota ogonem do góry i pokazać nam, że to jest jednak "białe" .

Przykładem niech będzie przytoczona powyżej diagnoza lekarska.

Jedna,że konieczna operacja i śruby.

Druga,że wystarczy tylko gips.

Zawsze po zakończonym nartowaniu najszczęśliwszy jestem,że nic mnie i nikomu z ekipy nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Mad1977

Witam

Ja ostatnio trafiam na fajną porównywarkę ubezpieczeń gdzie kupiłam ubezpieczenie narciarskie.Są tam również inne ubezpieczenia, może komuś się przyda.

Pozdrawiam

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Gość Mario1977

Witam.

Ceny ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych można sprawdzić za pomocą porównywarek ubezpieczeniowych. Takie porównanie nie zobowiązuje do zakupu ubezpieczenia, a w jednym miejscu mamy kilka ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To ja się dołączę do cichej reklamy i odświeżę temat.. JC gdzieś pisał duuużo wcześniej (chyba w 2009.. :) ), że i tak większość (albo i wszystkie) ubezpieczenia to elvia..

Poszukałem, bo szukam właśnie dla siebie na grudzień i znalazłem to: http://www.elvia.pl/ubezpieczenia/gory.html

Też można on-line.

Nie wiem, czy się na nie zdecyduję, bo myślę też nad ADAC i Alpinverein (strona nadal nieaktualna - OWU ważne do 2008 :) )

Czy ktoś już coś wie o jakichś nowinkach ubezpieczeniowych na ten rok? Może coś doradzić? Mówię o ubezp. narciarskich, oczywiście.. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy piszesz o tej stronie:

http://www.alpenverein.com.pl/cms/index.php?id=1

Tez właśnie o tym myślę i widzę ze strona jest aktulana

Nie, miałem na myśli tą: http://www.oeav-events.at/OEAV/index_start.php?navid=125

I chodziło mi o to: http://www.oeav-events.at/austria/Polen/Polen_Uniqa_Weltweitservice_pl.php - na dole strony.. A są to właśnie ogólen warunki ubezpieczenia.. Na szczęście zmotywowany tym, że coś nie pasi poszukałem głębiej i...

..znalazłem to (stan na 01.01.2010):

http://www.oeav-events.at/dokumente/s_100/v_100/g_100/files/versicherung/OEAV_Versicherung.pdf

Zmieniły się sumy ubezpieczeń (w górę..)

Co ciekawe, kiedy sprawdza się kwoty składek tutaj: http://www.oeav-events.at/OEAV-EVENTS/formulare/beitritt.php?zv= i tutaj: http://www.alpenverein.com.pl/cms/index.php?id=111, można zauważyć "pewną" różnicę.. Być może wynika ona z tego zdania "Für Auslandsmitglieder werden aufgrund des höheren Bearbeitungsaufwandes Zuschläge verrechnet.

", aczkolwiek miło byłoby, gdyby to było bardziej otwartym tekstem w polskiej wersji wyjaśnione (IMHO oczywiście..).. :)

Jak/o ile znajdę jeszcze jakiegoś newsa w tym temacie to dopiszę..

Niby do wyjazdów mam jeszcze trochę czasu, ale wolę być przygotowany.

Poza tym, nie wiem, czy wszyscy o tym pamiętają, ale często firmy ubezp. wprowadzają okres karencji i może się zdarzyć, że nasze ubezp. zaczyna obowiązywać, kiedy już wracamy z wyjazdu albo - nie daj Boże - jeszcze nie obowiązuje, kiedy jest potrzebne..

Edytowane przez michasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was ma kartę kredytową Citibanku to mają, moim zdaniem, super ofertę ubezpieczeniową.

Za 10 zł miesięcznie mam ubezpieczenie na każdy wyjazd zagranicę, co najważniejsze ubezpieczanie obejmuje narciarstwo i akcję ratowniczą. Moje ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia 50 tys. euro + assistance samochodowe + assistance podróżne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was ma kartę kredytową Citibanku to mają, moim zdaniem, super ofertę ubezpieczeniową.

Za 10 zł miesięcznie mam ubezpieczenie na każdy wyjazd zagranicę, co najważniejsze ubezpieczanie obejmuje narciarstwo i akcję ratowniczą. Moje ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia 50 tys. euro + assistance samochodowe + assistance podróżne

Jak to się wykupuje? Czy ubezpieczenie moze objac innych członkow rodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie tego banku właściwie wszystko jest napisane

https://www.online.citibank.pl/PLGCB/page.do?content=ubezpieczenia_podrozne&prID=10003014

ciekawe jak to funkcjonuje w praktyce?

do mnie kilka dni temu dzwonili z tą ofertą ,ale nie chciałem tak na gorąco się zgadzać

dobrze,że poruszyliście ten temat

muszę iść do oddziału zgłębić temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Ja generalnie nie jestem zwolennikiem ubezpieczeń "w kartach" (bo niejako "muszę" mieć kartę, żeby mieć ubezpieczenie a to dodatkowe (może nieduże, ale zawsze) koszty..)

Ale przeczytałem OWU ze strony Citi.. I znalazłem już na początku to:

§ 4.

1. Ochroną ubezpieczeniową może zostać objęta osoba fizyczna, która spełnia łącznie poniższe warunki:

2. posiada wydaną jej przez Bank Kartę kredytową,

1) wyraziła w formie pisemnej, ustnej (zarejestrowanej na nagrywanej linii) lub poprzez inny kanał komunikacji akceptowany przez Bank:

a) Deklarację zgody na objęcie Ubezpieczeniem,

b) zgodę na obciążanie rachunku Karty kredytowej wartością miesięcznej Opłaty,

3) aktywuje Kartę kredytową przed jej pierwszym użyciem (nie dotyczy wydania nowej Karty kredytowej

w miejsce poprzedniej, w tym zastrzeżenia Karty kredytowej),

4) nie jest objęta Ubezpieczeniem na podstawie wcześniej złożonej Deklaracji zgody w tym zakresie,

5) w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odstąpiła lub nie zrezygnowała z Ubezpieczenia,

6) opłaci na rzecz Banku Opłatę.

3. W przypadku spełnienia warunków z pkt 1 powyżej, ochrona ubezpieczeniowa rozpocznie się w pierwszym dniu miesiąca kalendarzowego, za który została opłacona pierwsza Składka za Ubezpieczonego przez Bank oraz pod warunkiem, że Ubezpieczony został zgłoszony Ubezpieczycielowi przez Bank, zgodnie z Umową Ubezpieczenia, w celu objęcia go ochroną ubezpieczeniową.

I jeszcze to, co chyba dla narciarza jest dość istotne.. Ale nie wiem, co dla Ubezpieczyciela oznacza "pierwotna"

W § 12. (Wyłączenia)

7) Ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów pierwotnej rekonstrukcji aparatu więzadłowego kolana.

I dalej (też wyłączenie odp.):

§ 30.

i. pozostawaniem Ubezpieczonego pod wpływem alkoholu lub przewlekłym, lub nadmiernym używaniem alkoholu, narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych lub toksycznych o podobnym działaniu,

leków nieprzepisanych przez Lekarza i przyjmowanych niezgodnie ze wskazaniem medycznym,

więc zero napojów %% na stoku.. ;) Ale to pewnie jest w każdych OWU.. :)

Ja chyba jednak się "pobawię" w OeAV.. Dziś jest dzień kontaktowy od 15:30 do 17:30, więc może uda mi się zadzwonić i porozmawiać.. :)

Edytowane przez michasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Co za problem ,jest teraz wiele porównywarek nawet tych co ubezpieczają turystów i ich sprzęt wystarczy poszperać i dobrać sobie odpowiednie .Znam nawet taka jedna co ubezpiecza turystów jak i narciarzy .Daje ci wiele możliwości ubezpieczeń.To jest firma z siedziba w Kaliszu a zakupić można sobie przez internet ubezpieczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z autopsji kolegi muszę stwierdzić, że wiekszość ubezpieczeń przy kartach ma jedynie charakter psychologiczny. To znaczy osoba która posiada karte jest przekonana, że jest ubezpieczona a w cale tak nie jest. Nie ma sensu tez windować kwot na ubezpieczeniu. . Juz o tym było jakiś czas temu na forum. "Normalna" akcja smigłowcem w Alpach to koszt 4 - 8 tys EUR

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...